Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IŽ 94


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IŽ 94
mpeca
  Epa kolega Arso biras mnogo, da ti 27-ica nije mnogo stara ?
Ako je dobro 27-ica dobro ocuvana ja se ne bi nista bunio.......
 
arsa
 

mpeca kaže:
Epa kolega Arso biras mnogo, da ti 27-ica nije mnogo stara ?
Ako je dobro 27-ica dobro ocuvana ja se ne bi nista bunio.......



Nisam ja rekao da je losa, ja imam jednu 27-icu koja je kao nova, rekao sam da nije dovoljno jaka za umetanje karabinske cevi, ali ti me ocigledno nisi shvatio i razumeo...
lovac Joca i Luka srbijalov
 
mpeca
  Hm a ja pomislio na '' umetanje '' ali u drugu 27-micu......... Pa pomislih da mu nije mnogo stara?
 
ficha007
 Osim onoga sto je receno na pocetku ove teme, ima li neko ovu puskicu u karabinu 12/76 i 7.62x54R?
 
ripipi
 ja imam takvu iz nekoliko godina
Brzo se vraćam
 
ficha007
 Pricaj prijatelju kakva je?
Kakva je sa tim karabinskim kalibrom i kakva joj je preciznost na lovnim daljinama do 200m?
Koju gramažu i kakvo zrno koristiš za karabinsku cev?
Jesi li zadovoljan sa preklapanjem i na kojoj je daljini?
Jesi li joj dorađivao kundak ili je fabrički?
Kakva joj je završna obrada?
Da li imaš optiku i koju?
Kakva je za lov sa čeke za neku veću daljinu?
 
223rem
 I mene isto interesuje kakva je ova puska,mislio sam da pazarim novu brno ne daju mi se 1500e,takodje mi interesuje ko je poseduje sa optikom i montazom kako se ponasa u lovu?
 
Darko Sarafiloski
 Pozdrav.Dali je moguce da se na izh 94 pored dva para cevi sacma &sacma i kugla& sacma poruce i jedan par kugla&kugla i dali bi se one upasirale na tu istu glavu puske.Recimo cevi od exspresice
Darko Sarafiloski
 
igorst
 http://www.google...&ty=52
igorstElmer
 
igorst
 Na Izh94 moze da mu se postavat i cevki kugla/kugla,steta sto kaj nas nikoj ne ja uvezuva so tri para cevki ili samo rezervni.A i da uvezuvaat rezervni zakonot za oruzje ni e tolku kompliciran sto treba da se http://www.google...&ty=54 isti dokumenti kako za nova puska.
igorstElmer
 
Darko Sarafiloski
 Komplicirano ama mozno.Fala druzeOdobreno
Darko Sarafiloski
 
Darko Sarafiloski
 A koja i e cenata so eden par ili so dva para cevki?
Darko Sarafiloski
 
Darko Sarafiloski
 posto vo magnum vo srbija ja ima so dva para cevki
Darko Sarafiloski
 
midji djidji
 tek sam se aktivirao i za pocetak krenem da vidim sta je sa onim oruzije koje ja imam
nadjoh ovu temu i da kazem par reci ljudima koji imaju nedoumice

ja imam 94 sa rezervnim cjevima 12/30-06 i 12/76

malo je teza za poravnati ali sa malo truda i pravilnog odabira municije bolje radne puske nema

ko je god uzme nece se pokajati
samo opusteno
 
krilas
 Da li neko od kolega ima mp 94 express u 7,62 x 54R ili 9,3 x 74R i kako se pokazala u prakticnom lovu?Shock
Siroma
 
ssekir75
 има мој пријатељ у 7,62х54р и одушевљен је. само не знам где је набавио цеви, јер има и комбиноване у 12/76 - 7,62х54р (такође је одушевљен).
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
223rem
 Po meni jedina mana nisani.dosta su ajde tako da kazem ,,debeli" da prakticn pucanje na oko 50m postaje problem.
 
nidzamotocross
 Htedoh i ja to da napišem, ali sam odustao, jer je kolega zadovoljan tim nišanima, iako je promašio par zicera tokom sezone. Ne znam da li imaju oči oni što su napravili one nišane? Mada par kolega to prepraviše uspešno.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
223rem
 

nidzamotocross kaže:
Htedoh i ja to da napišem, ali sam odustao, jer je kolega zadovoljan tim nišanima, iako je promašio par zicera tokom sezone. Ne znam da li imaju oči oni što su napravili one nišane? Mada par kolega to prepraviše uspešno.

Nidzo slazem se sa tobom stvarno da li su mogli malo bolje da odrade te nisane,ipak su oni jedan od najbitnijih delovaFrown .
 
Zex
 Moj otac ima IZ-94 cal 12/76-7,62x54r-Kundak je odma promenjen (60 evra) zavrsna obrada je losa ali se u kucnoj radinosti da sve srediti(ja sam morao malo srediti onaj deo gde potkundak klizi preko glave jel je bas zapinjalo,drveni deo potkundaka koji je do karabinske cevi treba dobro osmirglati da ne dodiruje cev tj.treba ostaviti dosta mesta jel cev radi po vertikali(jako utice na preciznost ako cev dodiruje potkundak) mehanizam okidanja karabinske cevi je ispoliran na dodirnim povrsinama jel je bas grebalo.Fabricki nisani su ocaj,na nju je montiran Leupold 2-7x33 rifleman na rade hamerles celicnoj montazi.Treba voditi racuna o cistoci(podmazanosti) gornje obujmice(oko sacmene cevi) jer pri opaljivanju karabinske cevi puska tu radi-jaaako vazne stvari za preciznost karabinske cevi su dakle luft izmedju potkundaka i cevi i ova obujmica.Kupljena je nova,3 puske su bile u prodavnici na jednoj nisan oteran skroz u levo,na drugoj musica odvrnuta samo sto ne ispadne a na trecoj hvala bogu sve na sredini i ta je kupljena(sto je uveren sam uticalo da se cevi-pogodci poklapaju) Zbog toga sto su cevi odvojene nema bimetalne diletacije nema promene slike pogodaka po vertikali,nasa pakuje grupu od 4-5 metaka na 130-40 metara u novcanicu od 5 dinara sa PPU 12,7 grama na vece daljine nisam probavao,brener bije na 50 m tacno u centar(kao i sacmu) Cuo sam da su se ljudi zalili da im se cevi ne poklapaju,mislim da smo uzeli jednu od one dve puske sto su ostale u prodavnici da bi imali isti problem.Pozz
Tri prstaHarmonikaiveli
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,290,202 posete www.srbijalov.com