Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kugla


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kugla
galjaman
 Lepo piše ''with any choke''. Potkalibar je za mene prošlost. Hvala Vam kolege.
 
nidzamotocross
 Nema na čemu zemljače. Bye
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Zeljko92
 Nema na cemu drago mi je da smo pomogli! Ziveli!
srbijalov
 
galjaman
 Verovatno je precizan iz punog čoka kao i iz polu čoka. Za svaki slučaj do početka sezone trebao bih da ispalim par komada u metu da vidim kako nosi. Biće ovo veoma skup eksperiment lovac
 
darko7x64
 kolega i ja sam na početku moje lovačke karijere bio u dilemi,dal paliti brenere i kugle iz punog čoka,neki kažu da neki,ne. Ipak ja sam za brenere navrnuo 1/2 čoka i to je isprobano i radi sto posto. Sigurica brate. Pozdrav
IN VINO VERITAS
 
nidzamotocross
 Darko, pomenuta Zastavina bokerica nema promenljive čokove. Odakle toliko straha, kada su ove kugle konstruisane za pucanje iz svih čokova.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
darko7x64
 Moj stari ima 16 toz orozaru i on brenere samo ispaljuje iz desnog ceva koji je za par deseta većeg prečnika od levog,ali nikada brener nije stavio u taj levi ,uži cev. Pa se i ja nosim tom praksom.
IN VINO VERITAS
 
galjaman
 Trebalo bi napraviti posebnu temu sa ovom problematikom Smile
 
PEZ
 

galjaman kaže:
Trebalo bi napraviti posebnu temu sa ovom problematikom Smile


Nema potrebe za novom temom jer se i na ovoj temi može diskutovati o toj "problematici".
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
ssekir75
 па баш овде и треба да се дискутује, тема је "кугла" колико ја видим... Confused

пуцај слободно и "бренер" и гуаландија, ништа неће фалити. комшија има зх комбинирку и редовно пуца "бренер" из пуног чока преко 30 година па му ништа не фали.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Cadara
 Sva savremena jedinačna zrna (original breneke, remington sluger, gualandi, tril shock, s&B specijal slug....i još sijaset drugih) slobodno pucaj iz bilo kojeg čoka. Ako imaj jednometku sa promenljivim čokovima izaberi onaj čok koji daje najbolje grupe, za neke kugle je to 1/2 čoka a za neke pun čok, dok za druge cilindar.
Vodi bolje računa ako imaš staru pušku, pa i zastavinu bokericu (koju sam imao uzgred kao lovac početnik) da municija nije baš pojačanog punjenja 1050Bara i slično, a što se čoka tiče ne brigaj brige.
Ako su ti neki lovci koji nisu možda nikada ispalili kuglu iz puške usadili bojazan da iz punog čoka ne smeš ispaliti kuglu onda koristi neki podkalibar ali gold i silver od krušika izbegavaj u širokom luku, od nama dostupnih uzmi belomov podkalibarno pojedinačno zrno ili od krušika uzmi dooble ball, to je samo ako ne možemo da te ubedimo u suprotno.
 
Ghost Hunter
 Pozdrav!

U prilici sam da nabavim Sauvestre kugle u kalibru 12/70.Nisam imao priliku da se ranije susrecem sa ovom municijom, zato bih molio iskusnije kolege da opisu kako im se pokazala u praksi?
 
Podunavac
 Sauvestre je odlična municija. Možda trenutno i najbolja (potkalibarna) na tržištu. Svi koji su je koristili imaju samo reči hvale. Jedina mana joj je visoka cena.
Tri prsta 2Kolce
 
lemi024
 Kolege, danas sam u Novom Sadu u Super Tane-tu pazario Rottweil brenneke magnum pa me interesuje kako imam iž27 12/76 sa tri promenjiva čoka (pun, polučok i 1/4 - cilindar nažalost nemam) koja mi je kombinacija najbolja tj. koji od čokova da stavim u donju a koji u gornju cev. Kontam da to sve zavisi od puške do puške ali možda neko od kolega ima sličnu situaciju pa me može posavjetovati.?Vremena za neko testiranje nemam jer u nedelju idem u lov a i cena mu je paprena za neko veliko eksperimentisanje - 325 din.
Pored ovih imaju i Rottweil brenneke classik magnum po ceni od 300 din kao i Vuširov M90 sa orginal brennekovom kuglom - cena 150 din. Kod ova dva metka po meni ta kugla je identična, čak i onaj natpis na vrhu kugle ali moguće je da ja grešim pa ako ima neko ko je probao ovu m90 kuglu da mi kaže kakva je.?
 
Podunavac
 U donju cev 1/4 čok a u gornju 1/2 čok. Rottweil je sigurno najakvalitetniji, ali ni Vušir nije loša municija. Najbolje je da probaš par komada iz svoje puške i vidiš kako nosi. Za efekat na divljači (ako pogodiš) se ne sekiraj.
Tri prsta 2Kolce
 
vlada lovac
 Kad ti dosadi ta kombinacija onda ih promeni, gore 1/4 dole 1/2 coka
 
pavikpavlovic
 Kupio sam na sjmu kutiju b&p Thrill Shock Slug-a pa me zanima da li ga je neko pucao i kakve je postigao rezultate?
 
nidzamotocross
 Pucao ja. Puška Franchi Affinity, 1/2 čoka, na 50m daje sasvim zadovoljavajuće rezultate. Dobar metak, kvalitetno urađen, čini mi se i da ne lažu kada kažu da je dosta brz, mada za to treba provlačenje kroz hronometar. Sve u svemu, za cenu od 110din, prva liga! Videćemo ove sezone kako će se nositi rame uz rame sa Rottweil-ovim brenneke-om. Smile
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
AcaNik
 Добар меткић и у 12 у 20. Пуцано из Иж-155 и ИЖ-18. Може и на даље да се пукне.
 
pavikpavlovic
 

nidzamotocross kaže:
Pucao ja. Puška Franchi Affinity, 1/2 čoka, na 50m daje sasvim zadovoljavajuće rezultate. Dobar metak, kvalitetno urađen, čini mi se i da ne lažu kada kažu da je dosta brz, mada za to treba provlačenje kroz hronometar. Sve u svemu, za cenu od 110din, prva liga! Videćemo ove sezone kako će se nositi rame uz rame sa Rottweil-ovim brenneke-om. Smile


Iz 1/2 coka? Na poledjini kutije pise da je precnik projektiča 18,4mm ( sto ce reci jedo cilindar dolazi u obzir ) cak sam i isekao jedan patron da probam da li ce proci kroz 1/2 coka i nema sanse. Tako da nisam imao petlje da ga puknem kroz 1/2 cok.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,254,438 posete www.srbijalov.com