Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ja lovim (predstavite svog lovačkog kera)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ja lovim (predstavite svog lovačkog kera)
huntinggirl1
 kod vas moguće, ali kod nas nema, a i da ima, nebi bio problem, problem je što velika većina nezna razliku između visokonogih i srednjenogih goniča,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
momo
 Iznenađen sam da nemamo pasa svetog Huberta.
Izuzetnoradni psi sa fantastičnim čulom mirisa.Ne razumem
 
huntinggirl1
 nema
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Drago
 Austrijski ravnodlaki gonic,
 
zoranp
 Drago zanimljivo je da se neko odlučio na lov sa nekom stranom vrstom goniča!! Zanima me kako ti se pokazala ta rasa u lovu?.. ..a koliko znam današnjeg crnogorskog planinskog goniča su Slovenci "svojatali" upravo na osnovu "austrijanca" pošto te dve rase jako sliče, pa se u bivšoj Jugi zvao Alpski gonič!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Drago
 

zoranp kaže:
Drago zanimljivo je da se neko odlučio na lov sa nekom stranom vrstom goniča!! Zanima me kako ti se pokazala ta rasa u lovu?.. ..a koliko znam današnjeg crnogorskog planinskog goniča su Slovenci "svojatali" upravo na osnovu "austrijanca" pošto te dve rase jako sliče, pa se u bivšoj Jugi zvao Alpski gonič!!
Ovako, lov je u mojoj porodici tradicija (otac, stric, ujak), neki vise nisu medju zivima a ostali su stari i sve manje izlaze u lov. dok su oni lovili uglavnom su to bili Balkanci i Posavci kao i jos poneka druga rasa sa nasih prostora. Bili su to gonici o koima se i danas price pricaju, medjutim to je bilo pre 20-30 godina, volio bih danas opet imati takvog jednog kera.
Odluka na Brandlbraka je dosla tako sto zivim u inostranstvu i malo se druzim sa njihovim lovcima, tako mi je ta rasa zapela za oko, sada je 10 mjeseci star i jos je rano bilo sta govoriti, ja se nadam da ce biti dobar. Nije mi bitno koja je rasa vec mi se mora svidjati. Puska mi je strana, auto takodje, hlace , cipele, gace...itd, mislim da smije biti i ker. Pored tog kera je jos jedan terijer, jedan ostrodlaki istrijanac i uskoro bi trebao biti posavac. Eto nadam se da mi neces uzeti za grijeh tog kera. Srdacan pozdrav.
 
Drago
 jutarnja setnja.
 
Drago
 Smotra pasa svih rasa, Kostajnica 22.09.12
Drago priložio:
419550_389128587822786_196096370_n.jpg
 
Drago
 Boni- 13 mjeseci
Drago priložio:
427825_387436497991995_16917887_n.jpg
 
duskov
 Kolce
 
zoranp
 Kolega malo kasnim sa komentarom, ali neznam zašto bi ti ja ili bilo ko zamjerao što loviš sa austrijskim goničem!! ?? Samo nek on goni i dobro je da nam napišeš kako se pokazuje ta rasa na terenu.. Dobar pogled!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Bajkela
 Moj pas Fredi 13 meseci. Sa njim planiram da lovim kad postanem lovac.
Bajkela priložio:
3141markiranje.jpg

Indjijanac
Lisica
 
Bajkela
 Slike od pre neki dan prilikom obuke u trazenju fazana
Indjijanac
Lisica
 
ljubi
 Moj istrijanac 7 mjeseci
ljubi priložio:
dsc03459.jpg
 
milenko0609
 STELA FANTASTIC OF MIKI(XERO BAVARIA & DAKOTA DANTASTIC OF MIKI)
U poseti kod dr vet. Žarka Mikalačkog(čipovanje i vakcinacija protiv besnila)
i48.tinypic.com/cjaiw.jpg
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
ultras035
 Maza, krajem maja puni dve godine.Moj prvi lovacki pas i prezadovoljan sam dosadasnjim ponasanjem.
i46.tinypic.com/2ew1g78.jpg i49.tinypic.com/wsr9t4.jpg i49.tinypic.com/nzm8g2.jpg
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
dalibor
 Da vam predstavim mog vernog prijatelja i pomocnika u lovu,njegovo ime je Bobi. Sa njim lovim svu pernatu divljac i zeca,u septembru puni 5 godina.Pas
dalibor priložio:
339984_358969637461112_143439179_o.jpg

Hunting is a passion! Pas
 
gedzaindjija
 Momo postoje psi Svetog huberta u Zrenjaninu kod Dalibora vec par godina pas jeste da ima dobro culo mirisa samo nije za nase terene jer je dosta velik i spor akode interesuje moguti dati njegov broj telefonamarkafazan
 
Huntr
 da i ja spomenem svoje kerice za lov.
trenutno na prvom mestu nkd zenka KIVI,najstarija u dvoristu,pruzila mi je prilika podosta prilika za odstrel fazana mada zbog temperamenta ponekad da sebi da slobodno,ali joj se mora progledati kroz prste.nedavno ostenila sest kucica pa ce verovatno ove godine propustiti pocetak sezone.
na drugom mestu nlt CHILI mada ona u sebi ne prihvata drugu poziciju pa zna da leti perje po dvoristu,vec par puta bila sa kartom u dzepu da putuje kod drugoga gazde,ali je kao krpelj uvuce se pod kozu.ne ide u lov nego samo u setnje po sumi gde puni i meni i njoj baterije kad od tragom.
na trecem mestu bretonac GASTOR,koji je sto bi rekli stariji ljudi kilavo zdenut pa mu njegovi hendikepi onemogucavaju da pokaze pokaze ono lovacko sto nosi u sebi.
i na kraju kerusa vajmarskog pticara dugodlakog GRETA,kojoj se po zbog poslovnih obaveza posvecujem na kasicicu,a pred njom je jako puno posla koji treba odraditi da bi bila lovacki pas.slike drugom prilikom.
kad se lov svede samo na odstrel tada ga treba zabraniti
 
Dikavac
 

momo kaže:
Iznenađen sam da nemamo pasa svetog Huberta.
Izuzetnoradni psi sa fantastičnim čulom mirisa.Ne razumem


Ima ih povremeno (prati oglase ) Meni je covek pre par godina trazio 1.000 eura za stene ! Pod pretpostavkom da su roditelji bar jedan jedini put vodjeni u lovu ...

Potrebno je da vidite tu rasu u zivo, u lovu, to nije isti pas na kakve smo mi navikli.Tezi tip, a imaju i nesto laksi .. Dosta balave.. Kao i svaka rasa ima svoje prednosti ali i mane..
Bogatstvo lovista moze odbaciti ideju o nabavci ove rase (koriste je i za pronalazenje ljudskog traga u policiji itd... cak i kada je trag star 10 dana... U lovu to nema nikakvog efekta.. Imam Kopova koji odlicno moze pratiti i stari trag(od preprosle noci recimo) , pustanje psa na isti je skopcano sa kasnijim dugim cekanjem, divljac ode na teren susednog LD..rizik je uvek prisutan -kradja, stradanje psa od kljova vepra... Pod starim tragom obicno podrazumevamo da je trag ds od oko 22 h od sinoc, koji bi ovog dana pratio i pronasao divljac...
Bilo bi nezahvalno objavljivati adresu i tel odgajivaca ove rase u Srbiji. Jer imamo odlicne domace gonice ,- i manjak divljaci ... Dobar pogled
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,266 posete www.srbijalov.com