Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Komarci


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Komarci
darkon
 Sinoć sam bio na terenu i ima ih iše nego ranije ove godine. U jednom trenutku sam stao onako znojav i takoreći sam ceo bio prekriven komarcima, od čizama, do kačketa.
Kremu SZUKU koristim već tri godine, ali nije ni ona neki "čudotvorac".
Deluje, odbija komarce, ali pored ovakve najezde ni ona ne može da pomogne u potpunosti, ali bar malo, uz često ponavljanje utrljavanja kreme, olakša situaciju...
Daki, sinoć se nisam namazao po izlasku iz auta, prošao nekih 500m i imao na desetine ujeda, zalepili se komarci sve "pocrveneli", tako da se od sad mažem kad krenem od kuće, pa kad izađem iz auta, pa kad stignem na čeku... Taman jedna krema, po jednom izlasku da zadovolji potrebe. Grin
A čuo sam da je dobar i sprej SZUKU, ali nisam probao.
 
Predator
 Nisam htio da pišem ono što su drugi već pisali, ali moram. Komaraca ove godine ima kao nikad. Bio sam se poradovao prošlog vikenda jer ih nije bilo mnogo, juče izađem bez autana (i pčelarske kape) i pokajem se grdno. Čini mi se da ih je bilo više nego u julu. Valjalo bi dva-tri mraza da stegnu, kad niko više ni ne pominje prskanje.

Sasvim prirodno
 
alex
 Otvaranje lova na patke cekanje preleta 15.min je trajalo cekanje ajde sto mene napadaju ali kad sam video da je Lord prekriven komarcima bezi odavde
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
223rem
 Meni se krema SZUKU pokazala najbolje do sada.Sto se tice Autana to necu da komentarisem jer imam utisak da uopste komarci ne reaguju na njega niti ih odbiva.Dakle moj glas ide za SZUKUOdobreno
 
mb-bb
 Prosle i ove sezone sam koristio Autan plus,onaj sto pise da je i za krpelje i nisam imao problema sa komarcima. Par puta uzeo od kolege szuku kremu isto je odradila posao ali je masna jako...
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
AcaNik
 Једино је Сузуки радио ове године како треба а и сада. У спреју за пса, крема за мене и све буде ок. Вечерас исто.
 
ssekir75
 сузуки (суку се чита правилно како ми рекоше) се сада прави на воденој бази. раније је била на уљаној. по мени ова нова ради боље за лов, али није за пецање јер се лако спира. она стара, масна, терала је јако дуго и није се могла лако скинути.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Lala
 Komarci su ove godine pravi domaći ekološki, neprskani... A rodili su dobro, odavno nisu ovako obilno... Počela sezona čekanja divljih svinja, pataka, a 'komanči' su izgleda postali potpuno ravnodušni na Autan, dok Szuku krema kažu da valja, ali nešto ne volim da se po licu i oko očiju, ušiju, usta i nosa mažem raznom hemijom, ja sam se opredelio za mehaničku zaštitu: lovački šešir u camo dezenu sa mrežicom, obručima i gumom na kraju mrežice koja štiti i glavu i vrat. Hteo sam da uzmem više komada za dobre drugare da im poklonim (stvarno je prigodan poklon kad ideš u goste kod nekog, ili drugare da obraduješ), ali sam uspeo da nadjem i kupim samo jedan za sebe, poslednji komad u radnji, iz izloga izvadjen. Dok ne dobiju novu isporuku, pozajmljivaću kolegama ovu jednu. Valjaće i za pecanje, jer kako stvari stoje, ove godine će da se kombinuje lov i pecanje.
Loša strana ovog šešira sa mrežicom je što ne može da se zapali cigareta, a ja sa malo žešći pušač. Jbg! Grin
Cena šešira je zaista povoljna, 400 dinara. Za poredjenje: Szuku krema pakovanje je 500 dinara.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Glava u pecaroškoj čuvarki .Grin
A ko ti je taj ružni na slici ?
DakiNS priložio:
cuv.jpg

KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 SmeanU Somboru isti taki 200 kinti i ja sebi jedan pazariJo.Rupa za pljugu se napravi lako ali pogled kroz optiku u sumrak=nemoguca misija.Szuku krema i sprej postali su obavezan deo pribora i ako se zaboravi paljba kuci ili zbogom svete jer je brojnost ovih krvopija neverovatna.
P.S.Stvarno,ko ti je ovaj Akrep na slici.Grin
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
zoranp
 Brate kakav model, pa gde je taki lepotan dosada bio CryGrin
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Planinko011
 Ova mrezica je mozda upotrebljiva do momenta kada treba da se puca u gustisu, jer se dolazak svinja uglavnom cuje, ali ako vam ceka ima pogled na dalje ka nekom cestaru ili sumi ne znam kako bi dvogledom osmatrali da li se neki samac pojavljuje na kratko.
Ja koristim autan i prodjem sa par ujeda po izlasku ove godine a nadam se da bar nisu zika komarci.
Iskreno imam i neko americko odelo iz Cabelasa za insekte ali je toliko vruce u njemu da nisam na vecim temperaturama da ga nosim duze od 10min.
Nego vec 3-4 lova oko mene stalno oblecu neki strsljenovi jedan mi je zujao na metar u trenutku nisanjenja na nazime pa mi osecaj nije bio bas prijatan iako se nisam dao dekoncentrisati (ili sam imao srece)Namigivanje
Za tu szuku kremu nisam cuo do sada i gde moze da se kupi? Da li izaziva neke alergije i cija je prozivodnja? Jeste da autan nije bas 100% delotvoran ali nisam imao osipe od njega i stik se ne oseca bas jako.
 
dzudzubajac
 

Planinko011 kaže:
Za tu szuku kremu nisam cuo do sada i gde moze da se kupi? Da li izaziva neke alergije i cija je prozivodnja? Jeste da autan nije bas 100% delotvoran ali nisam imao osipe od njega i stik se ne oseca bas jako.


Ja sam naručio odavde http://www.topfis... cena je 380 din
Krema je madjarske proizvodnje, ja sam je koristio nekoliko puta ove godine i nisam imao nikakvih reakcija
Radila mi je posao sasvim solidno, ako se dobro namažem nemam problema. Komarci obleću al ne sleću Smile

inače malo je intezivniji miris, mislim da nije za lov svinja - ja izbegavam da je koristim kad idem na čeku
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Planinko011
 Eh u subotu potrosi autan pa da ne zaboravim da kupim za sledeci lov.
Imam i mrezicu i to odelo al dzaba kad je vrucina i nemam vazduha u tomeConfused.
Inace autanom se izmazem za dana sa dva tri sloja a uvece mora jos jedared pa da izvine vepar ili krmaca ako dune u njegovom pravcu eto mu sanse da prezivi.
 
MMilos
 Ima i u magnumu, šalju kuririma:

http://www.magnumserbia.rs/sr/sredstv...maraca-328.

Koliko znam ima i u spreju, to mi se čini "lakše" ...
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,209,915 posete www.srbijalov.com