Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IŽ 94


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IŽ 94
punisher
 kolega stevine, da to nije puška koja se prodavala kod Jeremije na forumu, rad puškara Jezdića?
Da li je bila sa rezervnim parima cevi?
Rusi prodaju rezervne cevi ( sačma/kugla ) za IŽ 27 ali samo u malom broju zemalja, pa je pitanje da li bi neko od naših uvoznika mogao iste nabaviti i uvesti, jer mislim da bi ti bio pun pogodak.
http://imzcorp.co...ny/42.html
 
223rem
 Malopre sam zvao Snajper i rekli mi da nije moguce kod nas kupiti rezervne cevi za IZ27.
 
Cadara
 Moj kum je prodavao i prodao kombinovanu ruskinju rad puškara iz Bačkog Gradišta, to je bila iž 12 i to sa tri para cevi sačmarske 12/12, kombinovane 12/8X57 sa izvlakačima za R i za klasičnu čauru i optikom Cajs ZF4 i dvokuglaru 8X57/8X57 isto sa dve vrste izvlakača i sa cajsom ZF6.
Puška je bila precizna, jako dobro je nosila jedinačna zrna i bila je za ove IŽ94 za klasu bolja. Mislim da je tako u kompletu prodao za 1600 evra, sa pride 60 metaka 8X57R.
Inače izvlakači su se lako menjali za sekund i iz nje se moglo pucati klasičnom municijom 8X57JS.
Prodao je samo zato što su mu trebale pare, pa je prodavao u isto vreme nekoliko stvari pa šta pre ode i otišla je.
 
punisher
 Cadara o toj puškici sam čitao na Lorist forumu, pa sam se zbunio misleći da je u pitanju IŽ 27. Sad se sećam te puške, kolega Brno sa tog foruma je takođe o njoj govorio a mislim da su bile i slike.
S obzirom da se dobijala i sačmarica, i kombinacija i ekspresica, pa još Cajsovi, to je onda bila dobra cena za tu "skalameriju". Blago onome ko ju je uzeo.
 
Cadara
 Mislim da je kupio jedan lovac iz mesta Padina u Vojvodini.
Nije dugo prošlo nađe nekorištenu brno super 12/7X65R i 120 metaka 7X65R za 50.000 dinara i kupi je tako da sada ima vrhunsku kombinaciju, kasnije je i za brno super kupio Cajs ZF4 i sada lovi sa tom kombinacijom. Znači kao da mu je neko poklonio pušku.
 
punisher
 Eeeee život je nekom majka, a nekom maćehaJaooo
 
micko79
 nedavno sam kupio iz 94 30-06/12-76 sa rezervnim sacmenim cevima,kostala je 75.ooo ,na sacmaru sam prezadovoljan a iz karabinske cevi jos nisam pucao posto cekam odobrenje za municiju.U principu dobra puska,ali malo teza ...
 
stevin
 Ovu je radio jezdicev ucenik,takodje dobar majstor,ja sam kupio samo cevi a 27 sam imao!inace je obicni 8x57!pravio je on i ekspres 8x57 to sam video kod jednog lovca!
Lisica
 
stevin
 Ovako izgleda bez potkundaka,gornja cev je 70cm,a karabinska 53 plus nastavak[img][/img]
stevin priložio:
18112011811-001.jpg

Lisica
 
punisher
 Kolega Stevine ako nije tajna, koliko su koštale te cevi za tvoju IŽ 27-cu, i kako si zadovoljan karabinskom, gde preklapaju, i ako bih mogao da se raspitaš koja bi cena bila za ekspres cevi.
IŽ 27 je dobra radna puška koja ovim dodatnim cevima (sačma/kugla i kugla/kugla) dobija na vrednosti, a lovac rešava problem oružija za ceo svoj lovački vek.
 
stevin
 Mene je kostala 250e,sa nosacima za optiku!sto se tice preklapanja nisam je jos testirao!sto se tice narucivanja mislim da bi papirologija uzela puno vremena i para,jer je treba bazdariti,pa nabavne dozvole pa legalizacija!kada je ovo radjeno pre 15 godina,islo je drugacije a sada je to verovatno isuvise komplikovano!moja je redovno registrovana i vodi se kao kombinovana sa rezervnim cevima!pozdrav
Lisica
 
stevin
 B)
Lisica
 
arsa
 Cekajte malo, a sta je sa pritiskom koji pravi karabinski metak u odnosu na patron na baskulu od IZ27. Nije mi bas jasno jer sam pre nekog vremena zamalo kupio cev umetak za pusku ali su mi objasnili(a tako pise i u katalogu) da nije namenjena za puske koje nisu kombinovane ili veoma kvalitetne i jake konstrukcije. Mozda gresim pa ako ima nekog ko je siguran neka mi objasni molim!!!
lovac Joca i Luka srbijalov
 
karpatskivuk
 I moje je misljenje da to bas i nije pametno resenje jer je ipak standardna lovacka puska pravljena za pritiske od 650 do 800 bara,a karabinski metak ima pritisak preko 3000 bara
 
gorance
 http://www.kupuje...id=5772123
DOBAR POGLED
 
Podunavac
 Svaka puška koja je fabrički napravljena i predviđena za upotrebu karabinske municije određenog kalibra, je testirana za upotrebu te vrste municije i potpuno je sigurna za upotrebu.
Tri prsta 2Kolce
 
karpatskivuk
 Kolega Podunavac slazem se sa tobom sto se tice fabrickih kombinacija kao sto je u ovom slucaju IZ94,ali mislio sam na ove kombinacije sto su pravljene od lovackih pusaka kao npr. ova sto je napravljena od IZ 12
 
Podunavac
 Lično se nebi igrao sa doradom i cevnim umetcima velikog kalibra, pošto može svašta da se desi. Ali cevni umetci uglavnom i jesu u manjim kalibrima koji ostvaruju niske radne pritiske, kao npr. 22 Hornet i sl. Negde sam pročitao da dosta pušaka sačmarica ima tako jake brave da mogu da koriste karabinsku municiju. Nekada su se brave radile što jače, za svaki slučaj. A sada su navodno stručnjaci raznim kompjuterskim proračunima došli do zaključka da mogu izdržati i karbinske pritiske. Premda i ovo treba uzeti sa rezervom i zavisi od proizvođača do proizvođača i od modela do modela.
Tri prsta 2Kolce
 
mpeca
  Glava IZ27 i IZ94 nije ista.Bitna razlika je i u debljini bloka brave.Kod IZ94 je malo deblja znaci trpi vece opterecenje.
Znaci glavi IZ27 malo fali da bi bila IZ94.
To sto momku malo fali devojci srecu kvari......
 
arsa
 

arsa kaže:
Cekajte malo, a sta je sa pritiskom koji pravi karabinski metak u odnosu na patron na baskulu od IZ27. Nije mi bas jasno jer sam pre nekog vremena zamalo kupio cev umetak za pusku ali su mi objasnili(a tako pise i u katalogu) da nije namenjena za puske koje nisu kombinovane ili veoma kvalitetne i jake konstrukcije. Mozda gresim pa ako ima nekog ko je siguran neka mi objasni molim!!!



O tome ja i pricam. Sto se tice umetaka ima ih u skoro svim srednjim kalibrima a cena im je (za kvalitetnije) i do 800 eura. E bas kod njih i pise da nisu namenjeni za klasik sacmare vec za kombinovane puske ,od kojih bi se veoma lako umetanjem cevi istog kalibra dobila recimo opasna bok-kuglara.
Sto se tice 27-ice ja licno nebih tu nista "umetao".
lovac Joca i Luka srbijalov
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 24
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,288,229 posete www.srbijalov.com