Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Sajam u Novom Sadu LORIST


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Sajam u Novom Sadu LORIST
Podunavac
 

canis aureus kaže:


NaoštriJo sam se i na neko sJečivo ali ... kad vidO da je Max Knives prisutan o'ma se prebroja' s novci al dJaba, skupi su a mišljenja sam da za te novce ima boljih oštrica
... malo pištoljske, nešto revolverske mundže
i kupovina je završena.


I ja sam gledao noževe kod njih. Imaju stvarno lepih modela od kvalitetnog čelika. Ali sam isto mišljenja da su preterali sa cenom za naš standard.
Tri prsta 2Kolce
 
StepenWolf
 Prošao sam sajam u četvrtak i moram se složiti sa Lalom... Vrlo vašarski utisak.
Kupio sam nekoliko stvari na nekoliko štandova, i odista nigde nisam čak ni ponuđen računom. Ne treba mi, ne dižem frku, razumem situaciju, ali ostavlja vrlo lošu sliku.
Prodavci poprilično van informacionih tokova o svojim artiklima (čast ponekim izuzecima).
Na štandu jedne poznate trgovačke firme tražio sam pufer 9mm para koji mi je zavaljen za 370 din (bez računa, naravno), posle ga gledam na sajtu iste firme za 240. A sve sam to primetio kada sam kući shvatio da mi je trgovac dao spakovan pufer za .45 ACP a ja nisam proveravao. Nema veze, nek je alal, ali se lično osećam loše.

Prodajni sajmovi poješće sami sebe jednog dana.
Sajam lovstva mora biti informaciono-edukativnog karaktera, ne pijaca. Lovstvo je previše gospodska stvar za tako nešto, ali valjda smo uspeli da srozamo to gospodstvo.
 
Podunavac
 Pa nisu baš svi štandovi radili bez računa. Na Peloponez štandu sam dobio račun od trgovkinje iako lično poznajem gazdu i on me je i poslužio drugarski. Ali je njegova radnica otkucala račun i stavila mi ga u kesu sa robom.
Na Snajper BG štandu sam kupio 5-6 artikala, a dali su mi račun (rukom pisan na paragon bloku) samo za montažu koju sam kupio kolegi i to samo zato što sam pitao za garanciju i naknadne reklamacije.
Ali da budem iskren ni ne marim mnogo za račun i uzimam ga samo za robu koja ima višegodišnju garanciju.
Što se tiče edukacije i organizacije od strane LSS i LSV odavno sam prestao da marim za to. Oni rade samo ono iz čega mogu da izvuku pare, e ne ono na čega treba da ih potroše. Što se vi sad svi iščuđavate oko toga, kad svi znamo kakve su malverzacije sa parama radili.
Tri prsta 2Kolce
 
StepenWolf
 

Podunavac kaže:
Što se tiče edukacije i organizacije od strane LSS i LSV odavno sam prestao da marim za to. Oni rade samo ono iz čega mogu da izvuku pare, e ne ono na čega treba da ih potroše. Što se vi sad svi iščuđavate oko toga, kad svi znamo kakve su malverzacije sa parama radili.

Zato što mi se čini da dogoreva i da to mora hitno prestati ili ćemo lov videti samo u večnim lovištima, a na zemlji će vladati "zeleni".
Lično, nisam "politički lovac" i ne pretendujem da se time bavim, ovo pišem isključivo kao neko ko se kreće, komunicira, čita aktuelnosti i izvlači zaključke i projekcije. A one mi nisu nimalo svetle.
Plašim se da bi u trenutnoj konstelaciji društvenih okolnosti i stavova na nekom referendumu u Srbiji, lov bio zabranjen na keca.
Zato sam i napisao da ćemo pojesti sami sebe.
 
Podunavac
 Mislim da kada budemo dobili neku patriotsku vladu, onda ćemo imati jaku vojsku i policiju, a i normalne zakone o oružju i lovstvu. Za sada nam je ovako kako je. Sve nam se natura sa zapada i to u cilju razoružanja naroda i slabljenja države. Ubiše nas NVO, od prava manjina, azilanata i homoseksualaca do prava životinja. Ali zato nema prava na samoodbranu, držanja oružja i nesmetanog lova.
Tri prsta 2Kolce
 
StepenWolf
 Kako god se okreneš guzica je pozadi.
 
lovac junior
 Ova tema je do ove godine uvek bila aktuelna, sta se sada desava? Dolazi li neko na ovaj sajam? Smile
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
Cvele
 Na veliku zalost po meni vise nema svrhe ici na sajmove u nasoj zemlji... Jedina dobra stvar je sto se mozes sresti sa nekim, druziti... inace od neke kupovine isto kao redovno u prodavnicama...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
dzudzubajac
 Kum i ja pazarimo municiju na sajmu. Koliko uštedimo na popustu za džebanu (1o din po metku) taman isplatimo gorivo do NS pa eto prošetamo malo i vidimo nekog...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
StepenWolf
 To je moglo po cenama goriva iz prethodnih godina...
Sada samo ako kum i ti trošite 200 metaka za sezonu Smile
 
dzudzubajac
 obično uzmemo 6-8 kutija svaki, puca se dosta i u papir
tako da pretekne za gorivo Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Bigman86
 Bio juče, mislim da je slabiji sajam nego prošle godine.
Svidela mi se nagradna igra na Snajperovom (mislim da je Snajper) štandu, ako napravite račun preko 1000din. dobijate mogućnost da osvojite karabin 30/06.
I čovek koji proizvodi glinene golubove ima svoj štand, 7.5din. golub, što je džabe.
Lično kao i svake godine nakupovao komponenti za punjenje, tako da sam sa municijom miran.
 
DakiNS
 Sajam , hmmmmmm , pre malo slabiji vašar. Ponude šarolike , Jedan nož istog proizvođača cene od 800 do 1600 dinara. Tražio sam neku pamučnu lovačku košulju i odustao , cene od 3200 - 12000 dinara. Što je mnogo - puno je. Davor i njegov podmladak su mi ulepšali dan.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kimi
 Domaći glineni golub? Samo ću reći da još uvek dosta zaostaje za uvoznim.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Lala
 Od prvog dana sam na Sajmu, i moj utisak je da je ipak ove godine priredba bolja nego prethodnih godina, barem što se tiče ponude, a čini mi se da je i nešto posećeniji nego ranije.
Evo već četiri dana provedem na Sajmu pola dana, ne zbog ponude koju sam samo letimično pogledao, nego pre sega zbog ljudi koji dolaze i sa kojima sam se sretao. Za vreme trajanja Sajma bila je i sednica Skupštine LSV oko izbora, pa sam i tamo potrošio jedan dan.
Slažem se sa Dakijem, što se tiče cena nisam video ništa specijalno povoljno, eventualno po neka sitnica da je bila na nekoj akciji ili popustu. Mislim da su se izlagači naprodavali vazdušnih pušaka poprilično, jer sam svaki čas video nekog kako nosi kutiju sa vazdušarom. Ponuda ovih pušaka je zaista bila šarolika, a bilo je bogme i ozbiljnih komada koji su itekako ubitačni.
Najviše me je relaksirala i obradovala poseta našeg kolege Davora Ćalića i njegove ekipe momaka iz Škole za lovački podmladak. Momčići su zaista nenadyebivi - budućnost lovstva!
Slikali smo se za uspomenu, Davor i njegovi momci uvek mogu da računaju na moju podršku koliko god sam u stanju da im pružim.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
lovac junior
 Ja sam danas bio na sajmu, poslednji dan, pa su neki standovi bili i prazni, a i u mnogo cemu je falilo brojeva, ali to na stranu. Utisak dobar, moze svasta lepo da se pazari, ali cene su za nase uslove povisoke. Pazarih jaknu, prsluk, pantalone i 3 kutije patrona. Opremio sam se za pocetak lova. Za realtivno male pare, ako uzmemo da je jedan prsluk 9000 ili pantalone 10000 ja sam sve ovo moje platio 15000 i zadovoljan sam, moram priznati.
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
AcaNik
 Од колико сати ради сајам?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
coolerns
 Google kaze radnim danima od 9, vikendom od 10. Dakle 10 je sigurica rekao bih.
 
schweps
 

AcaNik kaže:

Од колико сати ради сајам?

Radno vreme sajma je 10-19h
Lisica
 
Lala
 Danas je u jutarnjem programu TV Prva bilo gostovanje predsednika LSS Brace Ćirkovića i direktora Novosadskog sajma Slobodana Cvetkovića. Gosti su došli sa namerom da malo detaljnije govore o sajmu lova i ribolova, ali su zbog poremećene satnice programa bili uskraćeni za deo vremena.
Voditeljka Jovana se lepo obrukala svojim izrazima oko lovstva, i po mom mišljenju uvredila pre svega preds. Ćirkovića ali i sve časne lovce Srbije, izrekavši onu floskulu koju mnogi koriste da lovci UBIJAJU divljač.
Jedini pravi odgovor na to bio bio: ubice ubijaju, a lovci love. Ozbiljne voditeljke se spreme za emisiju, za unapred najavljene goste i teme o kojima se govori, a ne ovako amaterski voditi prilog. Ne bi bilo loše ni da se uputi jedno izvinjenje od dame.

Prilog počinje na 31:35 minutu snimka:
https://www.prva.rs/web-tv/emisija/ju...5807/4-deo
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Beogradski sajam lova, ribolova i nautike LOVAČKI SAJMOVI 88 07.04.2024. 21:21
Sajam FeHoVa - Lov, ribolov i oružje Budimpešta LOVAČKI SAJMOVI 43 20.02.2020. 18:20
Sajam u Kragujevcu LOVAČKI SAJMOVI 247 29.05.2019. 06:57
SAJAM U SALZBURGU LOVAČKI SAJMOVI 53 05.02.2017. 19:07
Sajam u Nišu LOVAČKI SAJMOVI 267 15.04.2016. 12:50
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,174 posete www.srbijalov.com