Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IŽ 94


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IŽ 94
v colic
 

ficha007 kaže:
Osim onoga sto je receno na pocetku ove teme, ima li neko ovu puskicu u karabinu 12/76 i 7.62x54R?
 
v colic
 Imam ja iz94 u toj kombinaciji,za sada sam zadovoljan.
kalibar 7,62x54r je mocan kalibar provereno na terenu,nista ne zaostaje za 30-06 ili 308 w.Aprednos je ta sto ga rus pravi u R kombinaciji za prelamce.
 
v colic
 www.dodaj.rs/f/24/Yz/33d9szni/img20140414233150.jpg

www.dodaj.rs/f/28/GZ/4rg16Mm7/img20140414233950.jpg

Kundak je prepravljan,kao i oba potkundaka,ja sam zadovoljan.Slike su napravljene mobilnim telefonom pa nisu nesto.Optika je Bushnell Trophy XLT 1,5-6x44Zum,montaza celicna Rade Hamerles,takodje zadovoljanB).Sve je spremno,samo jos sezona da pocnesrbijalovSmeko
 
v colic
 

v colic kaže:
Imam ja iz94 u toj kombinaciji,za sada sam zadovoljan.
kalibar 7,62x54r je mocan kalibar provereno na terenu,nista ne zaostaje za 30-06 ili 308 w.A prednost je ta sto ga Rus pravi u R kombinaciji za prelamce.
 
Darko Sarafiloski
 

v colic kaže:
www.dodaj.rs/f/24/Yz/33d9szni/img20140414233150.jpg

www.dodaj.rs/f/28/GZ/4rg16Mm7/img20140414233950.jpg

Kundak je prepravljan,kao i oba potkundaka,ja sam zadovoljan.Slike su napravljene mobilnim telefonom pa nisu nesto.Optika je Bushnell Trophy XLT 1,5-6x44Zum,montaza celicna Rade Hamerles,takodje zadovoljanB).Sve je spremno,samo jos sezona da pocnesrbijalovSmeko



Extra.Zelim ti uspesan lov.
Darko Sarafiloski
 
Dule Puskar
 

arsa kaže:
Cekajte malo, a sta je sa pritiskom koji pravi karabinski metak u odnosu na patron na baskulu od IZ27. Nije mi bas jasno jer sam pre nekog vremena zamalo kupio cev umetak za pusku ali su mi objasnili(a tako pise i u katalogu) da nije namenjena za puske koje nisu kombinovane ili veoma kvalitetne i jake konstrukcije. Mozda gresim pa ako ima nekog ko je siguran neka mi objasni molim!!!




Glava i bravljnje IZ 27 bez problema izdrzava karabinske pritiske i nista nije slabija od raznih jeftinih zapadnih kombinacija.Sto se tice pritisaka kod lovackih pusaka to se odnosi iskljucivo na cevi a ne na cvrstocu glave.Imao sam prilike da vidim iz 27 kao dvokuglaru u kalibru 9,3 medved i radila je bez greske.
 
ficha007
 U skorašnjem lovu kod nas u LU, bio je jeda lovac iz Užica koji je imao ovu kombinaciju, pa sam ga zamolio da je malo bolje pogledam. Prava radna puška ali mi nije legao kundak koji mi je prekratak i lično meni fali malo "mesa" dok na primer sam uzeo i MP 153 i legao mi je u ruke dobro.
Zaključujem da uz male dorade kundaka bi ova puškica bila skroz OK. Vidim da se prodaje sa sačmenim cevima, ali me zanima da li se ko raspitivao da li se mogu poručiti i ekspres cevi, čime bi se kompletirala za sve lovne situacije.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
Planinko011
 https://www.youtu...e=youtu.be
Smile
Inace, sto rece jedan drugar, izgleda kao da je vodoinstalater napravio.
 
darkof
 https://www.youtu...e=youtu.be

Много лепо одрађено,свака част мајстору ( уметнику ) !!!!!!
 
Brka bez brkova
 Lepo izgleda,lepo uradjeno.Ali mislim da je tu puno rada i para ulozeno.Mislim da se ta investicija ne isplati.
 
Podunavac
 Razdvojene cevi nisu napravljene bez razloga. Nego zbog termičke diletacije. Da lepo izgleda jeste, ali je to preveliki posao i preskup. Onda je u samom startu bolje kupiti nešta iz Sabatti programa na primer.
Tri prsta 2Kolce
 
Planinko011
 Ali mi Srbi rusofili volemo da dokazemo da je rusko g..no bolje od americke torteSmeko
 
223rem
 Ni taj sabatti ne vredi koliko kosta,ovo pricam sto sam cuo od vlasnika tih pusaka.a iz 94 je veoma gruba puska i mnogi se zale na preciznost puske,tj karabinske cevi.sad koliko je to tacno stvarno ne znam.
 
ssekir75
 да је груба, јесте, а да је непрецизна то први пут чујем.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
darkon
 Baš neprecizna... Jaooo

oi61.tinypic.com/24xospv.jpg
 
223rem
 

ssekir75 kaže:
да је груба, јесте, а да је непрецизна то први пут чујем.

Mozda sam se pogresno izrazio,prrilikom upucavanja optickog nisana jedan puskar mi je rekao da imaju veoma losu grupu pogodaka jer sam ja hteo da kupim tu pusku za sebe i posle sam odustao od straha da je to stvarno tako.
 
ssekir75
 искуства људи које ја познајем а имају ту пушку су сасвим супротна Confused у којем калибру је госн пушкар имао те танџаре?
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Planinko011
 Vec sam negde napisao da sam je imao i da sam je u nastupu inspiracije Glavu o zid prodao zajedno sa M70 .243 i kupio styera pro huntera .243. Uzeo ga je moj drugar iz grupe, oborio nekoliko krmadi i cini mi se prodao. Ja nisam stigao ni optiku da stavim i da je bio sa R caurom mozda bi ga i zadrzao ali kako sam konzervativan mislim da 30-06 i nije za prelamace pogottovo ako to Svabe nisu pasovale a i tada je pitanjeHmmm.
To neprecizan je ustvari pitanje kako upucati da karabin bije u centar na 100m a kugla istovremeno da bude na 50m ali kako nisam ni optiku joj stavljao Confused. Ja sam je kao uzeo za pucanja na 20-100m.
Kako mi odgovaraju malo kraci kundaci IZ 94 mi je bio ko saliven slicno ovom Pro Hunteru.
Za te pare sigurno je odlicna alatka kao i svako rusko oruzje Odobreno a ko ne veruje nek pita za cene ceske i nemacke kombinacije.
 
223rem
 

ssekir75 kaže:
искуства људи које ја познајем а имају ту пушку су сасвим супротна Confused у којем калибру је госн пушкар имао те танџаре?

kalibar je bio 30-06 i kaze da grupa na 100m je bila veoma velika preko 8cm sto ne znaci da je puska losa mozda je i optika bila losa.ja inace volim rusko oruzje i sam posedujem iz 27em i lovim sa njom sitnu divljac.Ali kombinaciju imam cesku i ne bih je menjao za rusku.
 
sheytan
 ^ Ma, daa, 8cm je kantastrofa! Ogovaranje

Za većinu naših lovaca to je MISAONA IMENICA! Ako je puška i bolja od toga, ne valja optika, ne valja džebana, ne valja strelac, tako da, ako konjbinovata, pa još ruska, pravi 8cm, to je i više negro dobro! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,957 posete www.srbijalov.com