Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Gađanje karabinom


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Gađanje karabinom
PEZ
 Kile gledajući sliku mete koju si postavio mislim da će ti trebati više od 2 klika na 50m, sve zavisi koliko jedan klik pomera končanicu na 100m, ne znam, ima po tom pitanju na forumu, boljih poznavalaca te problematike od mene, ali mislim da bi sad sa 3-4 klika pomeranjem končanice naviše dobio otprilike ovo o čemu priča Podunavac.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Kile_
 pa 1 klik mi je 1cm na 100m
evo moja neka racunica...i ako sam dobro skontao.
evo i tabele fabricke
a ispod je moj proracun....ako mi je sad na 50m +3cm
-eventualno da dignem 2klika i to je to

oi58.tinypic.com/206h0gg.jpg
Samo 300 i 4x4
 
PEZ
 Kile na 50m jedan klik će onda biti 5mm, e sad ako imaš +3 na 50m a trebaš imati +1,5 onda ti treba da končanica ide gore za 3 klika.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
canis aureus
 

DakiNS kaže:
Baš me interesuje kakva će grupa biti na dvaes metara , sa deset sam zadovoljanHaHaHa


Šta te brigE more za dvajes kad ti gađaš(mašiš Elmer) na deset Confused .....Zum
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
mrwa22250
 

Kile_ kaže:
pa 1 klik mi je 1cm na 100m
evo moja neka racunica...i ako sam dobro skontao.
evo i tabele fabricke
a ispod je moj proracun....ako mi je sad na 50m +3cm
-eventualno da dignem 2klika i to je to

oi58.tinypic.com/206h0gg.jpg

Posle svakog klikanja obavezno dva tri metka.Klikanje na prazno zna da proizvede glavobolju.I ne bilo ti zapovedjeno ako imas mogucnosti odnesi metu na 100,pa i na 200m da vidis kakva je putanja i koliki je pad zrna jer tablice su jedno a teren isto samo malo drugacije.Svako oko drugacije gleda(ako ne verujes pitaj Lalu),a svaki prst drugacije poteze obarac,tako da tek kad sam isprobas karabin na svim daljinama do kojih bi ga koristio znaces sta si uradio.Znam,skup je metak,ali jos je skuplji promasaj ili ne daj boze ranjavanje,a pucanjem na vecim daljinama stice se i samopouzdanje koje dobro dodje kad adrenalin popne srce u grlo.iveli
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
mrwa22250
 A da ne bude da samo je"m go.na,evo provere od pre mesec dana(jedva nadjok metu) na dobrijek 170 koraka.
kalibar naravno ovaj sto ne valja,a kad bude neki bolji-bice bolja i grupicaOdobreno
mrwa22250 priložio:
32653265meta_002.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
sheytan
 Auuu, koleza, česitam & totalitarni respekat!!! Bravo 2


Zaključak: definitivno je odličan kalibar! Za streljaštvo! Ogovaranje


iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
mrwa22250
 

sheytan kaže:
Auuu, koleza, česitam & totalitarni respekat!!! Bravo 2


Zaključak: definitivno je odličan kalibar! Za streljaštvo! Ogovaranje


iveli 3

Samo ti zayebaji ima malisa i drugijeh kvaliteta(predatori i srneca divljac)samo treba plasirati na pravo mesto.Em ostadnu u vatri,em nista podlivi,mleveno meso and ostali proizvodi loseg pogotka kao na primer u pleckuSad
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
sheytan
 Pa, moram malo, valja se! Odobreno

iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
krilas
 Kolega mrwa jesi li imao iskustva (licna) sa 243 Win, i ako jesi, kad uporedis sa ovim, kakve su razlike u lovu na maksimalno 150m (jer na terenima gde ja lovim, i te daljine su izuzetno retke, najcesce 40 do100m pa nekad i manje), za srnecu divljac i lisice, ja imam 8 x 57 js vec dugo godina (sa kojim sam zadovoljan), ali je prejak za navedeni lov, pa razmisljam o nabavci manjeg kalibra?Bye
Siroma
 
mrwa22250
 Moja iskustva sa 243 su skromna i osim sto sam upucavao dvojici kolega(cca10-tak metaka)nisam se napucao da bih ti dao neki savet.Mogu ti samo reci da je izuzetno ugodan za pucanje i da ima odlicnu grupu(moj licni utisak).Kolege koje sa njim love predatore i srnecu divljac imaju jedinu zamerku,koja se odnosi na sve male a brze kalibre,a to je veliko razaranje tkiva ukoliko tako brzo i meko zrno(obojica pucaju PPU 100gr SP)pogodi u tvrdo,narocito na daljinama do 100-150m.Bilo koji manji kalibar da izaberes(222,223,22-250,220swift,6mm rem,243)za lisicu i sakala neces pogresiti,a sto se tice srnece divljaci i taj koji vec imas sa pravim izborom zrna,a narocito na tim daljinama pa i dalje bice vise nego dobarOdobreno
Sto se poredjenja grupe sa 243 i ove gore tice,ovo sto sam postavio mi je najbolja grupa za 7-8 godina koliko koristim 22-250(i corava koka ubode ponekad),a cesto je grupa sa 3-4 takva pogotka pa 1 ili 2 obicno dole par cm(jbg PPU)pa zna da bude i duplo pa i troduplo losija od ove.Sa koleginim 243 sam imao grupu gde su se sva tri metka dodirivala,doduse na 100m.I da ne kenyam vise,sto bi reko kolega Canis-vezba,vezba,vezba.Dobar ti pogled koji god da izaberesiveli
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Podunavac
 

krilas kaže:
Kolega mrwa jesi li imao iskustva (licna) sa 243 Win, i ako jesi, kad uporedis sa ovim, kakve su razlike u lovu na maksimalno 150m (jer na terenima gde ja lovim, i te daljine su izuzetno retke, najcesce 40 do100m pa nekad i manje), za srnecu divljac i lisice, ja imam 8 x 57 js vec dugo godina (sa kojim sam zadovoljan), ali je prejak za navedeni lov, pa razmisljam o nabavci manjeg kalibra?Bye



Kolega jesi li razmišljao o kalibru 7,62x39? Na tim daljinama ima dovoljno energije i solidnu trajektoriju. Zastava pravi karabine u tom kalibru (M 85), a municije možeš za strelište da nabaviš i vojne. Ne oštećuje mnogo meso (srnetinu) jer ima relativno teško i sporo zrno, a veoma je ugodan za pucanje. I preciznost mu je odlična na tim daljinama.
Tri prsta 2Kolce
 
darko7x64
 Ovakve grupe,mi u nasem selu zovemo.pogodak u okoika
IN VINO VERITAS
 
Podunavac
 

mrwa22250 kaže:
A da ne bude da samo je"m go.na,evo provere od pre mesec dana(jedva nadjok metu) na dobrijek 170 koraka.
kalibar naravno ovaj sto ne valja,a kad bude neki bolji-bice bolja i grupicaOdobreno



I od 5 metaka ni jednim nisi pogodio kovanicu? Pa i nisi neki strelac.Grin
Šalim se zemo, svaka čast.Bravo 2 Ali što ga ne pomeriš malo udesno?
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Malcice je pirio vetar sa desne strane pa je mozda zato,al sto rece Zdravko Colic-nista ja tu ne bih diroOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
hercegovac
 Prije par dana prvi put imao priliku da isprobam pušku na 300 metara, CZ 550 special edition cal 30-06, municija Igman Konjic 11,7g SP i rezultat na priloženoj fotki. Ja prezadovoljanPresrean
hercegovac priložio:
14072014913.jpg
 
vlada lovac
 Odlično, sa nekom kvalitetnijom municijom bi verovatno i bolje bilo Odobreno
 
DakiNS
 

vlada lovac kaže:
Odlično, sa nekom kvalitetnijom municijom bi verovatno i bolje bilo Odobreno


Uh Vlado na toj daljini ta grupa pogodaka , ne bih ja menjao ništa. Osim ako ne planira neko takmičenje sa istom puškom.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sheytan
 Kolega ercegovac, sve chestitke! brav0
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Druže dobri pogodci na 300 m.Bravo 2 Što veća daljina bolje se vidi odstupanje od centra. Potrebna je mala korekcija po pravcu. Koliko si nišanio iznad centra da bi dobio ove pogotke?
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Držanje oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 161 09.10.2016. 23:28
Boksevi (kavezi) za držanje kerova KINOLOGIJA 275 24.03.2016. 09:30
PONAŠANJE I NAVIKE DIVLJAČI DIVLJAČ 33 29.09.2014. 21:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,127 posete www.srbijalov.com