Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ja lovim (predstavite svog lovačkog kera)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ja lovim (predstavite svog lovačkog kera)
Drago
 Brandelbrack - Austrijski kratkodlaki gonic, 5 mjeseci. Planiram da lovim sa njim prvenstveno DS a zatim zec i lisica. Od pocetka pokazuje razliku u odnosu na nase domace rase.
Drago priložio:
421446_263863207015992_100001769442628_619465_1583871504_n.jpg
 
Drago
 Brandelbrack - Boni, 5 mjeseci.
Drago priložio:
426843_263862940349352_100001769442628_619464_285412428_n.jpg
 
Drago
 Boni
Drago priložio:
393840_263863373682642_100001769442628_619466_882565864_n.jpg
 
Predator
 

Drago kaže:
Brandelbrack - Austrijski kratkodlaki gonic, 5 mjeseci. Planiram da lovim sa njim prvenstveno DS a zatim zec i lisica. Od pocetka pokazuje razliku u odnosu na nase domace rase.

Čuo sam za ovu rasu, ali sad prvi put vidim kako izgleda. Podsjeća me na slovačkog kopova. Kolega, napišite nam nešto o karakteristikama ovih pasa i koje su to razlike u odnosu na naše goniče.

Sasvim prirodno
 
Drago
 Brandlbrack je nesto elegantniji od kopova, duzi je i visi nego kopov. Da se dobro prilagoditi potrebama lovca. Razgovarao sam sa Austrijancima i kod njih je jako omiljen ker, ima slicne osobine kao i nas gonic s tim sto mozda malo krace goni, meni to ide u prilog posto ne zelim da goni po cijeli dan i prelazi u drugo loviste pa tako cesto i nestane. Lovim po dosta brdovitom i nepreglednom terenu pa se desava da ako svinje provale ceku kerovi gone u drugu opstinu i vracaju se tek navece.
Meni se dopada ovaj ker jer je od pocetka jako ozbiljan i poslusan. Trenutno se nalazi u drustvu balkanca, istrijanca i terijera i po intelegenciji otskace od njih a tek mu je 5 mjeseci. Kupio sam ga na preporuku lovaca iz Austrije i Svajcarske a vrijeme ce pokazati rezultate.
 
Milos88-Ivanjica
 Kolega da nisi kojim slucajem psa kupio u Ivanjici?
LOV JE Passrbijaloviveli
 
Drago
 

Milos88-Ivanjica kaže:
Kolega da nisi kojim slucajem psa kupio u Ivanjici?

Da Milose, kupio sam od Ane iz Ivanjice. Kakvo je tvoje misljenje. Pozdrav
 
lovac_ika
 Evo moje keruse sa kojom lovim,cista ZECARKA!
Stara je 3 god. i dobro radi zeca.
Srbijalov
one shot one hitLovac 1
 
Milos88-Ivanjica
 

Drago kaže:

Milos88-Ivanjica kaže:
Kolega da nisi kojim slucajem psa kupio u Ivanjici?

Da Milose, kupio sam od Ane iz Ivanjice. Kakvo je tvoje misljenje. Pozdrav



Bas juce pitam Aninog oca(dobri smo prijatelji) jel prodao Bonija,kaze jeste....po meni ubedljivo najlepse stene iz legla.
Sto se tice ove rase mogu ti reci sve najbolje,mnogo su privrzeni gazdi,rade super divlje svinje,fazane isto da ne poverujes....nece dugo da teraju...jednostavno psi koji rade za lovca a ne za nekog na 5 brdu...Majka od stenadi(Biba) je odlicna kerusa,svinje oseca vazdusno na par stotina metara i kada zalaje nema greske....
uglavnom ako keric bude radan kao sto izgleda bice vrh...
Sve najbolje u daljem radu i odgoju...B)
LOV JE Passrbijaloviveli
 
Drago
 Hvala Milose, za sada ide sve po planu, zadovoljan sam, nadam se da ce izrasti u pravog kera.
tebi takodje svako dobro i srdacan pozdrav.
 
duskov
 Prelazim na Žute Srpske goniče!
Iz principa ne držim ni jednu stranu rasu!
 
ivanfox
 Ja lovim sa alpskim brak jazavicarima i to jeste bas strana sto se kaze rasa ali kolega Duskov smatram da su sve rase ex-yu gonica nase domace.Kad sam pocinjao sa ovom "zarazom" znate i sami terminologija je bila alpinac,balkanac,posavac,istarac tako da je kod vecine nas lovaca tako i ostalo verujem a sve ovo i pricam iz razloga sto ja danas nikako i ne mogu da uzistim te nove nazive rasa ne zbog bilo cega drugog vec valjda ponajvise zbog navike.
 
Predator
 

ivanfox kaže:
Ja lovim sa alpskim brak jazavicarima i to jeste bas strana sto se kaze rasa ali kolega Duskov smatram da su sve rase ex-yu gonica nase domace.Kad sam pocinjao sa ovom "zarazom" znate i sami terminologija je bila alpinac,balkanac,posavac,istarac tako da je kod vecine nas lovaca tako i ostalo verujem a sve ovo i pricam iz razloga sto ja danas nikako i ne mogu da uzistim te nove nazive rasa ne zbog bilo cega drugog vec valjda ponajvise zbog navike.


Mislim da si pogrešno shvatio Duškov komentar (a možda ja griješim). Ako sam ga dobro "pročitao", malo su ga iznervirali pojedini upisi gdje se veličaju neke strane rase, a "naše" se smatraju neadekvatnim. Pod "naše" smatram sve rase sa područja bivše Jugoslavije. Ako je na to "pucao", uglavnom se slažem s njim. Treba samo raditi sa psima i naučiti ih šta se od njih traži.
Ako sam pogrešno protumačio i Duško stvarno počinje držati srpske žute goniče, onda je realno očekivati da počne loviti i nešto krupnije od zeca (što je jako malo vjerovatno, čitajući dosadašnje Duškove upise). Stari

Sasvim prirodno
 
duskov
 

Predator kaže:

ivanfox kaže:
Ja lovim sa alpskim brak jazavicarima i to jeste bas strana sto se kaze rasa ali kolega Duskov smatram da su sve rase ex-yu gonica nase domace.Kad sam pocinjao sa ovom "zarazom" znate i sami terminologija je bila alpinac,balkanac,posavac,istarac tako da je kod vecine nas lovaca tako i ostalo verujem a sve ovo i pricam iz razloga sto ja danas nikako i ne mogu da uzistim te nove nazive rasa ne zbog bilo cega drugog vec valjda ponajvise zbog navike.


Mislim da si pogrešno shvatio Duškov komentar (a možda ja griješim). Ako sam ga dobro "pročitao", malo su ga iznervirali pojedini upisi gdje se veličaju neke strane rase, a "naše" se smatraju neadekvatnim. Pod "naše" smatram sve rase sa područja bivše Jugoslavije. Ako je na to "pucao", uglavnom se slažem s njim. Treba samo raditi sa psima i naučiti ih šta se od njih traži.
Ako sam pogrešno protumačio i Duško stvarno počinje držati srpske žute goniče, onda je realno očekivati da počne loviti i nešto krupnije od zeca (što je jako malo vjerovatno, čitajući dosadašnje Duškove upise). Stari

Nemam šta da dodam.
Ja lovim zeca u planini i tako će ostati ali ne mogu da shvatim da je sve strano bolje nego naše. Mislim da nije i da mi imamo privilegiju da imamo najbolje goniče, najravnije ravnice i najljepše planine.
Naravno da o ukusima ne treba raspravljati ali ni o emocijama i afinitetima. Ali nije ukusno naturati drugima mišljenje koje nije, bar , opšte!
Ono što ja najviše volim jesu domaće rase ali nijesam siguran da Srpski žuti goniči ne mogu vrhunski goniti zeca!
Imam jedno štene ove rase, muško. Tražim ženku i za nekoliko mjeseci počinjem sa izlascima u planinu. Koristim onu priliku da pozovem one koji love sa "strancima" da za koji mjesec podijelimo megdan uz kakvu dobru rakiju, vino ili bar raso!
 
momo
 Pozdrav svim učesnicima ove teme.
Evo i mojeg mišljenja o prednosti autohtonih nad ostalim rasama goniča.
Naravno da nemam ništa protiv rasa koje ne potiču sa ovih prostora.
Svakako da način na koji lovimo, vrsta divljači koju lovimo, konfiguracija terena, uslovljavaju i doprinose sa kojim psom lovimo. Ne možemo na Fruškoj gori loviti sa visokonogim goničima, koristićemo jazavičare.
Engleski lisičar, ponos ostrvske kinologije ima zabranu izvoza, pas sa vjerovatno najizraženijim čulom mirisa među goničima, po mnogim poznavaocima i expertima je najbolji gonič na svijetu. Ne može redovnim putem napuštiti Veliku Britaniju.
Takođe, francuske, austrijske, njemačke rase zavrjeđuju veliku pažnju.
Ja bih se ipak opredijelio za neku od 7 rasa koje potiču sa ovih prostora.
Nemojmo zaboraviti da su se neke od ovih rasa koristile za stvaranje rasa goniča pa čak i ptičara u Evropi.
 
Milorad
 Ne možemo na Fruškoj gori loviti sa visokonogim goničima, koristićemo jazavičare.

Koje su to "visokonoge" rase kod nas?
a sa druge strane ja licno veoma uspesno lovim fazane sa gonicima, odnosno sve je stvar obuke!!! Smile
 
momo
 Gospodine Milorade, koristio sam "domaću" terminologiju, Smile, iako sam siguran da ste me dobro razumjeli evo da pojasnim što sam mislio reći.
Goniče dijelimo na:
goniče niskog, srednjeg i visokog rasta,
Naši goniči, svrstavaju se u goniče srenjeg rasta.
A svakako se slažem sa Vama da je obuka veoma bitan faktor, međutim ponegdje se mora poštovati i zakon.
Veliki pozdrav.
 
huntinggirl1
 to sa visokonogim goničima je delimično, ko kod nas lovi sa visokonogim ili kako kažete dugonogim goničem,
veliki goniči su:
1. Pas svetog huberta,
Poatuški gonič,
Bili,
Francuski trobojni gonič,
Francuski belo-crni gonič,
Francuski belo-oranž,
veliki englesko-francuski trobojni gonič,
veliki englesko-francuski belo-crani gonič,
veliki englesko-francuski belo-oranž,
Veliki plavi gaskonjski gonič,
Veliki gaskonjsko-senanžujski gonič,
Veliki vendejski gonič,
Engleski lisičar,
Vidraš,
Američki lisičar,
Gonič rakuna.

ostali goniči se dele još na goniče srednjeg rasta i goniče malog rasta,

ukupno ih ima 60 rasa,
ako nekoga zanima mogu nabrojati i ostale,

e sada problem, kod nas u ministarstvu niko se nije upuštao šta je to zapravo visokonogi gonič i inspektori su naše pse koji se vekovima koriste u lovu, svrstao u visokonoge,
ja tvrdim da kod nas nema ni jedan visokonogi gonič,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Milorad
 slazem se da treba postovati zakon ali onaj koji ne valja treba MENJATI ... POZZ
 
momo
 Sanja, ima nešto goniča visokog rasta na Cetinju ima 1 ili 2 na crnogorskom primorju.
Veliki plavi gaskonjski gonič i francuski trobojni gonič.
Iako su se pokazali sasvim upotrebljivi u praktičnm lovu posebno na divlju svinju, ni ja a ni njihovi vlasnici ne daju im prednost u odnosu na naše rase.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,324 posete www.srbijalov.com