Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Komarci


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Komarci
petar
 Na koji nacin se branite od ovih malih napasti koje su vise nego prisutne u letnjim lovovima?

Sta koristite od preparata, Autan, ili neko bolje sredstvo?

Ove godine su komarci preterali svaku meru, zar ne?
Just like old times!
 
Cvele
 I vise nego preterali svaku meru, ja sam bio na Dunavu, posto tamo imam vikendicu, poludeo sam, ali poludeo od komaraca... Angry Cry
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 Nisam ni stigao da poludim, pojeli me zivog...Cry
Just like old times!
 
petar
 Da li je tacno ono da se u lovu na divlje svinje ne koriste nikakvi mirisi, pa cak ni autan, jer mogu da ga osete?
Just like old times!
 
Cvele
 Potpuno tacno, cak ja znam jednog coveka koji jedan duks, koji stalno nosi u lov na svinje-cekanje, telja o' kozu svinje kada je odstreli... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 Nisam to znao, doduse nisam ni lovio svinje do sada, tek pocinjem. A ja sam planirao ako znas onaj fenjer raid sto se upali kao mala vatrica pa on rasteruje komarce, ima reklama za TV, da nosim na cekanje da stoji pored mene, kao u krugu od 20 metara nema komaraca, ali nisam znao da ce to onda biti da u krugu od 2km nema svinja...Grin

Nema veze, neka me pojedu, bitno je da je lov dobar.
Just like old times!
 
Cvele
 Hahaha, onda dzabe ides u lov, ako nosis taj fenjer Smile, postoji jedno sredstvo, slicno autanu, koje se naprska na kozu, i ono je bez mirisa, ne znam mu tacno ime, trazio sam ga u Zajecaru u apotekama, trebao je da stigne, a cena je ne veca od 500din.... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 Aj molim te ako saznas kako se zove reci mi, umirem od komaraca, a fenjer necu da nosim, hvala ti sto si me upozorio B), stvarno nisam znao, nisam nikada lovio svinje...Confused
Just like old times!
 
vidlic
 

petar kaže:
Aj molim te ako saznas kako se zove reci mi, umirem od komaraca, a fenjer necu da nosim, hvala ti sto si me upozorio B), stvarno nisam znao, nisam nikada lovio svinje...Confused


mada sada nije vreme za ovo pisanje ja cu ipak napisati nesto o tome,a komaraca ce uskoro ponovo biti ,p neko moze i iskoristiti.

Autan i ostala sredstva imaju svoj mirisi mi ih osecama,a sta reci za Ds ,medjutim cilj je biti postavljen na visinskoj ceki ili na zemlji u suprotnoj strani od dolaska Ds i vetra ,povetarca ili bilo kakvog strujanja vazduha.Ne mora imati vetra ali visinkska razlika,blizina hladnijeg vazduha sa reke stvara strujanje i Ds ce to sigurno osetiti.Sve ovo pisem da bi ukazao da ako si lose postavljen ili si nedisciplinovan pri cekanju da nemas sta traziti(mada je bilo slucajnosti gde je covek sa cigaom u ustima ubio DV) jer ce Ds osetiti tvoje prisustvo ne samo zbog autana nego i zbog znoja,parfema ili taze oprane odece u mirisljavom omeksivacu.Ona ne znasta jeto,ali sigurno zna da to nije iz prirode i promenicepravaili se vratiti.Mnogo puta sam cekao u stolici na sred livade,pored nekog grma omanjeg i docekao DS ,naprskan autanom po glavi i sakama. Bilo je slucaja da mltarajuci rukama raserujuci komarce rasteramo i DS ili da postanes nervozan i prerano odes kuci,tako da je autani slicni sprejovi koristan mnogo vise nego sto steti.

a da jos jedan savet,nikako nejedite bananu pre odlaska na ceku jercete za sobom imati ceo roj komaraca a takodje se trebate truditi da se umorite kod dolaska i oznojite jer znoj takodje privlaci komarce.
 
petar
 Interesantno kolega. B)
A znas li mozda za jos neko sredstvo koje je slicno Autanu, a da je kao sto je rekoa Cvele bez mirisa ili je slabijeg mirisa od Autana?
Just like old times!
 
Podunavac
 Ja sam u policiji dobijao neke američke maramice protiv komaraca kada smo išli na teren. Izgledaju kao one osvežavajuće. Raskineš zaštitnu foliju i namažeš se i po koži i po tankim delovima odeće i komaraca nigde ni jednoga. Te maramice nisu grizle i nadraživale kožu i nisu imale nikakav miris kao da se nisam ni mazao. E sad, to je bilo pre 16-17 godina i više se ne sećam naziva, sećam se samo da su bile američke proizvodnje i da je ambalaža bila plave boje. Ali to je nešto naj bolje što sam ikad probao protiv komaraca, a probao sam stvarno svašta.
 
petar
 [xhide]Po Banatskim ritovima je sa komarcima kao u Amazoniji, ogromna vlaga, pa ih ima previse, treba se zastiti, samo naci pravu stvar da odgovara i divljaci i komarcima i kozi lovca...B)[/xhide]
Just like old times!
 
Podunavac
 U nemačkim katalozima je mogla da se nađe nekakva zujalica na baterije koja rasteruje komarce sa nekim visoko frekventnim zvukom. Deluje interesantno ali nisam imao priliku da vidim kako radi na trerenu.
 
petar
 [xhide]A sta ako zujalicu cuje i divljac, ili je oseti na neki drugi nacin, pa ode, onda dzabe cekanja? Confused[/xhide]
Just like old times!
 
arnotije
 Autan za decu,na bazi je kukuruznog skroba i nema nikakav miris a mozda ga ja i ne osecam Grin ali tu se ionakio ne utrljava na velike povrsine,lice vrta i ruke
 
slavko75
 prosle godine u lovu na srndace jedna starina mi rece za paprat ,kaze ono lisce paprati uzeti u sake i istrljati dobro dok nepusti sok i istrljati se po kozi i kao pomaze ,iskreno receno ja sam probao jedan put ali je bio neki vetric pa komaraca to posle podne nije ni bilo,treba probati nece naskoditi
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
Podunavac
 

petar kaže:
[xhide]A sta ako zujalicu cuje i divljac, ili je oseti na neki drugi nacin, pa ode, onda dzabe cekanja? Confused[/xhide]


Verujem Petre da je ta zujalica nečujna i za divljač. Ne bi je švabe prodavali pod lovačku opremu da rasteruje divljač. Ja ih lično ne volim, ali da su pedantni jesu. I sve provere pre nego što puste u prodaju.
 
Dare_Makedonija
 Na pocetku leta kad sam isao na pecanje koristio sam plod mladog oraha koji ima puno joda u sebe i odbija komarce. Ovo je stvarno efikasno nikakve ti insekte ne dosadjuju kad se namazes
 
petar
 [xhide]Dare, mislis sok iz zelene kore mladog ploda oraha se namaze na kozu, jel to?[/xhide]
Just like old times!
 
Jank
 

petar kaže:
[xhide]Dare, mislis sok iz zelene kore mladog ploda oraha se namaze na kozu, jel to?[/xhide]


A šta se dešava sa farbanjem poštu kora od oraha daje jaku tamnozelenu boju, čini mi se da bi mogao da budeš ofarban ko komandos pred akcijom....B)
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,238,908 posete www.srbijalov.com