Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov i civilno sluzenje vojnog roka


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov i civilno sluzenje vojnog roka
DakiNS
 

andrijaijelena kaže:

DakiNS kaže:

Niko te ne može prosvetliti .

Haso jeo sam banane!
Šta ti je to ?
Znaš kako izgleda šljiva ?
Znam .
E ni nalik.

Toliko o argumentima.
P. S.
Mislim da nije ok da admin jednog renomiranog foruma na ovakav nacin diskutuje sa clanovima I ni u jednom postu ne napise da je to njegovo misljenje, I da ne mora svako da se slaze sa njim. Ali I to je ok, jer svako danas moze da bude " ADMIN "

Kultura , korektnost i poštovanje kolega su osnovni argumenti.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasaruma
 Ima i slucajeva ,gde su aktivni oficiri odbijeni na lekarskom za dobijanje lovackog oruzja.
 
andrijaijelena
 

DakiNS kaže:

Ja se time ne bih hvalio.Sad

Ovo je verovatno to postovanje kolega. Kao da se decko slikao pored odstreljenog laneta.
EYE OF THE TIGER
 
Tomash
 

sasaruma kaže:

Ima i slucajeva ,gde su aktivni oficiri odbijeni na lekarskom za dobijanje lovackog oruzja.



Wau, ovo je Game over, sada su obrnuli igricu! (mada sumnjam da je to zaista moguće)


Poveriti čoveku komandovanje nad gomilom ljudi naoružanih najrazornijim oružjima koja kod nas postoje (tenkovi, avioni, rakete, lanseri, topovi, mitraljezi u neograničenim količinama), ali ne poveriti mu običnu lovačku pušku? Ovo je za verovali ili ne, ako je istina, mada sumnjam...pre će biti da je neka dezinformacija
 
DakiNS
 

andrijaijelena kaže:

DakiNS kaže:

Ja se time ne bih hvalio.Sad

Ovo je verovatno to postovanje kolega. Kao da se decko slikao pored odstreljenog laneta.


Sine toneš sve dublje . Ovo su tvoje reči :
I ni u jednom postu ne napise da je to njegovo misljenje.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
andrijaijelena
 

DakiNS kaže:
A ovi lepotani što se foliraju ma :ebo bi im nanu naninu.

Bravo za admina koji bi ebo nanu naninu kolegama lovcima.
EYE OF THE TIGER
 
Planinko011
 sasaruma kaže:
Ima i slucajeva ,gde su aktivni oficiri odbijeni na lekarskom za dobijanje lovackog oruzja.
@
Pa po onoj prvoj verziji pravilnika ZOM sa oruzjem bi ostali samo SAJ, Kobre i vojni piloti. Holesterol, triglicerid, secer, indeks telesne mase .......
Plus da zadrzi 100% vedru narav ko je ziveo u Srbiji u zadnjih 30 godina moze samo nenormalanSmeko.

Sto se tice prepucavanja "da bi neko ebo nesto" pa ja da kazem da za koliko bolesti sam cuo vec duzi niz godina da bi glas o nekoj svaleraciji bio prosto osvezavajuc a da nije problem slikati se i sa lanetom ako je odstreljeno prema lovackoj etici tj pred zimu u planinskom podrucju ako se time spasava srna i drugo snaznije lane.

Da se uhvatimo nekog drugog kursa obzirom da svako ima pravo na misljenje i da je normalno da vi ne mozete tako lako promeniti moje kao sto ja ne ocekujem da promenim vase.

Mladi ljudi cesto misle da su ljudi dobronamerni i da je sve okolo divno i puno prijatelja (u tome i jeste lepota mladosti) a nazalost neki jako dobro znaju da se istorija ponavlja i da se ne treba zaduzivati za kupovinu luksuznih kola i farbanje fasade kad nemas novo svijetlo oruzje u domu (citaj S400 sa svim sto ide u to, rakete zemlja-zemlja dometa 1000km cirka 1000kom, natalitet....) da odbranis svoju decu koja treba da imaju bezbriznu mladost.
 
andrijaijelena
 Kolega Planinko, u pravu si za sve sto si napisao, ali ja znam bar deset ljudi koji su sluzili vojni rok i koji ne znaju da se orijentisu u svom dvoristu a o rasklapanju i sklapanju oruzja da ne govorim. Isto tako znam dosta ljudi koji su civilno odradili a koji bi u slucaju ne daj Boze rata ili nekog drugog sranja bili sposobniji od pola tih koji su bili u redovnoj vojsci. Sustina svega sto sam rekao je da ne moze da se generalizuje da su svi koji su se pozvali na prigovor savesti *cke. Npr. moj cale je sve moguce vojne vezbe prosao i bio sest meseci na dva km od Vukovara 1991. i naravno 99. kad je Nato tukao, i on mi je prvi rekao da je to sve zamlacivanje i on mi je prvi rekao da ne idem u redovnu vojsku.
Napominjem da sam bio u civilu iskljucivo zbog toga sto sam tek poceo da radim.
EYE OF THE TIGER
 
andrijaijelena
 A sto se laneta tice mislim da svi razumeju na sta sam mislio.
EYE OF THE TIGER
 
AcaNik
 И ја сам радио и то у много доброј фирми када сам отишао у војску. Свако прави свој избор хоће ли служити или не, остало су изговори!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
andrijaijelena
 

AcaNik kaže:

И ја сам радио и то у много доброј фирми када сам отишао у војску. Свако прави свој избор хоће ли служити или не, остало су изговори!

Jesi li dobio otkaz kada si se vratio?
EYE OF THE TIGER
 
Planinko011
 Iskreno u Srbiji mislim da je 50% kojih su odluzili vojni rok pod oruzjem bezalo 90 tih od pozivara kud su stigli.
Ja se kao sin jedinac razmisljao da li da se prijavim u dobrovoljce ali kako sam se tek ozenio reko ajd da napravim prvo dete pa kako je to potrajalo.... i kako su ovi posle kapitulirali. Zvali me par puta dok je pucalo, ja se odazvao ali su nam proveravali opremu koju smo duzili jer mi je jedinica TO grada Beograda.
99ta mi je prvi dan delovala idiotska jer sam znao da nemamo ni so cim a ni nikog iza ledja. Posle hora ruske armije(iako sam rusofil) sam propistao kao ekspres lonac.
I da ne duzimo, verujem kad bi nam se zapucalo pod prozorom da bi svi uzeli oruzje ali je za mene vazna svaka srpska kuca i srpska glava, bila ona u Kninu, na Manjaci, Romaniji, Peci.
Da ne bude da sam neki zadrt, uz Srbe mi je jednako drag i svaki srpski drzavljanin - pripadnik neke manjine koji Srbiju dozivljava kao svoju otadzbinu.
 
AcaNik
 Добио одмах чим сам изашао из фирме. Знао сам то и није ме било брига. Нећу ја бити тај који ће бити гори од предака. Када је време за чизму, ајде и нема ту много филозофије.
Прошао сам сву ту гимнастику веселих година ;)
Да сам се питао, те бих што су дозволили то уништавање нације цивилним служењем а касније и укидањем војске, све уза плот! Скупа са официрима који ништа нису предузели по том питању.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
andrijaijelena
 

AcaNik kaže:

Добио одмах чим сам изашао из фирме. Знао сам то и није ме било брига. Нећу ја бити тај који ће бити гори од предака. Када је време за чизму, ајде и нема ту много филозофије.
Прошао сам сву ту гимнастику веселих година ;)
Да сам се питао, те бих што су дозволили то уништавање нације цивилним служењем а касније и укидањем војске, све уза плот! Скупа са официрима који ништа нису предузели по том питању.

Svaka cast batice.
EYE OF THE TIGER
 
Planinko011
 Да сам се питао, те бих што су дозволили то уништавање нације цивилним служењем а касније и укидањем војске, све уза плот! Скупа са официрима који ништа нису предузели по том питању.
@Aca Nik
Kolega ti bas to strogo. U zemlji koja nema pare za narodne kuhinje i za bilo kakve javne radove bez zaduzivanja do guse, ukidanje stajace vojske je mozda i opravdano. Drugo oruzja su postala softificirana i vecinu tehnike mogu da koriste samo profesionalci.
Ja smatram da se svako ko je vojno sposoban se mora obuciti do nivoa pesadinca, rukovaoca minobacacem ili haubicara.... ali to se mozda moze postici obukom srednjoskolaca, studenata tokom raspusta i radnih ljudi povremenim vezbama. Sto strojevi korak, atomski sleva i slicno ne bi u skoli naucili?
A drzavu nisu unistili ukidanjem vojske vec kontinuiranom pljackom tokom 30 i 50 godina u SRFJ i kasnije nastalim drzavama.
Eto npr, neko odluci da se prvo krene sa deonicom auto puta od nigde do nigde, uzme kredit, stuca pare, zazmuri na bofl a sad ce da ga popravlja iako se ne koristi a i nece jos deset godina.
Sekiramo se kako ce Tirana bez autoputa a za Negotin i Bor ne brinemo jer Kinezi ne daju kredit za njih valda.
O putevima u Vojvodini da ne govorimo nije cudo treba te planine savladati i tunele napraviti od Vrsca ka Zrenjaninu i NS.
Pare na Kipru, Sejselima, Karibima a ni sada niko da se seti da stavi u zakon da je to kaznjivo.
Al ajde nije ovaj forum za to.
 
DakiNS
 

andrijaijelena kaže:

DakiNS kaže:
A ovi lepotani što se foliraju ma :ebo bi im nanu naninu.

Bravo za admina koji bi ebo nanu naninu kolegama lovcima.

Sine suviše si sitna duša da bih se sa tobom prepirao. Prvo jer nekorektno izvlačiš neke rečenice iz konteksta, zašto nisi citirao ceo upis? Drugo bez obzira na razloge , nikada nećeš imati moje poštovanje , ma kako pokušavao sitnim zlobama i pokušavanjem izvrtanja mojih reči da opravdaš sam sebe . Toliko je dovoljno .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
andrijaijelena
 

DakiNS kaže:

andrijaijelena kaže:

DakiNS kaže:
A ovi lepotani što se foliraju ma :ebo bi im nanu naninu.

Bravo za admina koji bi ebo nanu naninu kolegama lovcima.

Sine suviše si sitna duša da bih se sa tobom prepirao. Prvo jer nekorektno izvlačiš neke rečenice iz konteksta, zašto nisi citirao ceo upis? Drugo bez obzira na razloge , nikada nećeš imati moje poštovanje , ma kako pokušavao sitnim zlobama i pokušavanjem izvrtanja mojih reči da opravdaš sam sebe . Toliko je dovoljno .

Ja ni jednu rec nisam izvrnuo, a to moze da se proveri citanjem par strana unazad. A to sto me zoves sine, i to ti nije na mestu jer si isto pre par strana napisao da da ne znas da li bi ti sin bio sin da se odlucio za civilno slizenje vojnog roka. O tome da necu imati tvoje postovanje ne znam sta da napisem posto nije uspeh imati postovanje od gospodina koji to moze da izjavi za rodjeno dete. Toliko, i izvinjavam se kolegama za smaranje, ovde zavrsavam. Pozdrav.
EYE OF THE TIGER
 
krilas
 ^ Kolege otidosmo daleko. A Planinka bih pitao , kako to da za sve dobre i korisne stvari para nema u zemlji Srbiji, a za bahate politicare ima i vise nego ranije ?!
Siroma
 
Planinko011
 Mozda zato sto srpski narod od Milosa Obrenovica nije iznedrio vodju, patriotu i postenog coveka koji ima pameti da dodje na vlast i od vlast skloni lose ljude? I Milos je bio bogat doduse.
Mozda zato sto evropski narodi koji su ranije stekli veci novac a samim tim i tehnologiju ne daju zemlji kao Srbiji da se uzdigne?
Mozda zato sto smo usavrsili sistem negativne selekcije gde uz skute vladara dolaze poltroni i secikese koje velikim recima i patriotizmom pokrivaju lopovluk?
Samo ne znam da li je bas Planinko toliko pametan da zna sta je i da li je lovacki forum mesto za to?
Mozda to neko sa strane iz bolje uredjenog sveta bolje i vidi?
 
krilas
 "Mozda zato sto smo usavrsili sistem negativne selekcije gde uz skute vladara dolaze poltroni i secikese koje velikim recima i patriotizmom pokrivaju lopovluk?" Pa vladar ne vidi sa kim se okruzio..., a nebih rekao da je slucaj. Vec se okruzio sebi slicnima, a tek ono patriotizmom pokrivaju lopovluk ?!? Ovde od patriotizma nema ni "P". Al sta da se radi. Kakav narod takva i vlast.
Siroma
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Online
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,140 posete www.srbijalov.com