Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovačka puška i čokovi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačka puška i čokovi
Podunavac
 

Aca iz Mp 153 kaže:
pozz svima interesuje me koji cok koristiti na mp 153 za lov fazana i zeca ako moze da mi se kaze oznaka ,i koji cok je za daljinu ?
Hvala U napred



Zavisi na kojoj daljini se podiže divljač. Mislim da je polu čok najbolji izbor. Oznaka na njemu je M i trebao bi da ima tri recke na sebi.
Za daljinu (veću) je pun čok. Oznaka mu je F i ima jednu recku na sebi.
Na ovoj se slici vide recke koje označavaju veličinu čoka a vide se i kad je čok navrnut u cev.
Podunavac priložio:
27_1.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

mihailo kaže:
Zavisi koliko čokova imaš,ima razlike 12/89 kod koje se navrću čokovi mislim da ih im 5 kom i 12/76 kod koje se uvrću čokovi ima ih 3 kom.
Kod 12/76 sa 3 čoka imaš F tj pun čok,M tj pola čoka i IC bi trebao biti cilindar.
Ja lično najviše koristim čok sa oznakom M tj pola čoka a koristim samo municiju bez korpice.Imaš temu o čokovima pa pročitaj probaj pa vidi sa čim imaš najviše uspeha.



Kolega i sa MP-153 u kalibru 12/76 može u kompletu da ide svih 5 čokova.
Pogrešio si kod IC čoka. IC znači improved cylinder a označava 1/4 čoka.
Tri prsta 2Kolce
 
mihailo
 Ja sam dobio 12/76 sa tri čoka,iskreno rečeno koristim najviše M ponekad F,IC još nisam stavio.
 
Podunavac
 

mihailo kaže:
Ja sam dobio 12/76 sa tri čoka,iskreno rečeno koristim najviše M ponekad F,IC još nisam stavio.



Mislim da bi uvek u kompletu trebalo da ide svih 5 čokova. Ali kod nas izgleda trgovci izvade 2 pa ih prodaju posebno. A što se tiče čokova, smatram da je kod pušaka sa jednom cevi M (1/2 čok) najuniverzalniji.
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 

Podunavac kaže:

mihailo kaže:
Ja sam dobio 12/76 sa tri čoka,iskreno rečeno koristim najviše M ponekad F,IC još nisam stavio.



Mislim da bi uvek u kompletu trebalo da ide svih 5 čokova. Ali kod nas izgleda trgovci izvade 2 pa ih prodaju posebno. A što se tiče čokova, smatram da je kod pušaka sa jednom cevi M (1/2 čok) najuniverzalniji.


Rođo šta će mi čokovi ako pucam municiju sa koncentratorom, mislim da kod PA kao što kažeš polučok pa prva patrona bez koncentratora druga sa koncentratorom a čokovi služe samo da se zahebavaš duže kod čišćenjaGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 Rođo imaju oni još jednu namenu. Da se qrčiš pred kolegama kako tvoja puška ima izmenjive čokove.ROFL
Šalu na stranu, nisu loši izmenjivi čokovi. Možeš da kombinuješ sve lovne situacije dozvoljene za odstrel sa glatkocevnim oružjem i da pucaš trap ili skeet sa njom (naravno amaterski, rekreativno). A čišćenje oružja je sastavni deo lova i zadovoljstvo (bar za mene).
Tri prsta 2Kolce
 
kimi
 

Podunavac kaže:

mihailo kaže:
Ja sam dobio 12/76 sa tri čoka,iskreno rečeno koristim najviše M ponekad F,IC još nisam stavio.



Mislim da bi uvek u kompletu trebalo da ide svih 5 čokova. Ali kod nas izgleda trgovci izvade 2 pa ih prodaju posebno. A što se tiče čokova, smatram da je kod pušaka sa jednom cevi M (1/2 čok) najuniverzalniji.


Ipak idu tri čoka u kompletu i tako i piše u papirima koji idu uz pušku.
Mislim da je "originalno pakovanje" četvrt čoka, pun čok i pola čoka.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
DESPERADOS
 MP153 ima samo 3 coka i tako je fabricki , mada mogu da se dokupe jos 2 . Ali cemu sve to , ja sam probao sve varijante i IDEALNO je polu cok .M ili tri crtice je oznaka za M : medium a dobar je za Fazana i Zeca a i za Brener .
Mnogo je bolje municijom regulisati ovaranje sacme nego cokovima .
Sada kao prvi metak Tricolor (10) a drugi RC JK6 (8) . i nema da se brine ni za Fazana a ni Zeca .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
mirko knezevic
 Kad sam kupio pusku dobio sam svih pet cokova(turski PA)i gledajuci ih i razmisljajuci koji da stavim,doneo sam odluku da stavim polu cok,razmisljajuci naravno zbog lova prepelice d.patke fazana zeca i brenera. Mogu slobodno da kazem da nisam pogresio i da ovaj cok zadovoljava sto se tice lova na sitnu divljac. Mnogi kombinuju stave cilindar tokom jesenjeg lova pa onda cetvrtinu coka za lov na patke,ja ne menjam i zadovoljan sam.
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Aca iz Mp 153
 hvala kolege ,ali kolege ovde kod mene kazu za ic cok da bolje rasipa sacmu,a m je za malo dalje pa se sad dvoumim za polu cok,i 1/4 coka
BEga
 
Scorpion Hunter
 Kod MP-153 cokovi se razlikuju u zavisnosti od toga dali je puska u kalibru 12/76 ili 12/89 jer su kod modela sa lezistem 89mm cokovi namenji celicnoj sacmi pa su siri nego kod modela sa lezistem 76mm.... XF cok (exstra full) kod modela 89 jednak je 3/4 cok kod modela 76mm...
U nekoliko lovova menjali smo se sa puskama drugar i ja na MP-153 12/89 bio je F cok (to je negde po cokovima za olovnu sacmu 1/2coka) odlicno je nosio sve granulacije sacme.
Breneke smo pucali iz C coka...
Podkalibarne projektile mozes iz svakog coka.
Izmenljivi cokovi nikada ne mogu da se mere sa fiksnim cokovima, kod PA zakon su fiksni cokovi imenljive cevi...
 
Aca iz Mp 153
 meni je 12/76 
BEga
 
Aca iz Mp 153
 Ovako drage moje kolege sada sam isprobao sve cokove ,stavio sam 3 table lima na 40 m ,i iz svakog coka probao po jedan patron ,najsiri snop je imao 1/4 coka a ,za njim je polu cok ,pun cok je sve livenice u gomilu ....tako da sam zakljucio za moje loviste i za kera koji isterava blizu je 1/4 ekstra hvala svim kolegama sto su mi pomogli da odaberem puc puc DOBAR POGLED
BEga
 
DESPERADOS
 Ajd pa neka je sa srecom LOV .....B)
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Aca iz Mp 153
 Hvala kolegaB)
BEga
 
Podunavac
 Čelična sačma može da se puca i iz MP-153 12/76 i iz IŽ-27 12/76, ali samo iz cilindar, 1/4 i polu čoka. Iz 3/4 i punog čoka ne sme. Iz razloga što je čelična sačma tvrda i ne formira se prema čoku (uskom) pa previše opterećuje cevi i može da dođe do oštećenja, ili čak prskanja cevi.
Savremene kugle mogu da se pucaju iz svih čokova, ali je cilindar balistički gledano najpovoljniji. Za krupnu sačmu od 4,5 mm i više su pogodniji širi čokovi.
Tri prsta 2Kolce
 
stojkuki
 mislim da svi proizvodjaci pusaka jasno naglasavaju u uputstvima da li sme da se koristi celicna sacma, pa tu onda i nema dileme ...
 
Podunavac
 Na svakom čoku piše veličina čoka i upotrebljivost za čeličnu sačmu. Međutim činjenica je da mnoge korisnike bune ove oznake i da im nije jasno kako i koji čok koristiti.
Tri prsta 2Kolce
 
bojke
 Molim za pomoc,imam ponudu da kupim TOZ petometku mc 21 12/70 sa fiksnim full cokom,problem je sto se u mom lovistu lovi uglavnom divlja svinja i interesuje me koju vrstu municije smem pucati a mislim na brener,hawk i devetake 8,4
 
ohotnik
 

bojke kaže:
Molim za pomoc,imam ponudu da kupim TOZ petometku mc 21 12/70 sa fiksnim full cokom,problem je sto se u mom lovistu lovi uglavnom divlja svinja i interesuje me koju vrstu municije smem pucati a mislim na brener,hawk i devetake 8,4
Toz mc21 ima pun cok a ne ful I smes pucati sve samo sto se tice breneke moj ti je savet samo od renomiranih proizvodjaca.Kao sto su Breneke B&P gualandi i ostali.A potkalibarni kao Krusikov hawk i pp mozes od koga hoces.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,579 posete www.srbijalov.com