Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dobar nož


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dobar nož
Dakisa
 prelepo,i futrola i sve.... kako mogu doci do jednog takvog? pozdrav
lov je nacin zivota...
 
ivan djordjevic
 Damaskus hunter: Duzina 270mm, secivo 150mm, siroko 32mm, debelo 4,2mm. Materijal seciva damaskus 15n20+o2, silver u sredini.
Rucka: bivolji rog, orah, kost i inox, futrola koza.

i68.tinypic.com/5wldk.jpg
i67.tinypic.com/or7cpg.jpg
 
DakiNS
 Ja ovo ne bih nosio u lov iz straha da ga ne izgubim . Za takav nož samo staklena vitrina sa diskretno uperenim osvetlenjem . Svaka čast majstore.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DOK
 Dugo me nije bilo na forumu a ušao sam samo da vidim da se Ivan nije uspavao i prijatno sam iznenađen ..... Bravo 2
Samo naprijed majstore, onaj skiner mi se sviđa.
 
moravac 1
 Nesto prelepo.Moj ukus malo duza ostrica...ali ukusi...moram da navratim...prosto su prelepi da dogovorimo jedan...kako ga ja zamisljamKolce
srbija
 
ivan djordjevic
 Hvala,drago mi je da vam se dopada.
 
ivan djordjevic
 Za kolegu lovca iz Nisa.
Duzina: seciva i drske po 115mm, debljina 4mm, materijal 52100, inox maslina.

i68.tinypic.com/zwgsut.jpg
i67.tinypic.com/2rddyj8.jpg

Za lovca iz Zagreba.
Duzina: oko 260mm, debljina seciva 5mm, materijal 52100, drska rog, futrola koza.

i64.tinypic.com/a3kxt0.jpg
i63.tinypic.com/ejyjqo.jpg
i64.tinypic.com/5lqkpv.jpg
 
ivan djordjevic
 Kiritsuke gyuto,duzina seciva 200mm,sirina oko 50mm,u san mai,(gvozdje i silver),drska orah.Precizno narucen.

i67.tinypic.com/104m0w7.jpg
i64.tinypic.com/35nc9wz.jpg
 
canis aureus
 lepo nema šta ...
naročito mi se sviđa ovaj sa drškom od roga ...

Nego, interesuje me da li ima razlike u kvalitetu ako su noževi u istoj "klasi" tj u istoj ceni?
Imao sam onaj vaš nož koji smo zamenili za ovaj drugi u istoj "ceni-klasi" ... da li je ista klasa?

ps. žao mi je što ovaj nema ni ceo žig majstora ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DakiNS
 Canis onaj sa drškom od roga, miose čini isti oblik kao tvoj nož samo u De Luxe verziji , ali ne sekiraj se odabrao si prelep nož , i meni se jako sviđa taj oblik noža , a džapanez gore mi se čini kao vrlo praktičan profesionalni kuhinjski nož.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ivan djordjevic
 Kvalitet i osobine noza zavise od celika i termicke obrade,kao i od geometrije seciva,dok cena zavisi uglavnom od materijala za rucku,dimenzije seciva i ostalih detalja koji se ugrade u noz.
 
Macvanski lovac
 Moram ovo da vam ispricam...Nisam neki zaljubljenik u nozeve,dovoljno mi je da sluzi svrsi,veceras iz dosade otvorih temu i hocu da podelim sa vama kako sam dobio noz koji i danas koristim...Mog dede rodjeni brat je bio strastven lovac,Dobrivoj,iz miloste zvan Bole,uz njega i oca sam zavoleo lov,dosta naucio i mnogo dana proveo zajedno po ataru...Njegova cerka,moja tetka, je krajem '80-ih ili pocetkom '90-ih,isla u Spaniju na letovanje,tamo je,za uspomenu,svom ocu kupila noz (jedva prenela preko granice Smile ),deda ga je koristio desetak godina,posto je negde 2000 ili 2001. prestao da lovi zbog problema sa nogama.Nisam nesto posebno zapamtio taj noz,tada u to vreme,iako sam redovno,kao klinac,isao sa njima od'93-'94.god.Inace,njihova porodica zivi u BG,ali imaju kucu ovde,u selu,kada je deda otisao u penziju,bio je sve vreme sa suprugom ovde...Deda Bole je umro 2006.god.posle toga njegova supruga je bila ovde samo u toplijem delu godine,zimi su redje dolazili...2010.god. u jesen sam kupio pusku,kasnije,u prolece je dosla baba iz BG i jednog dana mi donosi noz,dedin noz,kaze ovako,kada sam kupio pusku,sanjala je dedu,on joj je u snu rekao "Uzmi onaj noz,tamo u selu i daj Darku,sad je kupio pusku,pa da ima i noz"... i tacno joj je rekao mesto u ormaricu gde se nalazi,baba se ni ne seca da je taj noz uopste bio tu,cele zime joj je to bilo u glavi,da cim dodje pogleda ,da li je zaista tu i bio je...neverovatna ali istinita prica,koju cesto pricam drugarima,uglavnom za doruckom u lovu...a evo i slika
Macvanski lovac priložio:
dsc06131.jpg

Rodjen da budem lovac
 
DakiNS
 Interesantna priča , a nož mi liči na Muelu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
canis aureus
 

ivan djordjevic kaže:

Kvalitet i osobine noza zavise od celika i termicke obrade,kao i od geometrije seciva,dok cena zavisi uglavnom od materijala za rucku,dimenzije seciva i ostalih detalja koji se ugrade u noz.


OK to sam i pretpostavljao ...
Naveo sam u istoj "klasi/ceni" i ako uzmemo u obzir da su isti materijali korišćeni pitam se dal je to zaista "ista klasa" i kvalitet?
Npr. jedan nož bude sa OK zaštitom drvene ručke a drugi totalno nezaštićen, na jednima bude žig a na nekima "onako -upola" ... da li je ovaj drugi možda "niža" klasa ?!?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
ivan djordjevic
 Da krenem od poslednjeg pitanja:Ne svrstavam nozeve u "klase",jedni su skupli,drugi jeftiniji,zavisno od vrednosti materijala i vremena upotrebljenog za izradu.Sve drske od drveta zasticujem lanenim uljem,drvo koje ima vecu tvrdocu upije manje ulja a redje drvo vise.Majstorski zig se ukucava "na vruce",pa se nekada ukuca ceo a nekada ne, sto uopste ne utice na cenu a i na kvalitet,ukratko noz koji si vratio,tj. kojim nisi bio zadovoljan je jeftiniji nego noz koji si dobio umesto njega, ne racunajuci isecenu futrolu gratis.
 
canis aureus
 OK ako je tako ... pitanje je bilo više iz radoznalosti nego nekog nezadovoljstva jer je "izgled" drugačiji ...

Što se tiče cene, ne bih rekao da je tako kako sad pišete jer je bilo drugačije rečeno tj da su u istoj ceni ... al ajde
Ne bih da ulazim u "daljnju polemiku" ... hvala na odgovoru poz
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 

DakiNS kaže:

Canis ... odabrao si prelep nož , i meni se jako sviđa taj oblik noža ...


Omiljeni mi je taj oblJik!
... robusno, jako, široko sJečivo ... za buškraft, il po sJeljački da kažem za boravak u prirodU -pa koji kako razum'u, a naroĆito mi je za poslove dEranja odlJičan ... jedino za panglovanje može neki bolji oblJik inače ovaj je za sveE! Osmeh 2
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 "Nož je kroz evoluciju čoveka ostao jedina materijalna veza između modernog i praistorijaskog lovca"
R.K. -poznat kao Ry

U -Lovačkim novostima- ima tekst "Nož i o nožu" od gore navedenog autora ... odličan tekst!

...
već neko vreme testiram GANZO G720 ...
Iznenađujuće dobar! s obzirom da je kineska kopija Lionsteel-a ... bio sam pomalo skeptiĆan ...
Čelik 440C, robusno i jako sečivo i najčvršća brava ...
za sadE Odobreno al još će da se dokaziva.
Vrlo vrlo čvrst i jak nož!
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DOK
 Nešto stariji pratilac je dobio konkurenciju ..... kvalitet izrade besprekoran a o funkcionalnosti nakon prve upotrebe u konkretnoj situaciji.

s12.postimg.org/lfvd2w5jd/no_evi_1.jpg

Svaka čast majstore! Bravo 2
 
vojin46
 ima li ko da prodaje neke dobre nozeve? vidim da u capriolu ima sauerov skinner na akciji, al da vidim dal ima sta od kolega ko da prodaje?
VV
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Dobar puškar PUŠKARSKA RADIONICA 646 15.03.2018. 10:32
Dobar pogled!!! SVAŠTARA 46 10.04.2015. 19:54
Dobar Pogled LOVAČKE NOVINE 30 28.01.2011. 08:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,209 posete www.srbijalov.com