Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov i civilno sluzenje vojnog roka


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov i civilno sluzenje vojnog roka
Sremac75
 Interesantna tema.
Svi se mi slažemo da kao lovci moramo biti solidarni.
I svi se slažemo da trebamo biti ljudi, zar ne?
I kako onda komentarisati nekoga ko je LAGAO svoju državu da se plaši oružja, da ne bi propustio mamin nedeljni ručak, toplu sobu ili da bi spavao u svom krevetu.
Po meni je to pre svega SRAMOTA!
A još je veća sramota priznati tu laž i sada tražiti oružje za lov.

Moje je mišljenje da nam takvi ne trebaju.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
gardista
 ne mislim da budem solidaran sa onima koji su dok smo se mi mrzli po snegu i ledu, kisli do koze, trpeli hirove neizivljenih vodnicica a neki od vas ratovali - sedeli po kaficima, vrteli cigare, vijali zenske,subotom umesto na strazu isli u diskoteku i smejali se budalama u uniformi.
i mi smo svoje poslove ugrozili, porodice opteretili, devojke ostavili, fakultete zapostavili, mnogi su glave izgubili, bili ranjavani...
ja sam cenu ljubavi prema oruzju i lovu platio, nek plate i ostali svoju ljubav prema maminoj supi...

 
Sremac75
 

gardista kaže:
ne mislim da budem solidaran sa onima koji su dok smo se mi mrzli po snegu i ledu, kisli do koze, trpeli hirove neizivljenih vodnicica a neki od vas ratovali - sedeli po kaficima, vrteli cigare, vijali zenske,subotom umesto na strazu isli u diskoteku i smejali se budalama u uniformi.
i mi smo svoje poslove ugrozili, porodice opteretili, devojke ostavili, fakultete zapostavili, mnogi su glave izgubili, bili ranjavani...
ja sam cenu ljubavi prema oruzju i lovu platio, nek plate i ostali svoju ljubav prema maminoj supi...



Bravo 2Bravo 2Bravo 2
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
vlada lovac
  gardista Bravo 2 B)
 
charuga
 slazem se gardista sa tvojim komentarom.sluzio sam i ja vojsku,doduse na brodu po vojvodini..
ali,sa ovim ukidanjem vojne obaveze,pre toga skracenjem vojnog roka i civilnm sluzenjem istog obezvredjena je "nasa" vojska..mislim na nase sluzenje ne na vojsku...tako da sada ispada da je nama krivo sto smo "lezali" godinu dana,15 meseci a ovi novi to ne moraju...za 10-15 godina ce nam se smejati sto smo isli u vojsku uopste..
..............
 
Sremac75
 Ovi novi klinci, nakon ukidanja obaveze služenja, su druga priča, oni neće lagati da se plaše oružja, pa povlačiti tu laž i tražiti oružje i prijem u lovačku organizaciju.
E takve ja ne bih primio među lovce bez obzira ako i dobiju dozvolu za oružje.
Malo radikalno, ali jbg., to je moje mišljenje.
No no noNo no noNo no no
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
nenadx
 E ovi radikalni,svud ih imaGrinpa valjda je dobro da ih prodje strahSmeko
Dobar pogodak
 
zoranp
 Ja bi po ovome osnovu rekao sledeće....ako je svrha bilo čijeg počinjanja bavljenja lovstvom kao hobijem, da se dočepa oružja i raspali po divljači, e onda bolje da i dalje ostane van lovstva....jer i ovako je REVOLVERAŠA PO LOVIŠTIMA PUN K..... Besan
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Aca-Novi
 Mislim da niste upravu onaj ko je podneo zahtev da se boji oruzija tj diverzuja protiv oruzija podneo je jer se roditelji plasili za svoje dete da ne pogine kao gardisti koji su poginuli.

Pod broj dva zasto nedati dozvolu kad sve vec polazemo te ispite ja sam podneo dozvolu za nabavku oruzija i cekam odobrenje a po novom zakonu svako ima pravo da podnese zahtev a posto je zakon stari vazio do 2010 sada u 2011 vazi nov za kon za one koji hoce pusku a nemaju vojsku pod oruzijem moj brat je sluzio civilno i sad ima dve bokerice ruske 12 cal

dakle braco lovci podnesite zahtev puno srece i dobro pazite usta pucate srbijalov
srbijalov
 
Jank
 E opet ja, da malo filozofiram....Svi smo mi deca majke koja se zove otadžbina ...pred njom smo svi isti....imamo ista prava i obaveze.....e sad nekada je bila obaveza služenja vojnog roka a sada ne.....gde ćemo stići videćemo....kome treba oružje svakako mu treba izaći u susret ali se čudim onima koji su izbegli služenje vojnog roka pravdajući se prigovorom savesti......Nije u redu da neko ustaje na znak trube u 5 sati, da stoji na straži pri temperaturi od -10.....a posle svi imamo ista prava....Svi smo mi nečija deca....ali nisu svima roditelji moćni da ih zaštite...
I na kraju.....
Obeležje svake države su: TERITORIJA, MONETA I VOJSKA, ....bojim se da ćemo vrlo brzo biti izbrisani sa mape Sveta....da ćemo nestati kao narod....Cry
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Sremac75
 A moji se za mene nisu plašili???

Mislim da bi onda roditelji trebalo da podnesu zahtev za oružje za svoga sinčića!
I da ga ožene, polažu vozački ispit, da ga zaposle, podižu platu umesto njega, pa i decu da mu naprave!

Lovci sami donose odluke, a ne mame i tate umesto njih!

P.S. Ja se nikada ne bih hvalio da sam služio civilno. Nije lepo!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Jank
 Sremac svaka ti čast, upravo i ja o tome govorim, već 22 godine služim vojsku, doduše kao stalno zaposlen ali ljubav prema vojsci i prema svojoj zemlji su mi u samom srcu....pa moramo sami da čuvamo ovo što imamo...B)
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
canis aureus
 

Aca-Novi kaže:
Mislim da niste upravu onaj ko je podneo zahtev da se boji oruzija tj diverzuja protiv oruzija podneo je jer se roditelji plasili za svoje dete


SmekoSmekoSmekoe odavno ovako nešto smešno ...Smeko
pa ima li roditelja koji svoju decu ne vole i šalju ih u nadi da će tamo negde poginuti?!?
... i u lovu postoji mogućnost da se pogine pa kako će ih mama pustiti da idu u lov ... i na ulici može da se pogine ako naleti nesavesni vozač pa hoće li mama pustiti svoga sina da izađe iz kuće ikada ... ?!?
uuh breeBesan

sremacB) jankB)
 
Aca-Novi
 Sve to stoji ali svako od vas ima dete veliko ili malo i sta sad necete da brinete za njega jel tako...

Svako treba izaci u susret bio on sluzio vojsku ili ne 
srbijalov
 
Aca-Novi
 jank ako smem da kaze od vojske nije ostalo vise ni slovo V od vojske to je sramota a nije sramota sluziti civilnu vojsku
srbijalov
 
kriva cevka
 sto se vojske tice apsolutno podrzavam kolege koji ne opravdavaju iydavanje oruzija licima koja su sluzila civilnu vosku.ali takodje imam zamerku na ljude koji vrse obuku urukovanju vatrenim oruzijem.ne prozivam generalno sve ali ima pojedinih koji ma je u interesu da samo uzmu novac,gde lice koje se obucava ne odslusa ni predavanje a kamoli ispali koji patron.
evo jednog slucaja koji je meni bio retko smesan>naime pre par dana sam otisao kod jednog prijatelja koji je vlasnik radnje lovacke opreme.u radnju ulazi mladic sa svojom suprugom i interesuje se ya opremu za karabin,remnik,torbu,opremu za ciscenje.U razgovoru sa njim ja dolazim do zaprepascenja.decko se hvali kako je za karabin platio podosta novca,pa jos i optiku(cene stvarno nisu male)to pominje i pominje.i onada pita vlasnika radnje da mu obijasni kako se cisti karabin,ne zna covek.ja ga pitam nesto o oruziju lik nema dve blage veze.posle kupovine decko odlazi iy radnje a ja nisam mogao da verujem da neko moze sa takvim ne znanjem da bude vlasnik oruzija,jos i oruzija sa olucenom cevi,a sto je najgore i lovac.
Mislim da je stvarno potrebno da se edukacija dovede na malo visi nivo ,kako bi se izbegle ne zeljene posledice koje mogu kasnije nastupiti.
 
Nex357
 Nesto mislim na generaciju hmm u najboljim godinama kojoj i sam pripadam , koja je odgulila ko godinu, ko 15 meseci (kad je bilo ono ne moz da sluzis vojsku , ne moz se zenis,a kamoli pusku u ruke Frown jes tako bilo GrinAngry) ipak mora da ide u korak s vremenom i shvati da odredjene drustvene i drzavne promene (ukidanje vojnog roka) zahvata i prozima ne samo lovacke sfere ...

To sto dolazi je neminovnost , i sto pre shvatim(o) ili bolje receno prihvatim(o) da dobijamo mlade generacije bez vojne garancije ( u smislu da je dosao u kontakt s olucenim oruzjem,izvrsio bojevo gadjanje,zna sta recimo karabinski metak moze da uradi itd,itd) ranije cemo poceti da mislimo i delujemo u smeru edukacije i obuke istih tih mladih generacija ... cini mi se da svakako nemamo mnogo izbora ;)
 
rokvic
 bez bilo kakve uvrede...ne smataram da je smak sveta sto je upitao coveka kako se cisti karabin.....bolje je i da pita nego da cisti kako kreten....
na veliku zalost video sam puno STRUČNJAKA koji ciste karabin kao totalni duduci....drljaju onaj kanap kao da nisu pri cistoj svesti....treba biti tolerantan,
i pomoci ljudima...ali iskreno ....
Uvek dobar pogled...pozz
 
Sremac75
 

Jank kaže:
Sremac svaka ti čast, upravo i ja o tome govorim, već 22 godine služim vojsku, doduše kao stalno zaposlen ali ljubav prema vojsci i prema svojoj zemlji su mi u samom srcu....pa moramo sami da čuvamo ovo što imamo...B)


Jank, jebote, pa ja sam sa 10 godina jedva čekao da idem u vojsku, i razmišljao da ubodem onu paradu koja je bila, čini mi se svake 4 godine,.......... pa da se doteramo, da marširamo, zemlja da se trese.

Po meni, vojska je pravo mesto za shvatanje pojmova jednakost, drugarstvo, solidarnost, disciplina.
I nikada nisam rekao da mi je bilo lako-j@bali su me, u Vojnoj policiji, ko konja 12 meseci, ali se ni jednog momenta nisam pokajao...i opet bih isto uradio!

I sada će oni pravi dobrovoljno ići u vojsku!
Ja im čestitam unapred!

I dao mi bog sina, i da odsluži vojsku!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
270
 Da se ja pitam (a na žalost se ne pitam) sad kad je služenje vojnok roka na dobrovoljnoj bazi niko ko ne odsluži vojni rok ne bi mi dobio dozvolu za oružije niti bi mogo da se bavi lovom!
Nadam se da će se ovakvi predlozi uzeti u obzir prilikom donošenja novog zakona o oružiju i municiji i da konačno pojedini prestanu da izigravaju ovu državu naročito mamini i tatini sinovi koji su zbog "velike brige svojih roditelja" vojsku služili civilno! Ispada da mi koji smo pošteno služili i u ratno vreme nemamo roditelje ili su oni bili monstrumi koji se za svoju decu u opšte nisu brinuli!KoTuKoga
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,289,606 posete www.srbijalov.com