Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Breton


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Breton
mrwa22250
 Zaboravih da napisem.Mnogo vise od lovaca bez pasa me nerviraju lovci sa polu ili potpuno neobucenim psima.Tu se lov pretvara u dreku,jurnjavu,batine,dozivanje....,a realna je opasnost da takav pas(ili vise njih)i ove obucene syebu dok si reko keks.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Nisi ti upao , nego dobrodošao , ptičari su ptičari , i drago mi je što si potvrdio moje pisanje , svojim iskustvom . U principu dreser - lovac mora da nuči da čita pseće ponašanje a isto tako da sledi pseću logiku jer to obojici olakšava posao. Upravo ovo što napisasmo nisam nigde pročitao u nijednoj knjizi koja se bavi dresurom pasa . Da li taje ili ne znaju , ali sitne "cake" su u stvari srž obuke koja daje mnogo bolje rezultate , i zbog toga mi je mučno kad vidim da pojedini koji u stvari ili nemaju pojma ili su leni koriste struju za nešto što se s lakoćom rešava bez upotrebe sile. Kada pas ode predaleko znao sam se i na drvo penjati da bih naterao psa da razmišlja svojom glavom , kada me počne tražiti po tragu . Što se tiče "pomagača grebatora" to raščišćavam na licu mesta , iako dok je pas mlad uglavnom idem kao krajnji da ne bih smetao drugima a i oni nama.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Tomash
 Ovo što Daki kaže, u našoj grupi (gde on sada često divani sa sebi sličnima, a Bogami i različitima), svi misle da nema šanse da mu je keruša onakva bez struje.
Ja sam mišljenja da je to zato.... jer je to ženka, i mnogi lovci kažu da te ni jedan ker neće voleti kao keruša...

Donekle to i sam Daki potvrđuje, jer po njegovom sopstvenom priznanju, sa njom je radio nikako, ili vrlo malo, a ispala je jednako dobra kao i matori Zik, sa kojim je znao i po pola godine da bude u svađi dok se nisu dogovorili da su u tom poslu zajedno Grin

Sada ima mladog mužjaka, proverene krvi, on još tek treba da oseti to ludilo zvano lov...., a opet...... mužjak je to, i štene blesavo.
Pred Dakijem su duge dve godine dok od šteneta ne bude ker po njegovom ukusu.

U Dakijevu obuku ne sumnjam, i radujemo mu se u gostima sa takvim kerom,
Ja se samo bojim ženine kašike, jer ako i njega gospođa uzme pod svoje........

Ima jedna interna šala: kada mu kerovi krenu daleko, žena ih natovi da ne mogu i da ih skrati Ogovaranje

Pustite te lovačke priče Dakijeve, žena je mozak operacije Smeko
 
DakiNS
 Ima još jedna vrlo važna stvar, kada mladog psa pošaljete da pretražuje parlog ili grmlje uvek ga sačekajte da se vrati ne napuštajući mesto, jer kad primeti da ste otišli dalje , pretraga će biti kratka, brza i površna. Ukoliko možete pratiti kretanje psa u parlogu , krećite se paralelno s njim , to će vam kasnije omogućiti da počaljete psa , recimo preko kanala i da on radi suprotnu stranu paralelno sa vama, jer u 90 % slučajeva kada se podigne fazan preleće kanal .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Danas prvi lov ove sezone za mene , i prvi u životu Žuleta. Jutro puno rose nas četvorica i 5 pasa. Žule neiživljen , nenaviknut na toliko nepoznatih pasa , prvo se upoznavao sa njima ., a onda kreće lov. Ikao nepoznat teren , strnjika sa niskim korovom , vidi me dosta daleko pa je krenuo i on da daleko istrčava. Bilo je skraćivanja , vike zviždanja , sve dok nije shvatio da neću da ide daleko. Odjednom se uzvrtio , i marka , školska marka onako malčice pognut , ali kao kip . Prepelica je legla između njega i nas tako da se nije mogla izvlačiti . To je doprinelo tako lepoj i dugoj marki.Poleće , obaram je , Žule bez komande trči prema njoj , i aportira. Ne mogu da verujem , prvi susret sa divljači i obe radne odlično urađene.Urrrraaaaaaaaaaaaaa. Do ktraja lova još dve marke i dva aporta, sve bi bilo još bolje da nije tvrd na predaju aporta , pretpostavljam da je i njemu to previše iskustava i adrenalina za prvi lov i nadam se da će se i to prevazići . Pretraživanje korektno , posebno se pokazao u soji , punoj ambrozije , kao skakavac je savladavao teren, dižući njušku da hvata sekundarni miris , potom pravac prema izvoru mirisa. Vrlo vredan i radan a lovne osobine vrhunske . Bilo je još desetak mogućnosti za odstrel , ali su se dizale baš na sunce tako da nisam mogao pucati . Da li je sreća ili iskustvo u odabiru ili sve zajedno ali znam da će i ovaj biti vrhunski radni pas.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Браво!
Тврд на апорт, мислиш неће да пусти дивљач него мораш да му је узимаш из уста? Онако као да се бори да је задржи? То и мој ради још увек Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Upravo to , donese ali ne sedne pred mene da preda aport , nego mi okrene leđa i moram mu stisnuti sa strane kožu tj usne na vilici da bi pustio aport.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Е то и мој ради! Гура ме онако као да ме мами да му узмем али не предаје апорт. Другом ником неће да и то је одлично. Када је узео не бори се док не донесе.
И није ми миран на полетање Sad мада морам признати да сам одустао одмах да му то исправим јер док сачека да му дам команду за апорт, други пси би му мазнули дивљач и онда нисам исправљао Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Na žalost veliki broj neobučenih ili nedovoljno obučenih pasa , ne dozvoljava nama koji želimo dobru obuku da to u praksi i ostvarimo.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Баш тако. Многи се сете пса тек када почне сезона. Многима од нас је пас радост преко целе године. Ерос само у марту има мировање. Тада га не шетам сем оно по крају. И ако се деси као ове године да је баш превруће па га не изводим.
Можда сам мало више везан за пса.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Pošto živim u poslednjoj ulici u naselju , iza mene je atar , tako da nema prekida svaki dan biciklom do Veternika , lenijom gde nema divljači , na žalost , predveče ukoliko ne pada kiša ili sam sprečen , vodim ih na trčanje.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Tomash
 

DakiNS kaže:

Upravo to , donese ali ne sedne pred mene da preda aport , nego mi okrene leđa i moram mu stisnuti sa strane kožu tj usne na vilici da bi pustio aport.


He, he...
a ovaj moj i kada donese aport, nema kad da dangubi, ostavi ga na metar dva od mene Grin Grin Grin

Ćuti i uživaj, kada se samo setim svih tvojih muka da dođeš do kvalitetnog šteneta za obnovu starog "lovnog parka".....sjajno je sve ispalo.
 
AcaNik
 

DakiNS kaže:

Pošto živim u poslednjoj ulici u naselju , iza mene je atar , tako da nema prekida svaki dan biciklom do Veternika , lenijom gde nema divljači , na žalost , predveče ukoliko ne pada kiša ili sam sprečen , vodim ih na trčanje.

Ех да је тако код мене и ја бих. Међутим десетинама км око мене је све густо насељено. Од зелених површина је остало толико мало да је затворско двориште веће од њих. Овде су се држали логиком задњу деценију и по, где нађеш мало зеленила посади зграду одмах! Тако да бих пустио пса да се мало истрчи имам да бирам између Калимегдана, који ми је на 7,4км и Звездарске шуме која ми је на 2,2км. Даљине мерене пешке, не колима. Топчидер ми је компликован за одлазак пешке.
Друга је ствар када одемо на плац. Тада је мали свој на своме јер ловимо пар км одатле Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Tomash
 @AcaNik: preseli se Grin

Šalu na stranu, teren je bitan dok se mlad kerić obučuva, a posle kada ukapira sve šta mu je posao, tada mu je bitno istrčavanje i slobodno kretanje (i dvorište radi posao u tom slučaju), a teren je samo obostrano zadovoljstvo i lovcu i psu.

Džaba najlepši teren nadomak STANA, bolje i dvorište kakvo takvo pa i nek je najbliži teren 7-8 km, kada ima dvorište pas će biti zdrav i razgiban, to malo što mu treba jače kondicije (znači ono kada oseti divljač i kada dobije turbo i kida do iznemoglosti), to se sa dva tri izlaska u teren pred lov reši, recimo dve nedelje pred lov ja praktikujem. A mladom keriću, teren baš treba često, što zbog razvoja, što zbog obuke.
 
DakiNS
 Nemam potrebe čak ni da vodim pse na istrčavanje , dvorište mi je 3800 kvadrata , ali navika je navika , i predveče kerovi se razigraju , maltretiraju i mene i sebe , i ako ih ne istrčim , Žule pravi štetu po dvorištu . Mlad pun energije , a pošto je jesensko štene morao sam ga izvoditi zbog rahitisa , Ovako je izrastao u lepo građenog psa.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Finnskogen
 za godinu ili dve planiram da uzmem novoga psa, mozda cak godinu dana starog i uvedenog u lov ( osnove ) , moj breton je sada 8 godina i znatno je opao kondiciono tako da mi je potrebana zamena da ga ne bih previse iscrpljivao. Zna li ko zna gde mogu da se obratim za pomoc ?
 
AcaNik
 8 година? Па није то стар пас. У најбољим је годинама. Ако није у питању неактивност пса, да није у питању можда болест?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 U osmoj godini se vrlo malo primećuje opadanje aktivnosti psa . Kaže se za psa , 3 godine mlad, tri godine dobar i tri godine star. Mislim da je ili rano da se sad raspituješ ko će za 2 godine imati psa za prodaju , do tada ko živ , ko mrtav . Moja kuja je punih 10 godina , ali zato Mladi žule ima 11 meseci .I spreman je da preuzme štafetu. Zik je 15 godina i ponaša se baš starački , ne čuje , slabo i vidi , pomalo šepa , kad ga Žule malo očeše , on padne . Ali zato se na Žuleta brecne žestoko , i još uvek ga poštuju u dvorištu.Žao mi je što je tako , ali na sve načine pokušavam da mu olakšam starost.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Finnskogen
 Nije niti bolest niti neaktivnost, jednostavno je nacin lova zahtevan. Kada odem na planinu neretko lovim po sedam dana u komadu a retko kada ispod tri, tako da pas nema vremena da se oporavi.Ne pomazu ni elektoliti, vitamini i susena creva, godine rade svoje. i sada je dan lova u redu ali preko toga dolazi do umora i nekoncentracije, nekada je mogao tri pa je nakon toga uspevao da dodje sebi svaki drugi sto sada nije u stanju. Ne zelim da ga nepotrebno trosim pa zato zelim jos jednog mladog psa koji ce uciti uz njega do zrelosti i Astorove penzije
 
DakiNS
 Onda ti je vreme za nabavku . Dok ga obučiš i uvedeš u lova , možeš da ih menjaš , i tako rasteretiš matoroga a mladog uvedeš u lov , bez prevelikog opterećenja.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,239 posete www.srbijalov.com