Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Vremenske [ne]prilike...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Vremenske [ne]prilike...
Cvele
 Svi znamo da za lov razlicite divljaci su potrebne razlicite vremenske prilike ili ne prilike.... napisite svoja vidjenja, misljenja, koje vreme koristite za koju divljac... D o B a R-p O g L e D Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Hunter milos
 Ljudi jel ste gledali vremensku i sta ovi strucnjaci najavljuju za vikend!?!? Shock Sad Cry Eeeeeeee bre necemo valjda biti toliki baksuzi pa da nam u nedelju rokne kisa.......!??!?!!??! Confused
 
Lala
 Za nedelju će biti vedro, ali u subotu popodne i noć, kiša i nepogode.
Možda je to i dobro, pošto će biti mokra trava i strnjika, pa se lakpe nadju prepelice, ima više mirisa nego kad je suvo kao barut. A i kerovi lakše rade kad nije suvo i kad nema žege.
Evo vam link za preciznu prognozu, možete odabrati grad, sa liste
http://www.weather2umbrella.com/en/we...32552/2/3h
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 E ovakvu oluju kao danas popodne odavno nisam video: sastavilo je nevreme da Bog sačuva, olujni vetar, kiša je tako padala da se zgrada koja je udaljena jedno 70 metara, jedva videla. Posle kišovitog proleća i početka leta, posle skoro močvara od podzemnih voda u junu, sada će ovakvo vreme da dotuče divljač, naročito mlade. O leglima prepelica i fazana mislim da ne vredi ni razmišljati, a iz legla zečeva daj Bože da preživi po neka jedinka.

Ovo je jedna od najnezgodnijih godina za lov, koliko se ja sećam unazad desetak godina, ako ne i više!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Kazu u subotu kisa u nedelju vedro, al' cu da iskisnem kao mis na motoru dok odem do sela-drustva po dozvolu.... $aAa Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
ZOKA
 Valjda ce posluziti vreme,koliko toliko da izadjemo u atar ako nista drugo. Ove godine tj. lovne sezone je katastrofalno sto se tice vremenskih uslova ja ne pamtim gore!Besan



Dobar pogled svima koji izlaze u lov za vikend!Bye
 
Cvele
 Hvala i tebi takodje !!! Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 U Baču, gde lovim, juče u oluji grom opalio u rubni deo mesta, u krugu od 100 metara pregoreli svi televizori, i oštećeni kućni aparati. Rančeru spržena 4 TV aparata!$aAa
Naravno, deo lovišta je opet potopljen!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 juce u vsrcu je bilo katastrofa,i nocas kad sam isao do grada znaci gde god sam video neko drvo,ispod njega su stojale velike grane ,sve otkinuto od vetra i kise.a + i poplave od kise,evo i slike.
komsija je slikao kad je isao sam posla,enoloska stanica vrsac.
Kile_ priložio:
1_27.jpg

Samo 300 i 4x4
 
Kile_
 *RZIM KISU,a volim je samo kad pada ne lovnim danima Smile
Samo 300 i 4x4
 
Indjijanac
 ove godine prvo snegovi i zima,a sada i sušaConfused
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
stojkuki
 Aaaaaaaacekaj jesen da dodje, pa kad nas zatre kisa, ... Poludecemo. Ima da plivamo ....
 
Lala
 Kako se najavljuje u vremenskoj prognozi 'Weather2Umbrella', za koju imamo link na našem portalu na naslovnoj strani, za nedelju i ponedeljak se očekuje jako zahladjenje - u Novom Sadu u nedelju sneg i minus 6 stepeni, a u toku noći pada naglo temperatura čak do minus 15 stepeni!!
Onda dan dva oko nule, pa u sredu opet hladan talas, do minus 10!!!
Poranilo ove godine, kao da nije bilo dosta problema sa klimom, pa treba da nas dotuče.

Ako ovako nastavi zima da ujeda, divljač će da dodatno nagrabusi. Valjalo bi već sada početi sa iznošenjem hrane, ali ne pre nego padne sneg, da hrana ne bi bila zavejana i nedostupna.
Valjda neće cela zima da bude ovakva?
Ja za vikend pauziram lov, nema smisla ići i maltretirati i sebe i psa, a i ovo malo divljači što još ima u lovištima.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
alex
 Meni malopre dojavili iz mog Lu da su obustavili lov trebalo je da lovimo jos ovu nedelju ali zatvorili su, moze samo plovke da se love i nista vise.
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Limun
 Krece lov na patke idealno vreme Presrean
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Lala
 O obustavi lova dok traju loši vremenski uslovi je od strane Ministarstva izdata ona preporuka pre jedno 2-3 meseca.

Valjalo bi razmisliti zaista, da li je pametno dozvoliti lov i po ovakvim uslovima.

Valjda su LU spremila prihranu za divljač, pa da se polako krene sa iznošenjem.
Nećemo valjda da dozvolimo da nas 'zeleni' i 'ljubitelji životinja' preteknu u akcijama hranjenja, koje toliko često obavljaju! Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Mi ove godine necemo iznositi hranu kaze nam predsednik i sekretar da nema potrebe prosle godine smo preterali sa iznosenjem svaki drugi dan pa tako ove god. netreba,a i onako nemamo sta ni da prihranjujemoGlavu o zid
 
DakiNS
 

tomo vrbas kaže:
Mi ove godine necemo iznositi hranu kaze nam predsednik i sekretar da nema potrebe prosle godine smo preterali sa iznosenjem svaki drugi dan pa tako ove god. netreba,a i onako nemamo sta ni da prihranjujemoGlavu o zid


Au što vi izabraste pametno rukovodstvo! Idu li oni ikada u atar. Napolju nema ničega sve skinuto , ili posejano ili zaorano, remize posečene, hrane samo na slikama, nije ni čudo što je lovište prazno.Shock
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Indjijanac
 

tomo vrbas kaže:
Mi ove godine necemo iznositi hranu kaze nam predsednik i sekretar da nema potrebe prosle godine smo preterali sa iznosenjem svaki drugi dan pa tako ove god. netreba,a i onako nemamo sta ni da prihranjujemoGlavu o zid


ako je neko ovo javno izjavio onda nemam rečiCry
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
zoranp
 Možda neznaju kako ljude da probude iz sna kako imaju dobro lovište!...eh koliko samo ima lovišta gde iznose hranu, a sve potučeno!!...nije iznišenje hrane glavno merilo gazdovanja divljači, nego umeren i strogo planiran (na isključivo realnim podatcima) odstrel, pa tek onda zaštita i uzgoj...a ja opet postavljam pitanje REALNE NA TERENU UTVRENE BROJNOSTI DIVLJAČI U NAŠIM LOVIŠTIMA!!!..DOKLE DA LAŽEMO JEDNI DRUGE, ODNOSNO SAMI SEBE!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,833 posete www.srbijalov.com