Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Komercijalni lov - Turistički lov


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Komercijalni lov - Turistički lov
Lala
 Naročito šerifu, prisećam se kaznenih odredbi zakona... Frown
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
LU Aleksandrovo
 Lokalni šerif je između ostalog i jedini lovočuvar, jedini korisnik lade nive, jedini stručni radnik, jedini predsednik komisije za ocenjivanje trofeja, jedini ovlašćen za izdavanje dozvola, jedini ovlašćen za prijem izveštaja o izvršenom lovu, i već sam više ne znam za šta je jedini i za šta je ovlašćen, verujte mi na reč.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
KomadantMark
 "Clan 75.
Turisticka agencija koja ima zakljucen ugovor o pruzanju lovno-turistickih usluga sa korisnicima lovista duzna je da obezbedi lovnu kartu i dozvolu za lov inostranom lovcu, kao i sve druge dokumente..."
 
Lala
 

LU Aleksandrovo kaže:
Lokalni šerif je između ostalog i jedini lovočuvar, jedini korisnik lade nive, jedini stručni radnik, jedini predsednik komisije za ocenjivanje trofeja, jedini ovlašćen za izdavanje dozvola, jedini ovlašćen za prijem izveštaja o izvršenom lovu, i već sam više ne znam za šta je jedini i za šta je ovlašćen, verujte mi na reč.


E, pa taj je baš 'baba' u ataru... A da nije istovremeno i lovni inspektor?ROFL
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
LU Aleksandrovo
 Neće me začuditi ako postane, i nije ni malo smešno, više je tužno, a najtužnije što svi ostali ćute i uživaju, njima po taman, ja ga i ne krivim, što da ne kad može, još da mene pične srčko, ihajjjj nikad bolje.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Sremac75
 

KomadantMark kaže:
"Clan 75.
Turisticka agencija koja ima zakljucen ugovor o pruzanju lovno-turistickih usluga sa korisnicima lovista duzna je da obezbedi lovnu kartu i dozvolu za lov inostranom lovcu, kao i sve druge dokumente..."



To stoji, ali korisnik lovišta proverava ispunjenost uslova za lov...znači i Lovnu kartu!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Hunting Club Astra
 

paninm kaže:
58 pregleda a niko nema da pomogne sa nekim odgovorom, izgleda da je ovo pitanje zaista tesko za odgovor


Probacu ja da ti pojasnim.

Turista (lovni ili bilo koji drugi) je svaka ona osoba koja napusta mesto stalnog boravka na period duzi od 24 casa. Naravno to se moze prosiriti na to da ta osoba placa za usluge smestaja i ostale usluge u tom drugom mestu (cuvena boravisna taksa itd).
Mi (loviste) kao receptivni subjekat mozemo nekoga ko posecuje nase loviste, registrovati kao turistu, samo ako on u nasem lovistu boravi duze od 24 casa(sto znaci da tu i lovi, jede, pije, spava....).
Svi ostali, koji na jedan dan dodju samo u lov, po zakonu trebaju biti registrovani kao ucesnici u privrednom (komercijalnom) lovu, jer posto se ne zadrzavaju duze od 24 casa, nisu turisti.
To vazi isto kako za stane, tako i za domace lovce.

Ima i ono staro uvrezeno misljenje da su privredni (komercijalni) lovovi, samo oni u kojim su ucestvovale nekadasnje glavesine (uz pratnju poslusnika, sindikata ....) iz nekadasnjih drzavnih preduzeca... ono sto se nekada masno placalo, profakutrom sa sadrzajima tipa "Lepa Brena za cetiri osobe"....
OK jesu to bili privrendi (komercijani) lovovi, ali posto tih glavesina i preduzeca, na zalost, vise nema, ne znaci da je njihovim nestankom nestao i taj vid lovnog poslovanja (ostvarivanje zarade prodajom divljaci predvidjene godisnjim planom odstrela).

Cenovnik je jedan za lovce turiste (domace ili strane), tako i za ucesnike u privrednom (komercijalnom) lovu (opet domace ili strane).

To je po zakonu, ALI, dosta stranih lovaca su dobro proucili nas poslovni mentalitet, te se koriste metodoma: dogovora, tapsanja po ramenu, poklona u dzep kosulje itd., te sa savesnim upravnicima i lovocuvarima (vrhunskim profesionacilma i nepokolebljivim moralistima) odradjuju BLIC lovove, sa isplatom u oranju, na panju, blatobranu, solarno itd, itd.... Tako se ostvaruje POPUST na nase prirodno blago, koji mi nigde i nikada nismo dobili, niti cemo ikada dobiti... al kod nas sve moze. Nismo mi dzabe poznati kao srdacni domacini (jest da im ne daju popust na svoju licnu imovinu)..........
Ma nema ova prica kraja, to sto mi mozemo da zapetljamo, ni Aleksandar Makedonski ne bi razvezao
 
Sremac75
 Bravo 2
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
LU Aleksandrovo
 Veoma lepo objašnjeno, i na žalost istinito.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
tomo vrbas
 Poceo je lov na srndaca i vidim da se niko nejavlja na ovu temu? Evo kod nas je danas dosao turista iz turske i odstrelio prvog srndaca cirka oko 80-90 poena,a sutra nam dolazi taj isti i dovodi jos jednog kolegu mada ovo danas kako je lovio je razocaravajuce covek je od 7 pucanja samo jednom pogodio a oce da odstreli 6 srndaca!Nadam se da ce ujutro bolje pucati inace ce nam svu divljac rasplasiti!Frown
 
Lala
 Roedeer napisa u pričaonici, da je u Senti odstreljeno 3 srndaća u zlatu!
Čekamo da prodje vikend, verovatno će već u ponedeljak biti više informacija o odstrelima. Probajte da saznate, kako je bilo u vašim LU, pa javite.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Evo sada sam stigao iz lova odstreljen je jos jedan sedmarac, a javili su nam da je u Kuli odstreljen jedan srndac u srebru!
 
Joe the hunter
 Vec vise od dvadeset godina lovim iskljucivo u komrcijalnim lovovima.Razlog je nemanje vremena i zivaca za baktanje sa lokalnim lovackoim drustvima gde sam nekada bio(uzoran) clan.Izracunao sam da mojih 4-5 izlazaka u lov u sezoni kosta skoro isto kao i da sam clan u nekom drustvu.Samo sto za tih 4-5 izlazaka u komercijalnom lovu imam sta i da pucam.
Elem znaci imam dovoljno iskustva sa nasim LD koji se bave i komercijalnim lovom.Osnovni problem je sto vecina tih drustava nisu u stanju da garantuju odstrel.E sad zamislite stranca koji potegne put, prodje komplikovanu proceduru unosa oruzja u zemlju, plati sve takse i...Onda pocinje setnja po lovistu.Stranac trazi na primer srebrni trofej, ovi nestetnici u lovistu mu kazu ima tu negde takav samo treba da naidje.Vreme prolazi stranac se nervira, i onda dolazi do pogodbe daj sta das.Tad se puca na prvo koje naidje makar i na zlato ali se plati ko srebro ili jeftinije i to je to.Cesto puta se desi da gost ode a da nije ni video divljac i to se procuje i onda je tu kraj.
Dosta sam lovio po stranim lovistima ali tamo je situacija drugacija.Dobra organizaacija, profesionalni i strucni vodici, i nikada nisam lovio duze od dva dana i to tacno ono sto sam hteo.Naravno da i kod nas ima takvih lovista ali su nazalost retkost.Dobar pogled
 
Hunting Club Astra
 Evo rezultata za pohvalu. Lovacko drustvo "Velebit" iz Banatskog Velikog Sela (kod Kikinde), povrsina lovista oko 4000 ha, u prva tri dana sezone odrsteljeno je 7 grla (1 zlato, 3 srebra, 2 bronze i 1 van medalje)... markirana su jos 2 veoma jaka grla, no veoma im je tesko prici...
 
kelt
 cestitamo zemljaci, puno srece i dobar pogled zelimo i u predstojeciom sezonama (nebi bila losa neka slika)B)Aplauz
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Hunting Club Astra
 Evo linka:

http://www.huntingclubastra.com/hunti...bums/50244

za one koji zele da pogledaju fotografije, iz jednog, od pominjanih lovova na srndaca u Bantskom Velikom Selu. Prvog dana nemacki turista je odstelio jedno grlo-bronza, dok je slovacki turista odstelio dva glrla od kojih je prvi u zlatoj medalji, a drugi u srebrnoj.

Uskoro cemo urediti i prikazati fotografije iz svih lovova.
 
dzik
 Ton IK eenmaal was graaeen Sevi jagen, en wie Kan Mij helpen.

[IMG] http://i261.photo...02-2-4.jpg [/ IMG]

Write in english, please!
Srbijalov Admin Tim
 
kelt
 kolega pisi na engleskom lakse cemo te razumetiDragoljupe
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
bturjane
 ovaj gavran ti vadi stvari na sliku bez njega nista bila bi ti bas ruzna slika Dragoljupemogo si i neku stiglicu da odstrelis e tad bi bila extra slika 
ma nasrcu bre rodjo mora se branim,a ti zapadnjaci kvarni su ko muckovi al sam naso pravu pusku AA-12
 
Sniper Hunter
 [movie=youtube]gmXyizc3dFM&feature=related[/movie]

Evo i nas neko da pohvali! i ako neko zna gde je ovo bilo
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Komercijalni lov LOVNI TURIZAM 137 30.10.2022. 06:39
Komercijalni lov: Gde je najbolje? LOVNI TURIZAM 291 27.02.2014. 17:32
Komercijalni lov prepelice i grlice LOVNI TURIZAM 44 28.07.2012. 22:16
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,262,625 posete www.srbijalov.com