Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: M48


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
M48
Podunavac
 Odlično urađeno druže i tehnički i vizuelno.B) Uvodnik je inače najveći problem kod prepravljenih vojničkih pušaka, a mnogi majstori ili zaborave da ga srede ili ne znaju. Ne sviđa mi se jedino ručica zatvarača, bolje mi leži sa kuglom, malo pomotan dole i malo unazad. I deluje mi nekako dugačka cev s obzirom da je mitraljeska.
 
canis aureus
 Cev deluje duža nego što jeste jer je kundak skraćen i stanjen da bi karabin izgledao srazmerno. Skraćen je i zbog gumenog amortizera koji je prilično deb'o a i po mojoj meri da mi ne štrčiConfused
Ručica zatvarača jeste bez kugle ali je u krajnjem delu savijena tako da nije nimalo "sporija" a omogućuje mi postavljanje najniže montaže opt.nišana. Imam još jedan zatvarač sa ručicom sa kuglom koji je prilično niži od Zastavinog ali ipak višlji od ovog koji koristim.
...
Sve u svemuComp
služi me odlično a i ne izgleda loše
 
vlada lovac
 B)Obzirom na to gde je radjen nisam ni sumnjao da tako izgleda, skladno uradjen kundak pa se ne primećuje da je cev malo kraća od standardne dužine za taj kalibar, ali kad je uporedimo da dužinom opt.nišana, vidi se
 
vlada lovac
 Kolega pre par dana kupio preradjenu M48 na kojoj nema nikakvih drugih oznaka osim odozgo na sanduku umesto grba FNRJ stoji logo FN
i52.tinypic.com/2aj8dxi.jpg
na stepenastoj cevi, koja je inače potpuno nova kao i ceo karabin, kao da je iz prodavnice, ostali vojni nišani (zadnji sa gajkom i klizačem) i pored utisnutog kalibra 8x57JS vidi se god.proizv.92, a sve to za 100e
 
Podunavac
 Onda to verovatno i jeste Belgijska puška. Kao i mnoge druge zemlje i Belgija je radila svoju verziju čuvene Mauser puške pod oznakom FN M 1924/30 u kalibru 7,9 mm.
Tri prsta 2Kolce
 
270
 Zastava je ranih devedesetih prodala gomile ovakvih karabina vojnim licima i policiji po povoljnim cenama na 12 mesečnih rata a radilo se o repariranim M48 kojima je obrisan grb nekadašnje FNRJ na prednjoj strani sanduka i utisnut stilizovani logo FN!
 
vlada lovac
 Uf, stvarno neznam o čemu se radi, video sam jednu belgijanku pre par godina, čini mi se da je na istom mestu imala belgijski grb i ispod njega oznaku modela koji si naveo, ostalih detalja se ne sećam, a ovo bih rekao da je neka domaća prerada m48, a i prethodni vlasnik je penzionisano vojno lice, ali zašto stoji gore FNConfused
 
vlada lovac
 Kolega 270, napisao si odgovor dok sam pisao poruku, pa nisam video na vreme, izgleda je to TO, a šta je razlog stavljanja tog FN
 
270
 Pa tada je već izašla "Yuga" iz mode pa da stari grb sa šest baklji koji asocira na "bratstvo i jedinstvo" tada već zaraćenih naroda ne bode oči novokonponovanim Srpskim patriotama! Drugog razloga stvarno nema!
 
Podunavac
 Ako je to jedini razlog zar to ne bi moglo da povuče neku sudsku tužbu za plagijat? Od ozbiljne firme kao što je Zastava tako nečemu se nisam nadao. A imamo mi srbi i lepši grb i od FN-a i od SFRJ. Ko je imao prilike da vidi ČK i Sokolsku pušku nastale od naše M24 zna o čemu govorim.
Tri prsta 2Kolce
 
270
 Tačno Podunavac, ali tad, devedesetih, je u Srbiji bila velika podela na "Četnike" i "Partizane" pa sa ovim FN logom ugodiše i jednima i drugima!
 
Podunavac
 To je onda bilo najblaže rečeno neozbiljno od čelnih ljudi iz Zastave. Da se nije raspadala država, a evropa i sama u tome učestvovala, Zastava bi debelo platila takvo "ugađanje".
Tri prsta 2Kolce
 
LM
 Interesuje me koliko bi koštalo da se jedan M 48 sredi, prije svega bih promijenio kundak, kočnicu (ova sada je leptir tipa), i možda bi trebalo srediti ručicu zatvarača. Prije svega me interesuje da li ko ima informaciju ko to može srediti u BiH, to mi je najbliže, može i Srbija, ali mi se ne prebajuće karabih preko grane. Ma to mi je kupio ćale za diplomski, kada sam još bio student, i finansijski glot, bilo bi lakše da ga prodam i kupim novi zastavin, sa polimerskim kundakom, hmmm što bi taj sjeo, ko budali šamar, ali ćale je ćale...
 
kelt
 ma uradi ti tu 48-icu to su dobre puske. kundak nemoj polimerski to ti je shit. nadji nekog kundacara i malo sredi cijev da nije stepenasta. i bog te vidio ima da ti sanjom lovis dok si ziv, a i tvoj naslednik , a verovatno i njegovB)
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
denisedi
 Daju mi nov M48 znaci bio je konzerviran kao nov probali smo ga na strelistu i jako precizan i mislim se dali ga kupiti pa sta mislite vi dali kosta ta puska toliko,oko300e.Planiram je kupiti.pozz
Bog ne racuna onih dana prodjeni u lov.Bravo 2
 
ohotnik
 

denisedi kaže:
Daju mi nov M48 znaci bio je konzerviran kao nov probali smo ga na strelistu i jako precizan i mislim se dali ga kupiti pa sta mislite vi dali kosta ta puska toliko,oko300e.Planiram je kupiti.pozz
Da bih ga sredio kako treba trebace ti jos toliko A za 300 evra koliko ti trazu za njega mozes kupiti bukvalno nov zastavin lovacki karabin i biti miran.
 
Dare_Makedonija
 Za 300e kaj na tesko deka ke najdis nekoj podobar karabin
 
kelt
 au sto ga zavrcu ovi juzni Srbi nista ne razumem. za trista evra mozes kupiti 3 48-ice. nemoj da te vacare.karabin m-70 novi ti je oko 350ev.
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Podunavac
 Polako ljudi. U Makedoniji su možda drugačije cene. A ni u Srbiji nov M70 nije ispod 450 evra. Ne znam da li negde ima za manje? U Hrvatskoj je preko 700 evra, pa je tako možda i u Makedoniji. A i ja smatram da je bolje uzeti polovan lovački karabin, nego novu M48 pa je prepravljati.
Tri prsta 2Kolce
 
Dare_Makedonija
 Nov m70 je negde oko 450 e . Ako se dobro secam
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,391 posete www.srbijalov.com