Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Nemački kratkodlaki


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Nemački kratkodlaki
Darko
 

Darko kaže:
Evo posto dobih malo vremena ;)resih da ubacim slike od ova dva moja mlada sampiomaGrin Arkana i Astora stara samo 4 mesecaSmile
Darko priložio:
dsc00265.jpg
 
Lala
 Svaka čast, Darko, lepi psi! Meni lično se za nijansu više svidja pas sa prve slike, malo je izduženije gradje, ako se ne varam... Ili me vara slika?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Darko
 Hvala laloBravo 2 upravu si ti sto se tice gradje onaj sa prve slike je duzi Yes
 
Boban
 Pozdrav druze,stenci su lepo odnegovani samo malo bolje da ih postavis u izlozbenom stavu,
jer ovako nemogu da ih ocenim koje su im mane i dali ih uopste ima.Ovo sto vidim na slikama dobro izgledaju.
 
Lala
 Bobane, rodjo, danas sam moju kujicu prvi put vodio na navikavanje na pucanj. Dakle prezadovoljan sam! Vodio sam je sa još dva odrasla kera mog kolege, i onda je on pucao, dok sam ja stajao jedno 50 m dalje, i posle svakog pucnja se primicao jedno 10 m. Mala nije ni trznula uvetom, a kamoli da se poplašila Smile Posle 10 minuta je uredno pretraživala teren ispred nas, dok smo mi na svakih par minuta opalili metak u vis. Mislim da je presudno bilo prisustvo dva odrasla kera, i da smo prebrodili važnu prepreku za odlazak u lov. B)
Još smo se na kraju zezali, pa je aportirala prazne čaure Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Pa rodjo to je to svaka cast na uspehu,samo jos da pocne da markira i tada da oboris kojeg petla i to je to sto se tice te obuke pucnja i aporta pri obaranju petla.Bravo 2
 
Lala
 Rodjo, pazi, kujica nema još ni 4 meseca, a zna komande poslušnosti i aport, a evo sad smo i isključili strah od pucnja. Vodim je za desetak dana na čipovanje i na vakcinu protiv besnila, pa ćemo, Bože zdravlja, i u prvi lov. Bravo 2
Hajde da budem malo pristrasan, ali nisam video puno kerova da sa 3,5 meseca radi ovo što ova moja kujica radi. Ona je sad na nivou obuke kučeta od recimo 5 meseci. Video je jedan kinološki sudija kod veterinara, kaže da je odličan eksterijer za svoj uzrast, ali da je malo 'deblja' (šta da radim kad jede kao usisivač), pa ću morati da joj pojačam treninge, da utegne liniju Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Borob
 Pozdrav prijatelji!
Evo da i ja predstavim jednog od svojih pasa! Za saad samo njega , kasnije i ostale ........
Ima 9 meseci.
Nesto ne ide sa slikama ............ videcemo kasnije!
 
Boban
 Pozdrav Boro dobrodosaoBravo 2
Pa Lalo rodjo,nemoj joj smanjivati obrok nego joj pojacaj trening i nece biti problema.
Sto se tice cipovanja to je u redu a sto se tice vakcine protiv besnila ja licno ne vakcinisem kerove dok ne napune godinu dana,jer sve pre toga utice na rast i razvijanje.Da me neko ne shvati pogresno ovo za vakcinu kazem u svoje ime a vi radite kako vi mislite,pozdrav svima.B)
 
Lala
 Bobane, možeš li da mi pojasniš ovo oko vakcine protiv besnila? Jesi imao neko loše iskustvo, ili si čuo za tako nešto? Kako onda da vodim nevakcinisanog kera u lovište?
Izvini što te davim malo za savete.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Darko
 A evo i oca od ovih dva steneta ;) Sem moj mladi pomocnik
Darko priložio:
003.jpg
 
Kile_
 evo ga i moj Roki ,sad ima 7 meseci Smile
Kile_ priložio:
1_4.jpg

Samo 300 i 4x4
 
Boban
 Rodjo,ja i moi drugari vec godinama ne spricamo kerove dok su mladi tek kada napune jednu godinu,
jer ta vakcina u sebi sadrzi rastvor koi usporava rast mladih stenaca,moj veliki prijatelj je doktor veterinar on mi je objasnjavao sta sve ta vakcina sadrzi u sebi.A evo i jednog primera iz licnog iskustva,ranije kada sam prodavao stence vise puta sam ih vidjao sto u lovu tako i privatno,nisam verovao u te vakcine. Ja iz svakog legla ostavljam po jedno a po nekad i dva steneta i uvek u odgaivacnici imam po 2-3 odrasla kera i po 3-4 mlada kera i kada sam uporedjivao te mlade stence sa ostalima iz legla moi su uvek bili napredniji jaci zreliji i onda me drugari pitaju kako to da kod tebe uvek budu jaci i veci nego kod nas i onda smo tako diskutovali razmatrali i dosli do tog zakljucka.Jer mnogi veterinari nece sa ljudima da razmatraju da ih ubedjuju i objasnjavaju sta je dobro a sta nije,Rodjo ti nemoj mene da slusas da neko ne kaze kako ja uvek pametujem ja ovo sto sam napisao ja se toga pridrzavam u svojoj odgaivacnici.
Ja lepo pozovem veterinara on meni da vakcine ja ih stavim u frizider i one tu stoje veterinar mi ispuni odgovarajuci papir
da bi on bio cist i ja vakcine sam dajem kerovima kad meni odgovara,potvrdu nosim sa sobom uvek u lovu i na izlozbama.
Izvinjavam sa za ovako dug tekst ali moze nekom da koristi.
 
Boban
 Sem je strasan ker ,koliko je star?
 
Boban
 Kile,Roki je lepo izrastao mada ce on jos da se razvija,dasi ga malo bolje slikao mogao bi da ga bolje ocenim ovako se slabije vidi profil.
 
Lala
 Rodjo, hvala ti. B)
Opet ti kažem, ja nisam do sada imao posla sa odgajanjem kučeta, imao sam već odraslog kera ranije. Svaki savet mi je dobrodošao, pošto mislim da ova moja kujica ima odličan potencijal, pa ne bih da negde pogrešim u odgajanju i uprskam stvar. Inače, ovu ideju da je vakcinišem protiv besnila mi je dao veterinar koji je vodi. Do sada je primila petovalentne 'Pfizer' vakcine: 10.09. Vanguard Plus CPV, 01.10. Vanguard Plus 5 (roze) i Vanguard Plus 5 (zelenu), i 10.11. isto turu kao i 01.10.
U knjižici su joj overena polja vakcine 'C' 2 puta, 'H' dva puta, 'P' dva puta, 'Pi' dva puta, 'L' dva puta.
01.12. treba da primi 'R' vakcinu.
E sad, ovo tvoje iskustvo me je malo pokolebalo, pa ću da se još malo raspitam i da pritisnem veterinara da mi objasni rizike od 'R' vakcine, u vezi rasta i razvoja kera.
Još jednom ti hvala na savetima, i ne zameri mi ako te malo davim ovako preko foruma. Bože zdravlja pa ćemo se i upoznati, da se odužim za ove tvoje savete. Yes
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Kile_vs, vidim da je ker pozirao sa sve ogrlicom teletakta Grin
Lepo ti ker izgleda, zaista!
Darko, svaka čast, ovaj tvoj Sem ima baš extra duboke grudi, a i strukiran je sve po propisu!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Darko
 Drugari hvala na komplimentimaBravo 2Sem je dve godine star
 
Kile_
 

Boban kaže:
Kile,Roki je lepo izrastao mada ce on jos da se razvija,dasi ga malo bolje slikao mogao bi da ga bolje ocenim ovako se slabije vidi profil.


da,to mi svi kazu da ce jos da raste.
pa nisam mogao natrontan sam bio,puska u jedno ruci aparat u drugoj Smile pa nisam mogao lepo da ga "uhvatim"
a i on non stop je u radu pa mi je tesko da ga slikam od napred Smile
Samo 300 i 4x4
 
Kile_
 

lala kaže:
Kile_vs, vidim da je ker pozirao sa sve ogrlicom teletakta Grin
Lepo ti ker izgleda, zaista!
Darko, svaka čast, ovaj tvoj Sem ima baš extra duboke grudi, a i strukiran je sve po propisu!


da,od sada kada smo u lovu,ne skidam mu je Smile
hvala!
Samo 300 i 4x4
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Nemački oštrodlaki - Deutsch Drahthaar KINOLOGIJA 2677 13.06.2022. 21:22
Nemački prepeličar KINOLOGIJA 33 30.05.2019. 22:05
Nemački lovni terijer KINOLOGIJA 1083 18.01.2018. 20:44
Kratkodlaki jazavičar - lovni pas KINOLOGIJA 88 06.02.2014. 11:32
Nemačka LOV U INOSTRANSTVU 18 27.03.2012. 14:22
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,299,719 posete www.srbijalov.com