Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Unošenje živih zečeva u lovište


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Unošenje živih zečeva u lovište
Browningbar
 Da Limune, nema zeceva a nece ih ni biti ove godine!Frown
Pravo u centar!
srbijalov
 
veskokv
 Kolege a dali je neko probao da uzgaja divlje zeceve pa podmladak da se pusta?Confused
Jednom poenter,zauvek poenter!!!Kucasrbijalov
 
KREC
 Bice zeceva u LU Panonija u Backoj Topoli,samo da opet nesto ne izmisle i zabrane prodaju.Na prebrojavanju je bilo 35 komada na 100 hektara.
 
Browningbar
 

KREC kaže:
Bice zeceva u LU Panonija u Backoj Topoli,samo da opet nesto ne izmisle i zabrane prodaju.Na prebrojavanju je bilo 35 komada na 100 hektara.


35 kom/ha, to je i vise nego dovoljno samo je pitanje da li ce ih prodavati i kada!?Dim
Pravo u centar!
srbijalov
 
aca
 browningbar nije 35 na hektar nego 35 komada na 100 hektara
 
LU Aleksandrovo
 Prilično lep matični fond, lepo očuvano , posebno kada se uzme protekla godina, ako ovo i malo bude zečija godina mož zeca da bude ko šaše.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
KREC
 Ma ima ga ljudi i sad ko shashe nego sam im ja predlagao za svachije dobro da prodamo 50-80 komada a da za te pare kupimo vishe fazana i da uzivamo a bice nam em jeftinije em ce para da ostane u kasi,a lov zeca smanjimo sa 6 na 3 i svima dobro.Ionako je lepse loviti fazana nego zeca.Dobar vam pogled,Mirko
 
kelt
 mi sutra brojimo zeca uvek ga imamo dosta ko zna sta cemo sutra videti Lupa
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Browningbar
 

aca kaže:
browningbar nije 35 na hektar nego 35 komada na 100 hektara


Hvala na ispravci Aco!iveli 3
Pravo u centar!
srbijalov
 
vuk71
 U Hrvatskoj unos zeceva daje odlicne rezultate, mnogo para ode na uvoz iz Madjarske al lovci kazu da vredi svake kune, citam u lov. vjesniku da se dobar deo ljudi ukljucuje u posao za proizvodnjom tj. farmerski uzgoj divljeg zeca... bilo bi dobro da se ukljuci u diskusiju neko iz RH...
 
motajica
 Skupi su vam ti zečevi, mi iz Republike Srpske ih plaćamo100 eura komad, mada je kvalitet dobar ašto se tiče puštanja u lovište ista je situacija kao i kod vas, puštaju se praktično "pod pušku".Frown
Mikailo Đurđević
 
Limun
 Ja cu pokusati ove moje lovce da ubedim da pustanje zeca pred pusku ne daje dobre rezlutate, naravno ako budu imali sluha. Naravno ove godine cemo morati da redukujemo i broj izlazaka na zeca jer ga nismo uneli u loviste prosle sezone.
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
asivica
 Limune to si u pravu da pustanje zeca pred pusku nije nikakvo resenje,platimo jednog zeca 70eur koliko je otprilike clanarina ostrelis tri,cetiri ili vise komada za sezonu pa vidi racunicu clanarine.Moj predlog je iako kazu da vise nema zakonski rezervat da samo LU odredi deo teritorije na kome ce pustiti 50ili100kom nebitno i da se tu ne lovi 1-2god da se namnoze em da ima divljaci da se gadje da se nesto desava u tom lovnom danu em da se ne ide u minus i da bi se sacuvala divljac, jos nesto ja mislim da kod nas na jugu fali lovne kulture kako u Vojvodini mogu ako su u grupi npr.15 lovaca oni odstrele 15zeca pa mozda 2-3kom vise za stare lovce i to zavrse za sat-dva idu si kuci,akod nas ispred lovca danas dignu pet zeca ima svi pet da omanda i da si podje kuci da se digne sesti i njega ima da gadja,cast izuzecima nisu svi takvi da se nebi uvredili ali ja mislim da je 50-70% lovaca takvih sto se meni to uopste ne svidja ja nisam takav iako sam i ja sa juga i nisam zeljan te kile mesa ja lov vidim kao jedan skup za druzenje da se sastanemo i pojedemo nesto posle toga i normalno popijemo.Moje je misljenje da u Vojvodini ima zeca samo iz ovog razloga,kazu unistili su se zbog prskanja ako neko najvise prska njive to su Vojvodjani i opet imaju divljac,pa sami zakljucite zasto gore imaju ami nemamo.Hmmm
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
vuk71
 pustanje pred pusku zeca sa tolikom organizacijom oko nabavke i velikom nabavnom cenom je zalosno... treba gledati i korak napred...
 
fotolovac
 

KREC kaže:
Bice zeceva u LU Panonija u Backoj Topoli,samo da opet nesto ne izmisle i zabrane prodaju.Na prebrojavanju je bilo 35 komada na 100 hektara.


I to je neka štela, to vam je verovatno bio najlošiji teren, ove godine obično je na najgorim delovima bilo oko 25 komada. Tako da je tih 35 neki slabiji prosek uzet sa rezervom. Okolna društva su na nekim delovima brojala i po 85-95 komada na 100 ha. Što kažeš, bio bi fazon da zabrane prodaju, ali ne bi me čudilo ništa od ovih.

Kupci javite se biće zeca ko pleve! Grin
 
Lala
 

motajica kaže:
Skupi su vam ti zečevi, mi iz Republike Srpske ih plaćamo100 eura komad, mada je kvalitet dobar ašto se tiče puštanja u lovište ista je situacija kao i kod vas, puštaju se praktično "pod pušku".Frown


Ako tako radite, puštate zečeve 'pred pušku', onda je preskupo, i samo bacate pare.

Nije cilj puštanja živih zečeva, da se odmah potamane. Cilj je da ih naseliš, i da se razmnože, pa onda odstreljuj planski onoliko, koliko prirast dozvoljava. Ako dobro gazdujete, onda nije skupo.
Mada, vaše pare, vaša stvar, možda imate viška para, pa možete da platite odstrel zeca skoro kao odstrel srne.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
asivica
 Pa Lalo sta sam ja pricao zasto u Vojvodini ima zeca?
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
Limun
 Kod mene je to u pocetku veoma dobro funkcionisalo, imali smo deo terena koji smo zatvarali kao rezervat i tu smo uglavnom pustali zeca. Na tom terenu nismo lovili po 4 godine sto je davalo odlicne rezlutate, ali nazalost to se sve promenilo u zadnjih par godina, dosloje do nekih razilazenja izmedju podruznica pa da bi se nasao mir svakoj podruznici je davano zeceva koliko im sleduje po broju lovaca sto je dovelo do sejanja po 2-3 zeca po celom lovistu, a samim tim je izgubljen smisao unosenja zivog zeca. A ima tu malo i onog sto kolega asavica kaze, svako bi prve nedelje kad bi mogao otstrelio koliko god mu zeceva skoci jbg nedostaje nam molo osnovne lovacke kulture! A sto se Vojvodine tice i tu je kolega u pravu, imaju kulturu lova, lovnika slusaju kao boga i imaju mnogo manje lovaca po ha nego kod nas, ako jos dodamo da i sama tolika ravnica sa obiljem hrane zecu imponuje dobicemo idealne uslove za njega i to je to. 
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
asivica
 Pa to je to mi smo prosle godine dobili dva zeca na 20 lovaca i sta ako su obadva muzjaka i nema nista od prirasta,nego treba svake godine da bi sve sekcije bili mirne napraviti raspored i uzmi npr.pet sekcija i na njihovom terenu pusti u svakoj sekciji po npr.20kom. pa sledece godine u naredne pet i tako sve redom da se napravi krug,ali ujedno zabrani se lov npr. dve godine gde su pusteni stim da se gleda da se i teritorije granice i ja mislim da bi tu bilo uspeha.B)
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
Lala
 

asivica kaže:
Pa to je to mi smo prosle godine dobili dva zeca na 20 lovaca i sta ako su obadva muzjaka i nema nista od prirasta


Mogu da prave ta dva zeca gay paradu u lovištu! ROFL
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovačko udruženje LOVAČKA UDRUŽENJA 548 19.10.2021. 09:08
Lovne karte, izgled i važenje PROPISI O LOVU 530 04.04.2021. 12:56
Požar u lovištu PRIRODA I EKOLOGIJA 123 22.12.2019. 16:21
Održavanje (čišćenje) karabina KARABINI 165 05.01.2019. 07:20
Zagađenje okoline i lovišta PRIRODA I EKOLOGIJA 46 06.07.2018. 09:54
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,290,113 posete www.srbijalov.com