Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Sajam u Novom Sadu LORIST


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Sajam u Novom Sadu LORIST
Kile_
 e kolege blizi nam se i jedan od vecih sajmova lova u Srbiji Lorist. od 28.sep.-2.okt.
kao i svake godine do sada ni ove necu propustiti priliku da odem i potrosim pareee Grin

da li neko ide?ne bi bilo lose ni da se sastanemo kao clanovi foruma,kao kolege lovci Smile
Samo 300 i 4x4
 
Boban
 Kile ,blago tebi imas vremena svake godine da ides.
Iskreno ja sam bio samo jednom i bilo je super ,a sto se tice para sve sam potrosio samo mi je bilo ostalo za pice sa drustvom.
U tom periodu retko kada sam kuci,steta .Sad
 
Kile_
 ma tamo je super,stvarno ,jeste da je svake godine isto ili ipak...
ove godine trebam da kupim nosace i par stvari za karabin,i municiju naravno nikad dosta Smile
pa neces propustiti bog zna sta veliko ;)

evo sta ce i kako ce biti:

"U izložbenom segmentu biće predstavljeno lovačko i sportsko naoružanje, pištolji, revolveri, lovačke puške , karabini, lovačka municija domaćih i stranih proizvođača, vazdušne puške, lovački noževi, optičke nišani, dvogledi, obuća i odeća za lov.

Među izlagačima biće i renomirane firme "Snajper", "Grof MBM", "Lovac AGP", "Capriolo", DDA "Komerc Canona", Oružarnica "Hunting", "Mile Dragić" i drugi.

Austrijska kompanija "Swarovski optic" tradicionalno će predstaviti na Loristu program za lov: optičke nišane i dvoglede, teleskope, laserske daljinometrie uređaje za noćno osmatranje."

uredjaji za nocno osmatranje JEEEEE Grin
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 Pa vidi ovako Kile, ja sam jedne godine isao na taj sajam Lorist, potegao cak iz Zajecara, nista, ali nista od ponude nije bilo, na kraju je moj cale morao da svraca u Bg-d da kupuje neke varalice za ribolov... tu sam se bas razocarao.... inace sad razmisljam(posto se nadam da nece isto tako biti) da dodjem, da kupim oruzje, posto mislim da bi' cena na sajmu trebala da bude manja nego obicno.... Confused
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Cvele
 Zaboravih da dodam, otac mi je pricao da nije mog'o da veruje da je toliko lose, jer je on, dok sam ja bio mali(90-ih godina) dolazio na sajam, i prica da je bilo malo vremena da se za jedan dan obidje sajam... eto sta se sve desava..... sve se menja.... Sad
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 Ja kad god sam tamo bio, bilo je extra, mislim u prethodnih 4-5 godina sam isao svake godine...
Just like old times!
 
Kile_
 pa ne znam cvele sta da ti kazem..ali sto kaze petar i meni je svake godine bilo extra uvek puni standovi,cela hala 4 puna
Samo 300 i 4x4
 
Predator
 Ja lično mislim da je ponuda svake godine sve manja, sve je manje izlagača, a veliki broj štandova ima potpuno istu ponudu.
 
Lala
 Ne znam koliko puta sma bio na Sajmu, najmanje 20 godina idem. Tačno je ovo što Cvele prenosi, priču njegovog ćaleta, kakav je nekad, i sretnija vremena bio sajam - bukvalno se nije moglo obići za jedan dan, a i kad obidješ, toliko stvari je bilo da se totalno izgubiš, i uveče ne znaš šta si video pre podne! Takodje, tačno je i ovo što Predator kaže, da je broj izlagača i ponuda sve manja u zadnjih nekoliko godina.
Prošle godine je bila tuga, slabo je bilo, nije bilo nekih noviteta ili promocija, ili nekih ponuda artikala po sajamskim cenama, sve je manje-više isto kao u redovnim radnjama, čak su i neke stvari skuplje bile. Pošto znam da uprava sajma 'dere' izlagače za prostor, onda su neki trgovci bili primorani da malo podignu cene, da bi 'izvadili trošak'. Ne znam koliko je tačno, ali dobio sam nezvaničnu info, da izlagači plaćaju 20 evra dnevno kvadratni metar štanda, a najmanji štand može da bude 20 kvadrata!
Jedino što bude neki put, da 'Zastava' i 'Baikal' odobre neki popust, možda 10%, na cenu oružja.
Videćemo kako će biti ove godine, mada, ne očekujem bog zna šta, obzirom na krizu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Ja sam isao samo jednom i bio sam zadovoljan ponudom i izlagacima,to je bilo jos 2005-te godine od tada nisam imao prilike da odem vreme mi nije dozvoljavalo.Angry
 
bogoljub
 Na sajam u Novom Sadu idem od 1984 i svake godine je sve lošiji i manji,ali ga posećujem bez obzira što je takav kakav je.
 
Lala
 Evo, kako da ne odem na otvaranje, kad me ovako lepo pozovu Smile
Lala priložio:
dsci0057.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Paaaa istinaBravo 2
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 Ko ide od Forumasa u nedelju prepodne od 9 sati?
Mislim na sajam.
Dobar pogled.
 
slavaplana
 Tacno ja da je i Novosadski sajam sve manje posecen i da je bio bolji pre par godina ali sta je tu je ljudi nemaju para i to je cinjenica!Kupe par kutija najeftinijih patrona u svom mestu gde zive nesto malo od opreme a toliko bi platili put i ulaz na sajam!!!!To je realnost!!!!!!!!!!
 
Boban
 Pa Rodjo poziv se ne odbija ,sretno i pazi koliko para
nosis.Grin
 
Lala
 Evo ovako: bio ja danas na otvaranju Sajma, pametno zakasnim taman toliko da propustim govorancije. Kao što smo i predvidjali, tako se i desilo: ponuda na Sajmu je vrlo mršava, po meni možda i lošija nego prošle godine.
Od izlagača su,standardno, 'Zastava', 'Snajper', 'Mile Dragić', 'Grof MBM', 'Krušik' 'Jet Beam' (pominjem one veće, izvinjavam se ako sam nekog propustio), i nešto manjih izlagača. Ponuda ništa naročito, a ako neko planira da kupuje nešto, cene nisu ni malo povoljne! Nigde nisam video neku ponudu, koja bi privukla pažnju. Ja uzeo jedne pantalone kod nekih vranjanaca (2000 din.) i košulju kod Dragića (2800 din.). E da, ima kod Dragića super cena za pododelo za zimu, komplet gornji i donji deo svega 800 dinara (i to sam kupio), i to je sve.
Ima da se vidi pušaka (Benelli, Bereta, standardna ponuda), a ima i nešto Ferlacha, Suhla i Blasera. Super ima ponuda, puška četvorokuglara, po vrlo povoljnoj ceni od 45 000 evra (četrdesetpethiljadaevra), pa požurite, dok se ne rasprodaju zalihe, da ne bude da vam nisam javio Grin Eto, mogu da kažem da sam držao to čudo u ruci, i da sam je čak i preklopio! Smile Iznerviralo me što prodavci i uvoznici oružja ne ističu cene na puškama, da bi nešto saznao moraš da juriš ljude po štandu, da ti kažu, i to je isti problem kod svakog prodavca. Ako ima 5-6 posetilaca, bude bzvz, da upadaš da bi ti rekli cenu.
Lovačka municija nije uopšte povoljna, isti djavo kao u radnjama, 25-35 dinara patrona 10, 8 ili 6. Ima nešto malo Nobela i Mirage, cena je 32 dinara patrona. Nisam video da je izlagao PPU. Uopšte, municije ima, ali ništa da se čovek baš ciljano zaputi. Novost je i da je Krušik prekinuo saradnju sa Fiocchijem, neko je nekog tu zavrnuo, priča se da Fiocchi nije isporučio neku municiju, ali da ne davim.
Ranijih godina je bila i bolja ponuda polovnih pušaka, pogledao sam i tu ponudu, mršavo. Našao sam neku petlaru (orozaru) za 200 evra u cal 16, čisto kao raritet, za paradiranje, ali kad sam pogledao cevi iznutra, bilo mi je jasno zašto je ta cena.
Ima nešto izloženih trofeja, ništa specijalno, ima i afričkih trofeja (isto koliko i domaćih), pa koga zanima...
Garderoba je skupa, ja ovo što sam kupio, kupio sam, a nemam pojma zašto. Valjda mi bilo bzvz da izadjem praznih ruku, a i znate kako je sa nama lovcima, ajd daj ovo nek se nadje.
Ukupno sam proveo u razgledanju svega 3 i po sata, i video sve što je vredelo videti, uključujući i popijeno piće, sa drugarima koje sam sreo na Sajmu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Bar si se lepo isetaoSmileNego ta puskica,sa cetri cevke,jesu li sve kuglare,koji kalibri...jesi li uspeo da pribavis malo podataka
Dobar pogodak
 
Lala
 Kad mi rekoše na štandu koja je cena, nisam ništa dalje pitao, odložio sam pušku, kao da je vrela Grin
Probaću da postavim sliku, nešto se radi na serveru, pa trokira pomalo.
Lala priložio:
dsci0061.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Ovako izgleda hala, u kojoj su smešteni svi izlagači, za lov i ribolov.
Lala priložio:
dsci0055.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Beogradski sajam lova, ribolova i nautike LOVAČKI SAJMOVI 88 07.04.2024. 21:21
Sajam FeHoVa - Lov, ribolov i oružje Budimpešta LOVAČKI SAJMOVI 43 20.02.2020. 18:20
Sajam u Kragujevcu LOVAČKI SAJMOVI 247 29.05.2019. 06:57
SAJAM U SALZBURGU LOVAČKI SAJMOVI 53 05.02.2017. 19:07
Sajam u Nišu LOVAČKI SAJMOVI 267 15.04.2016. 12:50
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,267,980 posete www.srbijalov.com