Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna ???


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna ???
miki83
 posedujem pusku iz-12 u 16 kalibru.da li neko zna nesto od karakteristika jer ne mogu nista da pronadjem na netu?
 
Predator
 

miki83 kaže:
posedujem pusku iz-12 u 16 kalibru.da li neko zna nesto od karakteristika jer ne mogu nista da pronadjem na netu?

Ne znam na šta konkretno misliš. Na cijevima bi trebalo da biše kako su čokirane, kao i koji pritisak mogu izdržati, dužinu cijevi možeš sam izmjeriti ...

Mislim da je to solidna puška, ima jako dobar odnos cijena-kvalitet.
 
Sniper Hunter
 Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje za iskusnije kolege ili one koji su vec dosli na ovu ideju pre mene imam poluaotomat iz m 153 12/89 na kome posedujem samo cokove sa oznakom stell kao sto znamo za celicnu sacmu ali posto su ti cokovi siri od onih za olovnu sacmu ja bih da navrnem cok od iz 27 12/76 bokerice koja ima cokove koji su samo za olovo leed i koji su manjeg precnika koliko sam ja golim okom i zavrtanjem i odvrtanjem probao po meni je to moguce posto ja celicnu sacmu ne koristim a pucao bih punjenja max u cal 12/76 ne bih pucao teska 12/89 kroz te cokove molim za vasa iskustva i komentare napominjem cokove sam merio i XF za celicnu je siri od F choka za olovnu sacmu jedino sto ovi za celicnu strce iz cevi a od iz 27 ne strce uvrcu se normalno kao kod cevi od bokerice unapred hvala!Smile
 
patak78
 Identičnom puškom koju i ti poseduješ lovim od svog punoletstva, tj već nekih 14 godina. Nasledio sam je od strica koji je kupio novu nekih 70. godina prošlog veka. To je puška iz poznatog Iževskog zavoda. Kalibar je pomalo zapostavljen i polako ga istiskuje neprikosnoveni 12 i sve popularniji 20. Cevi su joj tvrdo hromirane i čokirane u kombinaciji donja cev 1/2 choke (polu čok), gornja cev 1 choke (pun čok). Brava joj je na bazi Browning-ove puške b-52, sa donjom dvozubom pločom. Za informaciju koliko je brava sigurna, video sam jedan primerak koji je bio prerađen sa kombinovanim cevima u kalibru donja cev 7.62*54R i 16. Ne bi se zadržavao na tehničkim podacima, pošto to možeš i sam da izmeriš. Jedna od pušaka za koje važi izreka da je možeš posle lova čistiti ispod mlaza vode, što ne preporučujem ni jednom ozbiljnom lovcu. Malo više pažnje treba obratiti na negu kundaka. Viđao sam puške kojima je kundak pukao po dužina a takođe i potkundak. Ali to se vrlo lako moglo sprečiti nauljivanjem kundaka i redovnim brisanjem posle kišnih lovova. Prestala je da se proizvodi, zamenila je još jedan izuzetna puška iz porodice IŽ, IŽ-27 u svojim raznim varijantama. Izuzetna puška u odnosu cena-kvalitet. Uz pravilno održavanje sigurno će se i tvoji unuci imati čime da love. Dobar pogled!

Pravilo je da se prvo upišeš na temi 'Predstavite se'
Srbijalov Admin Tim
 
patak78
 Sniper Hunter: Nisam imao prilike da se pozabavim tvojim problemom, ali mišljenja sam da izmeriš dužinu navoja IŽ-27 čoka i ako je identičan tvom čoku, slobodno ga uvrni i koristi. Mada na tržištu, tj prodavnici Sniper u Beogradu, Masarikova ulica, možeš kupiti set čokova za IŽ mp-153, viđeo sam ih u po oglasima u Kalibru. Dobar pogled.
 
kriva cevka
 kolega sniper hunter ja imam spartena 453(baiklal mp 153 samo za amere)i na njemu sam dobio takodje cokove na kojima pise stil.ja sam opitao u snajperu i meteoru u kg i oni su mi rekli da mogu da se normalno koriste tj fda je to sve isto.tako ti pise i u upustvu,sem sto xf cok smes da koristis samo sa celicnom sacmom.nemoj da kupujes nikakve druge cokove.gruvaj ovim.nemas brige
ja sam stavio 1/2 cok i ne skidam ga.pucam sve od sitne 12/70 do kugli i pp 12/89
 
Zex
 Slobodno usrafi cokove od IZ-27 ali koristi municiju do 76mm i efekat ce biti isti kao da imas pusku kalibra 12/76,bez problema mozes da pucas i 89mm samo je pitanje kakav ce biti posip-to moras da proveris na strelistu-livadi.
 
Sniper Hunter
 

patak78 kaže:
Sniper Hunter: Nisam imao prilike da se pozabavim tvojim problemom, ali mišljenja sam da izmeriš dužinu navoja IŽ-27 čoka i ako je identičan tvom čoku, slobodno ga uvrni i koristi. Mada na tržištu, tj prodavnici Sniper u Beogradu, Masarikova ulica, možeš kupiti set čokova za IŽ mp-153, viđeo sam ih u po oglasima u Kalibru. Dobar pogled.


a jesu li ti cokovi samo za olovnu sacmu jer ovi za celicnu su veceg precnika nego za olovnu napominjem da je najuzi za celik XF siri od F coka od iz27 koji je samo za olovnu i ja bih taj cok od iz27 zavrnuo u iz 153 jer je uzi i koristio bih samo u lovu na patke i guske kada su u visokom preletu inace probao sam zavrcu se bez problema isti je korak navoja i duzina istog normalno nema problema ali sam hteo da vidim da li je neko to probao i kakva su iskustva sa timeBye

Kolega zex da li si ti to i licno isprobao?
 
Zex
 Tu varijantu sto ti hoces nisam,imam IZ-153 12/76 koristim XF cok za celicnu sacmu od 12/89 koji je suzenja 0,52 (nesto malo uze od pola coka),njega sam kupio posebno jer sam hteo da produzim cev pa da vidim hoce li mi suziti snop PP-a jer nisam hteo da ga pucam iz uzih cokova(i suzava ali nista preterano)Slobodno uradi kako si zamislio nema nikakve opasnosti od ostecenja oruzja ili povrede strelca ali eto kazem nisam licno probao tu varijantu jer imam 12/76.Nisu ti cokovi nesto skupi 1400 komad nebitno od kalibra.
 
Sniper Hunter
 Na zimu probam jer sam kupio vec cokove uz iz27 imam po2 pun cok i 3/4i 1/2 hvala svima na odgovoruB)
 
Dalibor89
 pozdrav lovci! dali neko zna ko ima na prodaju beretta bokericu 12cal. ili poluavtomat ? unapred hvalaPozdrav


Pravilo foruma je da se prvo upises na temi "Predstavite se"
Srbijalov Admin Tim!
 
veskokv
 Pozdrav kolege dali neko prodaje polovnu iz-27 dvanajesticu! Pa ako ako neko zna nekog ko prodaje neka mi javi! Znam da ovo nije mesto za oglas pa se ujedno i izvinjavam ako sam nekog uvredio!
 
Sasa frrr
 Da li neko zna ko je proizvodjac ovog oruzija i koji je model u pitanju. Puska je najvjerovatnije ruska, kalibra (16/70) , osim bravljenja i tipa kundaka ne znam nista vise. Puska ima i bocne plococe, vjerovatno ukrasne ali nisam siguran. Nije dobro ocuvana ni sa vana a i cijevi joj nisu najsjajnije ali funkcionise i ima dobar uzak posip, vjerovatno je jace cokirana, poprilicno je teska za kalibar 16, cijevi su 70cm ako sam dobro izmjerio. Puska ima i zanimljivu pricu, po mom djedu tu pusku su dobili svi igraci Crvene zvezde poslije neke utakmice u Moskvi negdje iza drugog svjetskog rata, ovu je dobio igrac koji nije bio lovac (zaboravio sam koji ali mogu provjeriti) i poklonio je nekome Sotri koji je onda poklonio djedovom prvom rodjaku kod koga je cesto bio u lovu, da bi na kraju ta puska ostala na djedu. Nigdje na njoj ne pise ime fabrike niti model pa ako neko zna neka pise. Evo par slika:
 
Sasa frrr
 Izvinjavam se ali nikako mi ne ide da postavim slike ovde a na test temi mogu pa evo vam link da pogledate slike http://www.srbija...post_96215
 
mogli
 dali neko zna mogu li pazariti karabinska monicija vo Srbija so Makedonska nabavna dozvola
 
Sasa frrr
 1
 
Sasa frrr
 2
 
Sasa frrr
 3
 
Sasa frrr
 4
 
stojkuki
 

mogli kaže:
dali neko zna mogu li pazariti karabinska monicija vo Srbija so Makedonska nabavna dozvola


Ne
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna PUŠKARSKA RADIONICA 354 25.11.2021. 00:59
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,289,620 posete www.srbijalov.com