Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: M48


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
M48
sasaruma
 Kada sam registrovao ovu pusku ista je bila u sto posto originalnom stanju i nije bilo nikakvih problema.A sta da onda kazemo za lk M48/63 crvena zastava cista vojnicka puska namenjena tenkistima bivse jna ali nikada nije usla u vojnu upotrebu nego zavrsila po nasim i stranim lovistima.
 
ssekir75
 једино што сам ја хтео да кажем је да се стилови не мешају. оригинал м48 је све теже наћи и штета је да је ово урађено. много паметнија варијанта је ставити нови кундак и ништа друго не дирати.

питање разлике између м48 и лк м98 и м98к и лк м70 сам постављао више пута и расправљали смо на ту тему. разлика је у шминки, тј дрвенарији. мада, кад би се појавио с овом пушком у ловишту колико њих би знало да је у питању војна пушка док не приђу близу? (ако и тад знају шта је)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
canis aureus
 ssekirE ondaK bi biJo pravi Sniperist' s šesetdevetku Kalanjikov

... nego, nesi odgovoriJo na ovaj mI upis!?

canis aureus kaže:

Zbunjen

... aj sadE, koja mundža sa slike nije dozvoljena jer je "vojna" a koja je dozvoljena jer je "civilna" "lovačka" "sportska" "takmičarska" ... ?!?
End, kolika je razlika između ove mundže? Zum
canis aureus priložio:
8x57js_-_79mm_1.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sasaruma
 U Srbiji je zabranjeno samo ono sto nemoze da se nabaviKolce
 
canis aureus
 

canis aureus kaže:

Zbunjen

... aj sadE, koja mundža sa slike nije dozvoljena jer je "vojna" a koja je dozvoljena jer je "civilna" "lovačka" "sportska" "takmičarska" ... ?!?
End, kolika je razlika između ove mundže? Zum


... po prethodnom pisanom na prethodnoj strani važno je obeležje i pakovanje da bi se nešto smatralo da jeste ili da nije ...
Pa?!
canis aureus priložio:
8x57js_-_79mm_2.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 

ssekir75 kaže:

једино што сам ја хтео да кажем је да се стилови не мешају. оригинал м48 је све теже наћи и штета је да је ово урађено. много паметнија варијанта је ставити нови кундак и ништа друго не дирати.

питање разлике између м48 и лк м98 и м98к и лк м70 сам постављао више пута и расправљали смо на ту тему. разлика је у шминки, тј дрвенарији. мада, кад би се појавио с овом пушком у ловишту колико њих би знало да је у питању војна пушка док не приђу близу? (ако и тад знају шта је)



Ova stara snajperska puška bi mogla da prođe pod lovački karabin i bez prepravki, jer jedini striktno vojni deo na njoj je zadnji tangentni nišan. I naravno vojna optika, ali ovde je sada reč o karabinu a ne o optičkom nišanu.
Godinama sam pokušavao da nabavim ovu pušku i nije mi uspelo. A hteo sam je lično za sebe i na dozvolu.
Tri prsta 2Kolce
 
arli
 Ne znam za bucu iz Mladenovca, da li kod njega može još uvek da se nađe orđinal. Nekad je imao masu m48-98,prva ruka na vojskuCool
 
ssekir75
 

canis aureus kaže:

ssekirE ondaK bi biJo pravi Sniperist' s šesetdevetku Kalanjikov

... nego, nesi odgovoriJo na ovaj mI upis!?

canis aureus kaže:

Zbunjen

... aj sadE, koja mundža sa slike nije dozvoljena jer je "vojna" a koja je dozvoljena jer je "civilna" "lovačka" "sportska" "takmičarska" ... ?!?
End, kolika je razlika između ove mundže? Zum


нисам одговорио, али сад видим да сам и погодио (по стању чауреGrin). прва два лево су ловачки а задња 3 војни.

п.с. подунавац, једном сам био налетео на оглас за м69, човек тражио 1000е. јесте и ретка и одлична, али има и м70 за 10 пута мање. иначе, чујем да ће да је враћају у службу уз неке преправке. успут, која је ово монтажа на м69? чуо сам да је знала добро да заебе ствар.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
canis aureus
 

ssekir75 kaže:



нисам одговорио, али сад видим да сам и погодио (по стању чауреGrin). прва два лево су ловачки а задња 3 војни.



... a to određuje boja oko kapisle!?!
i sad jedna je dozvoljena a druga nije dozvoljena Confused
... efekat na cilju ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
SharpShooterSer
 jel ovo podpada pod M48? da ne bude da u lov idem sa nečim što nije lovački karabin, iako mu oružni list kaže da je lovački?

jbg još čekam Leupold-a, pa u međuvremeno pozira Tasco


i2.photobucket.com/albums/y43/UlicniTrkac/Firearms/2016-04/1F152A59-8D96-43F3-9362-7AC9337BE7F7.jpg

i2.photobucket.com/albums/y43/UlicniTrkac/Mobile%20Uploads/2016-04/A427DB60-3355-457D-8261-BF2688275E04.jpg

i2.photobucket.com/albums/y43/UlicniTrkac/Firearms/2016-04/F606B668-ED06-45B3-AB17-8B386E24F5D1.jpg
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
Max011
 Desni zatvarač levi kundak. Neobična kombinacija. Pitanje koliko je koštalo sve ovo i da li je dostiglo cenu novog levog karabina? Ali ako je tebi pasent svršenom poslu mane nema.
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
sasaruma
 Lepo odradjeno nema sta ali od M48 ostao samo sanduk.
 
DakiNS
 Izvinte a po čemu vidite da je M48
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
SharpShooterSer
 ma to sam im ja odao da je M48 Grin
iskreno nisam ni gledao koliko kosta leva akcija i sl. dobijen je desni, pa sad kad je vec tu, da ga ulepsamo. nije samo sanduk od 48ice, sve sem kundaka je od 48ice.
samo je majstor Pero to odradio do najsitnijeg detalja!
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
golf071
 OdobrenoBravo 2 odlicno izgleda.iveli
Novine
 
sasaruma
 Jedno pitanje za strucnjake sa naseg foruma. Da li cev od k98 pase na m48. Nasao sam novu cev od k98 i ugradio bih je na moj m48 a za to imam jos dva dana zbog legalizacije i hitan savet bi mi dobro dosao, unapred hvala.
 
tomo vrbas
 Trebalo bi da pase ja mislim da imaju isti korak navoja jedino ne znam kako ce se zatvarac uklopiti.Mada sve moze da se resi ti je privrni legalizuj pa onda na tenane je sredjuj!
 
canis aureus
 Odgovara.
A zatvarač zabravljuje u sanduku tako da ne bi trebalo da bude problema sa zabravljivanjem
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
davorcalic
 kao što napisah pre godinu il dve, i ja imam K98 8x57 i imam problem sa cevkom, bila vojna pa ostalo znate u vezi kapisli i čišćenja.... Dobio je pok. otac, (vodnik 1. klase)....
pa bi ja pitao : Gde može da se nabavi nova cev original za K98...?
Nije toliko cev loša al hoću da budem siguran, razmišljam da je odnesem kod puškara u ZR da je pogleda pa ako bude moralo da se menja da znam gde može da se nabavi.... nebitne su i pare i sve, to mi je uspomena od pok. oca...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
canis aureus
 vako javno ne može niĐe ... sigurno Chut
jedino u Zastavi
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,502 posete www.srbijalov.com