Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov i civilno sluzenje vojnog roka


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov i civilno sluzenje vojnog roka
Podunavac
 

canis aureus kaže:

DakiNS kaže:
Neco prijatno si me iznenadio .Imam sina koji se nije dvoumio kada je bilo pitanje da li služiti vojni rok ili ne.Da je drugačije neznam da li bi mi još bio sin. U II svetskom poginuše mi dva ujaka, deda teško ranjen, U ratu 91 poginuše mi brat i otac, a sam sam bio tri puta ranjavan i to treći pota iz pumperice sa PP om. Jeste bilo teško ali bez obzira na tugu za najbližima nije mi nikada bilo žao jer poginuti za čast i slobodu je za ponos.Inače kako bi danas - sutra izašao unucima na oči. A ovi lepotani što se foliraju ma :ebo bi im nanu naninu.




Uhh, nemam reči!!
SVAKA ČAST
vrlo mlad sam "upoznao" rat izbliza i sve što isti donosi i odnosi ... kao što sam tada, i uvek ću, kad god zatreba, se odazvati pozivu da branim ono što smo nasledili od naših predaka i to što treba da ostavimo našim naslednicima pa i po cenu da se ne vratim ... a da ne spominjem čast, slobodu, čojstvo ... lakše bi mi bilo časno poginuti nego kukavički bežati od ogledala!!


Canis druže B).
Tri prsta 2Kolce
 
Neca92
 

Sremac75 kaže:
Neco nemoj sad da zayebeš!!!!!

Naravno da necu kolega!!! Rec je rec, a moja rec je svetinja!!! Bye
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
aca
 neco neslazem se sa tobom 95% nego 100%Bravo 2B)
 
Sremac75
 

Neca1992 kaže:

Sremac75 kaže:
Neco nemoj sad da zayebeš!!!!!

Naravno da necu kolega!!! Rec je rec, a moja rec je svetinja!!! Bye



ZivioRodjoB)Bravo 2
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
andrijaijelena
 Djole, to sto si civilno sluzio vojsku nema nikakve veze sa dobijanjem dozvole. Ja imam isti slucaj, i bio sam u SUP-u. Rekli su mi da nema nikakve veze sluzenje vojnog roka sa dobijanjem dozvole. U ostalom kome nije jasno, ima na sajtu MUP-a ceo zakin pa neka procita. Inace dobio sam dozvolu bez problema. A price o ratu i ostalim glupostima sa lovom nemaju nikakve veze. Pozdrav.

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.

Srbijalov Admin Tim
 
ringe357
 Citajuci razne teme i predano uceci od mojih cjenjenih kolega, evo veceras dodjoh i do ove teme. Vidim da sam zakasnio neke tri godine ali osjecam potrebu da napisem ponesto, vidim pisalo se sve i svasta vatra je gorjela od psihologije do casti, morala i kucnog odgoja.

U mojoj zemlji Republika Srpska nema ni dobrovoljnog redovnog ni civilnog sluzenja a od vojske imaju spomen sobe i objekti koje sada koriste studenti, ili firme i sl. Imamo i tri puka u sva tri konstitutivna naroda... Posto nisam imao tu cast da se sa trubom u vojsci budim i lijezem jedino sam kao omladinac to imao u izvidjacima na zalost.

Smatram da svako musko mora da zna sta je puska, otadzbina, i da mora da bude spreman da brani istu zajedno sa majkama, sestrama starim i nemocnim ljudima koji Ne mogu da se brane, a nas su kako se kroz istoriju pokazalo samo napadali.

Vise ni u majcici Srbiji nije sve idealno, ali postoje i civilne organizacije a obuku mladih kadrova. Konkretno mislim na sportcke streljacke klubove, IPSC, Lomg Range, i ostale koji c da bare jednim djelom nauce mladog covjeka kako da se stiti.
Pomalo me sramota sto nisam sluzio svojoj zemlji ali priliku nisam imao.

Jos cu jedno reci sa psiholoske strane u praksi je moguce da se strah razbije ali ako cemo ljudcki i ako zakon kaze nema oruzija vojim obveznicima koji su na ovaj ili onaj naci eskivirali obavezu, onda nema sta da se prica.

Pozdrav kolege toliko, nisam mogao a da se ne oglasim...
lovac Tandrčak Badžo
 
astral hunter
 

ringe357 kaže:
Citajuci razne teme i predano uceci od mojih cjenjenih kolega, evo veceras dodjoh i do ove teme. Vidim da sam zakasnio neke tri godine ali osjecam potrebu da napisem ponesto, vidim pisalo se sve i svasta vatra je gorjela od psihologije do casti, morala i kucnog odgoja.

U mojoj zemlji Republika Srpska nema ni dobrovoljnog redovnog ni civilnog sluzenja a od vojske imaju spomen sobe i objekti koje sada koriste studenti, ili firme i sl. Imamo i tri puka u sva tri konstitutivna naroda... Posto nisam imao tu cast da se sa trubom u vojsci budim i lijezem jedino sam kao omladinac to imao u izvidjacima na zalost.

Smatram da svako musko mora da zna sta je puska, otadzbina, i da mora da bude spreman da brani istu zajedno sa majkama, sestrama starim i nemocnim ljudima koji Ne mogu da se brane, a nas su kako se kroz istoriju pokazalo samo napadali.

Vise ni u majcici Srbiji nije sve idealno, ali postoje i civilne organizacije a obuku mladih kadrova. Konkretno mislim na sportcke streljacke klubove, IPSC, Lomg Range, i ostale koji c da bare jednim djelom nauce mladog covjeka kako da se stiti.
Pomalo me sramota sto nisam sluzio svojoj zemlji ali priliku nisam imao.

Jos cu jedno reci sa psiholoske strane u praksi je moguce da se strah razbije ali ako cemo ljudcki i ako zakon kaze nema oruzija vojim obveznicima koji su na ovaj ili onaj naci eskivirali obavezu, onda nema sta da se prica.

Pozdrav kolege toliko, nisam mogao a da se ne oglasim...


U srbiji nije uslov regulisana vojna obaveza da bi se dobila dozvola za oruzje, a oni koji su civilno sluzili mogu dobiti dozvolu bez obzira na prigovor savesti koji su dali da bi se oslobodili obaveze....e sad ljubav prema lovu i ljubav prema otadzbini su dve razlicite stvari i nebih tu pravio bilo kakve veze...iako je moj stav da svi treba da idu u vojsku, svestan sam da me niko nista ne pita i podrzavam svakog ko voli lov i oruzje da moze da uziva
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
PEZ
 

astral hunter kaže:

U srbiji nije uslov regulisana vojna obaveza da bi se dobila dozvola za oruzje, a oni koji su civilno sluzili mogu dobiti dozvolu bez obzira na prigovor savesti koji su dali da bi se oslobodili obaveze....e sad ljubav prema lovu i ljubav prema otadzbini su dve razlicite stvari i nebih tu pravio bilo kakve veze...iako je moj stav da svi treba da idu u vojsku, svestan sam da me niko nista ne pita i podrzavam svakog ko voli lov i oruzje da moze da uziva

Glupo bi bilo da je regulisana vojna obaveza uslov za dobijanje lovačkog oružja.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Zhile
 Evo da pomognem i ja malo, civilno sam sluzio vojsku i postao lovac, cak su mi i policajci napisali u izvestaju da sam civilno sluzio. Pitao sam ih da li ce to da mi pravi problem, oni su mi rekli da nece jer sam ja vec prosao obuku za koriscenje odgovarajuceg oruzja.
 
DakiNS
 Ja se time ne bih hvalio.Sad
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 браво даки. не бих ни ја... Sad
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
AcaNik
 Боље да не кажем шта мислим о томе јер ће ме бановати Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
mihailo
 Тужно и отужно!!!!
 
Planinko011
 Pa sad, prigovor savesti da ne mogu da uzmem pusku da branim zemlju a nemam prigovor savesti da lovim ili da nosim oruzje za licnu bezbednost???
Da ne gresimo dusu na omladinu drzava kakvu smo zatekli od starijih (ja sam zavrsio skolovanje 1990te) i kakvu im polako ostavljamo i nije neka drzava. Na to bas nekoako nismo mnogo mogli ni da uticemo ali vojska degradirana, kriminal svuda kako finansijski tako i ovaj ogoljeni, droga itd, itd.....

Lucno sluzeci vojsku 84te kao mornaricki granicar SFRJ u Puli, Rijeci, Kumboru, sam debelo bio razocaran u ono sto sam uzivo video u odnosu na ono sto sam ocekivao na osnovu onih feljtona i praznih prica.
Moj brod nije imao pvo raketni lanser Strelu na kojoj sam bio rasporedjen pa nisam isao na obuku, u rutinskoj patroli naidjemo na nenajavljenu podmornicu u nasoj zoni i sreca da nismo imali na brodu ni protivpodmornicke mine jer tek posle sat vremena nam jave da je podmornica nasa iz Splita a dotle smo trebali da je unistimo itd, itd.
Otisao sam u vojsku pun elana a vratio se razocaran u prazne price.
Sad je jos gore jer junaka verujem ima ali nema svijetlog oruzja novih generacija.
Znam da su neki momci sa civilnog sluzenja radili i po bolnicama pa sam tako rekao jednom momku na onkologiji u kartoteci da bi ja pre utovarao ugalj godinu dana.
Mozda nema veze sa lovom a mozda i ima ali ako nemamo para za stajacu vojsku kao nekad trebalo bi da se orijentacija i snalazenje u prirodu krece od 5og osnovne a vojne vestine od srednje skole i na fakultetima kao i na povremenim vezbama od 10-15 dana.
Boravkom u prirodi i gadjanjima bi mozda vise mladih se okrenulo prirodi, lovu, streljastvu, strelicarstvu itd nego kompjuterskim igricama, besciljnom blejanju po kaficima a i ovoj srednjoskolskoj deci iz grada treba pokazati kako se kolje i redi prase i razbiti im fantazije o zivotu iz crtaca.
 
andrijaijelena
 Mogle bi kolege umesto da prozivaju decka da se zapitaju da li je neko morao da se odluci za civilno sluzenje vojnog roka, npr. zbog posla koji radi ili tako nekih stvari???
Pozdrav.
EYE OF THE TIGER
 
Planinko011
 Niko momka ne proziva da je on licno nesto problematican jer je drzava uvela taj prigovor savesti i civilno sluzenje a na kraju je vojni rok i ukinula pa niko nema primedbi.
Samo je cudno to oko prigovora savesti da neko ove godine ima problem sa oruzjem a druge godine nema tj jos cudnije je sto drzava dopusta tu mogucnost.
I napisao sam da su mnogi posteno odradili to civilno sluzenje vojnog roka po raznim bolnicama sto je za drzavu mozda i korisnije nego da su bili u uniformi, kad vec ne zele.
Ne znam koje to profesije iskljucuju da neko ima oruzje za vojsku a nema problem u lovu ili sa pistoljem koji je opet za ljude?
A na kraju kolega Zhile je dobrodosao i u lovce i na forum sto se tice mislim svih kolega.
 
andrijaijelena
 

Planinko011 kaže:

Niko momka ne proziva da je on licno nesto problematican jer je drzava uvela taj prigovor savesti i civilno sluzenje a na kraju je vojni rok i ukinula pa niko nema primedbi.
Samo je cudno to oko prigovora savesti da neko ove godine ima problem sa oruzjem a druge godine nema tj jos cudnije je sto drzava dopusta tu mogucnost.
I napisao sam da su mnogi posteno odradili to civilno sluzenje vojnog roka po raznim bolnicama sto je za drzavu mozda i korisnije nego da su bili u uniformi, kad vec ne zele.
Ne znam koje to profesije iskljucuju da neko ima oruzje za vojsku a nema problem u lovu ili sa pistoljem koji je opet za ljude?
A na kraju kolega Zhile je dobrodosao i u lovce i na forum sto se tice mislim svih kolega.

Nisam mislio na tebe druze, nego je ruzno da mu kazu " ja se time ne bih hvalio " kao da je covek serijski ubica pa je to sramota.
EYE OF THE TIGER
 
krilas
 ^ Drage kolege, mislim da se dize prasina bez razloga. Drzava je donela takve mogucnosti, dakle sve je legalno. Po meni (iako mislim da je za svakog muskarca "velika skola" provesti neko vreme u vojsci), to je kao i sve ostalo licna stvar i izbor. Nema potrebe za pravdanjem i izgovorima, ako je tako odlucio.Pravilo
Siroma
 
Zhile
 Ja ne vidim da sam se hvalio, samo sam reko u nadi da cu nekome da pomognem u dilemi, i ja sam se malo uplaso da mi zbog toga ne daju dozvolu. Sto se tice mog civilnog sluzenja, to mi je bio jedini izbor da bi zadrzao posao jer sam se godinu dana pre toga zaposlio i jos nisam dobio resenje za stalno.
 
Zhile
 Danas niko nije ni u obavezi da sluzi vojsku. Cak ni civilno!
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,204 posete www.srbijalov.com