Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Breton


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Breton
AcaNik
 Гледам има ли тих паткица или су емигрирале. Срећом неке су решиле да нас посете Smile
 
DakiNS
 A ja mislio da čekate neku žeMsku za Erosa jer se gadno napalioHaHaHaiveli
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Увек је напаљен као манијак. Ове године није имао парења због крпеља. Колегиница нас је сликала али је не познаје кад је у лову ;)
 
laki
 https://www.youtu...IGhkpe2gXA
 
DamirKS
 www.dodaj.rs/f/L/11E/197YLVWI/120771378808632686274961.jpg
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
laki
 https://www.youtu...IGhkpe2gXA
 
laki
 https://www.youtu...CJ1qAV7FKY
 
laki
 i58.tinypic.com/16as6q1.jpg

i58.tinypic.com/a3dxc9.jpg
 
laki
 https://www.youtu...T2f1GmDqfg
 
AcaNik
 Да не би тамо кварили тему. У праву си Даки да на њих лоше утиче хладна вода и да могу да добију реуму и да их због тога треба спречити да улазе у воду Sad
У разговору са колегама који се и даље баве том ветерином и са нашом најбољом Киноловкињом по питању Бретона су ми рекли исто, до 0 степени напољу је ок да уђу, испод тога их не би требало никако пуштати!
Проблем је што тамо где ловимо су све канали и у редовном лову често дивљач падне на другу страну, тада нема шансе да га неко заустави. Битнији ми је он него дивљач.
 
lovac junior
 Bravo 2
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
DakiNS
 

AcaNik kaže:
Да не би тамо кварили тему. У праву си Даки да на њих лоше утиче хладна вода и да могу да добију реуму и да их због тога треба спречити да улазе у воду Sad
У разговору са колегама који се и даље баве том ветерином и са нашом најбољом Киноловкињом по питању Бретона су ми рекли исто, до 0 степени напољу је ок да уђу, испод тога их не би требало никако пуштати!
Проблем је што тамо где ловимо су све канали и у редовном лову често дивљач падне на другу страну, тада нема шансе да га неко заустави. Битнији ми је он него дивљач.


Jeste potpuno su u pravu! Ali treba obratiti pažnju i na okolnosti lova. Nije problem ako pas u redovnom lovu (pretraživanje terena) čak i kada je niža temperatura prepliva vodu , pod uslovom da nastavlja kretanje , jer se zagreje i ne ostaju posledice , za razliku od lova pataka čekanjem , kada pas posle aporta mokar stoji ili sedi do sledećeg odstrela ili kraja lova. E upravo to mirovanje posle kupanja , na relativno niskim temperaturama je kritično i ostavlja posledice po zdravlje pasa . bretoni nemaju izražene lojne žlezde koje maste dlaku , niti imaju poddlaku koja bi ih štitila , nego im je dlaka meka i suva tako da se pokvase do kože, i ako se ne kreću , redovno stradaju.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 И Даки ако је то проблем што је миран после апорта, онда проблема немамо јер то једном кад пустиш више не можеш зауставити Smile Шалим се. Мада сам приметио да кад је хладно он више времена воли да проведе у води, не знам зашто. Просто као да не би напоље.
Иначе ми после лова имамо да ходамо неко време до кола и тада га пустим сасвим да се истрчава јер ће бити мирнији кад дође кући. У колима је грејање а опште је познато да се он вози унутра а не у гепеку.
Мада у сваком случају ћу да му редуцирам лов на патке кад је хладно. Иначе ловим патке највише због апорта из воде.
 
DakiNS
 Aco , pas je tvoj i ti odlučuješ kako ćeš ga koristiti. Ne želim ti nametati svoje stavove , nego sam ti napisao svoje iskustvo. Mislim da ga isuviše voliš da bi mu zbog neke patke skraćivao život, a posebno što je to skraćivanje za njega suviše bolno. Moja kuja koja je skoro bukvalno živela za takve lovove, koja je uvek bila do vrata u vodi jer joj se činilo da je toplije nego napolju da bude mokra , počela je poboljevati u devetoj godini i na preporuku veterinara počela je terapija sa četvrtinom tablete , nakon godinu dana, doza koja joj je pomagala bila je dve i po tablete dnevno, da bi pred kraj života sin i ja , iznosili je napolje da obavi nuždu i unosili nazad u stan . Od bolova nije mogla da ustane, a imala je dobar apetit pa se ugojila. Na kraju kao neka možda alergija na tablete su joj počeli otpadati komadi kože ( ili možda neko kožno obolenje uzrokovano ležanjem). Uspavao sam je i zarekao da ni jedan moj pas neće doživeti njenu sudbinu , i da ni jedna patka ovog sveta nije vredna minute njenog života.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Страшно Друже Sad
Довољно ми је била она мука са крпељом да ми још и тако нешто пролази.
 
AcaNik
 Све више сумњам да узима неке стимулансе. Поцркали по данашњој врућини. Једва себе вучемо а он као да је тек почео да лови, пун снаге.
i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/manja_erija_zpsejdebguf.jpg
 
dzudzubajac
 Hajde da se i ja upišem na temu Smile

Koliko prostora traži breton?
Pitam zato što bih voleo da uzmem psa, a kako imam omanje dvorište (20ak kvm) nekako se breton nameće kao logičan izbor Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
AcaNik
 Ево оволико простора треба бретону Smile
i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/IMG_20140823_102237_zps2fc1dda3.jpg
Изборио се одавно да уместо у дворишту борави у кући.
 
DamirKS
 Zavrsne pripreme, za otvaranje lova u nedelju
www.dodaj.rs/f/2/pp/4LCbzUGi/img3278.jpg
www.dodaj.rs/f/1V/9h/29DoTFN0/img3277.jpg
www.dodaj.rs/f/2o/JH/kxzAipW/img3276.jpg
www.dodaj.rs/f/1T/WA/1hQ9Z2jC/img3275.jpg
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
AcaNik
 Једном ћу овако Еросу да урадим слику Smeko
s3d1.turboimg.net/t1/24406000_12108823_752884618148233_3717226621815201070_n.jpg
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,131 posete www.srbijalov.com