Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Breton


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Breton
AcaNik
 Бретон је нежан и осетљив пас. Пробај прво са звуком и вибрацијом. Тек као задње решење удар струје. И нема потребе нешто јако. 27 је сасвим довољно.
Поента није да га боли већ да га само тргне из тог његовог стања у које је ушао и он ће прво да погледа где си ти. Веома је лако упропастити пса са телетактом!
Значи бретон тек после две године лови? Занимљиво Smile Требао би неко да обавести бретоне о томе да се не цимају бзв раније ;)
По мени, не значи да сам у праву, на развој бретона највише утицаја има, уз рад наравно, генетска предиспозиција и какву пас има конкуренцију у лову!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Vujo da li si ikada gajio bretone? Ako jesi kakvi su bili rezultati?. Aco potpuno si u pravu , za bretona , a mladi kolega ako nije len pročitaće temu i naći sve odgovore na svoja pitanja i nedoumice. Ako ne na temi breton onda na temi obuka pasa , ništa ne pada s neba i ne dolazi preko noći (osima zla). Malo truda da se pročita jer mislim da na temama o kinologiji bi se mogao naći materijal za ozbiljnu knjigu o obuci pasa.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Даки тачно би могао и да напишеш књигу о Бретонима. Од првог дана по доласку на свет па до задњег дана. Посебан осврт какав треба да буде однос према њима!!!
Ако треба сносио бих део трошкова ако би била штампана на Ћирилици Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
petarp016
 Postovane kolege,verujem da ima objasnjeno i napisano sve u prethodnim postovima,ali razumite,trenutno zbog ove situacije,radim smene od po 8 do 10 sati a kada ne radim cuvam klinca koji ima 4 godine,svako slobodno vreme koje ugrabin provodin s njim a ono malo vremena kad nisam s njim obicno spavam,tako da citanje prethodnih par stotina stranica i vise stotina postova trenutno mi je malo nedostizno,zato sam pustio post da mi neko ako je moguce objasni opet,izvinjavam se ako sam nekome dosadio,licno nisam citao postove dalje od par strana unazad,a ako je nekome tesko da odgovara po nekoliko puta i ne mora,valjda ce se naci neko dobre volje da odgovori
Pozdrav ljudi i svako dobro
Ruski top - IZ 27
 
Tomash
 Za aport, iako tebi nije preterano bitan, ne brini, u lovu će trčati da uzme pre drugih pasa, i kada ne zna šta će...doneće tebi. Bretonu je aport urođen, to ne brini. Prvenstveno neka se navikne na tebe, na vraćanje na komandu (apel), i neka zna da sluša.
I najposlušniji, najdivniji pas u kući-dvorištu, kada je u lovu zna da podivlja, a bretoni su posebno svojeglavi, to bre živi da te zaCenzurisanova ako mu je takva partija....
Struja je divna stvar, ali treba biti obazriv sa bretonima. Prvo, pravilo 3 sekunde, ako ga u prve 3 sekunde ne kazniš, posle toga svako kažnjavanje nema svrhe, neće znati što ga biješ. Drugo, breton je mali pas, kako god koristio struju, nemoj više od jedinice da ga tučeš, sitan je on. Jenom mu daj zvučni signal, ako te odhebe, onda ga pecni, i to je neko pravilo. Ubrzo reaguju samo na zvučni signal.
Nemac i vižla sa druge strane, oni se na šesticu samo malo pokunje, i njih baš treba dobro drmnuti da se opamete. Dok recimo breton ili poenter su nežniji, njega cimneš na keca on odskoči ko mačka kada je pogodiš vazdušarom, i arlauče Smile a sledeći put mu treba samo zvučna opomena.
 
AcaNik
 

petarp016 kaže:

Postovane kolege,verujem da ima objasnjeno i napisano sve u prethodnim postovima,ali razumite,trenutno zbog ove situacije,radim smene od po 8 do 10 sati a kada ne radim cuvam klinca koji ima 4 godine,svako slobodno vreme koje ugrabin provodin s njim a ono malo vremena kad nisam s njim obicno spavam,tako da citanje prethodnih par stotina stranica i vise stotina postova trenutno mi je malo nedostizno,zato sam pustio post da mi neko ako je moguce objasni opet,izvinjavam se ako sam nekome dosadio,licno nisam citao postove dalje od par strana unazad,a ako je nekome tesko da odgovara po nekoliko puta i ne mora,valjda ce se naci neko dobre volje da odgovori
Pozdrav ljudi i svako dobro

Е ту правиш грешку ;) Што ти чуваш клинца уместо да бретону препустиш да то ради ;)
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 

AcaNik kaže:

Даки тачно би могао и да напишеш књигу о Бретонима. Од првог дана по доласку на свет па до задњег дана. Посебан осврт какав треба да буде однос према њима!!!
Ако треба сносио бих део трошкова ако би била штампана на Ћирилици Smile


Otkako sam u peMziji ne stižem ništa uraditi Presrean
Počeo sam paralelno pisati dve knjige , jednu skoro autobiografsku , a drugu o dresuri pasa sa akcentom na bretonima . Međutim prvo pripreme za penzionisanje pa izgradnja vikendice na Dunavu oduzeše mi sve vreme , sad još pravim nameštaj kakav sam zamišljao da bude u vikendici , ali se nadam da će knjige ponovo u skorije vreme da dođu na red posebno ako se kurtališem kuće.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Petre kada psa dovedeš kući , ne hrani ga dva dana, ali da ima dovoljno vode. Možda izgleda surovo , ali će ti olakšati i sigurno poboljšati odnos sa psom . Posle dva dana kad onako gladan hoće da pojede i staru cipelu ( a bretoni vole jesti), priđi mu i ponudi granulu ili još bolje komadić slanine 1x1 cm . naseckaj sitno da li slaninicu ili neku salamicu ili čvarak pa drži u džepu u vrećici ili još bolje čaši od jogurta da se ne umastiš . Pusti ga da se malo istrči po dvorištu pa ga zovni samo jednom , kad priđe nagradi ga sa komadićem poslastice , pa ga pusti da opet pretražuje dvorište da bi upoznao svoju buduću teritoriju. Ponovo ga pozovi i kad dođe probaj mu komandovati da sedne , ako posluša nagradi ga . Svaku odmah izvršenu komandu odmah nagradi uz pohvale i milovanje , ali ne preteruj , desetak minuta prvih par dana tako radi . Sledeći dan kad dođeš u dvorište ima odmah da trči prema tebi , nadajući se nagradi , a i nagradi ga posebno ako uradi odmah komandu . Psa nemoj tiući jer će ti se osvetiti na njemu najviše odgovarajući način ( nerad i neposlušnost). Obavezno ga samo ti hrani, i prvih desetak dana hrani ga samo sa pola porcije da bi bio više zainteresovan za nagradu .posle otprilike dve nedelje izvedi ga prvi puta u šetnju , ali na povocu uz obaveznu nagradu u poslastici na koju si ga naučio , pod uslovom da izvršava komandu , posle nedelju dana šetnje na povocu veži mu duži kanap od desetak metara da bi mu dao priliku da se malo udalji od tebe ali i da proveravaš da li će dolaziti odmah na poziv , svaki dolazak , nagradi a neodazivanje kazni sa trzajem kanapa da bi shvatio ko je gazda i da si ti vođa čopora kojem se uvek bespogovorno mora pokoriti. Ako ni na trzaj ne dođe , lepo da privuci kanapom , malo ga prodrmaj za kožu na vratu i skrati kanap na dužinu povoca i momentalno se okreni i idi kući , jer je njemu uskraćivanje šetnje još veća kazna. Eto Petre skratio sam koliko sam mogao ali veruj lakše je čitati nego sve po ko zna koji puta pisati.Skoro zaboravih da ti napomenem , pas najviše razmišlja stomakom .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
petarp016
 Hvala puno na odgovoru,uz vase sugestije,nasao sam sinoc malo vremena i preso mozda trecinu teme dresura pasa,ovo mi svakako znaci od vas kao velikog poznavalaca bretonaca a i pasa uopste,predstoji mi rad sa kerom kad dodje kod mene,i nadam se uspehu,inace ker ima savrsenu marku,video na snimcima,dok sve ostalo po recima gazde slabo,videcemo prvenstveno da kad se navikne na mene pokusam da ga skratim maks moguce pa na jesen u lov Smile Poz i svako dobro
Ruski top - IZ 27
 
Vuja
 

DakiNS kaže:

Vujo da li si ikada gajio bretone? Ako jesi kakvi su bili rezultati?. Aco potpuno si u pravu , za bretona , a mladi kolega ako nije len pročitaće temu i naći sve odgovore na svoja pitanja i nedoumice. Ako ne na temi breton onda na temi obuka pasa , ništa ne pada s neba i ne dolazi preko noći (osima zla). Malo truda da se pročita jer mislim da na temama o kinologiji bi se mogao naći materijal za ozbiljnu knjigu o obuci pasa.



Bretone nisam, ali zato sa nemcima vodim borbu, imao sam kradkodlake sad ostrodlake. I moje iskustvo sa teletaktom je upravo bazirano na njima, oceva kuja je toliko tvrdoglava da je to strasno moja je jednom dobila ogrlicu i vise joj ne treba.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
kolega_LOVEc
 Ja sam svojim očima video kako je nemac otporan. Odbije komandu i tačno zna šta sledi, zgrči se i pre nego što ga gazda udari strujom, izdrži bez neke preterane reakcije i nastavi ono što je naumio .
A moje neko skromno iskustvo sa bretoncima je da trebaš biti " pokvaren" kad ne slušaju, kažnjavanje ne vredi a i nagradjivanje uspeva delimično, jer su pametni pa podmićivanje slabo ide.
Ja sam sa svojim štencima shvatio da pali ignorisanje, kao pravim se da sam ljut i da ga ne vidim a kad je dobar onda puno maženja i kontakta.
Imam utisak da su baš zahtevni za rad, ali pružaju isto toliko a i više u lovu i druženju.
Vim vi repellere licet
 
DakiNS
 Imao sam nekoliko bretona sa kojima jednostavno nisam imao vremena raditi , a nije ni trebalo , kako se kasnije uspostavilo . Jednostavno su kopirali ostale starije pse , čak i dolazak na poziv . Breton se voli nadmetati , neverovatno je da pas sa kojim nije rađeno tačno prati šta je radio onaj koji je dobio nagradu , i kopira ga da bi i on zaslužio.Što se tiče ignorisanja , to im je jako bolno , posebno ako su naučili da imaju punu pažnju . Razlika u karakteru nemca i bretona je velika , Imao sam skoro sve rase ptičara koji su kod nas zastupljeni a neke nisam ni hteo da imam , kod bretona me oduševljava intiligencija i dovitljivost . Problem kao i kod drugih rasa jeste prejak temperament , kad naumi nema te prepreke koja će ga sprečiti. Žule je upravo takav , zato ga i zovem Hudini u poslednje vreme.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
petarp016
 Kolege,uzeo psa kao sto najavih ranije,dok sam bio kod coveka,izveli ga po terenu i markirao 2 koke,za divno cudo lepo se ponasao,pretrazivao teren u cik cak i nije se odvajao dalje,mada oseca se nedovoljna utreniranost i neposlusnost na komande,elem sta sam hteo da pitam,ima cvrstu marku,samo se trese dok markira,onako kao da mu je hladno,jel imao neko takvo iskustvo sa psom?
Ruski top - IZ 27
 
DakiNS
 Normalna stvar , jak temperament, utuda drhtavica.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
tomo vrbas
 Kazu da pas kada markira divljac moze da smrsa za dan i preko kg!Inace to je odlika i mana bretona da imaju cvrstu marku i kad zakuju znaju da ostanu u trsci da se ojadu zabavis dok ga pokrenes.
 
DakiNS
 Sve zavisi od samog psa. Moj stari Zik je u gustišu da li trska ili parlog , markirao , ali bi vrlo brzo prelazio u lagani kule a kako se fazan izvlači on počinje da kevće i to pred samo poletanje fazana što mi je bio signal da se spremim za pucanje . Mnogo toga zavisi od starosti , iskustva i intiligencije psa.
DakiNS priložio:
2003_1.jpg

KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
petarp016
 Ovaj kercic kog sam uzeo,po prici lagano prati fazana kako se izvlaci,kod nas u Leskovcu to kazemo "lepi" fazana,a sad necu ga voditi na terenu bar jos desetak dana da se navikne na mene,pa cemo videti od cega je sazdan Smile
Ruski top - IZ 27
 
DakiNS
 Petre psa povedi u lov tek kada budeš uveren da se vraća na prvi poziv , ako ga sada povedeš, a još te nije prihvatio kao novog gazdu , upropastićeš ga zauvek.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
petarp016
 Ne,niste me razumeli,u lov ga vodim tek na sledecu jesen,za desetak dana idemo on i ja prvi put u setnju,pa postepeno po terenu Smile
Ruski top - IZ 27
 
AcaNik
 Нос га и даље служи како треба Smile
i.ibb.co/3h9cSBC/10-02-05-cab8b9b6e2f31ccf91947e92f213d93a69d27e8e7f1676ad403907a6b3afbcc3-2f1c5513.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,287,006 posete www.srbijalov.com