Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: M48


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
M48
Dare_Makedonija
 Moze li se ugraditi optiku m48?
 
denisedi
 Jas mislam deka moze samo ako se preraboi zatvoracot,sepak neka kaze nekoj koj poseduva.
Bog ne racuna onih dana prodjeni u lov.Bravo 2
 
Dare_Makedonija
 A ne znam dali kaj nas vo Makedonija ima nekoj dobar majstor sto raboti so oruzje. Edinstveno ako ima nekoi nekogasni majstori od Suvenir od Samokov, ako znaes nekoj mozes da mi kazes. Pozdrav
 
Dare_Makedonija
 Dvoumim se izmedju jedne ovakve ili neku u cal. 30-06(preporucili su mi jednu Zbrojevku u tom kalibru). Svaki savet bi bio dobrodosao
 
Podunavac
 

Dare_Makedonija kaže:
Dvoumim se izmedju jedne ovakve ili neku u cal. 30-06(preporucili su mi jednu Zbrojevku u tom kalibru). Svaki savet bi bio dobrodosao



Ako već možeš da biraš moj ti je savet da uzmeš Zbrojovku. Da bi se M 48 dobro prepravila na lovački karabin, stvarno treba da bude dobar majstor, a to opet dosta košta. Zbrojovka je odlične kvalitete a i ovaj kalibar je odličan.
Tri prsta 2Kolce
 
canis aureus
 ... a i obe su u podjednakoj ceni pa je potpuno nebitno ...

Dare sve zavisi koliko imaš novca na raspolaganju!
Od M48 može prilično jeftino da se dobije lovački karabin u odličnom kalibru dok Zbojevka je odlična ali i cena ume da bude paprena.
Ako imaš para= Zbrojevka a ako imaš malo manje= M48
(M48 može da bude odličan karabin, a i sve zavisi šta bi ti hteo da prepraviš i promeniš na njoj)
 
Dare_Makedonija
 Ok. Hvala puno. Zbrojevka je inace nova iz radnje a m48 je razume se polovan. Da uzmem sebi prvo jednu sacmaricu pa onda cemo lako o karabinu.
 
canis aureus
 Dare a za koju divljač planiraš karabin najviše da koristiš?

Velika je razlika u ceni između polovne M48 i nove ZbrojovkeIznenadjen možda je kod Vas u MakedonijU Zbrojovka jeftinija a M48 na ceniHmmm
 
Dare_Makedonija
 U radnji prodavac mi je rekao da je cena Zbrojevke 500e. A inace planiram da karabin najvise koristim za DS pa posle ako da bog i za komercijalni lov srndaca i mozda jelena. Pozz
 
Sniper Hunter
 Za 500e (ako je samo toliko) kupi zbrojovku i ne razmisljaj ,tu nema sta da prepravljas.iveli
 
vlada lovac
 Ako je 500e to je prilično jeftino, kod nas mislim da je nema ispod 800e pa naviše, u zavisnosti od modela. Za 500e... pa još i možeš da biraš kalibarGlavu o zid
 
Dare_Makedonija
 Hvala momci na vase savete
 
RILE
 ako moze pomoc oko izrade montaze za ovaj karabin zbog drugacije kocnice i gde ih kupiti..xvala unapred
samo low srbijalov
 
Podunavac
 Za karabine sa lepitr kočnicom tipa Mauser M98 postoje visoke montaže (švenk i fiksne). Međutim moj je savet vlasnicima ovakvih pušaka prepravak kočnice umesto ugradnje visoke montaže. Kočnica može da se prepravi na više načina, zameni spojnica ili samo leptir. A za montažu je bolje da je što niža i da optika stoji što bliže osi cevi.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 mozda je leptir kocnica ruzna, ali je sigurna. jedina mana je sto se relativno tesko preklapa, ali to se lako resi poliranjem. mozes nositi metak u cevi i zakocen karabin bez bojazni da ce se otkociti zakacanjanjem za nesto.

sto se tice prepravke m48, jedino sto se MORA prepraviti je kundak. onaj vojni je dobar samo za udaranje u glavu jer ima metalni potkov. sve ostalo je estetika, koja je pozeljna ali ne i neophodna. dugo sam koristio ovako "prepravljen" karabin (doduse ne za lov nego za vezbu gadjanja), i nisam imao nikakve probleme. jedino sto mi se ne svidja jeste v nisan, mada se i na to covek navikne. inace je ovaj "moj" komad bio u super stanju, vlasnistvo jednog penzionisanog general majora (koji je sasvim slucajno moj stric Smile )

kad bih nabavljao m48 trudio bi se da ga nabavim originalnog, sa grbom sfrj i vojnim kundakom. doduse, sluzio bi za "nek se nadje" a ne za aktivan lov. lovacki karabini koje sam ja isprobavao bili su precizniji i ugodniji za gadjanje od prepravljenih 48ca, tako da ko se misli bolje nek kupi pravi lovacki.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
PEZ
 

ssekir75 kaže:

kad bih nabavljao m48 trudio bi se da ga nabavim originalnog, sa grbom sfrj i vojnim kundakom.


A bajonet...
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
I Jevtic
 pez druze sta ti uradi sa tvojom prepravkom
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
PEZ
 

I Jevtic kaže:
pez druze sta ti uradi sa tvojom prepravkom


Ne pitaj druze Shock Znas onu "Obecanje ludom radovanje!"
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
davorcalic
 pozdrav...ja imam m48, vojnu pušku sa grbom SFRJ bila je originalna sa bajonetom i moj otac,bio vojno lice,odneo je negde i uradio sledeće; skinuo sve metalne delove sa kundaka,skratio podkundak ,malo ga obradio ...sve u svemu nikakvo ulaganje da kažeš skupo....zašto da dirate cev....nema potrebe...jedino neznam dali leptir smeta za optiku ali kako nesmeta onda vojnom modelu optike za m48...neznam detalje oko tipa,marke ili bilo čega samo sam je video i znam da postoji...moze se nabaviti čini mi se na najlon pijaci u ns(video ih moj buraz nekoliko na par tezgi oko 3000 din) i na vojnom otpadu u zemunu...mislim da je ZRAK_ova....nikako ne koristite vojnu municiju a ako morate ili neznam zbog čega zelite, koristite samo metak sa ljubičastom bojom oko kapisle jer je to zrno,, izbalansirano,, opet kazem tako mi je otac pričao. treba da platim još 4600 din za dozvolu i nosim je kući...jedino što mi ostalo od pokojnog oca...i znam kad ju je doneo 1992 god bila je potpuno nova ..nekorišćena...to su delili podoficirima za 50 god JNA...i davali im dozvole kao lovacki karabini 8x57 CZ...pustam sliku ovih dana
 
DakiNS
 

pez kaže:

ssekir75 kaže:

kad bih nabavljao m48 trudio bi se da ga nabavim originalnog, sa grbom sfrj i vojnim kundakom.


A bajonet...


Jel vaki
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 26
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Online
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,209,828 posete www.srbijalov.com