Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lampe, nosači, montaže


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lampe, nosači, montaže
nenad_franc
 jel ima neko iskustva sa ovim lampama?

http://www.magnum...ag/supfire
 
darkon
 Aj' da i ja kažem koju, jer sam pre par dana kupio MT40GT, i zamenio stari T9. Što se tiče poređenja te 2 lampe, to je zaista, i nepotrebno, i nemoguće, jer se nikako ne mogu meriti, a krajnje sam objektivan.
Poredio je i sa BC40, nešto kratko, baterije kod BC nisu bile pune kako treba, ali i tu je primetna razlika, i to ne mala.
Mene je jačina lampe zaista oduševila, a dobro je i to što pored tog turbo moda, moguće memorisati bilo koji od dodatna 5 ( jaki, slabiji, štedljivi, SOS, i strob). Čak i taj "High" mod, koji je prilično slabiji od turbo moda, toliko jak, da se na 150m vidi baš fino.
E sad taj finansijski deo sigurno nije zanemariv, i ko nema potrebe da je kupi svakako ne treba, bar ja to nikad ne radim. Meni je u planu već duže vreme nova lampa, zamalo da kupim stariji model (MT40), ali bolje što sam sačekao malo na ovaj noviji. Uz lampu sam uzeo i originalne baterije, punjač, prekidač, i plus nosač, i sve to dođe do lepih, malo fali od 21000dinara, što svakako, u današnje vreme, a trenutnim prilikama, nije malo, ali...
 
Nitecore Srbija
 @darkon
Hvala na iskrenim i objektivnim komentarima,sto je bitno za sve nas ovde na forumu

Ja sam pisao,o tome i zeleo objektivno da prestavim lampu,ali mi je drago da to sve neko potvrdi iz svog licnog iskustva
Najdraze mi je da su svi koji su kupili lampe ,zadovoljni,sa nimalo jeftinom investicijom.Ali ce to naravno kasnije da se isplati svakom

Pozdrav svima
Sasa
 
davorcalic
 Meni treba lampa za daljine od 50m do 100m,samo za patke.... Kolega ima police t6 i sasvim je ok,pa pitam ta lampa + original baterije kakva je kombinacija (u Kanoni su baterije 2800din. komad- takve dve baterije + lampa t6 koja ima sve uz sebe i punjač i prekidač i nosač)... Koliko sam shvatio nije toliki problem lampa već baterija... Jednostavno ne mogu sad da dam mnogo para za recimo MT40GT uz koju moraš sve naknadno da kupiš... Može i savet za neki model lampe širokog snopa za lov pataka ili neko iskustvo sa nekom lampom za takav lov..... Kad dođe novo karabinče,onda može skuplja...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Brka bez brkova
 Pretpostavljam,da ti je potrebna lampa da posle lova pronadjes ulovljene petke,a ne za lov i montiranje na pusku,jer je to zabranjeno.Mislim da bi ti vrsila posao i neka kineska,vidi na kupujem prodajem ima za 20 do 30e da biras,a daju dobru svetlost.Ja sam jednu uporedjivao sa jetbem lampom i nema nikakve razlike sto se tice jacine svetlosti.
 
IvicaL
 

davorcalic kaže:

Meni treba lampa za daljine od 50m do 100m,samo za patke.... Kolega ima police t6 i sasvim je ok,pa pitam ta lampa + original baterije kakva je kombinacija (u Kanoni su baterije 2800din. komad- takve dve baterije + lampa t6 koja ima sve uz sebe i punjač i prekidač i nosač)... Koliko sam shvatio nije toliki problem lampa već baterija... Jednostavno ne mogu sad da dam mnogo para za recimo MT40GT uz koju moraš sve naknadno da kupiš... Može i savet za neki model lampe širokog snopa za lov pataka ili neko iskustvo sa nekom lampom za takav lov..... Kad dođe novo karabinče,onda može skuplja...


Tako je, samo su ulosci problem. Kupi jednom skupe i prave baterije i ova ce ti lampa dobro koristiti.
Ja sam kupio onu NITECORE ali kada koristim sacmaru onda stavljam onu kinesku POLICE ali sa ovim uloscima. I vise sam nego zadovoljan. Odlicna svetlost cak i predobra za pucanje sacmarom
lala, pa sta
 
stefan092
 Zanima me da li je ovo bezbedan(za optiku) nacin montiranja lampe pomocu ovakvog nosaca?
i65.tinypic.com/3445tdu.jpg
i65.tinypic.com/sz7n6t.jpg
Kalibar je 6.5x57, predpostavljam da na 223 ne bi bio nikakav problem ali ovaj moj ima znatno kaci trzaj od ove lisicje kalibre.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Cvele
 Meni stize jedna zanimljiva montaza(nadam se u roku od 10-15 dana) pa cu da uslikam kada bude stigla...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
ivannovic
 Pozdrav svima !
Prelistao sam ovu temu pa hajde da se i pridruzim diskusiji.
Za sada nisam lovac ali razmisljam da se pridruzim. Zivim u podnožju Rtnja (selo u okolini Boljevca) gde divlje svinje prave dosta stete na usevima pa bi to bio jedan od razloga. Inace sam zaljubljenik u led lampe i vec neko vreme tragam za dobrom lovackom lampom a koja ne bi bila preterano skupa.

Do skoro je moj favorit bio Nitecore MT40GT i ovde je već pisano o njoj. Onda sam pronasao jednu koja je duplo jeftinija a izgleda jako dobra (zamerka - nije bas lagana).
http://www.gearbe...10975.html

I na kraju od skoro u prodaji lampa koja mislim da je po svemu sto sam video - sam vrh.
To je Maxtoch 2X shooter.
Bolja je i od Olight M3XS-UT (kaze lik na jednom forumu koji ima obe) a skoro upola jeftinija.
http://www.gearbe...60865.html
Na Aliexpress je nesto jeftinija.

Video sam da se diskusiji pridruzio i Saša (Nitecore Srbija) pa
bih voleo da kaze svoje misljenje, posebno ako je imao prilike da vidi - isproba ovu lampu.

Pa ... dosta je za pocetak ... Namigivanje
 
ivannovic
 Zaboravih da napomenem da ista firma ima u ponudi još jedan izuzetam model - nesto manja, laksa i jeftinija a neznatno slabija:

http://www.aliexp...73499.html
.....
 
dzudzubajac
 Zanimljive lampe, ali kako ih nisam video uživo ne bih se usudio da ih kupujem na neviđeno...

Ja sam odlučio da penzionišem police lampu i da se otvorim za armytek barakudu. Video sam kako radi u praksi više puta i oduševljen sam.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
DakiNS
 Imama CREE T6 zna li mi neko reći kada su baterije napunjene , da li menja svetlost dioda na punjaču ili na utikaču. Na punjaču sada svetli crveno a na utikaču zeleno.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
dzudzubajac
 kad svetli zeleno na utikaču pune su
na punjaču uvek svetli crveno
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
ivannovic
 

dzudzubajac kaže:

Zanimljive lampe, ali kako ih nisam video uživo ne bih se usudio da ih kupujem na neviđeno...

Ja sam odlučio da penzionišem police lampu i da se otvorim za armytek barakudu. Video sam kako radi u praksi više puta i oduševljen sam.


Slazem se ... i ja bih prvo voleo da vidim ali ... ne nudi ih niko jos u Srbiji. Jedino preko Aliexpress-a ... stigne za 20-30 dana.
Malo sam pratio neke strane forume slicne ovom i njihov zakljucak je da je Maxtoch 2X shooter u ovom trenutku nesto najbolje a pritom mnogo jeftinija od glavnih konkurenata kao recimo Olight m3sx-ut.
Ako se budem odlucio da je nabavim (skoro da jesam) prenecu utiske.

U medjuvremenu par review-a sa YT:

2X
https://www.youtu...9y9sOSksCw

L2
https://www.youtu...hEes6DBJEw
.....
 
darkon
 Pozdrav novom članu foruma, dobrodošao.

A sad što se lampica tiče...
Odabir lampe zavisi najpre on načina lova i terena, ako je za lov uzimamo...
Kako imam MT40GT, i koristim je više meseci, mogu i da kažem sad još koju dodatnu reč o njoj.
Lampa je zaista kvalitetna, a moja je u stanju kao da nije ni korišćena, a lovilo se, ali opet i ja gledam maksimalno da sačuvam opremu...
Što se jačine svetla tiče, i širine snopa, ja prezadovoljan, baterije original, nitecore, odlično "drže", takođe i mikroprekidač onu dodatnu funkciju koju ima, gde se pali kao obična lampa, "klik" tasterom, za malo duže svetlenje je odlična, jer nema grejanja mikroprekidača.
Ko na primer lovi svinje na hranilištu, ova lampa je prejaka u turbo, a i high modu, i tu bi i medium mod završio posao, jer je on jačine Nextorcha sa led diodom, a puca se relativno blizu.
E, ko lovi predatore i puca malo dalje, a meni je to možda i omiljena lovina, opet ova lampa ispunjava uslove, jer se do 100m vidi kao po danu, do 150m opet izuzetno jasno (zavisno od podloge i atmosferskih prilika), a kad blicnem na primer zeca, na 150-200m ovom lampom u tom turbo modu, vidim ga golim okom. Lisicu, šakala, kad osvetlim sad po strnjici, na 200m se vidi lepo, vidi se i dalje, ali ja uvek malo skraćujem...
Za lov meni jača nije potrebna, jer prevazilazi daljine na kojima sam spreman da pucam po mraku, jer i po danu retko kad pucam preko 150, a kamoli noću.
E, sad ima i ona druga opcija, a to je ona gde neko hoće malo da eksperimentiše sa lampama i to je druga priča. Tako i ja sad skoro gledao ovaj m3sx-ut, iako mi jače od nitecora ne treba. U principu, ono što sam video na klipovima, nešto uži snop kod olighta, tako da to nekome može zasmetati, kao i gabarit, ali da bi se dobila ta veća krajnja distanca, mora i fokus da bude nešto jači, pa samim tim i širina snopa mora malo da trpi.
Ovo što sam video kod Maxtorcha je zaista dobro, samo je problem što se ne može videti pre kupovine, ne svetlo, nego uopšte kako je odrađena, jer utisak sa snimka i uživo nije isti.
Ja možda i kupim ovaj olight, tako da, ako nekome treba nitecore, po nešto povoljnijoj ceni, može da pravimo posao Grin .
 
Nitecore Srbija
 Pozdrav svima

Evo da i ja iznesem svoje neko misljenje o pomenutim lampama

Ja kao firma uvozim Olight,Nitecore,Klarus ,Armytek,Acebeam,Xtar,Jetbeam,Niteye...i jos neke manje poznate,tako da o njima mogu da pisem i iskreno posavetujem
Konkretno za MAXTOCH nisam nikad cuo,ali sam malo pogledao i nisam nasao neki njihov oficijani sajt,sto mi je uvek sumnjivo,kod izbora mojih partnera
Verovatno se radi o veoma maloj fabrici,i kupovina je dostupna samo lokanim prodavcima u Kini
Sto se kvaliteta tice te lampe,ne bih znao tacno da napise,jer ja zelim objektivno da pisem
Po ceni bih rekao da je ok kvalitet...e sad
Nigde ne pronadjoh podatak ,koliki je krajnji domette lampe
Sto se tice Olighta M3XS-Ut sa 1200 lumena i krajnjim dometom od 1000m,mogu da napisem komentare i dobre i lose mane te lampe
J a je prodajem vise od godinu dan ,od kako se pojavila i ne ostoji kupac koji nije zadovoljan
Puno prodatih u Srbiji,Bosni,Crnoj Gori
Olight fabrika ima najbolju podrsku i servis ,od svih fabrika sa kojima ja saradjujem.
Na njihovom sajtu ,mozete i sami videti ko je uvoznik za Srbiju

Kao sto sam napisao ,na pocetnu posta,to su sve poznate fabrike,i veoma kvalitetni proizvodi,zato je i njihova cena visa od ovih konkurentskih
Ja sam se opredelio da uvozim samo kvalitetne i da ljudi kupe lampu u Srbiji po nekoj pristupacnoj ceni i da imaju GARANCIJU,sto je veoma bitno,bar ja tako smatram
Kupovinom na stranim sajtovima ,NEMATE garanciju,jer sam se licno uverio ja,pre par godina,Napisano je da imate,ali je to nemoguca misija
Kupovinom u Srbiji,vi dobijate fiskalni racu ,i imate garanciju,sto mogu potvrditi i odredjeni clanovi ovde,koji su to kupili

Sto se tice Olight M3XS-UT

Dobre strane
Veliki domet,oko 700-800m ,okom vidljivo,od 800 do 1000 mora otika
Veoma lagana lampa
Visok kvalitet izrade

Mane(kako za koga)
Veliki precnik glave
Uzi snop(zato i ima toliki dobacaj,ne moze drugacije)
Rad od samo 5 minuta u najjacem modu,jer ima zastitu i automatski se predaci u manji,posle tog vremena,ali vrlo brzo se moze ponovo vratiti u pocetno stanje
To je zastita od pregrevanja i sigurnos ,da nece dioda izgoreti
Svakako u lovu se ne svetli nikad toliko,nego par sekundi i puca

To su neke zamerke,kupaca,koji su u pocetku imali,ali kasnije su se privikli,tako da nisu ni to neke mane
Daljina opravdava sve to sto je mana

Naravno ova lampa je namenjena lovu ,na velikim daljinama,na neke od predatora,ali se moze redukovati ,jer postoji drugi prekidac kod glave,koji regulise kolicinu svetlosti

Toliko od mene za sada,nisam mogao pre da odgovorim,bio sam na odmoru
Sve sto vas bude interesovalo,odgovoricu,iskreno i objektivno,da imate pravu sliku o tome

Pozdrav
Sasa
Lovacke Lampe Doo
 
ivannovic
 

Nitecore Srbija kaže:

Verovatno se radi o veoma maloj fabrici,i kupovina je dostupna samo lokanim prodavcima u Kini
Sto se kvaliteta tice te lampe,ne bih znao tacno da napise,jer ja zelim objektivno da pisem
Po ceni bih rekao da je ok kvalitet...e sad
Nigde ne pronadjoh podatak ,koliki je krajnji domette lampe



Izgleda da je tako ... nisam ni ja video nigde njihov zvanicni sajt.

Uglavnom moj zakljucak je bio da je Olight M3XS-UT najbolja lovačka lampa trenutno u svetu ali ... nije bas jeftina za nas u Srbiji. I ako se odlucim za nju svakako je ne bih narucivao preko interneta (razumna razlika u ceni za sigurnost i garanciju).

Onda sam nalateo na Maxtoch i prijatno me je iznenadilo da postoji nesto slicno a da kosta dosta manje. E sad ... koliko je slicno ?

Najvise informacija sam pronasao na jednom stranom lovačkom forumu. Dosta njih tamo je kupilo ovaj novi model 2X shooter a ima ih koji imaju neke njihove starije modele. Svi su pohvalno govorili o kvalitetu tih lampi. Oni koju imaju i M3X-UT i 2X shooter prednost daju 2X.
Neki od clanova su bas dobri poznavaoci ove materije ... imaju i znanje a i opremu za testiranja i merenja.
Njihovi rezultati kazu otprilike sledece:

Prednosti 2X u odnosu na M3XS-UT
- visi izlaz 1450 lm, 365klux
- malo veci domet (1200 m)
- malo širi snop
- vise svetlosti oko centralnog snopa
- nema stepdown nakon 5 min, i bolji run time (70 min u najacem modu)
- prirodnija boja svetlosti omogucava bolje razaznavanje detalja na vecim daljinama
Nedostaci
- veci precnik glave reflektora (69 mm, M3X 63)
- nesto je teza (315 gr, olight M3X 255)

No ... sve to je za verovati ili ne 'nekome tamo'.

Ako neko ima vremana za to evo linka na ovaj forum:
http://budgetligh...96?page=25
.....
 
Nitecore Srbija
 Ja bih voleo da neko ima ,da je kupio tu lampu i da podeli iskustvo ovde sa nama.Svima bi to bilo korisno
Sto se tice cene Olight M3XS,ona je jednaka svuda u svetu 150 USD.
Kod mene je ona 18000 dinara,sto je to od prilike.
Za razliku od kupovine na stranim internet stranicama,ovde niste uskraceni za garanciju,kao tamo
Ovo provereno pisem,jer sam ja ostao tako,bez 120usd ,pre nekih 4 ili 5 godina.
Poucen time,shvatio sam da je to rizik za kupca u Srbiji.Kontaktirao sam razne fabrike i sa njima potpisivao ugovore o saradnji
Tako da ovde ,kad neko kupi u Srbiji ,od mene,nece imati tih problema,jer postoji od svake fabrike podrska
Sto se tice kvaliteta,Maxtoch ..ne bih da komentarisem,jer je nisam video
Za mene je to ,nepouzdano,jer ne postoji kontakt,od fabrike,gde se to pravi,ne postoje atesti...brdo drugih stvari
Postoje i druge male fabrike, one imaju svoje sajtove,ne vidim zasto oni to nemaju
Ja prodajem UltaFire lampe,koje su isto ok....ali ne u rangu Olighta,Klarusa,Nitecore,Armyteka...i sl
Daleko ipod,mnogo lestvica ispod

Ja ne sumnjam u njihov kvalitet...ali evo primera Crelant...isto mala fabrika,kvalitet ok
Narucim prvi put par lampi one su ok,drugi put iste lampe ,nisu ok
Reflektori ne valjaju,tacka koju reflektori projektuju,ima crnu mrlju u sredini,.....uzas
Naravno sve im vratim i nikad vise
Toliko o tom kvalitetu,zavisi kako ko dobije,i ko je srecnik
Zato kod ovih proverenih je uvek isto sve,nema takvih problema
Ja sam uvek za malo skuplje ali provereno....e sad
Ja volim da kupim uzorak,i da vidim kakve su,mozda kupim i nju pa podelim moje misljenje
Svakako ,sigurno bolje nego Police lampe
Ako se slazemo

Pozdrav
Sasa
Lovacke Lampe Doo
 
ivannovic
 Izgleda da je ovo njihov distributer:
http://www.aliexp...5.2.SSmHk9

Amanda je iz Maxtoch-a (ima link na sajtu za direktan kontakt s njom) i u gore pomenutom forumu su je nahvalili za poslovnost.

Mozda uskoro budu i u Srbiji u ponudi Maxtoch proizvodi Namigivanje

Pozdrav.
.....
 
ivannovic
 Jedan od zadnjih postova sa foruma koji sam pominjao (ima link u prehodnim postovima):

'Recieved mine today. I love it! Throws like crazy. It out throws my tm16gt. Great buy, Thanks robo819!'

A Nitecore TM16gt ima domet od 1003 m.
.....
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Skidajuće i fiksne montaže OPTIKE I MONTAŽE 458 10.03.2022. 00:38
Rusan nosači i montaže optike OPTIKE I MONTAŽE 26 16.11.2017. 18:17
Nosač za kuku OFF-ROAD 78 07.02.2017. 22:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,146 posete www.srbijalov.com