Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna ???


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna ???
DakiNS
 Po informacijama koje sam dobio kada sam se raspitivao za unutrašnje hromiranje cevi na Suhlovki i Pameli , to je zaludan posao. Što je hromirano u toku proizvodnje to je hromirano, posle više netje da može.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
strahinja87
 Hvala na savetima
 
krilas
 Ako neko od cenjenih kolega zna da mi kaze koja je firma generani uvoznik Baikal-a u Srbiji? I da li bi oni mogli da uvezu nesto sto nije "standarno", kao na primer sacmene cevi od 66 cm ili na primer kombinovane cevi 12/76- 7x65R?Confused
Siroma
 
PEZ
 Snajper BGD je generalni uvoznik Bajkala pa je najbolje da njih kontaktiraš.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
krilas
 Pa ja ko velim isto, ovo sto sam pitao ovde, isto sam pitao i njih, stigao je kratki odgovor "trazene artikle nemamo u ponudi"! Eto toliko o ... Mislio sam da je njima sve jedno sta prodaju, odnosno narucuju, jer na svemu zaradjuju! Ja istina "mozda" trazim nesto neuobicajeno ali sve jedno je i to roba za prodaju, a verujem da bi bilo zainteresovanih i za takvu robu!Ne razumem
Siroma
 
PEZ
 Krilaš to je , nažalost, postala praksa kod naših trgovaca. Ima da kupujemo to što oni hoće da uvezu i niko nas ne pita šta nam treba nego moramo tražiti kompromise.
Nego jesi li ti gledao sajt IŽ-a imaju li oni uopšte u ponudi te kombinovane cevi 12/76-7,65R?
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
krilas
 Imaju, kao i 9,3x74R, koga nazalost ne uvoze! Ali posto sam jesenas kupio M70 u 9,3x62 ostala mi je zelja da kompletiram arsenal sa jednom skromnom ( ne skupom ni polovnom) kombinovanom puskom sa ovim tako dobrim kalibrom!Cry
Siroma
 
PEZ
 Pošto uvoznici ne žele da uvezu rezervne cevi u tim kalibrima onda ti jedino preostaje da ih opet kontaktiraš i vidiš postoji li mogućnost(sigurno postoji mogućnost a da li postoji želja uvoznika da ti izađu u susret to nisam siguran) da ti uvezu pušku u toj kombinaciji kalibara, nema ti druge.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
AcaNik
 Како сам разумео они би увезли цеви али Руси не желе да им продају.
 
sheytan
 Ne znam uqpnu prichu, ali Rusi su oduvek bili daleboo, bez obzira na struchnost, telegenciju, obrazovanje... Npr., oni onaj kip-kolatz ne prave u 6.5x57r! Pa, u chemu drugom da ga pravite, idiJoti??? Cry

Inache, bilo kojem uvozniq je "sviranje" da se baktju sa jednom prilichno jeftinom pushkom, tako da mozda nisu samo Rusi krivi...

A da bi bila lepa pricha IZ94 sa donju cevq 7x65r, naravno! Bravo 2
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
krilas
 Pa imenjace nema price! Proizvode se u toj kombinaciji, ali ih kod nas nema! Ni 7x65R ni 9,3x74R!
Siroma
 
sheytan
 9.3 je BILO! Smile Chak i dvoqglara!

9.3, 30-06, 7.62x54r - to im je ono standardno za IZ94, ostalo valjda PRAVE, ali npr. morash poroochish GOMILU, ili tako neshto... Sad
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Nije problem u proizvođačima nego u uvoznicima. Za svaki komad oružja ili cevi je potrebna dozvola za uvoz i kojekakve takse i dadžbine. Ta je taksa ista ako uvezeš jednu ili deset pušaka, a za svaki kalibar ili model valda trebam druga dozvola. Tako da kada uvoze, uvezu ono što se najbolje prodaje ili što je najjefinije, i to u većoj količini. A pojedinačni uvoz im se ne isplati. To nije nikakvio čudo u Srbiji. Ali ja sam u RH tražio da mi uvezu pušku iz Italije, gde su obe članice EU, pa mi rekoše da ne može, da im je komplikovano i neispaltivo.Confused

Šeki što bi se Rusi bakćali sa kalibrom 6,5x57R? Koliko je on zastupljen među lovcima koji kupuju najjeftinije kipove (IŽ-18)? Da se mantraju i prave cevi za pušku u kalibru u kojem će prodaja biti minimalna. Pa nisu ludi. Kad prave serije koje se prodaju na desetine hiljada komada.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 ??? Pa, koji je kalibar logichniji za kip od 6.5x57r??? Neki bez R? Ili, klasichno ruski 7.62x54r??? Mnogo radje bih uzeo 7x65r!

Znachi, ako vetj hotje i svoj 7.62, neki minimum minimuma za kip ponudu je 6.5x57r, 7x65r, a za drugo(od ovih bez R) kako hotje...

Ludi su oni, ludi, nema priche! Confused
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
PEZ
 Šeki je u pravu što se Ruja tiče, sve naopako.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Podunavac
 Naravno da su najbolji izbor kalibri sa obodom čaure (R). Ali koliko bi kupaca imali za svoje puške IŽ-18 u kalibru 6,5x57 R? U koliko trgovina u Srbiji možeš da uđeš i kažeš dajte mi kutiju metaka kalibra 6,5x57 R, i da trgovac kaže imamo, izvolite? Jednoj ili nijednoj? PPU ga ni ne proizvodi. Neće ruja koji pravi milionske serije da se bakće sa nečim što će posle da mu stoji na lageru.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 Da, daa, ta kantoorina se narochito pravi u meleonskim serijama! Smeko Ni najprodavanije njihovo chudo, IZ27, koje stvarno VREDI, i pravi se 40 godina, nije veruem u meleon kom. napravljeno, a kamoli ovo rooglo! Grin

Za 6.5x57r znam da PPU ne pravi, a shta sa 7x65r? LUTKA! A do skoro PPU nije pravio 9.3x74r, pa napravili... Napravili bi verovatno i 6.5, al trenootno sem tri Sabattija u Srbistanu i mozda dva Mrkla, drugih mooshterija - NEMA! Grin Al da su blesavi Roosi napravili IZ18 u tom qliberu... Mozda bih se i ja zaebao, pa pazario! Smile
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
PEZ
 Ako bi Ruje gledale naše tržište i po njemu se upravljale do sad bi turili katanac na vrata.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Podunavac
 Nisam ni mislio da se samo model IŽ-18 pravi u milionskim serijama. Ali prave ga dosta jer se i na američkom tžištu prodaje i pod imenom Baikal (IJ-18) i pod Remingtonovim imenom (SPR 18). A modela IŽ-27 do sada proizveli preko dva miliona. A što reče Pez da zavise od nas odavno bi propali.
Tri prsta 2Kolce
 
DamirKS
 Da li neko zna nesto vise o ovoj optici,
ima i serijski broj, mislim da je japanska...
www.dodaj.rs/f/2x/XW/49tOXqo8/5aabe97d-da7f-45c7-8f5c-.jpg
www.dodaj.rs/f/20/Wv/njVqE8t/622066cc-05b2-487c-8507-.jpg
www.dodaj.rs/f/3C/LY/3QEm0iRj/dcb328dd-ffb1-4626-8007-.jpg
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna PUŠKARSKA RADIONICA 354 25.11.2021. 00:59
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,286,362 posete www.srbijalov.com