Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lampe, nosači, montaže


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lampe, nosači, montaže
AcaNik
 Магнетни носач користим само на сачмарама од како се појавио. Екстра ствар! Посебно јер не оштећује цеви нити скида брун са њих за разлику од неких металних носача. Приликом пуцња хоће да се помери мало напред. Вратиш га руком и то је то.
Да би могла да стане мала кинеска лампа коју користим, морао сам тело лампе да скинем на стругу мало.
На карабину нисам пробао. За њих имам друге носаче.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
dzudzubajac
 Video jednom taj magnetni nosač u akciji. Čoveku spao sa karabina dva puta od recimo 10ak pucanja (BAR 30-06).
Ako želiš da imaš priliku za drugi hitac, zaboravi to.
Ako si precizan, onda radi posao Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
klaja
 Srdjanje koristio sam magnet baš sa tom lampom i nikad nije otpao. Video sam da radi na 7mm rem,308win,8x57,7x64 tako da ne brineš. Pucanj ga neće otresti sigurno,jedino ako nasloniš pušku npr.na rub čeke pa kad puška trgne posle okidanja i udariš lampom tada može da otpadne.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
AcaNik
 Ма неће он да отпадне него се само помери мало напред. Узмеш 8х57 и немаш тих проблема Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
rk
 Magmetni Olight nosac za svaku preporuku. Odlična i praltična stvar.
RK
 
darkon
 srdjan 032, ako si u mogućnosti, kupi olight m3xs, a kad se naruči preko aliexpresa, ceo komplet ne izlazi puno preko te sume koju si ti spreman da izdvojiš, a stvarno je dobra lampa, bar ja bolju dosad nisam video. Gabaritno malo veća, ali svetli jako lepo.
 
srdjan032
 Drugari, nisam bio u mogucnosti da odogovorim ranije, kupljena olight M3XS i magnetni nosac isto Olight, uzeo sam ovde, na prvi pogled odlicna stvar, na 300-400m vidi se kao dan, kod mene na terenu i ne moze dalje da se vide jer nema toliko prostranstva. Nisam imao prilike da pucam sa njom ali se nadam da cu sl nedelje imati srece pa prenosim utiske.
Pozdrav
 
darkon
 Skoro sam nabavio i MAXTOCH Shooter 2X, a kako je ranije pisano o njoj i OLIGHT M3XS-UT, preneću moje utiske te 2 lampe, pošto ih imam obe.
Maxtoch gabaritno nešto veći, za nijansu duži, reflektor vidno veći, ali to i ne deluje baš tako glomazno kad se vidi uživo, i kad se stave jedna pored druge, a težinski je Maxtoch teži nekih 30-ak grama.
Ono što je najvažnije i što nas najviše interesuje je jačina svetla.
Upoređujući Olight i Maxtoch, ipak manju prednost mogu da dam Maxtoch lampi, za nijansu je svetlija, ne puno, ali za nijansu jeste.
Međutim, ima razlike u boji svetla, i olight sa onim "žućkastim" svetlom se meni više sviđa, dok Maxtoch ima više ono "belo" svetlo. Tu su negde po jačini, ali prevaga ipak ide za Maxtoch.
Memorisanje modova, tu prednost dajem Olightu, jer kod njega mod koji se memoriše, taj je, bez obzira koliko je brzo gasili, palili... Kod Maxtoch ima onaj period od 3-4 sekunde. Znači kad se izabere mod, ostavite lampu da radi u njemu 3-4 sekunde, i taj mod je izabran, ali naredno gašenje lampe morate sačekati te 3-4 sekunde, pa je tek onda upaliti, pa ponovo 3-4 sekunde čekanje, pa tek onda gašenje, da ne bi prešla u naredni mod, a taj naredni mod, koji ide posle turbo moda, bi bio srednji mod. Dakle, postoji to vreme koje se mora ispoštovati. Nije to puno komplikovano, ali na Olightu je taj deo bolje odrađen.
Inače, i srednji mod kod Maxoch-a je izuzetno jak.
Što se širina snopa tiče, to ide isto na stranu Olighta, i Olight ima za nijansu širi snop, i više "perifernog" svetla. Nije to mnogo izraženo, ali ima razlike.
Kod Maxtoch- a je snop baš uzan, i nema rasipanja svetla, pa je zato za nijansu i jača od Olighta, plus ima reflektor koji je širi za nekih 6mm, a to sve igra ulogu, u krajnjem dometu.
Napaja se kao i olight sa 2 baterije tipa 18650.
Kod Maxtoch-a se mogu izabrati 2 modela, ova kao moja sa ovim užim snopom svetla, a postoji i ona sa širim snopom svetla.
Naravno, kome šta treba, ali ta sa širim snopom svetla, nema krajnji domet kao ova sa užim snopom...
Evo i nekoliko slika u prilog, pa možda nekome pomogne ovaj tekst u budućem odabiru, ali koju god da izabere, obe lampe su izuzetno jake, ali ima nekih razlika koje sam opisao.

oi65.tinypic.com/2s8pv9w.jpg

oi65.tinypic.com/2cnd2bq.jpg

oi67.tinypic.com/15oxudd.jpg

Olight M3XS-UT

oi64.tinypic.com/2psg6qw.jpg

Maxtoch shooter 2X

oi64.tinypic.com/qxsz0o.jpg


Ovo drvo je na 130 koraka.
 
Petar1990
 Здраво људи. У акцији сам тренутно око куповине неке лампе. Конкретно треба ми за ловачку пушку (Иж27).
Видео сам на Купујем-продајем доста огласа, а један сам издвојио да прикажем овде и добијем ваша мишљења.
Качим слику па ћете све видети.
 
dreger
 Ako ja mogu da predlozim onda vidi ovako nesto .ja je imam par godina i zadovoljan sam koristim je i na sacmari i na karabinu za lov na predatore i moze se lepo pucati do nekih 100m +,-.
ako ti samo za sacmaricu treba tebi vise nego dovoljno.
baterija dosta dugo drzi ,samo jedan najjaci mod,svetlost bela onako pristojne sirine .
za te pare pa i nemoze bolje.
https://www.kupuj...id=5368412
 
dzudzubajac
 Za sačmaru bilo koja kineska T6 lampa (1500-2000din) radi posao.
Ako planiraš da koristiš lampu i na karabinu, onda uzmi nešto kršteno.

Ja sam krenuo sa kinezom t6, pa mi nije trebalo dugo da skontam da ne radi posao za karabin, tako da sam uzeo armytek barakudu za lov i nitecore p16 da stoji pri ruci.

edit:
Ovo može da bude korisno, sajt sa slikama kako izgleda osvetljenje na pojedinim lampama. Zgodno je da se vidi koliko lampa ima jak flood tj periferno svetlo.
Ne može baš direktno da se porede lampe, pošto se ne vidi domet.

www.taschenlampen...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Neca92
 Pozdrav svima!
Trenutno mi je na m70 i pikatini šini motirana optika tubusa 30mm i precnika objektiva 42mm pomocu prstenova Rade Ham “medium” visine. Da li cu ako zamenim prstenove, odnosno, umesto medium visine montiram “low” prstenove istog proizvodjaca da dobijem idealno nisko postavljenu optiku u odnosu na cev ili postoji jos niže resenje?
Unapred se zahvaljujem svima koji se budu ukljucili u diskusiju.
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
canis aureus
 Neca92 Bye
možda se kasno uključujem...
Low prstenčići su visine 6mm kako proizvođač navodi.
LiĆno sam ih montir'o na svoju kragujevku... optics 1,5-6x42 tubus 30mm.... I menE je to odlično! Do cevke ima prostora bem li ga oko 6-7mm otprilike, ručKica zatvarača ne kačE, na visinu kundaka... sve odgovara.
canis aureus priložio/e:
img_20190903_102506.jpg img_20190903_103328.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Neca92
 Hvala na odgovoru, Canise. Uopšte ne znam šta mi bi da kupim medium prstenove Confused
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
kolega_LOVEc
 A u cemu je problem u toj razlici izmedju medium i low prstenova,
ne odgovara eronomija, ili je dilema razlika putanje i linije nisana?
Imam low nosac jednodelni na m70 i razlika izmedju centra tubusa od 30 mm i udarne igle je 40 mm ipak ne uvidjam potrebu da se medium prsten zameni low prstenom istog kvaliteta ukoliko strelcu pase polozaj .
Vim vi repellere licet
 
Neca92
 Bas to mi je problem-polozaj glave, odnosno vrata, prilikom nišanjenja. Prilikom nišanjenja, glavu moram da podignem gore i odmah nije to-to. Za nuždu, mogu da pucam i ovako, ali svakako cu da im menjam za niže, definitivno.
p.s. Ako nekom treba medium čelični prstenovi Rade Ham 30mm-javite se... 😁
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
kolega_LOVEc
 Meni je nekako visoko bio i ovaj najnizi nosac dok sam imao "svinjska ledja" kundak, nekako se i uvezba polozaj ali je je mnogo komfornije kad kundak odgovara pogotovu kad se puca na papir par komada za grupu.
Nadam se da ce low prstenje resiti problem, ne zelim da kvarim zelju i volju , ali nisam bas uveren da je to resenje za neudoban polozaj.
Mogu samo da predlozim da pre kupovine isprobas zeljene prstenove , u radnji ako dozvole ili kod prijatelja ako postoji mogucnost.
Vim vi repellere licet
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Skidajuće i fiksne montaže OPTIKE I MONTAŽE 458 10.03.2022. 00:38
Rusan nosači i montaže optike OPTIKE I MONTAŽE 26 16.11.2017. 18:17
Nosač za kuku OFF-ROAD 78 07.02.2017. 22:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,285,327 posete www.srbijalov.com