Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Unošenje živih zečeva u lovište


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Unošenje živih zečeva u lovište
Podunavac
 A po evropskim zakonima mogu i da usvoje male zečiće.Smeko
Tri prsta 2Kolce
 
asivica
 

Lala kaže:

asivica kaže:
Pa to je to mi smo prosle godine dobili dva zeca na 20 lovaca i sta ako su obadva muzjaka i nema nista od prirasta


Mogu da prave ta dva zeca gay paradu u lovištu! ROFL

Mogu da rade sta hocev siroko im polje.Bravo 2
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
fotolovac
 2 zeca na 20 lovaca pa to je strašno! Pa kod nas je to prosek po lovcu u nekim lovovima!!! Da, u Vojvodini sama priroda uglavnom određuje brojnost zeca, dok se kod vas jasno vidi kako ko gazduje sa lovištem, a po vašim pričama, mrka kapa! Najgori su prokleti lovci, takvih ima svuda, kao da neće imati šta da jede ako ne mazne nekog zeca!

Evo slika da vas nerviram. Shock Lalo ovo je posle gay parade u Berlinu! Veselo

www.fotolovac.co.cc/galerija/karadjordjevo-zec/images/image/P1180534s_resize.JPG
 
Limun
 Ovi iz moje sekcije su jedne godine nasamarili celo LU. Posle jednog hvatanja zečeva, mislim u Aleksandrovu, čovek koji je vršio prevoz istih, a koji je bio član naše sekcije u toku noći dok su zečevi čekali na istovar po sekcijama, zajedno sa našim tadašnjim predsednikom je celu noć odvajao zečice od zečeva spram sijalice. Tako da su ujutru 35 zečica i par komada zekana pustili u rezervat u našu sekciju, rezlutati su bili vidni odmah sledeće godine. Ostali su dobili uglavnom mu@onje tako da je bilo povuci, potegni ali ono što je uradjeno više nisu mogli da vrate, samo su im zavideli na lukavstvu. 
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
vuk71
 motajica to se kod vas svelo samo na lov, o planskom gazdovanju izgleda nema nista...
 
Milan Martinek
 

vuk71 kaže:
U Hrvatskoj unos zeceva daje odlicne rezultate, mnogo para ode na uvoz iz Madjarske al lovci kazu da vredi svake kune, citam u lov. vjesniku da se dobar deo ljudi ukljucuje u posao za proizvodnjom tj. farmerski uzgoj divljeg zeca... bilo bi dobro da se ukljuci u diskusiju neko iz RH...



Farmski uzgoj divlji zečeva u Hrvatskoj.
 
Limun
 Jedno pitanje za kolege sa portala, prodaje li ko zeca ove godine? Ovi moji iz LU se ponadali da ce ga opet kupiti u Backoj Topoli i pravili su neki dogovor ali je doslo do nekih problema jer izgleda nemaju dovoljno koliko je nama potrebno, a radi se o cifri od oko 500-600 kom. Zamolio bih sve kolege koji znaju da li njihova udruzenja prodaju zeca da mi jave putem PP.
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Indjijanac
 ovo je zanimljiva a i aktuelna tema,mada kod nas još dok nedobijemo lovište kao novo udruženje nećemo unositi.Pre par godina smo unosili ali komšije su bile malo zašle u naš teren da probaju kakvi su banatski zecovi.Inače bili smo 2 godine na hvatanju u Idjošu odakle smo i uzimali zečeve i mogu vam reći da je to jedan izuzetan doživljaj,to treba doživeti kada deca iz sela neidu u školu nego se organizuju celo selo da hvataju zečeve,adrenalin skače on stop jer zečevi pršte na sve strane,a poseban je doživljaj kada se približe pogoniči mreži,,,ako bog da 3.12 vodim klince kod mog prijatelja Culeta da dožive hvatanje zeca
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Jank
 

u indjiju ima djungla kaže:
ovo je zanimljiva a i aktuelna tema,mada kod nas još dok nedobijemo lovište kao novo udruženje nećemo unositi.Pre par godina smo unosili ali komšije su bile malo zašle u naš teren da probaju kakvi su banatski zecovi.Inače bili smo 2 godine na hvatanju u Idjošu odakle smo i uzimali zečeve i mogu vam reći da je to jedan izuzetan doživljaj,to treba doživeti kada deca iz sela neidu u školu nego se organizuju celo selo da hvataju zečeve,adrenalin skače on stop jer zečevi pršte na sve strane,a poseban je doživljaj kada se približe pogoniči mreži,,,ako bog da 3.12 vodim klince kod mog prijatelja Culeta da dožive hvatanje zeca


Ako već ideš kod Culeta pozovi i Lalu, ostao mu Cule dužen nekih 200e .......ROFLROFLROFL
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Indjijanac
 ja sam na slavskom lovu bio i sa Culetom, sa Lalom sam u dobrim odnosima i povremeno se čujemo ali o 200e prvi put čujem pa ako već nešto spomeneš onda to i obrazloži,a što se tiče Culeta,ako si video ove naše fazane na klipovima i slikama oni su proizvedeni zahvaljujući Cuciću i mislim da je to dovoljno
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 Inđijanac , šala mala. Niko nikome ne određuje prijatelje a njihov nesporazum je samo njihov. Lala nije branio Culetu da piše na forumu,sam je odustao
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Jank
 Ma samo se šalim, bilo je tu nekih sitnih incidenata ,
ne duguje niko nikom, mala šala,
zato što se mnogo naljutio Lala...Bye
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Indjijanac
 Daki sve što si napisao slažem se sa tobom ,i nisam se uzbudio nego tek toliko da objasnim iveli 3
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
klaja
 citao sam da uzgoj divljih zeceva daje jako slabe rezultate,navodno cak 80% ne uspe pa tako da se ne isplati uopste. bolja je kupovina iz dugih lovita i samim tim i mesanje krvi daje neke dobre rezultate uz planiran odstrel ili cak pauzu od dve godine uz redovan odstrel stetocina.Zeka
 
canis aureus
 [xhide]... nije mu niko branio ali ipak "daleko mu lepa kuća"Stari
samo neka Fata zečeve ... a pokazao se i dokazao što se tiče foruma i još koječega!Sad[/xhide]

zečevi su brzi i teško se Fataju ...ROFL
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Indjijanac
 pa nauka kaže da je unošenje sa strane i tzv.mešanje krvi dobro i daje pozitivne rezultate,samo unos iz drugih lovišta nije baš jednostavan jer hvatanje nije baš jednostavno,zahteva da mnogo faktora budu prisutni,i da se poklope(broj ljudi za hvatanje,meteo uslovi,konfiguracija terena,veština ljudi na mreži...)tako da može da se desi da se za ceo dan uhvati samo par komada ,a kakvi će biti odnosi polova to niko nezna,a to je veoma bitan faktor..pitanjeGrinali je bolje uneti u lovište mužjake ili ženke?....Glavu o zid
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Indjijanac
 

canis aureus kaže:
[xhide]... nije mu niko branio ali ipak "daleko mu lepa kuća"Stari
samo neka Fata zečeve ... a pokazao se i dokazao što se tiče foruma i još koječega!Sad[/xhide]

zečevi su brzi i teško se Fataju ...ROFL


Lično mislim da je to izmedju njih njihova stvar i nebih se tu mešao
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 MomciVan temeNazad na temu
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
duskov
 Koliko je unošenje zeca u nova lovišta dobro, duga je tema. Sva LD u Crnoj Gori koja su kupovali zeca u Vojvodini nemaju neko posebno pozitivno iskustvo sa tom rabotom. Naime, taj ravničarski zec se slabo adaptira na težak krševit ili brdovit teren tako da uz mnogo predatora koji strahovoto love upravo po tom teškom terenu, novopridošlica nema mnogo šansi.
Uz poslovičnu naklonost lovaca krivolovu ubačeni zec ima veoma malo šanse za preživljavanje.
Vjerujem u teoriju da je miješanje krvi sa domaćim zecom dobro i da su novorođene jedinke genetski jače i spremnije za preživljavanje.
Međutim, ako domaćeg zeca ima veoma malo, ako je period adaptacije novog veoma kratak onda su krajnji rezultati veoma sumljivi.
Čuvanje zeca koji je već u lovištu je ono što je prioritet.
Puštanje novih u lovište je , u najmanju ruku, neisplativo.
 
ivanfox
 Kolega duskov,u Srbiji sva(mislim većina) lov.udruženja koja su ubacivala zečeve iz Vojvodine su imala fantastičnu brojnost i rezultate ulova u narednoj sezoni lova.Mislim da je to prvo uradilo Trsteničko udruženje a kasnije i drugi.Pisano je o tome u mnogim lovačkim časopisima u to vreme pre 15ak god.ako se nevaram.Da i ne pominjem da je suludo pustati zečeve u terenu gde je mnogo predatora i prirodnih mu neprijatelja a hvatanje i ispust na već "iskontrolisan" teren od 15.12. pa najkasnije do 01.01,to računam da svi znamo.Jedino ne znam kako se već odrasla,formirana jedinka bez obzira na pol adaptira što vi kažete na krševitom,kamenitom terenu,mada mislim i tu ako se povede računa i malo više dežura u lovištu mora da pokaže koliko-toliko bolju populaciju. I ne zamerite mi;) pošto ste stariji lovac-kolega(zato poseban RESPEKT) ali upotrebili ste termin "domaći zec"pomislih isprva da ste mislili na kunića.ZivioRodjo
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovačko udruženje LOVAČKA UDRUŽENJA 548 19.10.2021. 09:08
Lovne karte, izgled i važenje PROPISI O LOVU 530 04.04.2021. 12:56
Požar u lovištu PRIRODA I EKOLOGIJA 123 22.12.2019. 16:21
Održavanje (čišćenje) karabina KARABINI 165 05.01.2019. 07:20
Zagađenje okoline i lovišta PRIRODA I EKOLOGIJA 46 06.07.2018. 09:54
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Online
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,288,441 posete www.srbijalov.com