Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Uvoz i izvoz pasa, papirologija....


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Uvoz i izvoz pasa, papirologija....
od komtema
 Pre 2 dana sam prodao 2 psa koji idu za Ameriku i jednog koji ide za Grcku pa sam pravio kompletnu papirologiju za pse,sada cu pokusati da objasnim sta se sve trazi.Izvoz psa u Ameriku trazi se da pas ima 1.rodovnik 2.eksterijerno radnu knjizicu 3.mikro cip,vakcinu protiv besnila koja je data najmanje 14 dana od dana poletanja aviona,4.sertifikat koji izdaje republicki inspektor za oblast veterine koji se nalazi u svakoj opstini,sertifikat sluzu da bi pas presao granicu tj.granice vazi samo 1 dan,izdaje se 2 dana pre poletanja aviona,u sertifikat se obavezno upisuje datum i vreme poetanja aviona kao i relacija.Dabi se pokrenuo proces pravljenja sertifikata potrebno je uplatiti 3550 dinara po jednom psu.Dabi pas bio primljen u avion mora da bude smesten u plasticni kontejner koji mora da bude duplo veci od velicine psa sto znaci da pas moze u njemu da stoji,najeftinije sto smo nasli kontejnere italijanske proizvodnje velicina L po veleprodajnoj ceni je 15000 dinara,velicina je dovoljna za vizle,gvozdeni kavezi su zabranjeni,u kontejneru moze da bude samo 1 pas,ako su u putanju stenci do 3 meseca onda moze da bude i vise komada,cena avionske karte za psa iznosi u odnosu na velicinu kotejnera,konkretno za L velicinu je u Luft Hanzi 360$ ako sa psom putuje pratilac ako pas putuje bez pratioca cena je 4 puta veca.Vazna stvar je da za izdavanje serifikata za Ameriku nije potreban titar test.Sertifikat za Ameriku i Rusiju su isti.I nakraju je jos za psa potreban 5.Internacionalni rodovnik koji kosta 3000 dinara a izdaje ga samo kinoloski savez srbije koji je na Engleskom jeziku dabi se on izdao potrebno je prikazati originalni rodovnik,fotokopija nemoze,on je najvise potreban buducem vlasniku da bi lakse u svojoj zemlji prepisao psa na svoje ime.Dabi pas isao u neku od zemalja evropske unije potrebno je sve isto gore navedeno plus TITAR test.TITAR test se radi dabi se utvrdio dali je dovoljan broj antitela u psu protiv besnila ako broj nije dovoljan onda ste bacili pare i pas nemoze dobiti sertifikat.Dabi se uradio TITAR test mora da prodje najmanje 30 dana od davanja vakcine,to vreme je potrebno da bi se antitela razvila.Dabi se TITAR test uradio potrebno je odneti psa u veterinarsku stanicu koja ima uslove da zapocne proces testa,ona psu vadi krv zatim je stavlja ako sam ja dobro razumeo u neku specijalnu za te namene centrifugalnu masinicu koja centrifukom razdvaja krv kako bise kasnije lakse utvrdio broj antitela,zatim se krv stavlja u epruvetu koja mora biti obelezena po propisu zatim njihova kurirska sluzba nosi krv u Pasterov zavod koji je jedini ovlasen da radi test.Znaci nemozete sami odneti krv u Pasterov zavod,samo veterinarska kurirska sluzba moze to da uradi ako veterinarska stanica neposeduje tu sluzbu onda nema pravo ni da zapocinje ceo proces.Cena usluge Pasterovog zavoda je 4500 dinara a vet.stanice otprilike 5000 dinara sto ukupno iznosi oko 9500 dinara.Nadam se da ce ova objasnjenja nekome pomoci,meni bi puno pomogla da sam ih znao pre 10 dana.Poz.Bye
 
Jastreb
 Ovo mi kaze da nikada ne izvozim nikakvog psa u inostranstvo... i gotovo..

ili da kupim machku... Maka
 
huntinggirl1
 ta procedura je normalna, samo na žalost naši odgajivači to neznaju, košta dosta i mnogi misle da se odgajivači bogate kada prodaju kuče za 1000 eura, odbite sve ovo pa saberite, oduzmite i vidite gde je račun, o vremenu da ne govorim, inače export rodovnik se vadi za svakog psa koji ide u inostranstvo ili se uvozi u zemlju,
 
od komtema
 

Jastreb kaže:
Ovo mi kaze da nikada ne izvozim nikakvog psa u inostranstvo... i gotovo..

ili da kupim machku... Maka
Isti uslovi vaze i za macku.Sretna kupovina !Maka
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
parazitske bolesti pasa KINOLOGIJA 60 04.09.2020. 09:16
Ishrana pasa KINOLOGIJA 19 20.04.2019. 23:12
Obuka lovačkih pasa KINOLOGIJA 409 03.10.2018. 21:59
Izložbe i utakmice pasa KINOLOGIJA 707 18.09.2018. 18:44
Trovanje pasa i prva pomoć KINOLOGIJA 68 06.05.2017. 23:31
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,934 posete www.srbijalov.com