Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Švedska


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Švedska
nenad_franc
 veceras je u ,,svet lova i ribolova" bio lov u svedsku,i mogu da vam kazem da mi je krivo sto ne zivim tamo Smile godisnje se odstreli preko 100 000 losa,lov nije odlika bogatih,vec love svi od obicnog radnika pa do kralja! godisnja clanarina je cini mi se 65e,ali meni se sve cini da sam precuo pa je mozda i 650e! onda kod njih se ne gleda trofej kada pucaju,nego da los bude sto veci i da ima sto vise mesa,i ne gledaju da li je muzjak ili zenka! sto pricaju da su lovci u srbiji ne odgovorni i piju za vreme lova,mogu da nam puse jer i oni su za vreme dorucka pili rakiju i pivo! sve nekako,ali sto me je najvise odusevilo,to je kada su otisli u prodavnicu lovacke opreme gde je u ponudi preko 2500 pusaka,svih kalibara i mnogo proizvodjaca,svih cenovnih nivoa,kao i nove i polovne! znaci ja kada bih otisao u tu prodavnicu ja bih se pogubio SmileIznenadjen bilo je jos detalja,ali mi je redovno zvonio telefon pa nisam cuo Angry
 
Cvele
 Ja sam jutros gledao tu emisiju. Zaprepastio sam se kada sam to cuo da se godisnje odstreli preko 100000 losa, kao i tome sto i najnizi sloj drustva moze da odstreli losa od 500,600kg, a kod nas mnogi ne mogu odstreliti ni srndaca od 30-ak... Frown takodje mi se svidja lov na tetreba, malog tetreba i sneznu koku kojih takodje u tom privatnom lovistu gde su lovili ima kao pleve Smile i zanimljivo je to sto na primer u pogonu kada iscekuju losa, ako im naleti tetreb pucaju karabinom(verovatno jakim kalibrom, naveli su 30-06 i 300WM) na njega, cudi me kako ga ne raznese.... Confused a nemaju vremena da prepune-da stave lakse zrno ili tvrdu konstrukciju zrna... A za to nenade, nisi u pravu da pucaju i na musko i zensko grlo, mozda je tako u nekom drugom lovistu, ali iz ove emisije od jutros su pucali samo na muzjake, i odstrelise 2, 3 komada, ali sa dosta malim rogovima, jedan maltene i bez-zakrzljao. Ne znam, gde su oni losovi s' ogromnim rogovima, mozda ne zive na tom podneblju ili sta vec.... ali to je pravi dozivljaj odstreliti, ne mogu ni da zamislim kako je Stidljiv pa jos se ne cuje, jer dole nema kopita nego jastucice moras imati oci na sve cetiri strane... ma milina... mozda.. nekad dozivim da probam tu vrstu lova... ko ce ga znati Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sremac75
 Pucaju na tetreba "šiljkanima" da ga jako ne oštete, a onda verovatno i na losa!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Cvele
 Pa i ja predpostavljam da je tako, ali mi je neobicno zbog losa, jer je ipak to grdosija...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 [xhide]Gledao sam i ja tu emisiju jutros oko pola pet, koriste i poluautomate 30-06 Browning, i Bata kaze da je to univerzalan karabin za lov u tim uslovima, a inace njihov (svedski) kalibar, tj. onaj koji se najcesce koristi kod njih za lov losa je 6.5x55, ali navode (a i ja se slazem) da je taj kalibar dosta malen za ovu vrstu lova, mada se ipak u Skandinaviji masovno koristi, bas za losa...Confused A kod nas se taj kalibar koristi za divljac koja je i do 10x laksa i manja od losa...Confused I koriste neke dzukele za lov, kao sar-planinci i pulini, mada sam na youtube vidjao i neke slicne sibirskim haskijima Confused Grin [/xhide]
Just like old times!
 
dreger
 kako se u Svedskoj love lisice,dal moze lovac da ide sam ili kao kod nas trojica i ostale gluposti.ako neko zna zahvaljujem unapred na odgovoru
 
Zuban
 CVele @ Losove sa Ogromnim Rogovljem neces naci u Svecku! 1. Zato sto ne vrse "Uzgojni Odstrel" , tj. Trofej ne zanima (skoro) nijednog Svedjana, samo Meso! 2. Zbog toga obicno i nama Kapitalnih Grla! 3. Svedjansi/Skandinavijski Los nije ni tako nadaren "Jakim Trofejima". Ovi Kapitalni su izkljucivi Kanadski Los!!!

petar@ Gresite, kada ove plemenite Pse nazivate Dzukelama.!!! Ponekad je bolje i progutati rec, pre nego je izgovorite, na takav ponizavajuci ili uvredljiv nacin!
Da ste bolje informisani , znali biste da se radi o Svedjanskomkom-Los-Psu. Koji se samo za lov Losa uzgaja, pitaj boga odkada!!!
Uz ovu Rasu, imaju i slicnu rasu psa, Crvene-Lisicaste boje, koja se zove Svedjanskiski-Tetreb-Pas, koji se koriste iskljucivo samo za lov Tetreba!!! Da ste kojim slucajem doziveli rad i jednih i drugih u Lovu, njihovu inteligenciju, snalazljivost, lukavost i Nedostiznu Efikasnost na ove dve vrste divljaci, sigurno nebiste tako nazvali ove Pse! ...ako ste pravi Lovac naravno?! Stari

uvek dobar pogled!
...za sazaljenje nije potrebno nista.Njega dobijamo dzabe. Zavidnost se ne dobija na poklon. Zavidnost se mora radom zaraditi. A ja imam mnogo da radim...

...pusti zavidnike da zavide i mrznike da mrze. Sta mi bog dao, to covek nema pravo da mi uzme. Ja sam covek i imam svoj cilj. Ko me zato prezire, sam ne vredi mnogo...
 
duskov
 POslije Sibira, volio bih da lovim u Švedskoj. Ali ko zna?
 
duskov
 Da li postoji TA (turist. agencija) koja bi organizavala put i lov u Švedskoj, Sibiru, Mongoliji, Jermeniji, Bugarskoj.... Ako ima javite mi. Neko ko zna.
 
Indjijanac
 u ove tople dane zamislim da lovim u Švedskoj
http://www.youtub...detailpage

ladno je ,al standard
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 

duskov kaže:
Da li postoji TA (turist. agencija) koja bi organizavala put i lov u Švedskoj, Sibiru, Mongoliji, Jermeniji, Bugarskoj.... Ako ima javite mi. Neko ko zna.


Mislim da ti kolega SUMO može pomoći
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Zoran Zoli
 Drage kolege ja sam bio ucesnik tog lova u svedskoj , i iako je proslo dve godine impresije su jos uvek jako velike .
Bilo je jako lepo biti tamo i ucestvovati u takvom lovu . Ako
bog da i ove godine idem tamo .*
srbijalov
 
SUMO
 Lepo je uvek pogledati. Joca to zna da snimi odlicno i uvek je zanimljivo gledati nove destinacije. Jos kad smontiraju Afriku......

ps
Daki, vec je popunjeno za ovu godinu Smile
 
DakiNS
 Daki i ne može da ide tamo , a što se Joce tiče majstor je majstor. Na kraju krajeva Joca to radi već više od 20 godina. I Sreća njegova što je Goca tolerantnaGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
SUMO
 Nisam ni mislio ti Smile. Vec kolega sto je pitao.
A strane agencije su tako bezobrazno skupe da je to cudo. U proseku od 4. do 4.500 eura za paket lova i 1 srndaca. Idi begaj
 
Indjijanac
 možda kolega Finskogen može malo da osveži kojim upisom ovu temu?Izvolte
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Finnskogen
 

Finnskogen kaže:

dreger kaže:
kako se u Svedskoj love lisice,dal moze lovac da ide sam ili kao kod nas trojica i ostale gluposti.ako neko zna zahvaljujem unapred na odgovoru



U Svedskoj ili Skandinaviji divljac je vlasnistvo zemljoposednika i on u skladu sa zakonima raspolaze sta ce raditi sa njom, grupni lovovi nisu obaveza vec stvar organiuzacije lova i sva se dilvljac moze loviti samostalno i bez prisustva drugih lovaca. Los, Irvas i Jelen predstavljaju visoku divljac i love se na unapred odredjene kvote ( mada je za telad Losa postoji nesto sto se zove slobodan odstrel u skladu sa regulativama za lovno podrucje ) dok sva ostala divljac spada pod nisku ( pa cak i srne,jeleni lopatari i divlje svinje ) i lova se bez lovnih kvota

Na slici dole : dva grla srnece divljaci- niska divljac bez lovne kvote i jedno tele losa " slobodna kvota "odstreljeno u lovu bez obaveznog prisustva drugih lovaca.


-izvinjavam se pogresna slika ali i ta su dva grla srnece divljaci odstreljena na ist nacin samo posle grupnog lova na losa.

slika dole los i dva grla srnece divljaci
Finnskogen priložio:
601105_10151693439681337_736205804_n.jpg
 
Finnskogen
 

Zuban kaže:
CVele @ Losove sa Ogromnim Rogovljem neces naci u Svecku! 1. Zato sto ne vrse "Uzgojni Odstrel" , tj. Trofej ne zanima (skoro) nijednog Svedjana, samo Meso! 2. Zbog toga obicno i nama Kapitalnih Grla! 3. Svedjansi/Skandinavijski Los nije ni tako nadaren "Jakim Trofejima". Ovi Kapitalni su izkljucivi Kanadski Los!!!

petar@ Gresite, kada ove plemenite Pse nazivate Dzukelama.!!! Ponekad je bolje i progutati rec, pre nego je izgovorite, na takav ponizavajuci ili uvredljiv nacin!
Da ste bolje informisani , znali biste da se radi o Svedjanskomkom-Los-Psu. Koji se samo za lov Losa uzgaja, pitaj boga odkada!!!
Uz ovu Rasu, imaju i slicnu rasu psa, Crvene-Lisicaste boje, koja se zove Svedjanskiski-Tetreb-Pas, koji se koriste iskljucivo samo za lov Tetreba!!! Da ste kojim slucajem doziveli rad i jednih i drugih u Lovu, njihovu inteligenciju, snalazljivost, lukavost i Nedostiznu Efikasnost na ove dve vrste divljaci, sigurno nebiste tako nazvali ove Pse! ...ako ste pravi Lovac naravno?! Stari

uvek dobar pogled!


Samo jedna mala ispravka pas koji se koristi za lov tetreba se zove " Finsk spets " ili na nasem "Finski Spic" on pronadje tetreba povija ga na drvo ( posto tetreb obicno odleti samo nekoliko desetaka metara jer zna da mu pas sa zemlje ne predstavlja opasnost ) i svojim lajanjem markira mesto na kome se nalazi te usput odvlaci paznju ptice na sebe i samim time omogucava lovcu lakse prikradanje. FANTASTICAN DOZIVLJAJ !!! Smile
 
Finnskogen
 Veliki bik losa .... ubijen pri jednom od lovova u grupnoj organizaciji u Svedskoj ( lovni tim se obicno sastoji od zemljoposednika ili lovaca koji su svoje mesto kupili od njih) love se i muske i zenske jedinke ali postoje striktno regulisane kvote koje govore pa cak i to koliko parozaka bik maksimalno sme da " nosi "
Finnskogen priložio:
71933_1459755018685_3782847_n.jpg
 
Finnskogen
 Divle svinje spadaju u nisku divljac i love se bez kvote tokom cele godimne .... lovostajem su zasticena samo odrasle zivotine u peridu od 15.02 do 16.04.

Ovaj je ulovljen u oblasti Ørebro pre 15 dana
Finnskogen priložio:
401919_10151654931496337_12738776_n.jpg
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,671 posete www.srbijalov.com