Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Breton


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Breton
fox
 @DakiNS @AcaNik mislite na ove stence sto mi je HUNTER predlozio?
Sad sam pogleda stenci zaista jesu lepi.
Ovo mi je bila prva nedelja lova bez psa,i nikako nije isto. Da nemam uslove da drzim psa ne bih ni bio lovac. Razlika je neverovatna. Lov bez psa za mene nije lov. Slazem se sa kolegom Tomash , ne bih zeleo da zaglavim sa nekim losim psom. To me i najvise strah. Nisam od onih koji menjaju pse tek tako,zblizim se sa njima i posmatram ih na drugaciji nacin ne samo kao pse.
 
fox
 Kolega Hunter mi je poslao snimak svog steneta,i jako je lep pas i vec sad lepo radi. Ali veceras me je zvao kolega iz sekcije koji ima dobre NKD. Rekao je da ce mi ostaviti stene,par puta sam pario njegou kuju sa mojim kerom. Ako se ipak budem odlucio za bretona ,verovatno cu zvati ovaj oglas koji je on postavio. Stenci su zaista lepi Bravo 2 Nazalost ,izgleda da ce ipak finansije na kraju presuditi Namigivanje
 
lovac junior
 Aco i meni se vise svidja majcino poreklo. I ja imam Shorty-ja preko Lorda u Cezaru.

Slazem se js sa vama kolege, ali uvek postoje neke nepredvidive situacije na koje mi ne mozemo da uticemo. Ja sam mog psa lecio, ali mi je doktorka rekla da leka nema i da je najbolje za psa da s uspava, sto sam na kraju i uradio...


Tacno je da papiri nisu bitni, bitni su pretci, a to bi trebalo da mu dodje na isto, ako sklonimo u stranu namestanje papira.

Uskoro mi pravimo jednu takvu kombinaciju kolega Tomash i planiram.sebi da ostavim stene.

Kolege, da se razumemo, svi bi voleli da kupe stene od 300e i da to stene dozivi 10-15godina i bude vrhunsko, ali budimo realni, niko ne garantuje za svoje stene, da li ce biti ovakvo ili onakvo. Neka normalna cena je do 150e, sve preko toga je preterivanje. Lovim sa psom koji je 300e placen ostenjen isto kad i moj Cezar, samo je NKD u pitanju, pas je imao 4-5 marki za ceo lov, a moj Cezar od 100e ima 5-6 za par sati. Sto je pas skuplji, to su mozda samo vece sanse da bude dobar, ali ne i garancija
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
AcaNik
 Намештени папири нису папири него глупост јер не говоре ништа о пореклу пса Sad
Најоштрије бих то кажњавао, да се ја питам!
Онда имаш и Принца, јел тако?
Имао сам слике свих Еросевих предака којих има у родовнику и остао сам без њих Sad
Срећом мој је претекао онда када је било са крпељом. Стварно су се ветеринари трудили тада око њега. Истина да је добио неколико пута и уста на уста од мене када је почео да се гуши али нисам му хтео дати тек тако да оде.
Мале су шансе да ловачки пас који редовно лови не добије неку повреду, или нешто од тих болести Sad
На том снимку тај псић стварно обећава. Размисли још једном.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
lovac junior
 Slazem se sa vama! Ne, nemam Princa, Princ nema nikakve veze sa Shorty-jem. Imao sam Princa u matoroj kuji. Mozes da mi posaljes sliku rodovnika tvog Erosa? Imam pozamasnu kolekciju slika svih malo znacajnijih bretona. Pa ti mogu poslati, hoces na viber ili whatsapp da ti posalje? Posalji mi broj u PP.
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
mrwa22250
 

AcaNik kaže:

Намештени папири нису папири него глупост јер не говоре ништа о пореклу пса Sad
Најоштрије бих то кажњавао, да се ја питам!
.

Odsustvo rada pasminskih klubova kao i kontrolisanog uzgoja dovodi u priliku raznorazne muljatore da prodaju mooda za bubrege,a dokle takoConfused
Sto se cene tice i to je subjektivno jer svaka roba ima svog kupca.Nikad svi stenci u leglu nisu isti(nekad ni slicni),ali je odabir steneta i placanje istog samo prvih 25% u odgoju i obuci.Dzaba je placeno i 1000 evra,ako je sa njim slabo ili nikako radjeno.Zaista je malo stenaca od kojih se ne moze napraviti upotrebljiv lovacki pomocnik.Neki su tezi za rad,neki laksi.Neki su bolji,neki losiji,ali zahteve prosecnog lovca u Srbiji moze skoro svaki da zadovolji(marka,vidjeni aport suvo-voda,dolazak na poziv=osnove).E sad za zahtevnije lovce ide i pazljiviji izbor i naravno veca cena sto opet ne znaci da ce skupo placen biti bolji vec samo da su mu urodjene osobine na visokom nivou i samim tim da je podlozniji komplikovanijoj obuci.
I dalje sam misljenja da je idealno ako imate priliku da vidite na terenu sto vise predaka svog buduceg kompanjona i na osnovu toga odlucite da li je to ono sto trazite.Ako jeste,cena(skoro)nikad nije prevelika jer najskuplji je neupotrebljiv pasStari
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Nisam siguran da treba sve da kopiramo od zapada. Kod nas nije poživeo ni jedan klub a da se nije izdvojilo nekoliko ogranaka koji su postali "smrtni" neprijatelji prvoosnovanog kluba. Sa druge strane mi se ne dopadaju postupci na običnim izložbama , na kraju krajeva sad je moguće i kod nas uraditi DNK analizu , jedino što sve debelo košta. Napolju je to veliki biznis. Evo pogledajte samo osnovnu pripremu za izložbu. Na kraju snimka zaustavite i uporedite izgled njihovog izložbenog bretona sa našim bretonima . Ne bih mog Žuleta menjao ni za jednu njihovu primadonu.
https://www.youtu...5py619_Uyw
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Ако се не варам клуб НОД ради како треба, зар не? Са бретонима то скоро неће радитиSad
Можда би решење било да држава води клубове.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
mrwa22250
 Daleko od toga da sam zagovornik ideje da zapad nema alternativu,ali ovde se radi o opstem rasulu predvodjenim krovnom kinoloskom organizacijom.Cilj je iskljucivo uzeti pare za rodovnike,a u uzgoj mogu uci svi psi sa ispravnim reprodukcionim organima.U lovnoj kinologiji,narocito su pogodjene rase koje"leze"bogatoj ino klijenteli zarad utakmica.Njima nije toliko od znacaja da pas ima ispravan papir jer veoma cesto po izlasku iz zemlje nestane,pa vaskrsne ali pod drugim imenom.
Uslov za ucesce u lovu,pas stice pozitivnom ocenom u eksterijeru i polozenim ispitom urodjenih osobina.I jedno i drugo se odradjuje za crvenu,bez da je psa iko i video,a ako je jedinka iole lepuskasta eto masine za stancanje skartova.Upravo taj ispit urodjenih osobina trebao bi odvajati zito od kukolja,sa posebnim naglaskom na vodljivost i stabilan karakter uz naravno kvalitet nosa i volju za radom.Ovako,ne samo da u lovu ucestvuju vec i u uzgoj ulaze potpuni karakterni idioti,plasljivi i lajavi do bola ili sa druge strane agresivni na druge pse pa cak i na ljude.Hiperprodukcija"sampiona"na ovako malom trzistu preplavilo je isto sa svojim "sampioncicima"obarajuci cenu ispod 50 evra,pa ozbiljni ljubitelji rase imaju legla na svakih 6-7 godina,cisto da bi sebi ostavili naslednika linije koju gaje.Tamo gde je to zakonski uredjeno,klubovi imaju vodju uzgoja koji po prijavi legla(od dve jedinke koje su prosle uzgojne ispite),isto pregleda i u odgovarajucem uzrastu stence tetovira(ili na drugi nacin obelezi) i samo ti i takvi stenci mogu dobiti rodovnik i ucestvovati u lovu ili kasnije eventualno u reprodukciji.Veoma se vodi racuna i o fizickom zdravlju uzgojno vrednih grla,pa su stenad sa diskvalifikacionim manama(fizickim ili psihickim)jako retka.
Pitam se kome ovde nebi odgovaralo da je takva ili slicna situacija.Sigurno ne onima koji imaju kvalitet i svojski se trude da rasu unapredjuju ili barem zadrze kvalitet koji su dostigli.Na zalost mnogo je vise onih drugih,kojima je pas samo sredstvo za sticanje novca,a u KSS-u su pronasli idealnog partnera za svoju rabotu pa nam zato kinologija i lici na cirkus i to cirkus velikog majstora MAHMUDASad
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
veljko__
 Pozdrav bretondzije,evo je moja ljubimica Beti Pas

s10.postimg.org/s4kanz9ix/26543998_758624794341671_1911105598_o.jpg
s10.postimg.org/cx4b39ezt/26693906_1990270917667132_50624315_n.jpg
s10.postimg.org/iy200g47t/26755183_1990270934333797_1113526829_n.jpg
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
DakiNS
 Simpatična kujica , samo loš fotograf . Treba hvatati pozu psa da se vidi pun profil a to ne možeš sam, ili retko na terenu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
lovac junior
 Cezar zasluzeno dobio devojku, dobar glas se procuo i eto nas, Cezar i Lea. Prvo Cezarovo parenje, nadamo se da je ovo tek pocetak Smile
lovac junior priložio:
20180113_155322.jpg

Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
Dinara
 Postovane kolege,primecujem da vas vecina ima veliko iskustvo sa Bretonima pa bi vas zamolio za malu pomoc jer mi je ovo prvi put da ga imam,da vam iznesem svoj problem,kera sam dobio od starijeg coveka,lovca,koji navodno vise nije u mogucnosti da se bavi lovom i poklonio mi je Bretona starosti dve godine,ker mi je vec par puta bezao,ne odaziva se na ime,nece da pridje,ide daleko i pri pozivanju ne reaguje ,dzaba slatkisi,cvarci i sl.ker je kod mene 4 meseca,,nebi zeleo da pomislite da ga tucem i sl.ali tako se ponasa,a sto se tice rada na terenu,nemam reci,markira,aportira,ulazi u trsku,vodu,ne staje bukvalno ali tera po svom,jel moze neki savet sta i kako raditi.Ker je kupljen u Sapcu u odgajivacnici,to sam proverio,
 
kimi
 Ima li neko da proda štene bretona?
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
ProfiHunter
 

kimi kaže:

Ima li neko da proda štene bretona?


Ima moj drugar od 7 meseci,uveden u lov.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
kimi
 

ProfiHunter kaže:

kimi kaže:

Ima li neko da proda štene bretona?


Ima moj drugar od 7 meseci,uveden u lov.


Hvala, našao sam šta sam tražio. Doduše biće ženkica a hteo sam muško.
To od 7 meseci mi ionako ne odgovara, maksimalno 2-3 meseca starosti da mogu da ga oblikujem prema sebi, sopstvenim navikama, terenu na kom lovim.
Mada, još nije kod mene u avliji ali valjda reč vredi. Odložio sam samo zbog lošeg vremena na par dana, da neidem po kijametu.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
kimi
 E da, najverovatnije ću malo dosađivati zakletim bretondžijama Aci I Dakiju al ko im je kriv kad su doktori za bretone.Grin
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
ProfiHunter
 

kimi kaže:

ProfiHunter kaže:

kimi kaže:

Ima li neko da proda štene bretona?


Ima moj drugar od 7 meseci,uveden u lov.


Hvala, našao sam šta sam tražio. Doduše biće ženkica a hteo sam muško.
To od 7 meseci mi ionako ne odgovara, maksimalno 2-3 meseca starosti da mogu da ga oblikujem prema sebi, sopstvenim navikama, terenu na kom lovim.
Mada, još nije kod mene u avliji ali valjda reč vredi. Odložio sam samo zbog lošeg vremena na par dana, da neidem po kijametu.


Ovo je musko u pitanju iveli
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
kimi
 Konačno stiglo pojačanje

Frida

i63.tinypic.com/156suuw.jpg

i63.tinypic.com/160wwhy.jpg
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
mrwa22250
 Nazdravlje vam lov i druzenjeiveli
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,091 posete www.srbijalov.com