Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Vremenske [ne]prilike...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Vremenske [ne]prilike...
tomo vrbas
 

DakiNS kaže:

tomo vrbas kaže:
Mi ove godine necemo iznositi hranu kaze nam predsednik i sekretar da nema potrebe prosle godine smo preterali sa iznosenjem svaki drugi dan pa tako ove god. netreba,a i onako nemamo sta ni da prihranjujemoGlavu o zid


Au što vi izabraste pametno rukovodstvo! Idu li oni ikada u atar. Napolju nema ničega sve skinuto , ili posejano ili zaorano, remize posečene, hrane samo na slikama, nije ni čudo što je lovište prazno.Shock
Idu ali nocom pa nevide dalje samo ono sto im farovi uhvate, ma bruka da se ja nisam angazovao maximalno i da u L.domu nismo imali nekih 10ari lucerke nebi bas nista imali ovako bar ima nekih 50bala lucerke i oko 500kg kukuruza u klipu od prosle godine i to ce otici u prvoj prihrani a posle neka je Bog u pomoci divljaci!
 
Indjijanac
 evo i snega,koliko će se zadržati niko nezna.
Tomo nepreostaje ti ništa drugo nego da pokreneš neku inicijativu u svojoj grupi i pokrenete neku nabavku i iznošenje hrane,a rukovodstvo zbog togaudaranjePalica
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 U Bačkoj i Banatu ima i zavejanih vozila ! Neki kamioni proklizali i poprečili se , pa se stvorile kolone. Neke vozače iz zavejanih vozila spasavali vatrogasci.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
klaja
 Cujem da je prema Temerinu blokiran put,navodno sleteo sleper...
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Indjijanac
 izgleda da je opet sneg iznenadio putareYes
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
klaja
 Subotom rade do 14hVreme
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
kelt
 QQ ala pada. svi sutra spavaju samo ja moram na posaoAngryCry
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Indjijanac
 druže što nisi učio školu,kako je Slava učio pa se ponekad muči kao spasioc na bazenuGlavu o zid
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Ne znam kako je u drugim delovima zemlje, ali u Vojvodini je haos na putevima. Veje neprestano od ranog jutra, jak vetar pravi smetove. Najavljuju da će i sutra ceo dan padati!
Na više mesta ima zavejanih vozila u kolonama, čak je i autput NS-SU blokiran, sa kilometarskim kolonama zavejanih vozila!! U NS, na sremskoj strani, vojska se uključila u rasčišćavanje. Naglo zahladjenje i velike padavine su odnele i prvu ljudsku žrtvu - u jednoj vikendici se smrzao stariji muškarac.
Za sutra uveče najavljuju u Vojvodini još hladnije vreme, sa temperaturom i do minus 15 stepeni!

Kad ljudi ne mogu da se izbore sa ovim kijametom, kako li će tek divljač?
Mislim da treba doneti hitnu meru o zabrani lova po ovakvom vremenu, ako uopšte ima nekog ko bi izašao u lovište.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Da je srece i pameti danas bi svaki lovac trebao da ponese ranac i u njemu bar po 5kg klipa i mesto lova da se prihrani divljac ali sto bi moj predsednik LD-a rekao"ta sta vam je pa divljac je to snacice se ona".Jbg budala i krivih drva nikad nece nestati!Shock
 
apinest
 Svim kolegama koji su čeznuli za prvim snegom i čarima lova u snežnoj idili želim dobar pogled i lep lovački ugođaj...
Setimo se samo prošlog februara, hladnoće i snežnih padavina; a onda tromesečne suše i vrućina tokom leta! I kako se to odrazilo na brojnost i fondove divljači. Posledice smo svi videli već početkom jesenje lovne sezone...
Jedan stari lovac mi nedavno reče: 'Još jedna ovakva godina, i možemo slobodno okačiti puške o klin!'
Da ne bude u pravu?
A zima, sneg i hladnoća nisu najveći problem, kada bi divljač u nama lovcima sada imala prijatelja, čuvara i zaštitnika! Zato, kukuruz, žito, lucerku, so, ko šta ima ili nađe i - pravac lovište! To je u i u našem interesu. Da ne bude sledeće godine: 'Ne znam šta se ovo dešava, divljači nema, pa nema...'
Jedna lepa misao stoji zapisana na tabli na ulasku u Vlasenicu: 'Teško Bogu sa nama kakvi smo'. A teško i divljači...
 
DakiNS
 

tomo vrbas kaže:
Da je srece i pameti danas bi svaki lovac trebao da ponese ranac i u njemu bar po 5kg klipa i mesto lova da se prihrani divljac ali sto bi moj predsednik LD-a rekao"ta sta vam je pa divljac je to snacice se ona".Jbg budala i krivih drva nikad nece nestati!Shock


Izgleda da su kod vas u Vrbasu ne samo neškolovani nego i upadljivo nadareno glupiSad
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Breton Beska
 

apinest kaže:
Svim kolegama koji su čeznuli za prvim snegom i čarima lova u snežnoj idili želim dobar pogled i lep lovački ugođaj...
Setimo se samo prošlog februara, hladnoće i snežnih padavina; a onda tromesečne suše i vrućina tokom leta! I kako se to odrazilo na brojnost i fondove divljači. Posledice smo svi videli već početkom jesenje lovne sezone...
Jedan stari lovac mi nedavno reče: 'Još jedna ovakva godina, i možemo slobodno okačiti puške o klin!'
Da ne bude u pravu?
A zima, sneg i hladnoća nisu najveći problem, kada bi divljač u nama lovcima sada imala prijatelja, čuvara i zaštitnika! Zato, kukuruz, žito, lucerku, so, ko šta ima ili nađe i - pravac lovište! To je u i u našem interesu. Da ne bude sledeće godine: 'Ne znam šta se ovo dešava, divljači nema, pa nema...'


Jedna lepa misao stoji zapisana na tabli na ulasku u Vlasenicu: 'Teško Bogu sa nama kakvi smo'. A teško i divljači...


Tako je kolega! Samo sto lovci koji lov smatraju samo pusku pa u frusku sada nemaju na kraj pameti obavezu da iznose hranu,uradice to neko drugi...a da cekamo njih da se sete nema vremena...u akciju!
UN MAXIMUM DE QUALITES DANS UN VOLUME MINIMUN Yes
 
tomo vrbas
 

DakiNS kaže:

tomo vrbas kaže:
Da je srece i pameti danas bi svaki lovac trebao da ponese ranac i u njemu bar po 5kg klipa i mesto lova da se prihrani divljac ali sto bi moj predsednik LD-a rekao"ta sta vam je pa divljac je to snacice se ona".Jbg budala i krivih drva nikad nece nestati!Shock


Izgleda da su kod vas u Vrbasu ne samo neškolovani nego i upadljivo nadareno glupiSad
Nezna covek jel to Ljudska glupost,zatucaost ili bezobrazuluk cini mi se da se ide u tom pravcu da se sva divljac istrebi u ataru najgore je to sto 70% lovaca podrzava ovakav javasluk ima nas koji smo protiv i hteli bi promene ali jbg u manjini smo sada nam nedaju ni dozvole za cekanje lisica iako po planu lova od 01.12 pocinjemo taj vid lova.Na sve moguce nacine hoce da nas uklone iz atara da bi mogli slobodno da arce i haraju po lovistu,a skoro nam je stigla i analiza zecijih ociju preporuka je da se obustavi lov ali oni nece cak i upravni sastanak izbegavaju da nebi izglasali obustavu lova na zeca!Moja grupa ce najverovatnije danas ili sutra ujutro izneti hranu ako je ista ostalo u L.domu jer "navodno" neko nam krade kukuruz i bale lucerka,a ustvari vecina grupa dodje uzme hranu i odnesu kuci za koze,zeceve i zivinu da hrane.Dok smo imali komisiju za uzgoj i zastitu takvih stvari nije bilo ali sa novim rukovodstvom sve komisije su ukinuli navodno netrebaju nam to ce kao LU da radi iako je predsednik LU insistirao na tome da se komisije ne ukidaju i da je pozeljno da iste ostanu zbog lakseg funkcionisanja LD-a!
 
Evodija
 Precednik mog LU, celo prepodne u svom velikom JONU DEERU sa kašikom za sneg, pre "grtalice" čisti sve ulice u selu.
Precedniče imaš duplu radnu akciju upisanu.Bravo 2OdobrenoKolce
 
Lala
 

Evodija kaže:
Precednik mog LU, celo prepodne u svom velikom JONU DEERU sa kašikom za sneg, pre "grtalice" čisti sve ulice u selu.


Može li malo da svrati do Novog Sada, ja ne mogu kolima iz garaže da izadjem - zatrpano?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Ih iz garaže , ja ne mogu ni iz ulice da izađem, a verovatno ni iz naselja.Angry

Kako izaći iz dvorišta?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
darkon
 Nećemo valjda sa svakim snegom da imamo i prekid lova???
Zima je, pa se sneg i minus podrazumevaju, i tako je od pamti veka.
Ajde oni ekstremi od prošle godine...
Kod mene sneg 15-ak cm.
NAravno da lov sitne divljači treba prekinuti, a to je trebalo i bez ovog snega, ali predatore i te kako trebamo loviti.
Sad je lepo vreme i za lov pataka...
Vidim piše se i o prihrani divljači, i oslanjanje na LU.
Ja od mog LU, ne dobijam ništa od hrane za prihranu, a ja i otac u toku godine iz svog koša iznesemo ne manje od 1 tone kukuruza, na hranilišta.
Ko hoće da radi i ima ono ljudsko u sebi, on će dati i iz svog džepa...
 
golf071
 

Lala kaže:

Evodija kaže:
Precednik mog LU, celo prepodne u svom velikom JONU DEERU sa kašikom za sneg, pre "grtalice" čisti sve ulice u selu.


Može li malo da svrati do Novog Sada, ja ne mogu kolima iz garaže da izadjem - zatrpano?
Kad zavrsi kod vas nek dodje u Pozarevac,posto ovde neciste nista.Cry
Novine
 
DakiNS
 Kako voziti?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 37
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,288,855 posete www.srbijalov.com