Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lampe, nosači, montaže


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lampe, nosači, montaže
DakiNS
 https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&...wB_caVrvvA
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 

IvicaL kaže:

ssekir75 kaže:
колко ораси ово чудо? ово је стварно...Shock


nisam ovo razumeo


ево даки ти одговрио. колко паре? Smile
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
dzudzubajac
 piše jednu-dve stranu pre

lampa 10900, baterije 2x 1700
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
arli
 Imam lampu strimlajt,model stinger-inače to je i zvanično službena lampa naše policije. E sad treba mi za nju baterija model75175 činimi se. gledao u snajperu imaju,cena prava sitnica 3000didži. ako neko zna da ima povoljnije neka javneSmile
 
dzudzubajac
 http://www.aliexp...eb201560_6

ako ti kinezi nisu mrski...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Nitecore Srbija
 Pozdrav svima na forumu
Moje ime je Sasa i vlasnik sam firme koja uvozi Nitecore,Olight,ArmyTek
U ponudi imam i lampe brenda Police,Jetbeam,Fenix.....

E sad,procitao sam ovde dosta predhonih postova,u vezi lampa,i vasih iskustava
Misljenja i iskustva su razlicita,sto je i normalno
Sto se tice baterijskih lampi,koje se kupuju kod nas u Srbji,od ovih kvalitetnijih,nekako je Jetbeam Bc40 zauzeo neko lidersko mesto
Naravno,tu lampu imam i ja u ponudi ,ali je Nitecore MT40Gt trenutno mnogo jaci model,po svim karakteristikama
Cena Nitecore MT40Gt je skoro ista ,90evra,dok je Jetbeam BC40Se cena 85 evra
Da napomenem,domet Nitecore MT40Gt je 618m a JetBeam BC40Se je 350m
Razlika nije mala,za skoro isti novac

Sto se tice baterija(ulozaka)objasnicu vam ,cisto da znate zasto nesto kosta 200 dinara a zasto nesto kosta 1700 dinara

Baterije koje kao imaju 4800,5800.6800mAh....i slicno imaju lazni kapacitet,stvarnih od 200 do 500mAh
Baterije koje su firmirane,i ako pise na njima 2600,onda toliko i imaju(ako pise 3400 onda je 3400)
Drugo te baterije ,ove jeftine,nemaju nominalni napon od 3.7v,nego mnogo manji
Trece,mozda i najbitnije,jeftine baterije nemaju PCB zastitu,a to je veoma bitno za vek vase baterije,zastita sluzi da zastiti bateriju od prepunjavanja,ili prekomernog praznjenja

Veoma je bitan i punjac ,na kojima punite Vase baterije,jer ovi jeftini ne zaustavljaju punjenje na 4.2v nego na mnogo vise(4.5 ili cak na 5v)
To unistava dodatno vase celije,pa makar nju i platili skupo
Zakljucak
Ako vec kupujete kvalitetne celije onda obaveznoi kvalitetan punjac

Toiko od mene za prvi put
Sve sto vas interesuje,odgovoricu,i pomoci oko izbora

Veliki pozdrav
Sasa
Lovačke Lampe Doo
 
klaja
 Nitecore,jedan predlog. Organizuješ nekakvu prezentaciju lampi,naravno po mraku,d pa da ljudi vide kako koja radi i tako to. Video sam dosta lampi i izdvojio bi dve a to je Olight i BC40SE. Negde sam vec pisao detaljnije o njima pa da ne ponavljam. Znači neka lepa prezentacija to do sada niko još nije uradio i napraviš prodaju na rate i da vidíš posla.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
DakiNS
 Kolege komercijalnii oglasi i reklame imaju svoje mesto
http://www.srbijalov.com/viewpage.php...page_id=29
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
golf071
 

klaja kaže:
Nitecore,jedan predlog. Organizuješ nekakvu prezentaciju lampi,naravno po mraku,d pa da ljudi vide kako koja radi i tako to. Video sam dosta lampi i izdvojio bi dve a to je Olight i BC40SE. Negde sam vec pisao detaljnije o njima pa da ne ponavljam. Znači neka lepa prezentacija to do sada niko još nije uradio i napraviš prodaju na rate i da vidíš posla.
Odobreno Bravo 2
Novine
 
Nitecore Srbija
 Malo je nezgodno to organizovati,jer ne zivimo svi u istim gradovima.Ali ce to biti organizovano,na sajmu lova i ribolova u Beogradu,gde cu izlagati razne proizvodjace,i uporedjivati iste

@DakiNS
Nisam mislio ,na ovaj nacin da se reklamiram,vec samo da se predstavim,i da pojasnim neke stvari vezane za lampe ,punjace i baterije

Svi zainteresovani da vide razlike izmedu lampi,koje moja firma nudi,ili neke od vasih koje imate,mogu doci na prestojeci sajam u Beogradu,i licno da se uvere
Sto se tice prodaje,ona je za sada ,za kesh,nema rata ali.....videcemo,mozda bude,ne obecavam

Zaboravio sam ovo da napisem u predhodnom postu,Mt40Gt je lampa koja ima vise modova,ali isto kao i BC40 moze da ima samo 1 mod,najjaci i sto je cini korisnom za lov i sigurno nema konkurenciju,u odnosu cena-kvalitet

Veliki Pozdrav
Sasa
 
darkon
 Nitecore Srbija, a poređenje prethodno pomenute BC40, sa BC40SE, u nekim realnim uslovima, koliko je ovaj noviji model bolji od prethodnog?
A takođe i koliko je MT40GT, bolja ( ako je) od BC40SE, pošto planiram da pazarim jednu od ovih novijih modela, pa me zanimaju informacije iz prve ruke, jer si ih sve isprobao...
Na YT što sam gledao taj Nitecore MT40, stariji model, je bolji od BC40...
 
Nitecore Srbija
 @darkon
Stari model MT40 je za nijansu bolji model od BC40 i Bc40Se ,to je bukvalo neznatno,ali je bolji,uzi snop i belja svetlost
Po meni,i po mnogim kupcima bolji je stariji model BC40 sa 900 lumena nego ova nova varijanta od 980 lumena
Jedina prednost novijeg modela je malo uzi snop,i manje rasipanja svetlosti,i novija elektronika koja stedi bateriju,da ne zaboravim
Losija strana je plavicasta svetlost,koja je losija od one plave,slabije se razaznaje u potpunom mraku
Naravno,sve je to daleko bolje od Police,i ostalih jeftinih brendova

Sto se tice novog modela MT40 GT,to je lampa koja se ne poredi sa ovim predhonim modeloma,koje sam spominjao u poredjenju
Daleko ispred
Samo pomisao krajnji domet 618m i kod pomenutih BC40 od 350m i stari model MT40 koji je bio 363m
Ovde je dugo vremena bio vodeci model Bc40,zbog svoje cene,medjutim to ce se verovatno krenuti na stranu MT40GT jer je velika razlika u dometima,a mala u novcu,nekih 1000 dinara
E sad ovo sam napisao,iskreno i sigurno kako jeste,i sve to mogu da i pokazem na sajmu
Ko je to video kod mene ,prlikom kupovine,nije ostao ravnodusan,vec je kupio MT40,dok je BC40 zaobisao,jer kao sto napisah velika razlika u jacini svetlosti,mala razlika u novcu

Moj kupac Ivica,je vec pokusao da objasni o ovoj lampi,pa sam citajuci to,morao da se pridruzim diskusiji,jer zelim da vam svima prezentujem da nije JetBeam nesto najbolje ,postoje i mnogo bolje lampe od Nitecore MT40Gt ,ali ne za te pare,mnogo su skuplje
Ja imam i te modele,koje imaju domet 810m i 1000m
Veoma ozbiljne daljine,ali i cene

Nadam se da sam bar malo pomogao oko objasnjenja ,ne mogu puno,jer ce Admini da me opomenu,za reklamu
Ja samo zelim da podelim moja iskustva,jer se ja bavim lmpama,i ako neko zna o njima,onda znam sigurno ja,jer vecini ih i prodajem i posedujem,i mogu da ih isprobavam na terenu

Veliki pozdrav za sve
Sasa
Lovacke Lampe Doo


Твоја су објашњења корисна за наше чланове, па самим тим и добродошла...
А из начин на који пишеш може се закључити да ти реклама и продаја нису приоритет...
Србијалов Админ Тим!*
 
Nitecore Srbija
 @Србијалов Админ Тим

Naravno,slazem se sa vama

Zelim samo da pomognem oko izbora,jer nemaju svi uslova i novaca da plate skupe lampe,ali isto tako i pri kupovini skupih lampi,nisu sve zahvalne i korisne za lov
Zato slobodno ,pitajte ,ja cu koliko znam i mogu da pomognem,svima
 
ssekir75
 е баш ми је драго да имамо човека који ради са тим и зна о чему прича. iveli

искрен да будем, не видим чему би ловцима служила лампа која бије километар. морнарима, обалској стражи и слично да. ова мт40 гт, ако заиста бије 618 метара је права ствар. колико је пуњач за њу? остале цене ми рекоше горе. до лета можда се и наканим за једну Stidljiv
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Nitecore Srbija
 @ssekir75

Cena punjaca je razlicita,od 600 dinara do 4500 dinara
Naravno moja preporka je originalni punjac Nitecore I2,kao jedna od najjeftinih resenja i kosta 2500 dinara
Kako bi sacuvali vase celije od prepunavanja i da bi imali optimalno punjenje istih,kao i duzi vek,onih 500 ciklusa,onda zato se i preporucuje ovakvi punjaci,kvalitetni
Nije preporuka da bi neko zaradio novac,nego je stvarno tako
Ja koristim ,inace vec cetvrtu godinu Nitecore I4 i da ga ne ureknem,radi ko satic.Ja ga bar sigurno iskoriscavam,maksimano zbog mog posla,punim u proseku 2 baterije dnevno,pa kad ponnozite broj dana u godini,zakljucicete da vredi svaki ulozeni dinar
Naravno mozete puniti i sa onim jeftinijim,ali je moj savet da ne ostavljate preko noci,da se puni do ujutru,nego maksimalno 5 sati,i skidajte ,da ne bi prepunjavali baterije
Na takvim punjacima je elektronka veoma losa i nesigurna,ne iskljucuje na 4.2V na koliko treba ,nego na mnogo vise,samim tim i unistava vasu celiju

Eto malo ,cisto da znate ,zbog cega vam crkavaju celije,i zasto ih menjate brzo,kupujte cesto nove
Zakljucak
Kupite kvalitetne celije i kvalitetan punjac,i imacete sigurno dugo obe stvari
Iz iskustav znam da neki kupci imaju i po 5 godina takve celije,i da rade odlicno posao

Nadam se da sam bar malo objasnio,i pomogao oko ovih problema,koje muce veliki deo nasih lovaca
 
IvicaL
 Danas mi je stigao i zeleni filter kojeg sam isprobao ispred zgrade, jako mi se svidja jer ubija ono blestavilo a fluorescentne stvari poput saobracajnih znakova istice, sto ce nadam se isto biti i sa ocima predatora,...
U lovu je nisam jos isprobao ali nadam se koliko sutra.

I Nitecore daj bre vise taj punjac
lala, pa sta
 
ssekir75
 саша, захваљујем. користим обичну кинеску лампу од 1000дин и мени ради посао. оне обичне плаве батерије од 200дин ми трају 3-4 сата по јаком мразу, што за оно зашта је набављено завршава. резерва је ионако увек у џепу, а ту су и пуњиве хама и дурасел у мотороли и ранцу ако баш загусти Namigivanje међутим, волео бих да набавим нешто боље, а кад ће то бити... ConfusedSiroma

значи да саберемо: лампа 10900, пуњач 2500, 2хбатерија 3400 = 16800 за наше услове није ни мало Hmmm
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Nitecore Srbija
 @IvicaL

Stize,na carini su,danas mi je spediter obecao da ce sutra biti u proceduri,i ja se nadam da ce do petka da se to sve ocarini i da ih imam.Cim stigne ,odmah saljem
Nadam se da ce i Vama zavrsavati posao zeleni filter,kao i ostalima
Mislim da niste jos punili baterije,ili se varam,od kako ste kupili
Ja sam testirao lampu sa mojim baterijama,koje su stare 2 godine ,mozda i vise,i koje su imale 2400mAh pravih,sada trenutnu imaju malo vise od 2200 i sa tim bateriajma izdrzala ravno 2 sata i 45 minuta
Sto znaci da sa vasim od 2600mAh mora preko 3 sata ,ko od sale da izdrzi u najjacem modu

@ssekir75
Tako je,matematika je tacna
na zalost i ono drugo je tacno,puno para
Medjutim,kad sagledate sve stvari ,i koliko cete koristiti tu lampu isplati se

Iz iskustva pisem ovo,svaki lovac kupuje 1 lampu,pa onda drugu,pa trecu,pa cetvrtu....pa tako sve dok ne kupi neku profi i onda se smiri,jer kupi ono sto ga zadovoljava,verujte mi
Samo je pitanje kad ce kod koga to da proradi,i da prelomi,i kupi nesto sto je firmirano

nekad su ludi kupovali Maglite,i davali po 200 ,300 evra,medjutim pojavom Police brenda,i njihovih cena,poceli su da opadaju kupovine firmiranih lampi,jer narod realno nema para,i nece da baca ih bez veze.
Sve je to meni prihvativo.
Ja prodajem i te jeftine,nemam nista protiv njih,ali su jako loseg kvaliteta,i kvare se,baterije su uzas....nemam reci
Ona stara,koliko para toliko i muzike

Zaboravili smo gore,takticki ,on je 2500 dinara ,jos na sve ono

Naravno ,kome treba
 
Nitecore Srbija
 @ssekir75

zaboravih,da napisem i ovo
Nitecore ima puno lampi,nije Mt40gt jedina za lov
Imate model MH25,veoma dobra lampa.Ona je sa baterijom i punjacem 10000
Naravno losija je od MT40GT ,njen domet je 310m ,ali je daleko bolja od svake Police lampe
Za nekih 10000,mozete imati lampu koja je profi+bateriju original+punjac (USB kabl)Inace je jako zgodna i puni se preko micro usb kabala

Razmislite i o njoj,nije losa opcija,svakako bolja od Police,svake

Nadam se da me razumete,sta hocu da napisem
Meni je cilj,da lovcima ponudim po niskim cenama kvalitetne stvari,i idem sa niskom marzom,i moje cenu su skoro kao na Ebayu,samo sto kod mene imate garanciju,racun fiskalni i neku sigurnost,za razliku od raznih stranih sajtova
Sve to moze da potvrdi i nas kolega IvicaL,jer je on jedan od mojih zadovoljni kupaca,koji poseduje ovu lampu

Veliki pozdrav za sve
 
darkon
 Nitecore, hvala na odgovorima, odgledao sam sad neke snimke ove nove MT40gt, i stvarno deluje fino, i dosta jača u odnosu na prethodni model. Te baterije i punjač verujem da će se isplatiti vremenom, ako tako dobro drže, i ako imaju dug vek...
Ja sam za NexTorch T9 koristio CR123A, one su oko 250dinara komad, nepunjive, i lampa je sa njima radila oko 6 meseci punim intenzitetom, a sa mojom dinamikom korišćenja, koja nije prevelika...

Ne znam kako bi one pasovale na MT40GT?

Evo ovde baš porede prethodni model, sa ovim novijim, na starijem modelu kao da su baterije na polovini, dal moguće da je stvarno ovolika razlika...

https://www.youtu...ekEla30xKw
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Skidajuće i fiksne montaže OPTIKE I MONTAŽE 458 10.03.2022. 00:38
Rusan nosači i montaže optike OPTIKE I MONTAŽE 26 16.11.2017. 18:17
Nosač za kuku OFF-ROAD 78 07.02.2017. 22:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,112 posete www.srbijalov.com