Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Breton


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Breton
kolega_LOVEc
 Hvala puno...mene je zanimala specifičnost kojom se neko rukovodi pri izboru šteneta, ne generalno rase ili upotrebe . Kad se bira iz jednog legla svima su roditelji i genetika ista, ostaje to "nešto" što čovek vidi i proceni da je štene pravo za njega.
Ja sam se uplašio poteškoća oko obuke i dogovorio najmirnije i najtunjavije šteneStidljiv koje je u tom trenutku bilo. Kako god da se pokaže nije bitno, biće dobar ljubimac zasigurnoSmeko
Vim vi repellere licet
 
Aca Kamenica
 Kada biram štene za lov pogotovo ptičara, jedna od bitnijih stvari je da se neće plašiti pucnja.To ne možemo sa sigurnošću znati ali se bar može predpostaviti po reakciji štenadi koje biram. Štenad se puste ako mogu po dvorištu ili u boksu da se igraju, da se bezbrižno šetaju, a ja jako pljesnem dlanom od dlan ili nečim drugim napravim trenutno veliku buku i gledam reakciju štenadi. Neka štenad neće odreagovati na tu vrstu buke i njih pratim da li će kasnije biti ista reakcija, a oni što zaležu,podvijaju rep ili na neki drugi način pokazuju strah na njih više ne obraćam pažnju. Sa izabranim štenetom se kasnije nastavlja rad po pitanju pucnja uvek u toku igre ili trčkanja, kako štene raste tako se prelazi na jače izvore buke. Prvo u ispaljene patrone stavim nove kapisle i pucam iz puške, kasnije dodajem malo po malo baruta i tako postepeno se pas bez ikakvih problema navikne na pucanj. Ovu metodu koristim i kod izbora šteneta goniča. Takođe pri izboru šteneta gledam koja štenad mi odmah prilaze kad im zviznem ili na neki drugi način pozovem, to takođe može kasnije imati uticaja na poslušnost. Lično nikada ne bih uzeo za lov najmirnije i najtunjavije štene Bretona jer ono po temperamentu treba da je ko uključeno u struju. Tačno je da su štencima iz istog legla roditelji isti ali šta je koje štene povuklo od dobre genetike roditelja ili predaka to nikad unapred ne možemo znati, nekom će trebati jako malo obuke a sa nekim ćemo dobiti šećer dok ga ne obučimo a sa nekima nikad nećemo ni uspeti.
 
Finnskogen
 Sto se tice navikavanja na pucan, situacija je veoma jednostavna ako stene shvati pucanj kao negatinu stvar biti ce skepticno prema istom , ali ako sa druge strane poveze pucanj sa pozitivnim situacija je obrnuta.
Secam se kleine munsterlendera koga je otac imao kada sam bio mali, lajao je od uzbudjenja iz sveg glasa kada je vani grmelo jer je mislio da ce u lov Smile

Ja licno uzmem stene i odvezem se do streljane, prvo otvorim prozor od auta, zatim vrata a na kraju pustim stene van. Naravno na bezbednoj udaljenosti i onda kroz igru i pozitivnu interakciju prilazim sve blize i blize streljani i buci pustajuci stenetu da me na svoju inicijativu i u svom tempu prati dok se na kraju zaigran i namamljen kolacicima sam od sebe ne dovede do same streljane.
Na taj nacin stene samo u svom tempu bez naglig prelaza i iznenadnih praskova polako navikava na intenzitet zvoka koji je na sterljani manje vise konstantan i sve to veze za pozitivan dozivljaj.

Situacija funkcionise jos bolje ako je stene od ranije gladno i zvuk pucnja povezuje sa nagradom tj hranom
 
kolega_LOVEc
 Ja sam štence navikavao na pucanj od 4 meseca starosti,prvo na stotinak koraka i uz aport pa nagrada a u zavisnosti od reakcije sve bliže.
Kad je zauzeto i fokusirano na neku radnju štene se ne obazire na pucanj. Pre dvadesetak godina imali smo kerušu koja se nije obazirala na pucanj, ali zato se plašila užasno grmljavine. Koliko god se sećam unazad nismo imali problema sa strahom od pucnja.
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Упалио данас ђубре код мене. Накупило се ту свашта и када је почео да грува. Једно 5-6 детонација. Изгледа да су мајстори од комшије бацали боце од пур пене или тако нешто.
Тодор ни мрднуо није Smile Стоји уз ногу и гледа. Е да ли то значи да се неће плашити пуцња, појма немам. Лепо је било видети како грува а он стоји као да ће да нападне Smile
Моторку, багер... уопште не констатује.
i.ibb.co/M2LVpv3/0-02-05-cca1c0e9e1b35b072afb5555cfea997f60571d126216f4fb5de3795c8c195958-81d47bf5a45b5910.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Aca Kamenica
 

AcaNik kaže:

Упалио данас ђубре код мене. Накупило се ту свашта и када је почео да грува. Једно 5-6 детонација. Изгледа да су мајстори од комшије бацали боце од пур пене или тако нешто.
Тодор ни мрднуо није Smile Стоји уз ногу и гледа. Е да ли то значи да се неће плашити пуцња, појма немам. Лепо је било видети како грува а он стоји као да ће да нападне Smile
Моторку, багер... уопште не констатује.
i.ibb.co/M2LVpv3/0-02-05-cca1c0e9e1b35b072afb5555cfea997f60571d126216f4fb5de3795c8c195958-81d47bf5a45b5910.jpg
Todor Strašni već obećava da će biti strašan pas Bravo 2
 
maksin
 Lepo kuče, jel ga vodiš na fazana? Taman do kraja sezone može svašta naučiti.
 
AcaNik
 Хвала!
Мали је још да га водим у лов. Тек 3 месеца има. Пустим га у поље када одем на Космај. До краја сезоне или ће ловити као велики или ће бити супер кинезима уз кромпириће и шаргарепу ;)
За сада оно што показује, не смем ништа да кажем да не урекнем. Једино та послушаност од које су Бретони оперисани.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kolega_LOVEc
 Najmirnije štene iz legla ispade da ima odličan nos i da staje u marku ko mator problemi su standardno tvrdoglav ,lenjav na trening...nepodmitljiv hranom i kad odluči da je dosta donosio lopticu tu je kraj pa makar mahao kilom slanine.Brzo kapira šta se od njega traži i još brže iznalazi način da to izbegne.
Još je mali al videćemo sledeće godine koliko smo
nas dvojica dobri kao tandem.
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Са Тодором први пут на јутрење Smile
i.ibb.co/p3Fjhmk/0-02-05-33a9bdfdb3fe177616fadc97d0260fb0abcf2547fe1e4182964eebb29d0742ad-477b73bf2630a09c.jpg

Не знам да ли је рано да га изводим пошто је тек напунио 5 месеци. Били смо три сата. Сво време није стао. Не уме полако већ само трчи као допингован.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Za istrcavanje u prirodi nikada nije rano, mozda ne treba sada imati velika ocekivanja, a verujem da na forumu nema mnogo lovaca koji znaju vise o psima od tebe pogotovo sto nas zajednicki drugar vidim pauzira sa pisanjemHmmm.

Pas ti je pravi secer i ako zivis blizu atara verujem da ce raditi sve sto treba.
Pratio sam i kada si ostao bez starog a i kada si nabavio psa sto je melem na ranuPas a za sledecu sezonu bice verujem gotov pas.

Na moju i zalost starije kcerke moj projekat breton u stanu se nije odrzao i morao sam da poklonim bretona u mnogo lepse uslove nego sto je imao kod mene i sada jurca sa kerusom u velikom vocnjaku uz samo loviste a ja ga obidjem na 2-3 meseca.

Ja sam bretona vodio sa 6 meseci i isto je tutnjao ceo dan po snegu i digao fazana i zeca. bio je u grmlju pa nisam video marku ali sada je udara kada ima vec 17 meseci.

Najveca frustracija mi je bila sto sam tek sa njim video koliko smeca ima po gradu sa cime sam morao da se borim da se ne otruje i povredi stomak (cega je bilo) a i sto mu setnja na povodcu sa mnom nije dovoljna vec sam samo vikendom zimi uspeo da ga vodim na istrcavanje a u loviste samo 4-5 puta.
 
maksin
 Mladog psa što više izvoditi, kažu da je to tajna uspeha
 
kolega_LOVEc
 Hajde malo da vidimo gde smo...Namigivanje
Ja sam poprilično zadovoljan kerom, i mnogo manje sobom kao treneromGrin.
Lovili smo prepelice, bilo je lepih marki pa i hvatanje živih...bilo je i muke oko tvrdog aporta i žvakanja, ma sve po redu. Evo sada jurimo trčeće divlje pevce koji znalački pešače u prvi šumarak, gradimo iskustvo.
Nadam se da opet čitam vaše upise i da podelimo iskustva.
Vim vi repellere licet
 
Djurovic Djordje
 Na zalost ja sam vec 3 godine odsutan iz lovista, stvar nekih mojih licnih principa da bez psa necu ici u lov. Imam dva NKD, zenka 14godina, gluva i ne zelim da je zamaram, a muzijak 10 godina nista ne zna osim da luduje, tj. imao je epilepsiju koju vise nema ali izgubio nos, jedino jabuke moze da namirise. Meni su na prvom mestu oni kao ljubimci tako da dok imam njih ne nabavljam druge. Kad njih vise ne bude sledeca rasa, ili tacnije vracam se na Bretone, zahvalniji su za drzanje, manje bolseljivi, a i sa decom mogu da se igraju nisu grubi kao NKD. Do tad "DOBAR POGLED I MIRNA RUKA" kolegama, a ja se javljam kad dodje do promene.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,649 posete www.srbijalov.com