Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pravilnik o ustanovljavanju lovišta


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pravilnik o ustanovljavanju lovišta
Sremac75
 Poštovani Banatski,
na sreću lov jeste otvoren, ali na nesreću obaveze nisu ispunjene, dozvola nema pa nema.
U pravu si 100% za pravnog sledbenika, LD "Jelen" hoće da bude samostalno, ali Skupštinu udruženja čini 13 društava, i to seoskih sa malim revirima i malim brojem članova, i šta će biti ako Skupština udruženja ne izglasa podelu udruženja?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Banatski Fazan
 Da, da, znam, to je problem. Svako Drustvo, koje bi moglo po velicini Lovnog revira da sami gazduju, i finansijski taj poduhvat mogu da podnesu, trebali bi da mogu da izadju iz LU, i sigurno postoji nacin za to. Evo tu smo na forumu, pa nek Lovci iznesu mogucnost da li to moze u slucaju ako dosadasnjo Udruzenje to nece da izglasa, i kako??
 
Sremac75
 Banatski,
a gde je tu naša lovačka solidarnost i drugarstvo.
Konkretno mi smo najveće Društvo u Udruženju i samo bi mi MOŽDA, ali samo možda, mogli da budemo sami, ali kada to znači da će svi ostali morati da se pogase i okače puške o klin, da li je to za tebe prihvatljiva cena za našu samostalnost?
Ja ću njih razumeti ako budu na Skupštini glasali protiv razdruživanja, jer nemaju alternativu sa svojih 30-40 članova. 
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Banatski Fazan
 Slazem se sa tobom, Sremac, treba to dobro, mudro i za dobro svih Lovaca pametno uraditi, a da drugarstvo, druzenje i sva prateca lepota lova ne strada!! Budi sad pametan. Bice skupo, svakako, pa ce, po svoj prilici, broj Lovaca biti znatno manji. Pa eto druge pocetne osnove, itd.....
Ajd malo i da radim nesto, da bi mogao da platim sta treba.....
Pozdrav.
 
boro
 Zabole njih za druge, takvim samoživcima je bitan samo njihov interes (novčanik). Oni otkad znaju za sebe pokazuju ljubav prema sebi samim, kao i prema mesu i parama uostalom. Sremac zna na koga mislim.
 
Sremac75
 Znam Boro,
ali šta ja, ili bilo ko od nas može da uradi.
Tužno je, ali svi su počeli da gledaju samo svoje interese i da ih ostvaruju po svaku cenu, i to baš po svaku!
Ja neću biti sretan ako moji prijatelji iz malih LD ne budu mogli da love, a neću biti više ni ponosan što sam lovac.
Banatski-sretan rad!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 

boro kaže:
Šta da kažem na repliciranje izmedju Lale i Dragana, obojica su u pravu. Svi mi koji ovde iznosimo svoje misli ili cinjenice treba da odgovaramo za sve izreceno. I podrazumeva se da posedujemo i materijalne dokaze kada nešto tvrdimo. Nisam za to da se na forumu cenzuriše u objavljuje samo ono što ne bi izazivalo reakcije, i da tako stvaramo lažnu sliku da nam je u lovačkoj organizaciji sve u redu kada znamo i svedoci smo brojni malverzacija i zloupotreba od strane mnogih kako rukovodstava udruženja, društava, saveza pa i državnih predstavnika.
Forum i treba da postoji da bi se javno moglo ukazati na razne probleme pa i zloupotrebe, jer gde bi drugo mi obični lovci mogli iskazati svoje mišljenje i dići svoj glas u odbranu naših prava.

Boro, šta ti misliš, da ja ne znam da se u praksi dešava sve i svašta, brljotine čak i tamo gde, po difoltu, ne bi smelo da ih bude (policija, sudstvo...)!? Pa ne živim ja na Marsu, nego ovde u Vojvodini, u Srbiji. Ali isto tako znam da postoje i propisi koji regulišu javno iznesenu reč, i to važi i za ovaj portal. Ima brljotina, svakako, ali za svaku optužbu mora da postoji dokaz. Paušalne ocene i optužbe MOGU biti sankcionisane. A ja moram i o tome da mislim. Do sada je ovaj Portal pogledan preko 1.820.000 puta, mora postojati odgovornost za ovde napisanu reč! A ne da se desi, kao što se dešavalo, da me posle izvesnog vremena kontaktiraju članovi preko PP i traže da brišem neke upise, jer imaju problem zbog njih! Koliko je npr. policajaca pogledalo ovaj portal, pa šta mislite, kad neki policajac pročita 'policija krši zakon umesto da ga sprovodi', kako se oseća čovek koji radi taj posao čestito? Isto važi i za sudstvo, i za sve druge... Kad bi se to dozvolio ovde na forumu, prozivke bzvz., onda bi svako od vas mogao da napiše npr. da su administratori ovog portala krivolovci, da su lopovi, i nikom ništa?!? Ljudi imaju svoja imena i prezimena; ako Petar Petrović krade, onda napiši da je Petar Petrović lopov i daj dokaze. A nemoj napisati da policija (u kojoj radi P.P.) krši zakon, i krade. To je već paušalna optužba. I šta recimo neki podnese tužbu protiv Srbijalov portala, jer dozvoljava neosnovano iznošenje optužbi? Ko će da odogovara? Onaj koji je napisao, ili onaj koji je dozvolio postavljanje? Ili obadvojica?
Nije sve crno belo; iako svi ovde imamo nickove, a ne prava imena, najmanji je problem da se nadje ko je ko. A još lakše je da se utvrdi ko je osnivač portala, na kom serveru je hostovan, ko su admini, i sl.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Limun
 Lalo sasvim si u pravu,osetio ja na svojoj koži! Ipak je bolje da nam ovaj forum služi ,pre svega za druženje i razmenu nekih lepih iskustava,a da problema ima to je evidentno,ali je i evidentno da ih na ovaj način i ovde nećemo rešiti. Zato kao što Lala kaže"pamet u glavu" i hajde malo da pričamo o lovu! 
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Sremac75
 Ajde da se držimo teme, tj. Pravilnika!
Sada sam siguran da niko od nas neće moći sve ovo da ispuni, i za mene je strašno što samo ovako mali broj lovaca reaguje na sve što nam se dešava.
Da li su ostali nezainteresovani ili neće da gube vreme, smatrajuću da će svakako biti kako biti mora, nije mi jasno.
I ja sam svestan da smo dovedeni red svršen čin, ali barem mogu da lajem, lakše mi bude.
SadAngry

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Sremac75, ljude jednostavno više zanima koliko i gde ima fazana ili zeca, nego ova tema o propisima. A pošto ih vrlo slabo neko informiše o važnosti, i niko im ne kljuca svaki dan da je došlo stani-pa'ni vreme, onda većina tera po starom, dok ih ne klepi po ušima nešto.
U pravu si, ovakve troškove koji će nastati po ovom pravilniku i po zakonu o divljači i lovstvu, i po zakonu o udruženjima gradjana, neće moći da izdrži većina LU. Članarinom se neće moći finansirati u celosti, pa će biti dovedeni u nuždu da rasprodaju divljač u komercijali, da bi preživeli, a članovi će da gledaju kako drugi love u njihovom lovištu za pare. Pa kad LU rasprodaju divljač, onda će da odu u stečaj, i da izgube lovište. Po mojoj proceni, to će biti za jedno 2 godine. Tri godine maximalno. A u medjuvremenu će se članstvo osipati.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sniper Hunter
 najveci problem po meni je sto i u udruzenjima svi cute kao zaliveni i prave se da nista neznaju a ustvari utvrdjuju pozicije i fotelje ne kazem uopsteno svaka cast casnim izuzecima ali ih ima malo jer nije lako se odreci visegodisnjih navika i privilegija da se bude bog i batina
 
Sremac75
 Lalo,
a kada rasprodaju divljač, ode i garancija!
Biće tu i zatvora i imovine na doboš!
Sniper,
nisu oni svesni da će brzo ostati i bez tih pozicija, jer bez nas neće biti ni njih. A kada dođu pod udar kaznenih odredbi ovih novih zakona izgubiće mnogo više od fotelja.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Banatski Fazan
 Lalo i kolege drugovi Lovci, evo danas sam imao prilike da konsultujem jednog pravnika oko recenice u pravilniku o ustanovljavanju Lovista, koja se odnosi na Garanciju, posto mi je i dalje nejasno nasta se odnosi Garancija. Pravniku nije bilo sasvim jasno, jer recenica je kontradiktorna. S jedne strane kaze da je Garancija u vrednosti pocetnih fondova, a u nastavku kaze obracunto po osnovi naknade!! Po njegovom treba Garancija samo na visinu naknade iz zakona, a to je 10 % od planiranog odstrla, a ne celokupnog pocetnog fonda. Svakako, nije siguran, ali verovatnije je to nego na celokupan fond. On predlaze da od nadleznog Ministarstva trazimo tumacenje Pravilnika po hitnom postupku u delu koji se tice Garancije, tako da oni moraju tu vrlo brzo da daju misljenje. Najbojle javno, da ne dugovlace.
Od ostalih kolega Lovaca koji su takodje pravnici ili indirektno imaju posla vezano za pravo, slicno mi tumace tu recenicu, cak neki kazu da se tu nedvosmisleno radi o Garanciji na naknadu, jer pise da se obracunava po "osnovi" naknade!!!
Ajd da cujem vase misljenje??
 
Lala
 Mislim da pogrešno tumače, jer je jasno rečeno da se garancija daje na VREDNOST POČETNOG FONDA, a da se ta vrednost obračunava na osnovu naknade za divljač (misli se na naknadu koju ustanovljava Lovačka komora. Dok se ne formira Komora, primenjuje se naknada za divljač po cenovniku LSS). Potrebno je pročitati i Zakon o divljači i lovstvu i Pravilnik o načinu organizovanja i izvodjenja lova, i Pravilnik o lovištima, onda je jasnija ta odredba oko garancije.
Na žalost, nije dobro to tumačenje vezano za 10%. Sorry!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Lala je 100% u pravu.
Početni fond = sva divljač u lovištu.
Naknada za divljač = cena divljači po starom ili po novom cenovniku.
Vrednost početnog fonda na osnovu naknade za divljač = cena/vrednost sve divljači u lovištu po starom ili novom cenovniku.
A i smisao garancije govori u prilog tome. Ona se daje za slučaj da neki korisnik lovišta izlovi svu divljač u lovištu, pa da se onda država naplati od te garancije. A to znači i to da kada se sledeće godine prebroji divljač i utvrdi njen broj, nakon isteka Ugovora o korišćenju lovišta korisnik će morati da državi vrati lovište sa istim brojem divljači koji je dobio na gazdovanje.
Nisam sretan zbog toga, ali tako je.
Stari

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Dopuna upisa Sremca75: ukoliko korisnik ne vrati lovište sa istim fondom divljači, manjak se naplaćuje iz garancije, a ukoliko ima višak divljači, onda nikom ništa.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Naravno. Isto je i sa svim ulaganjima u lovne objekte u lovištu, po isteku ugovora ostaju državi, pa onda novom korisniku.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
slavaplana
 Ljudi proslo je vreme da sa jednim patikama , farmerkama i kutijom patrona lovilo!!!!!!!LOv je svuda u okruzenju da ne pominjem evropu kojoj vecina nas tezi LUKSUZ!!!!!Pitajte nekog iz Svajcarske ili Austrije koliko to kosta na godisnjem nivou??Ja imam neke podatke da je to nedaj boze skupo !!!!
Kod nas je praksa da nas RADAN COVEK lovi i TO sto lovi ako moze da neplati je OK!!
To vreme je PROSLO!!!!!!
Bice sve manje lovaca sve bolja kontrola onih koji to sebi mogu da priuste !!!
VOLIM I JA DA VOZIM FERARI ALI NEMAM PARA DA GA KUPIM ALI VOLIM I STA SAD?????
 
Banatski Fazan
 Samo polaganje Lovackog ispita, sa dokumentacijom i kursevima koje moras da polazez, kosta u Nemackoj 6000 EUR.
Pa ti vidi sada!!
 
darkon
 Pa jeste,ali u Nemackoj,Austriji.
Nismo mi ni blizu standarda ovih drzava.
Slazem se da lov treba poskupeti,ali sad neke drasticne promene u ceni,po meni nisu bas normalne.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Unošenje živih zečeva u lovište DIVLJAČ 124 02.01.2021. 18:25
Požar u lovištu PRIRODA I EKOLOGIJA 123 22.12.2019. 16:21
PRAVILNIK O LOVAČKIM PSIMA PROPISI O LOVU 78 20.02.2019. 20:06
Zagađenje okoline i lovišta PRIRODA I EKOLOGIJA 46 06.07.2018. 09:54
Fotoaparatom i Kamerom kroz prirodu i lovište PRIRODA I EKOLOGIJA 1260 04.07.2017. 20:26
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,296,000 posete www.srbijalov.com