Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Nemački kratkodlaki


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Nemački kratkodlaki
Kile_
 da komsije lude od njega Smile ali sta da ima radim.pustam ga po dvoristu od 8 ujutru do 12 posle ga zatvaram i ponekad ga predvece ispustim,a spawa u boksu Smile ,a extra sam bu boh napravio ja bi spawao u njemu Smile 9kvadrata sa tri strane zidovi od blokova i krov gore fuul Smile

pa moj roki markira prepelicu do sad je smao to lovio,a na prepelicu sam ga ucio jer sam prvo nju odstrelio nisma imao fazana pa da ga ucim na njemu.

ovde je imao 3.5 meseca
Kile_ priložio:
3.jpg

Samo 300 i 4x4
 
Boban
 Evo jedno leglo od oca CH Vidoka majka Lea,stenci su stari 25 dana.Danas smo dobili prinovu od 9 stenadi i ocekujemo
do kraja nedelje jos jednu prinovu stenadi CH Vidoka.Bravo 2
www.krcakod.com
 
Boban
 Jos jedna vest imamo prinovu 6-st novih clanova u odgaivacnici www.krcakod.com
 
Darko
 Ovo je prava ljubav Sem i Luka
Darko priložio:
dsc00257.jpg
 
Darko
 

Darko kaže:
Ovo je prava ljubav Sem i Luka
Darko priložio:
dsc00255.jpg
 
Darko
 

Darko kaže:

Darko kaže:
Ovo je prava ljubav Sem i Luka
Darko priložio:
dsc00256.jpg
 
Boban
 To je stvarno ljubav,kazi mi Darko jel imas jos nekog psa ili samo ovog?
Koje je porekla mislim na roditelje?
 
Lala
 Cenjene kolege lovci, treba mi malo saveta od iskusnijih. Uzeo sam štene (kujicu) NKD, sada je stara 3 meseca. Vežbamo svaki dan, i jako sam zadovoljan rezultatima: naučila je nekoliko komandi (nazad, mesto, sedi, aport, pusti...), mislim da će biti jako dobra.
Jedino nisam načisto, kada da je vodim prvi put u lovište? Dobijao sam nekoliko raznih saveta, kontradiktornih, pa sam sad baš neodlučan.
Drugi problem koji nisam siguran kako da rešim je: kako je najbolje da je naviknem na pucanj? Neko je pominjao bacanje petradi, ali nisam siguran da je to dobro.
Hvala unapred na korisnim savetima Smile
 
Darko
 Cao Bobane imam jos jednog muzjaka i oni dva beli steneta oni su sinovi od ovoga kera sa slike i dole su u Srbiji, a ovaj ker je ovde u Nemackoj gde sam ga i kupio, i on putuje stalno samnom.

Otac---Balou Knigswald, Deda---Bosko od Schwarzen Loch

Majka--Maika od Schlograben, Baba--- Xsandra Ks od Hege-Haus

ali kolko se ja razumem u ovaj njihov pedigre najvise vuce liniju od Hege-Haus

PozdravBye
 
Boban
 Dobrog su porekla to mi je poznato,kako su lovno spremni jesi li zadovoljan u lovu?
Ja trenutno imam 5 kerova u odgaivacnici 3-zenke i 2 muzjaka stence ne racunam,
imam u planu da osvezim odgaivacnicu sa nekim novim psom ali to je jos u tajnosti.
Znas i sam kako je kad zivis na dva kraja da kazem sveta pa sam u skripcu sa vremenom,
ali imam ko mi trenira kerove.PozdravB)
 
Boban
 Izvini nisam ni video da si postavio pitanja za savet,pa ovako kao prvo kuju sto imas to je jos stene ona tek treba da se razvija i da raste.Njen pravi instingt tek pocinje tamo od 6 meseci,dobro je sto radis sa njom kucno vaspitanj.
Pre nego sto je odvedes u polje treba da zna da raspoznaje tvoj glas i tvoje diktiranje da nebi koim slucajem lutala
od lovca do lovca,neznam dali ce ti koristiti za klasican lov ili za takmicenje zavisi kakvo i koliko ima kretanje.
Trebas je postepeno naviknjavati na prirodu gustise,trave ,trskare da bi se postepeno opustala i udaljavala kretala levo desno naravno na tvoj pokret ruke.U polje je mozes voditi vec sa 4 meseci jer je sada vegetecija stala pa nema puno tih trava i trski jer je jos niska na nogama,sto se tice pucnja petarde nikako jer one imaju plasljiv zvuk u odnosu sa puskom.
To se najcesce radi naprimer odete ti i los jedan kolega drug nebitno pustis kuju da se izjuri iztrci malo se zezate sa njom i tako taj fazon,nakon toga taj tvoj drug udalji se nekih 200m od tebe ti kuju mazis kao nesto joj pokazujes gde da udje u neku travi i na tvoj znak kolega opaljuje prvi metak posle toga se priblizava na nekih100m i isto tako na tvoj znak opaljuje metak da one ne primeti pucanj ali da ga cuje.I tako vidis reakciju kuje pa opet ponovite za neki dan i neces imati problema veruj mi,to je iz mog rada i iskustva.
 
Lala
 Bobane, hvala na savetima.
Spremam je za lov, ne za utakmice.
Vodio sam je već 7-8 puta u zatravljene šumarke po Fruškoj Gori, bez povodca. Uredno prepoznaje moj glas, i odaziva se na komandu, pošto smo to savladali. Znači, momentalno reaguje na komandu 'nazad', komandu 'mesto' izvršava tako što dodje do nogu, i sedne ako ja stojim. Ide ispred mene za sada max. 10-12 metara u cik-cak. Aport donosi i spušta mi ispred nogu(vežbali smo sa krilom od fazana prošle nedelje), ali posle nekih 5-6 puta, pošto je još štene, počne da se igra.
Ne znam kako da je naučim da ide u pravcu ruke?
Ovo za navikavanje na pucanj sam shvatio.
Ako sam dobro razumeo, tvoje mišljenje je da mogu da je vodim u lov sa 4 meseca? Ili ne? To mi je važno da znam, da li da je ove sezone uopšte vodim u lov.

Izvini ako te gnjavim suviše, nisam do sada nikad odgajao štene, pa mi je svaki savet dobrodošao.

Sad nešto razmišljam, možda nije loša ideja da otvorimo novu temu: 'Trening štenaca lovačkih pasa'.... Možda je malo glupo da ja to pokrenem, pošto baš ne znam puno o tome, a mislim da bi bilo interesantno ljudima... Šta mislite??
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Taman posla da me davis i dosadjujes,pitaj uvek sta te interesuje.
Ti mozrs da je vodis sa sobom u lov ali kakav lov,na lov sam mislijo na laganu setnju bez guzve kerova i ljudi,
znaci ono ti i jos jedan kolega sa jos jednim psom.Jer je ona jos mala nemoze da trci sa ostalim kerovima jer kad je guzva tu se i puca nevodi se racuna o stencima i onda ona moze da se naplasi i tome slicno.
Sto se tice aporta nemoras da je forsiras svakog dana jer ce ukapirati da se igras sa njom,nego sedmicno dan dva treninga za aport.
Daj neku sliku te male zveri i kojeg je porekla,pozdrav
 
Boban
 Lalo dobar ti je predlogBravo 2
 
Lala
 Bobane, hvala još jednom na zaista korisnim savetima!
Što se tiče porekla, čitam iz rodovnika:
otac DONN VOM GAJDOBRANSKI, deda LARSON-INT.CH, baba QUEEN VOM GAJDOBRANSKA
majka DONA SALAŠARSKA OD TAMANE, deda XERXES II VOM HEGE-HAUS, baba DANDI VON GAJDOBRANSKA
Po majčinoj pra liniji mislim da najviše vuče tu liniju HEGE-HAUS, a po očevoj je glavni adut LARSON i češka linija, ako se ne varam.
Ti si upućeniji u te linije, šta misliš o ovom poreklu?

Što se slika tiče, stvarno ne umem da stavim sliku, pošto je dozvoljeni kapacitet premali, svaki moj photo ima više od 1,5 MB i ne dozvoljava postavljanje. Ako imaš ideju kako da to postavim, molim te objasni mi Confused
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zelhor
 

lala kaže:
Što se slika tiče, stvarno ne umem da stavim sliku, pošto je dozvoljeni kapacitet premali, svaki moj photo ima više od 1,5 MB i ne dozvoljava postavljanje. Ako imaš ideju kako da to postavim, molim te objasni mi Confused


Recimo uploadujes sliku na http://www.images... stavis ovde link i mi cemo rado pogledati. Smile
 
Lala
 zelhor, stvar je sredjena, konvertovaću sa ACDSee slike u JPG format i sutra postavljam slike ovde Smile , u svakom slučaju, hvala na sugestiji
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Da poznato mi je to poreklo,ekstra radna linija. Bice od kuje vrlo radan pas.
 
Lala
 Obećao sam slike male kujice, pa da održim obećanje.
Prva slika je aport zeca - za sada samo plišanog Grin

Ovde ima tačno 3 meseca, dosta je krupna. To nije ni čudo, obzirom da je bila jedino štene u leglu kuje koja se prvi put štenila, pa je imala u izobilju mleka u dojenju.
Lala priložio:
dsci0011_resize.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Evo još slika
Lala priložio:
dsci0016_resize.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Nemački oštrodlaki - Deutsch Drahthaar KINOLOGIJA 2677 13.06.2022. 21:22
Nemački prepeličar KINOLOGIJA 33 30.05.2019. 22:05
Nemački lovni terijer KINOLOGIJA 1083 18.01.2018. 20:44
Kratkodlaki jazavičar - lovni pas KINOLOGIJA 88 06.02.2014. 11:32
Nemačka LOV U INOSTRANSTVU 18 27.03.2012. 14:22
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,299,717 posete www.srbijalov.com