Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Breton


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Breton
DakiNS
 Pravi francuski gospodin !Bravo 2
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Бретон делује као господин чак и кад је сав прекривен блатом Smile
 
alex
 Lord Forest Eyes 5, CAC, BOB.

oi66.tinypic.com/2s6569v.jpg
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
DakiNS
 Uh Alex al ga namesti , izgleda kao šarplaninac a prelep pas.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
alex
 Spavamo i jedan i drugi na slici slikali smo se posle izlozbe kuci oko 16h Sad . Umorni,gladni. Bice za par dana neka lepsa slika. Zadovoljan sam rezultatima veoma par izlozbi lepi rezultati ali nam je teren najbitni. Za sada Lord Forest Eyes ima 5.PRM.4XCAC,R.CACIB.CACIB.2XBOB.IUO i BOGIII ali to mu nije upisano u knjizicu a pehar je tu. uskoro slika sa sva ti pehara i puno slika s terena.
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
AcaNik
 Eros Del Cuore Grande

i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/20151105_162657_zpshnxre1ob.jpg
 
Ljubo-Loznica
 Brik,9,5 mes.(Lotto del DND Serbia x Lara).
Ljubo-Loznica priložio:
11112015.jpg
 
Ljubo-Loznica
 Kolege, kako Vam izgleda Brik!?
Ljubo-Loznica priložio:
12231117_935646649857014_997755798_n.jpg
 
DakiNS
 Lep pas sa možda malo težom glavom , ali je još mlad i još će da se menja.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Може и овако. Поводац преко пешкира и држи као кравата Smile Једино треба краћи пешкир да би могао да хода.
[xhide]
i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/manja_pesk_zpsqjsmhkrv.jpg[/xhide]
 
DakiNS
 Gde nema slike?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Требао си да побришеш и ово остало кад си убацио слику.
Какав је Ерос у односу на тог бретона?
 
DakiNS
 Za tebe je druže tvoj Eros najbolji i najlepši , kao i moji psi za mene. U principu dosta toga se zasniva na ukusu , iskustvu i potrebama , bilo kod kuće ili na terenu. Postavio sam ovu sliku jer je to tip, oblik i boja psa koja je meni perfektna. Neko voli svetlije pse , zbog bolje uočljivosti u jesenskim lovovima ( ova oranž , još kad pas nosi fazana , neke podseća na lisicu Oi ) Volim kada pas ima jasno odvojene boje. Ravnu do blago valovitu dlaku srednje dužine sa jasno izraženim zavesicama i "grivom na prsima" ne preterano kovrdžavom . Glava U skladu sa telom , ni preteška , ni preširoka a ni premala. U poslednje vreme bilo je reči da će pse koji su melirani izbacivati iz uzgoja , pa je neko vreme bio akcenat na krupnim i širokim glavama što po meni odudara od standarda. Vrlo često srećemo pse na gornjoj + 1cm granici pa i preko toga. Čitajući godinama o bretonima uvideo sam da dosta današnjih bretona u mnogome odudara od standarda i psa kojeg su francuzi zamislili , kao i u svim drugim rasama dolazimo do raznoraznih varijeteta koji , skoro da ne liče na istu rasu . Ne volim preko slika komentarisati tuđe pse jer bi inače i izložbe bile izložbe slika a ne pasa. Postavio sam ovu sliku jer je pas poreklom od mojih pasa , sa mnogim nagradama , dobrog temperamenta i dosta dobrog u praktičnom lovu, iako zbog neiskustva njegovog sadašnjeg vlasnika , ne uspeva dati svoj maksimum ( vlasnik je čovek u godinama , bolestan i ne može da isprati temperament bretona , pa deo lova pas provede na povocu. Upravo zbog toga i mog iskustva i poverenja u tu kombinaciju , želim da se upari sa dobrom kujom koju mislim da ima u Lakijevom dvorištu. Pa da vratim linije mojih pasa u moje dvorište, paralelno sa tim očekujem u u prvim mesecima iduće godine kuče gde je jedna čista francuska linija , a za drugu ne znam ništa osim da je vrlo lovan pas , dobrog porekla. Čisto da malo donesem sveže krvi u ove krajeve. Imam mogućnosti da uvezem psa iz Francuske , ali nisam u mogućnosti da ga sam biram pa sam odustao od te ideje.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 јесте он за мене све најбоље али сам хтео да чујем твоје мишљење које изузетно ценим кад је реч о бретонима. Знам да се дуго са њима дружиш и да их сигурно познајеш боље од мене. Био сам убеђен да си га видео уживо и сада капирам да нисмо заједно нигде ловили што није у реду. Тако да би могли да организујемо неки лов на препелице кад дође опет ред на њих. Надам се да се слажеш?
Генерално је тренд да код свих раса паса да сегорња граница помера на горе из неког разлога. Ерос је на доњој граници.
 
DakiNS
 Ja lično sam uvek preferirao pse bliže donjoj granici. Smatram da su u rasi psi koji su negde na sredini propisane visine , mnogo spretniji i izdržljiviji od pasa sa gornje granice, a već sam pisao zašto još preferiram sitnije kučiće. Da ponovim, manja je mogućnost prerastanja, od malena u borbi za opstanak moraju brže da razvijaju moždane vijuge , pa prema tome po mom iskustvu premašuju intiligencijom ostale krupnije kučiće, jer od rođenja umesto snage i krupnoće koriste pamet da bi se dočepali bilo sise ili hrane u posudi. Možda i grešim ali to je moje iskustvo. Kako se tebi po slici dopada ovaj pas?
Što se tiče lova i druženja tu sam uvek ZA !
iveli
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 

DakiNS kaže:
. Smatram da su u rasi psi koji su negde na sredini propisane visine , mnogo spretniji i izdržljiviji od pasa sa gornje granice,
iveli

Slazem se sa tobom druze,narocito kada je u pitanju lov na gustom tesko prohodnom terenu.Moj matori Ozzy je na donjoj granici i cesto je svojom pojavom izazivao podsmeh ali samo dok lov ne pocne.Svoj,mozda cak i ispod prosecan nos(od Aresa losiji za klasu)nadoknadjuje ludackom voljom i nadprosecnom inteligencijom narocito kad je u pitanju blokiranje fazana koji begaju nogom.
Ne drzim bretone ali ovaj na fotki mi je ko bombonicaBravo 2
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
AcaNik
 Свиђа ми се. Волим Бретона кад има свиленкасту длаку. Јесте да покупи сваки чичак на који налети. Волим кад му те завесице лебде док трчи пољем. Бретони имају добар нос. Проблем је обично што га не постављамо како треба у односу на површину где се лови. Мада они знају да се снађу и прилагоде свакој ситуацији и терену.
Оно што ме фасцинира код њих је та њихова воља да лове до задњег атома снаге. Просто невероватно!
Ерос има претке са пуно неких титула које мени не значе нешто посебно, пошто ми је битнији ловни део од такмичења.
i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/10559110_741349752590569_1196352958_n_zpse9f92c5c.jpg
 
DakiNS
 Ja sam jednom rekao da je breton - terijer među ptičarima
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
lovac junior
 Ako smem da se umesam malo,imao sam bretonku,mislim da je nekom to i poznato,narocito kolegi Daki-ju koji mi je mnogo pomogao oko nje.Ona je nazalost ukradena pre 2 meseca iii zapazio sam tu jednu bitnu razliku izmedju bretona i NOD,NKD,Poentera i setera,za mene je breton skup svih ovih pasa!Brzo pretrazuje teren kao seter i poenter ima i slican nos kao oni,ali je dovoljno poslusan i lak za dresuru kao NKD i NOD...oni su za mene savrseno lovacki psi,ali ja neogu da nabavim vise bretonca,jer ce uvek da me podseca na moj bretonku za koju sam bio jako vezan i koja je lovila od 7 do 15h bez prestanka i pruzila mi mnogo lepih trenutaka u lovu!
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
DakiNS
 Kolega tuga za izgubljenim psom najbolje se leči nabavkom drugog psa, u stvari kučeta, svojim nestašlucima, tvojom obukom , stečenim iskustvom brzo će prošli pas ostati kao lepa i bolna uspomena.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,085 posete www.srbijalov.com