Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kugla


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kugla
ssekir75
 GrinGrinGrin нисам је мерио, да ли је од кило или два, откуд знам... ништа специјално. већ сам написао, лик је гађао из тоз-66 и погоци су били један испод другог на по 5-6цм. сад, истина је да човек добро гађа, али на ту даљину свакако не би могао да постигне такве поготке да није добар метак.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 Kako god. Ovo je municija namenjena za rifled slug cevi i to navodi i proizvođač municije. Znači nije namenjena za upotrebu iz glatke cevi. Sve slug cevi su cilindrične, što znači da taj metak nije namenjen za upotrebu iz čokiranih cevi. Njegova najveća prednost jeste stabilna putanja kada se ispali iz olučene cevi jer dobije potrebnu rotaciju koja ga stabiliše tokom leta. To iz obične glatke cevi izostaje. Pošto sam projektil ima oblik karabinskog zrna, bez rotacije je nestabilniji prilikom leta od klasične kugle tipa Brenneke i Qualandi palla. A cena joj je previsoka da bi se pucala bez veze i iz oružja za koje nije namenjena.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 ма наравно. мене ионако не занима, за тај посао користим карабин, само кажем да метак јесте врло прецизан и из глатке цеви. ког занима нек испробава, ја вала нећу да бацам паре.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
lovac junior
 Koji bi metak preporucili za lov ds za pusku u 16cal? Fiksni cokovi (pun i polu cok) Smile
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
tomo vrbas
 Po meni za pocetak Belom sa gualandi kuglom pa ako ti to ne odgovara onda kreni sa nekim skupljima dok ne nadjes sta ti najbolje lezi iz tvoje puske!
 
Stefanj
 Rottweil exact, za cal 16 neces bolji naci
Bye
 
lovac junior
 Hvala na pomoci! Probacu i jedno i drugo Smile
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
Milanco
 Rottweil classic brenneke, za kalibar 16.
 
Tomash
 Belom
 
Djurovic Djordje
 Pa sad mnogo pisu i hvale u poslednje vreme ovaj DDUPLEKS. U kalibru 16 ima monolit, 25gr, brzina 425m/s i energija 2260 J. 175din/kom

Imas sve na sajtu http://www.supert...
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Milan98
 

Djurovic Djordje kaže:

Pa sad mnogo pisu i hvale u poslednje vreme ovaj DDUPLEKS. U kalibru 16 ima monolit, 25gr, brzina 425m/s i energija 2260 J. 175din/kom

Imas sve na sajtu http://www.supert...

Letos decko iz grupe je pucao vepra 100kg na cekanju,daljina pucanja 20ak metara, DDUPLEKS monolit 12/70, prosao kroz obe plecke i otisaoo, projektil naravno,a vepar ostao na mestu.
Dimitrijević
 
Podunavac
 Бољи је класични оловни пројектил конструкције Brenneke или Palla. Већа тежина значи већу кинетичку енергију и већу пенетрацију, а олово се деформише приликом удара у тело дивљачи, повећава свој промер и наноси већа оштећења на ткиву. Што доводи до боље предаје кинетичке енергије.
Tri prsta 2Kolce
 
canis aureus
 

Milanco kaže:

Rottweil classic brenneke, za kalibar 16.



ODLIČAN predlog Odobreno
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
stefan092
 

canis aureus kaže:

Milanco kaže:

Rottweil classic brenneke, za kalibar 16.



ODLIČAN predlog Odobreno


Мислим да то не постоји, бар нема на сајту RWS-a, једина њихова кугла за кал 16 је Exact али ни не личи на Сassic Вrenneke.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
canis aureus
 Dok sam lovio sa cal. 16/70 postojalo je kolko se sJećam, a sadE nEsam tol'ko upućen ... Confused
Nego, bitna je kugla Brenneke Classic!! a dal je baš u RottweilU manje je bitno Stari
iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 Ни Exact кугли ништа не фали. Показала се као веома прецизна, а и почетна брзина јој је солидна. А са њом и кинетичка енергија. Нећеш ни са њом ништа погрешити.
Tri prsta 2Kolce
 
arli
 Kupio sa kutiju DDupleks za kalibar 16 monolit. Ima li neko iskustva praktičnog sa njim,sem gornjeg upisa za vepra?!
 
petarp016
 Kolega je imao pretprosle godine iskustvo doduse u kalibru 12 sa monolitom,pogodio ga iskosa sa zadnje strane u vrat,razbucalo mu vilicu napred gde je izlazio...
Ruski top - IZ 27
 
Scorpion Hunter
 Duplex Monolit u kalibru 12. Dva vepra sam odstrelio sa tom municijom. Jednog iza same plecke, drugog ispred plecke na oba prostrelne rane jadan pao u vatri drugi poneo 50m . Sve u svemu dobra municija.
Jedino sto je po meni zamerka sto pri pucnju bas zadimi, to se preko dana ne primeti ali uvece na lampu bas dim...
 
Macvanski lovac
 https://ibb.co/mz...

Bilo je vec reci o ovom metku, puske u kalibru 16 nisu namenjene za pucanje magnum municije... Ideja mi je da otvorim i prepakujem metak, ali da mu smanjim kolicinu baruta, koliko, ne znam, imam vagicu, mozda za 0,2 gr na primer?
Rodjen da budem lovac
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,202,391 posete www.srbijalov.com