Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: zakon o udruženjima gradjana


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
zakon o udruženjima gradjana
boro
 Dajem sto eura nagrade onome ko mi u zakonu o udruženjima gradjana pokaže član u kome stoji da postojeća udruženja mogu da se komadaju i da se prave nova udruženjca. Zagovornici cepanja udruženja naravno iz vlastitih interesa i pobuda(većinom prljavih i antilovačkih), upotrebljavaju čuvenu floskulu "dozvolio novi zakon", Malo morgen.
 
Sremac75
 Kako kaže Peščarac, više udruženja-više lovnih osnova-više godišnjih planova gazdovanja-više faktura
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Isto tako, Boro, ne postoji ni član koji to zabranuje, to deljenje. Udruženja gradjana su zasnovana na slobodi udruživanja, po Ustavu. Dakle, može ko kako hoće i sa kim hoće, a u skladu sa zakonom.
Dodješ mi 100 evrića Grin

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
boro
 Ali je logicno bilo da postojeca udruzenja nastave da gazduju lovistima bar do isteka lovnoprivredne osnove i dok se malo ne prilagodimo na nove zakone i uredbe, a ne ovako da stvorimo opsti haos i neizvesnost za clanstvo. Posle bi se lako organizovali na neki drugi nacin ako je potrebno.
Nego bratija je osetila da je vreme da se otima i odmah su povikali, dozvolio zakon. U kampanji su prednjacili pojedini funkcioneri i strucnjaci za pravo u LSV, navodno zabrinuti za imovinu lovackih drustava, kao da bi im postojeca udruzenja odnela domove iz sela. A istina je da su se uplasili sto ce ostati bez ziro racuna pa nece moci da nastave da muzu.
 
Lala
 Koliko ja znam, lovišta ostaju dosadašnjim korisnicima, do isteka roka na koji su dobili ranije lovišta na korišćenje. Posle toga idu lovišta na konkurs. A u ostalom delu tvog texta ima jako puno istine. Samo, to je račun bez krčmara, pošto će troškovi poslovanja 'pojesti' mnoga na brzinu formirana LU. Čujem da ima ideja da se formira LU samo sa pedesetak članova! To je iluzija, otići će u stečaj za čas. Optimisti! To je logika, daj mi parče vlasti, pa nek košta šta košta!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
boro
 Lovista ce ostati pravnim sledbenicima dosadasnjih korisnika, jer ce se dosadasnji korisnici ugasiti, po zakonu o u.g. kada deo udruzenja izlazi iz istog ovo prestaje da postoji pa se od ostatka formira novo.
 
Lala
 U praksi se već pojavljuje problem sa prenosom imovine sa starih LU i LD, na pravne sledbenike, novoformirana LU po novom zakonu o udruženjima. Hoću da obavestim one koje zanima ova tema, da se svaka statusna promena LU mora u roku od 15 dana prijaviti nadležnima, a imovina prethodnika koja se unosi u novo LU se mora u tom roku preneti na novoformirano LU. Odnosi se i na pokretnu i na nepokretnu imovinu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Lalo, zašto si pominjao da je rok za registraciju u APR 31.12.2010.?
Zar nije April 2011?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Koliko ja znam, rok je 31.12.
Ti imaš neke druge info za april? Gde je to objavljeno, molim te pronadji mi, prilično mi je važno.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Proverio!

Zakon o udruženjima

Član 78

Društvene organizacije, udruženja građana i njihovi savezi osnovani prema Zakonu o društvenim organizacijama i udruženjima građana ("Službeni glasnik SRS", br. 24/82, 39/83, 17/84, 50/84, 45/85 i 12/89 i "Službeni glasnik RS", br. 53/93, 67/93 i 48/94), kao i oni koji imaju sedište na teritoriji Republike Srbije, a upisani su u Registar prema Zakonu o udruživanju građana u udruženja, društvene organizacije i političke organizacije koje se osnivaju za teritoriju Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije ("Službeni list SFRJ", broj 42/90 i "Službeni list SRJ", br. 24/94, 28/96 i 73/2000), nastavljaju sa radom kao udruženja od dana početka primene ovog zakona, s tim što su dužni da u roku od 18 meseci od dana početka primene ovog zakona usklade svoj statut i druge opšte akte sa odredbama ovog zakona.

Član 90

Ovaj zakon stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije", a počeće da se primenjuje danom isteka tri meseca od dana stupanja na snagu, izuzev člana 32. stav 4. koji će početi da se primenjuju danom isteka dve godine od dana stupanja na snagu.

Propis na snazi: 22/07/2009 -

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 Nisam ni je bio u pravu.
Znači dan"D" je 22.01.2011. godine
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Pa dotle mora biti uradjena registracija, a to traje desetak dana. Znači, do 31.12. mora biti sve usvojeno i pripremljeno i podneto tamo gde treba, obzirom na praznike (Nova godina, Božić). 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Ne, do tog datuma treba predati Prijavu i novi Satut u APR.
Znači treba prvo da se sazove Skupština LU, pa da se na njoj donese odluka o budućem statusu LU, hoće li ostati jedinstveno ili će se podeliti na više novih LU koji će biti pravni sledbenici starog LU.
Ako će ostati jedinstveno onda je jednostavnije, ali mora da se izradi predlog novog Statuta, koji treba da usvoji UO LU, i da se ponovo da se sazove Skupština da bi usvojila novi Statut i izabrala rukovodstvo.
A ako će se podeliti na više novih LU, onda treba prvo,da se napravi sporazum oko deobe zajedničke imovine (a zanjući nas to neće biti lako), drugo, da se uradi predlog novog Statuta, koji ne znam ko će usvojiti, i treće da se sazovu osnivačke Skupštine koje će usvojiti novi Statut i izabrati rukovodstvo.
Veliki problem je što u svakom Statutu treba da piše gde to novo LU ostvaruje svoje ciljeve vezano za lov, gajenje i zaštitu divljači, a kako to da se navede kada lovišta nisu ustanovljena?????
Confused
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Znam proceduru, Sremac, mi smo u našem LD bivšem, a sada LU, otprilike na početku zadnje trećine puta. Trebalo bi da do Sv.Nikole završimo proceduru uskladjivanja sa ostalim bivšim LD, budućim sekcijama, i da kompletiramo dokumenta za registraciju.
Predlog statuta sam ja napisao još u maju mesecu. Predlog Statuta menja (ako treba)i usvaja inicijativni odbor, a posle ide na usvajanje na osnivačkoj skupštini.
Ovu dilemu oko ciljeva, gde ostvaruje, može da se napiše 'teritorija Republike Srbije', pošto ne mora da znači da jednog dana nećete upravljati lovištem koje nije na teritoriji vaše MZ ili opštine. A komercijalne poslove (prodaja mesa npr.) svakako obavljate u Srbiji. A ko zna, ako neko dobro posluje u matičnom lovištu, pa počne da uzima i druga lovišta u zakup, nije isključeno, zar ne?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Milan J
 Lalo konkretno pitanje za tebe a i za sve ostale,Na nivou opštine do sada regisrovano 13 l.udruzenja,trenutno zabrana lova radi teritorije korišćenja i prava na lov svim l.udruzenjima,vaše mišljenje šta će biti u daljem toku i vremenu,ako se neiznađe neko rešenje oko podele teritorije za lov. -hvala.
milan j
Lisica
 
Lala
 Milan J, prvo da ti čestitam rodjendan!Rodjendan
Malo si nejasno postavio pitanje, Milane, ali pretpostavljam da se staro LU pocepalo na 13 manjih LU. I onda je svako od tih novih LU, polagao pravo na korišćenje lovišta. Pa nisu mogli da se dogovore, i došla inspekcija i zabranila lov. Da li to govoriš o užičanima, ako se ne varam?
Dakle, lov će vam najverovatnije biti zabranjen, sve dok se ne raspiše konkurs, i dok lovište konačno ne bude dodeljeno novom korisniku.. Staro LU se ugasilo, svih 13 novih polažu pravo da su pravni sledbenici starog LU. Ili ćete tražiti da sud utvrdi ko je pravni sledbenik, i ko ima pravo korišćenja lovišta (to vam ne savetujem, zaludan posao, traje dugo, i neizvestan kraj), ili ćete morati da se nekako dogovorite medjusobno.
Na konkursu za zakup lovišta ćete svi konkurisati, sva nova LU, pravićete 13 kompleta dokumentacije, pa ćete jedni drugima da nabijate cenu za ulaganje u lovište, da bi dobili zakup lovišta, i na kraju i onaj koji dobije lovište, moraće debelo da plati, a njegovi članovi će imati astronomsku članarinu.
Moj prijateljski savet vam je da se što više novih LU ujedini u neki vid saveza LU, na nivou opštine, i da ujedinjeni nastupite. Ova trenutna situacija je najgora po LU i po lovce članove, a najbolja za državu i za one koji vam sredjuju papire. Ali, čak i da se sutra dogovorite, nema više vašeg starog LU koje je bilo nosilac prava korišćenja lovišta, tako da do daljnjeg od lova nema ništa.
Nećete moći da opstanete, ako ostane ovako kako pišeš.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 E mi Lalo još punimo gorivo i duvamo gume za prvu trećinu puta.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Duvate, a?
Kažnjivo je to.... Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Samo se ti smej.
Nemamo mi gde da idemo u lov nego u komšijska ozbiljna lovišta, pa ćeš nas morati zvati.
Evo već u subotu idemo u Bođansku šumu na DS.
A možda se i učlanimo, zapravo!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Hahahaha... moraću, da, da...Smean
Smeko komšijska 'ozbiljna lovišta'!Presrean
E, razvedrio si mi dan!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Novi Zakon o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 616 24.09.2023. 16:44
Lovačko udruženje LOVAČKA UDRUŽENJA 548 19.10.2021. 09:08
Zakon o dobrobiti životinja PROPISI O LOVU 45 15.05.2015. 16:03
Bratimljenje lovačkih udruženja LOVAČKA UDRUŽENJA 23 19.01.2014. 20:42
Lovačko udruženje "Kraljevo" - Kraljevo LOVAČKA UDRUŽENJA 7 04.03.2013. 21:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,296,246 posete www.srbijalov.com