Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Breton


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Breton
DakiNS
 veselo
DakiNS priložio:
apo.jpg

KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Dva bretona , jedan sa repom , a drugi bez. I oba trče po aport.Grin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Овако се пада у несвест код ветеринара када треба да се прими вакцина Smile
Мерен данас 16,1кг. То је оно што причам, како се заврши сезона падне му маса а како почне угоји се одмах. Обично је то 2кг али је сада више.

i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/0-02-05-a1e3e6da0d1d3ee0e206f92d4252918f172b365f81ba7765abf02350d1fa78ff_full_zpsp7bnun6r.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Jel zezaš to za nesvest ?
Maloga Žuleta sam nekoliko puta vozio autom kod veta , i počeo izbegavati automobil , neće da uđe , pa sam bio prisiljen jedno desetak puta ga sa čvarkom mamiti u auto , da bi se odvezli kilometar dalje , gde ga vodim na obuku. Počeo je ponovo sam uskakati u auto jer zna da idemo u šetnju i da će se istrčati i krljati kroz trsku za fazanima. Inače stasao je u lepog mladog psa , obuka ide lepo , pa smo počeli raditi finese aporta , da ne vidi mesto gde je bačen aportok, shvatio je da ga mora tražiti njuhom i vrlo je uspešan u tome . Paralelno sa tim vežbamo mirnoću i ostavljanje na mestu , jedino mu temperament pomalo ne dozvoljava momentalno donošenje i predavanje aporta, ljubomorno ga čuva pa moramo malo čvršće poraditi na tome.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Слика говори више од речи Smile
Драгану заспи у руци после инекције. Да му шаку и он стави главу у њу и заспи. Тању како види са инекцијом одузме се Smile А она тако нежна према њему и не вреди. Нешто је тако убедио себе. Обично кажу да је он једини пас за којег се не боје да ће да их уједе већ да ће да се расплаче. Иначе ветеринари какве човек само може да пожели!
Лепо је радити са Бретоном Smile Мој све може али да остане на месту а да ја негде одем даље од два метра, нема шансе! Али ме чека испред продавнице и не буни се.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Komanda čekaj se vrlo lako izvodi. Prvo pas nauči da sedne na komandu. Zatim se polako zakorači unazad ponavljajući komandu sedi-čekaj. Pa se priđe i pas se nagradi. Polako se udaljenost povećava , posle dva , tri metra se okrenu leđa psu ali se preko ramena gleda jer najčešće tada potrči ta tobom , oštro se ukori , vrati na mesto polaska i ponovo komanda sedi čekaj , kasnije samo čekaj. Nije loše ostaviti nešto , što pripada tebi pored njega , jer tada shvata da nije napušten. Kada pas ostane na mestu posle odlaska i po dvadesetak metara , svaki puta se po povratku nagradi i ohrabri. U kasnijim fazama može se i otići izvan vidokruga psa , i ponovo po povratku nagradi. Ovu komandu radim jer nekada treba da se udaljim od psa iz bilo kojeg razloga , a bitno mi je da me ne prati , da li zbog njegove bezbednosti ili nekog drugog razloga. A dobro je i za vreme lovačkog doručka , da ne grize povodac ili laje ili nekako drugačije smeta , jednostavno ga odložiš pored prsluka , puške ili tamo gde ti odgovara. Dosta pasa će po naučenoj komandi da čuva i brani poverene mu stvari.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Kad već pomenu veterinara , ja sam odlučio da promenim veta posle dvosatnog čekanja juče i 3-4 primljena psa koje su doveli posle mog dolaska. A vodio sam dedu Zika jer mu se sa stražnje strane otvorila neka ranica , pošto više ne sedi kao mlađi psi na zadnjim nogama , nego baš na dupetu , pa je verovatno oribao o beton.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Чува он наше ствари. Баш је посесиван по том питању. Не воли никако да неко прилази близу ормара са оружјем. Кева је имала муке у почетку са њиме да узме нешто са кревета али је после попустио.
Доручкује са нама Smile
Због лова на патке ми највише треба да није тада баш поред мене.
Добио сам спреј од ветринара још пре баш због тако ситних раница које он заради у лову.
Ови су стварно ок. И ако им није радно време ако је хитно одмах су ту. Нема радног времена када је хитна ситуација! Још тако у пролазу сврате да виде како је пас или позову телефоном. Баш су оно на месту и баш се види да се труде око животиња.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Pod čuvanjem sam mislio na situaciju van kuće u lovištu. Iako je to po nekad problem . Moja kuja za vreme lova ne reaguje na druge pse , ali kad stanemo ona se stvori odmah pored mene i ni jedan pas ne sme prići , kad je bila mlađa morao sam je učiti da ne reaguje na ljude koji mi prilaze , ali na pse nisam uspeo . Smatra da me mora štititi i ne preza da napadne i mnogo veće pse. Zna to biti ponekad neugodno , ali njena odanost nema cenu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Овај није такав. Мирољубив је 100%. Једино ако му се не допада неко а причам са њом зна да стане између нас и да је гура или да ме вуче да идемо. Када је у лову онда је у лову и ништа га не занима друго. Ако станемо мора одмах на поводац или команда поред. Тресе се док не кренемо даље. За њега се лов завршава када уђе у кола. Једино има разумевања за ловачки доручак Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
AcaNik
 Најбољи пример Smile
То што је спавао њој у крилу док смо долазили му ништа не значи када почне лов. Ту је да лови и не константује је уопште Smile После јој се у колима опет увалио у крило. Овде чекамо патке.
i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/posvecen_zpshfzlu8mt.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Danas vetar nije Banatski , ali je-Bački ! Obara s nogu , perfektan da se kod mladih pasa učvrsti traženje "visokim nosom". Po slikama se delimično vidi koliko je jako duvao , a smer je idealan u prilikama koje su kod mene. Elem na tabli deteline vetar je povijao stabljike prema meni , tako da mlad pas koji treba da pravilno pretražuje visokim nosom ide uz vetar . Zbog stabljika deteline koje su povijene kontra smera njegovog kretanja , ne može da prati primarni miris , nego mora dići glavu i hvatati sekundarne mirise koje mu vetar donosi . To povećava radijus kretanja i pretraženu površinu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nenad_franc
 bretondzije, sta mislite o ovom stenetu od 5 meseci?
http://prntscr.com/eyfs5p
 
DakiNS
 Mislim da ga je sneg prekrio iz još lošijeg ugla (ovo ispada kao selfi a treba profil). Malo šale. Nema se tu šta reći za kuče tog uzrasta , sad je u pubertetu i često su u to doba nekako nesrazmerni. Meni lično je do devet meseci jako teško proceniti kuče . Lakše ga ošacujem sa dva - tri meseca nego kasnije , jer toliko brzo raste i menja se da ne uspevam.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nenad_franc
 

DakiNS kaže:

Mislim da ga je sneg prekrio iz još lošijeg ugla (ovo ispada kao selfi a treba profil). Malo šale. Nema se tu šta reći za kuče tog uzrasta , sad je u pubertetu i često su u to doba nekako nesrazmerni. Meni lično je do devet meseci jako teško proceniti kuče . Lakše ga ošacujem sa dva - tri meseca nego kasnije , jer toliko brzo raste i menja se da ne uspevam.


nikad necemo ni saznati kakav ce da bude... dogovorim sinoc jutros kupovinu, jer je dao oglas na kupujem prodajem. posle podne, pre nego sto cu da krenem, potvrdimo moj polazak. ja stavim u auto dva mala deteta koj su lebdela od srece, jer idem da im uzmem kucu, i posle predjenih 30 i nesto kilometara, on mi javlja da je odustao od prodaje... a ja ostadoh sa gorkim ukusom u ustima, i sa dva mala deteta u kolima kojima trebam da objasnim da ipak necemo da uzmemo kuce...
hteo sam da ga izreklamiram na kupujem prodajem, ali je naravno vec obrisao oglas...
 
AcaNik
 Добро си ти прошао брале ;)
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
laki
 Aba

https://www.youtu...EqjJpazm48
 
nenad_franc
 Sutra bi trebalo jedno od ovih da bude moje... Smile
 
nenad_franc
 .
 
nenad_franc
 .
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,201,034 posete www.srbijalov.com