Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Australija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Australija
sakobavarian
 kad moze da se lovi kroz citavu godinu
sakobavarian priložio:
466320150123_150337.jpg

Nema lova bez Epanjel bretona
 
sakobavarian
 Drugo loviste.

Nemam naviku da slikam puno jer kad sam u lovu vise lovim nego sto slikam ali nadje se vreme i za slikanje. Kupio sam novu i bolju kameru pa se nadam boljim slikama
sakobavarian priložio/e:
18051728_10154544031121094_1328072957_n.jpg 18051704_10154544030006094_346943638_n.jpg 18051527_10154544030846094_2004098895_n.jpg

Nema lova bez Epanjel bretona
 
sakobavarian
 beznjega nema odstrela
sakobavarian priložio:
18034658_10154544033176094_1905095620_n.jpg

Nema lova bez Epanjel bretona
 
sakobavarian
 

Planinko011 kaže:

Pa licno mislim da gresis kao i ja onda. Prvo zato sto bey obzira sto pucas komplet od 5 divljaci (kudu, orix, bradavicastu svinju, onaj mali springbuk i divlje govece) svaka od njih ima svoju draz a stvar je u tome da imas vece sanse u svakom izlasku.
E sad meni se ukazala sansa po otakzu nekih Nemaca pa su dva lovca to dobili za po 5500 e ili $ ne mogu da se setim. U to je ulazilo docek na aerodromu, spavanje u bungalovu, 15 dana izlasci ujutru i uvece (samo 15 dana lova bez odstrela u Vojvodinasumama je preko 1000e a jos da te voze dzipom), voznja, hrana, pranje odece.
Kako je drugar obavio posao neki dan ranije i castio ih nekom vecerom od 200-300$ oni njega jos povedose na ribarenje ba okean a imali su i slucajno potragu u paru sa avionom, uspavljivanje i transport odbeglog nosoroga sto je dozivljaj samo po sebi.
Priznaj da je to naspram tih eventualnih 3-5000$ za jednog jelena kao da si izvukao lutriju.
Eh da, drugar je doplatio jos 1000 ili 1500$ za odstrel zebre za ciju kozu su mu nudili i 3000e u Bgu. To je odstrelio u susednom lovistu koje je imalo zebre. Plus u Namibiji je pravi lov a cuo sam da je po mnogim parkovima u Juznoj Africi lov fingiran i puca se iz kola na divljac.
E jos kad je neko finansijski relaksiran i moze recimo da dogovori leoparda dalje ne moze. Mada mi je cudno jer u cenovniku vidim da je cena leoparda 2000$ sto nije puno dok mi je jedan nas lovac kaze da ga je izasao 9000$.

Tako da ako imas solidna primanja greota je ne otici bar jednom u zivotu u Afriku.


Zagrejan sam za iducu godinu bas sume zvali veceras par prijatelja njih 6 ide pa hoce da idem i ja. Pogledacu davdim sta mogu da konbinujem i koje zivotinje. Posto znaju covjeka gdje idu u namibiju rekli su mi da mogu da konbinujem zivotnije koje ja zelim.

Ma kakav jelen treba da bude $2000 maksimalno ovo su samo prepucan cjene. A i na kraju ako je $5000 bolje dati za afriku da uzivas 15 dana nego da blejis jedan do tri dana za jelena.

http://www.osomba... cuo sam od dosta lovaca da su oni jedni od bolji.

Pricao sam sa par njih sto love u juznoj africi i vecinom se puca izkola tomije malo glupo al dobro svako ima svoje.

Najeftinije sto mogu da nadjem za leoparda je $6000 americki ako imas za $2000 to je bagatela
Nema lova bez Epanjel bretona
 
AcaNik
 Добро изгледа овај водени биво. На каквом терену се он креће?
Леп бретон Smile
Један предлог. Слике хостуј на сајту за хостовање слика. На пример на http://s206.photo... тако нећеш морати да смањујеш слике и онда само одатле линкујеш овде.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
sakobavarian
 

AcaNik kaže:

Добро изгледа овај водени биво. На каквом терену се он креће?
Леп бретон Smile
Један предлог. Слике хостуј на сајту за хостовање слика. На пример на http://s206.photo... тако нећеш морати да смањујеш слике и онда само одатле линкујеш овде.


Vodeni bivo zivi na vrhu australije dje je bas suvo nema puno sume i gdje da se krije. Najvise je otvoren prostor tako ga da je lako naci a i nije mu lako prici. Moze da se lovi citavu godinu ali najbolje vreme je od Aprila do Novembra kada prodju kise jer sve poplavi i nemozes da pridjes do lova. Vodeni bivo jeste opasan zna dase vrati prema lovcu i ima dosta slucajeva ali najvise ako se pogodi odteci do 100 metara pa stane gleda u lovca. Po meni lov je vise da odstrelis jednog ljepog primerka i to je to a ne baz da se lovi kao jelenska divljac non stop. Ima ih mnogo i previse prave veliku stetu pa ima dosta ljudi sto ih ubijaju i helikoptera a i tu uzimaju veliku lovu jer vecinom stranci plate da ide u lov na njega sa helikopterom ili trazeci na zemlji. Cim kaze da je amerikanac odma ga deru

Hvala kolega bice mnogo lakse sigurnom

Slazem se sa tvojim potpisom GrinRespekt
Nema lova bez Epanjel bretona
 
AcaNik
 Лови се само са олученим цевима, не и са сачмарама? Какво му је месо?

Молим. Бретон кога узме под своје, тај више не види друге расе Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
sakobavarian
 

AcaNik kaže:

Лови се само са олученим цевима, не и са сачмарама? Какво му је месо?

Молим. Бретон кога узме под своје, тај више не види друге расе Smile


Meso mu nisam nikad probao ali cuo sam da je ukusno. Nadam se da cu ico uskoro da odstrelim.

Najvise se koristi 9.3x62 ili 8x68. Ima dosta nji sto koriste 500 nitro express ali evropljanin isto obara prva liga. 9.3x66 je jedan od novi kalibra sto su sad poceli da koriste

Kao sto pricam vec godinama ali dosta nji ne razumije onima koji sam rekao da uzmu stene nisu pogledali nijednu drugu rasu ali dobro naucise se svi oni jednog dana. Bez bretona nema lova koga ima zna zasto ko nema nek cita odnjima
Nema lova bez Epanjel bretona
 
Planinko011
 Ne znam za te cene paketa kakve dobijaju Ameri, Australijanci i Nemci ali ona cena je bila po otkazu nekih Svaba pa je bila mozda niza.
Doduse ceo sport sa avio kartom, obradom i exportom trofeja i prepariranjem dolazilo je na 10 hiljadarki.

Znam da je za 90% normalnog sveta-lovaca mislena imenica dati u Srbiji te pare ali opet ljudi trose na razne hirove pa neko ima na nase raspale puteve spusten sportski auto od 20-30 hiljada,TV od 5-6000e, neko pozlacen jakuzi, oprema za skijanje ili saranski ribolov moze da kosta, ako zelite, do beskonacnosti pa tako da ko to zeli moze i da priusti sebi jednom ili vise puta u ziivotu.
Pa ne verujem da preko agencije ispod 3000e mozes i da odes turisticki na 15 dana u Afriku.

Sreca po nas pa cesto po neki dobar lov sa dobrim psima i dobrim prijateljima i na lisicu, prepelicu, fazana, zeca daje isti takav adrenalin i uzitak kao sto bi imao pri lovu na neku antilopu a i nasa lepa Srbija ima tako lepih predela da retki od nas mogu da kazu da su je obisli uzduz i popreko.

Mislim nije isto proci kroz par mesta i obici sve vhove iznad tih mesta.
Za svaki grad ti je dosta 3-4 dana ali za okolinu ti je malo i po 10 dana.

Tako da kolega Sakobavarian razmisli i o paketu od 3-4 srndaca i eventualno divojarca i da obidjes Djerdap, Taru i Zelengoru tokom vase zime a naseg leta i da dodas 1-2 lova na prepelice u Vojvodini nece ti ni Afrika nedostajati.
Familija odmara gledajuci Taru, Drinu i Dunav a ti spartas zoru i vece dok oni spavaju. Nema bolje.
Ja sam zenu znao da stavim na stolicicu u zbunje sa dvogledom popodne a ja zdimim na drugi proplanak preko sume na srndaca. A ujutru taman se lov zavrsi kad se budi familija

Uzgred, na Cabelasu ima tih cizama koje su zasticene od ujeda zmije pa da li ti ili neki tvoj drugar koristi takve cizme (kostyaju 150-200$) i ima li daleko bilo iskustava.
I u nasem regionu bi valjale po negde (Sargan, Zelengora, Crna Gora) pogotovo kad se leti lovi srndac i kad se kao ja obsetis tek kad zagazis duboko u kamenjar.
 
sakobavarian
 

Planinko011 kaže:

Ne znam za te cene paketa kakve dobijaju Ameri, Australijanci i Nemci ali ona cena je bila po otkazu nekih Svaba pa je bila mozda niza.
Doduse ceo sport sa avio kartom, obradom i exportom trofeja i prepariranjem dolazilo je na 10 hiljadarki.

Znam da je za 90% normalnog sveta-lovaca mislena imenica dati u Srbiji te pare ali opet ljudi trose na razne hirove pa neko ima na nase raspale puteve spusten sportski auto od 20-30 hiljada,TV od 5-6000e, neko pozlacen jakuzi, oprema za skijanje ili saranski ribolov moze da kosta, ako zelite, do beskonacnosti pa tako da ko to zeli moze i da priusti sebi jednom ili vise puta u ziivotu.
Pa ne verujem da preko agencije ispod 3000e mozes i da odes turisticki na 15 dana u Afriku.

Sreca po nas pa cesto po neki dobar lov sa dobrim psima i dobrim prijateljima i na lisicu, prepelicu, fazana, zeca daje isti takav adrenalin i uzitak kao sto bi imao pri lovu na neku antilopu a i nasa lepa Srbija ima tako lepih predela da retki od nas mogu da kazu da su je obisli uzduz i popreko.

Mislim nije isto proci kroz par mesta i obici sve vhove iznad tih mesta.
Za svaki grad ti je dosta 3-4 dana ali za okolinu ti je malo i po 10 dana.

Tako da kolega Sakobavarian razmisli i o paketu od 3-4 srndaca i eventualno divojarca i da obidjes Djerdap, Taru i Zelengoru tokom vase zime a naseg leta i da dodas 1-2 lova na prepelice u Vojvodini nece ti ni Afrika nedostajati.
Familija odmara gledajuci Taru, Drinu i Dunav a ti spartas zoru i vece dok oni spavaju. Nema bolje.
Ja sam zenu znao da stavim na stolicicu u zbunje sa dvogledom popodne a ja zdimim na drugi proplanak preko sume na srndaca. A ujutru taman se lov zavrsi kad se budi familija

Uzgred, na Cabelasu ima tih cizama koje su zasticene od ujeda zmije pa da li ti ili neki tvoj drugar koristi takve cizme (kostyaju 150-200$) i ima li daleko bilo iskustava.
I u nasem regionu bi valjale po negde (Sargan, Zelengora, Crna Gora) pogotovo kad se leti lovi srndac i kad se kao ja obsetis tek kad zagazis duboko u kamenjar.


Cim neko odustane bude mnogo leftinije gledaju po parama koje su uni uplatili i da ti dodas da im bude svejedno koce doci u lov.

Ljudi troze na gluposti bez veze pare gledajuci lukzus ja bi radje da sparam i da dam sebo malo gusta u lovu po rvropi. Prosle godine sam trebao ici na srndaca ali nisam imao vremena a ionako mi zena ide u lov samnom tako da zato bemam problema.

Ako bog da kolega kad dodjem isuce godine obilazm taru a onda u madjarsku u lov imam prijatelja tamo pa me zove da dodjem na lopatara , muflona i DS... Imam seatru od zene u italiji pa njen muz zna nekog tipa koji ide u lov na divojarca kodnji pa mocu sa njim damu dam malo dzeparca za jednog divojarca.

Ja ih koristim uzeo sam najnoviji model mene izadje oko $500 kod dodje vamo do mene. Imao sam jedan par trajao mi 5 godina i onda otkazao. Sad sam uzeo grudi i zadovoljan ako traju jos 5 godina super. Imao sam lose susrete sa zmijama pa bolje da pazim i cuvam se Cenzurisanos jelenove.

Zelja mi je da odstrelim carpathian divojarca balkan divojarca ali otom potom bice vremena. Ako se nadje prilika da vidim kad budem tamo kodnas mozda i odem jer mene realno afrika ne privlaci samo kudu nista drugo
Nema lova bez Epanjel bretona
 
sakobavarian
 Vojvodina na prepelice e to bi bio lov ako bog da bice i toga ali uglavnom kad dodjem kodnas tamo cucuse sa kolegama odavden pa ako neko ide mogu i ja da uplatim da idem snjima da nemoram sam da idem u lov nije tolko interesantno.

Reci mi Kolega jer se bavis ribolovom?
Nema lova bez Epanjel bretona
 
canis aureus
 

sasaruma kaže:

A ja mislio da volem 8x57JS naj vise na svetu,kad onoTrt Milojka


iveli 3

... prava je šteta za Australiju što nije otkrila 8x57JS u svom svomE sjaju ...
BiJo bi odličan za sve silne jelenOVe a ni bivo mu ne bi odolIJo ... al dobro, šteta je nji'na Confused

Na kojim daljinama se obično "puca" na jelene u AustralijU? Vidim dosta šumovite oblasti, proplanaka, ...?
Na bivole??
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sakobavarian
 

canis aureus kaže:

sasaruma kaže:

A ja mislio da volem 8x57JS naj vise na svetu,kad onoTrt Milojka


iveli 3

... prava je šteta za Australiju što nije otkrila 8x57JS u svom svomE sjaju ...
BiJo bi odličan za sve silne jelenOVe a ni bivo mu ne bi odolIJo ... al dobro, šteta je nji'na Confused

Na kojim daljinama se obično "puca" na jelene u AustralijU? Vidim dosta šumovite oblasti, proplanaka, ...?
Na bivole??



Ima dosta ljudi sto ih koristi ja nikad nisam zavoli kalibar tako da me ne privlaci bas tolko puno.

Na jelene od 60 metara sve do 250 je prosjek najdalje sto sam ja odstrelio je na 550m. Kad je rika privucem ih na 50metara nekad i blize ali ne upali svaki put nekad ti moras njemu da ides jer ako ima zenke nece da izadje na tvoju riku boji se da ne ostane bez zenki. Ima dosta sume i proplanaka teren izgleda lak na slikama ali bas i nije kolko ljudi misle.

Vec na bivole do 100m se puca ali vecinom se pridje na 60 setak metara.

Ovdje je tesko naci municiji za evropske kalibre ja sam cekao 9 mjeseci da dobijem municiju za 7x64 i 9.3x62 tako da dosta ljudi ih ne koriste zbog tog razloga. 8x57 JS na bivola sad bas neznam kakav bi bio a za jelenove po mom misljenju je previse 7x64 i 270 su prva liga. 6.5x55 je predobar znam par ljudi koji samo koriste 6.5x55 i odstrelili su svi 7 vrsta jelenova sa njim.


Noje do kalibra nego dotebe kao lovca da znas kako da odradis posao.

Dobar Pogled Kolega
Nema lova bez Epanjel bretona
 
DakiNS
 

Planinko011 kaže:

Lov sa njim na jelenove nista posebno ispred mene je do 30 metara ako ga osjeti stane markira , nikad nejde dalje i nejuri divljac. Ubio sam prvog jelena sa njim kad je imao 5 mjeseci i od tad radi kao masina.

Daki a meni sve neprijatno da kazem da breton i nije neki pticar i da ga dzabe bacas toliko visoko Smeko.
Vidis da breton lovi i drzi marku na jelene i srndace a tii navalio na prepelicu i fazanaDragoljupe.


Nije problem u bacanju , nego u prihvatanju pošto kada padaju navataju puna usta fazana pa je teško ih prihvatati. Još kad jelena drži u ustima , onda ga je tek teško prihvatati.
Sakobavarian lep ti je pas , kod mene u dvorištu se tri komada druže. Jedan od 14 , jedna od 9 godina i mlađani pulen od 7 meseci koji svima zadaje glavobolje . Sve mi se čini da će to biti najnevaspitaniji pas u dvorištu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 

DakiNS kaže:
. Još kad jelena drži u ustima , onda ga je tek teško prihvatati.
.

Samo vas gledam bretondzije,ali Daki ti ga bas pretera.Drzite se vi prepelica,fazana i po kojeg neuhranjenog zeca,a za jelena se koriste malo ozbiljnije raseHaHaHa
mrwa22250 priložio:
aport_jelena.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Hehehehe , ozbiljna rasa a pakovanje po litre ! Sinko Stari
https://www.youtu...b0EpC9ZL4A

Breton ništa ispod dve litre neće da koristiHaHaHa

Jel vidiš kolikog jelena nosi?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sakobavarian
 

DakiNS kaže:

Planinko011 kaže:

Lov sa njim na jelenove nista posebno ispred mene je do 30 metara ako ga osjeti stane markira , nikad nejde dalje i nejuri divljac. Ubio sam prvog jelena sa njim kad je imao 5 mjeseci i od tad radi kao masina.

Daki a meni sve neprijatno da kazem da breton i nije neki pticar i da ga dzabe bacas toliko visoko Smeko.
Vidis da breton lovi i drzi marku na jelene i srndace a tii navalio na prepelicu i fazanaDragoljupe.


Nije problem u bacanju , nego u prihvatanju pošto kada padaju navataju puna usta fazana pa je teško ih prihvatati. Još kad jelena drži u ustima , onda ga je tek teško prihvatati.
Sakobavarian lep ti je pas , kod mene u dvorištu se tri komada druže. Jedan od 14 , jedna od 9 godina i mlađani pulen od 7 meseci koji svima zadaje glavobolje . Sve mi se čini da će to biti najnevaspitaniji pas u dvorištu.


Da imam vece dvoriste uzeo bi i ja jos dva ali nazalost nemam tolko prostora. To ti se cini bice on dobar treba mu malo vremena da izadje is lude faze. Sve gledam da uvezem kuju od nas ali ubise sa cjenom da prevezem do mene.

Kolega mrwa jabi rekao da je ovdje malo obrnuto viste vise sa prepelice po kojeg zeca i ponekog fazana mislim za lov na jelenove treba malo vaspitanija rasa od njemacki kratkodlaki ipak je to ozbiljan lov a nazaloat nisu oni baz zato Vebanje
Nema lova bez Epanjel bretona
 
Planinko011
 Ajd sto naseg seljadina (8x57) ne koristite to razumem. Em je nemacki, em nije ekoloski, em nije fensi tj onako bas je out Smeko, ali kako vam tamo stoji upotreba americkog pandana koga sa isto u nas poseljacili pa ga ima zas izvoz?

Odnosno koliko se koristi 30-06? Takodje i ostali Amerikanci .243, 22-250 koji je dosta postao popularan kod mladjih strelaca za lakse radove a tu je i .308.
Da li se tamo punite svoja municija, kakvi su vam propisi i koliko je vlast liberalna po ptanju oruzja? Da li kao u SAD samo kupis pa prodavac te registruje ili ima neka procedura odobravanja oruzja?.

Pretpostavljam da je americki sistem jer u unutrasnjosti tsko mogu da zamislim farmera bez puske u tako neprijateljskom okruzenju?

Da li tamo imate velikih macaka ako je ostalo iz nekog uvoza poput pume, jaguara? Pored dinga ima li vuka, sakala?
Reko da ne guglujem mada cu proveriti.
 
DakiNS
 Oh Mrwa ovo se računa kao tehnički nokaut . Ipak kolega ne bih se u potpunosti složio sa tobom , ma koliko volim bretone , ne bih potcenjivao nemce. Verovatno nisi imao priliku da loviš sa kvalitetnim nemcima , a Mrwin je čista desetka. Imao sam obe rase , prevagnuli su bretoni zbog (nije bitan redosled) : gabarit , jer može biti i kod nogu u automobilu , parfem nemca me tera na stomačne tegobe ( da ne budem grub). Po mom ukusu , breton je lepši na oko , mnogo je lakši za obuku ( ne moraš ga lomiti kao nemca) , a sve ostalo se ne razlikuje s tim što neki favorizuju aport lisice - ali nabrojte koliko puta ste uopšte bili u situaciji da vam pas treba to da radi , a ja do sada nikad nisam ni video u redovnom lovu , osim na nekim radnim ispitima. Nego odosmo Van teme
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sakobavarian
 

Planinko011 kaže:

Ajd sto naseg seljadina (8x57) ne koristite to razumem. Em je nemacki, em nije ekoloski, em nije fensi tj onako bas je out Smeko, ali kako vam tamo stoji upotreba americkog pandana koga sa isto u nas poseljacili pa ga ima zas izvoz?

Odnosno koliko se koristi 30-06? Takodje i ostali Amerikanci .243, 22-250 koji je dosta postao popularan kod mladjih strelaca za lakse radove a tu je i .308.
Da li se tamo punite svoja municija, kakvi su vam propisi i koliko je vlast liberalna po ptanju oruzja? Da li kao u SAD samo kupis pa prodavac te registruje ili ima neka procedura odobravanja oruzja?.

Pretpostavljam da je americki sistem jer u unutrasnjosti tsko mogu da zamislim farmera bez puske u tako neprijateljskom okruzenju?

Da li tamo imate velikih macaka ako je ostalo iz nekog uvoza poput pume, jaguara? Pored dinga ima li vuka, sakala?
Reko da ne guglujem mada cu proveriti.


30-06 i 308 su najpopularniji a i spada i 300 win magnum tu negdje. 243 se koristi najvise lovci na kengure i dingoes. Dosta profesionalni lovaca koji su placeni da love kengure koriste 243 ili 6.5x55.

Vlast je najgora po pitanju oruzja nije nista kao amerika bas su striktni. Znaci kad kupis pusku nemozes odma da je uzmes moras da podnses punomoc za tu pusku tek kad ti policija odobri punomoc odes u prodavnizu sa njom i dozvolom i tek onda mozes da je uzmes. Municija vecinom pune jer im je jeftinije nego da kupuju vec punjenu municiju ali i to je zaCenzurisanoncija nadjes sta di odgovara i to koristis. Ja sam htjeo da punim al nemam potrebe jer sam povjeravao moje mete sa 3 covjeka sto pune za 270 i nisu nista bolji.

U drugom svjetskom ratu americke jedinica pume su bile u australiji i kao maskota imali su par puma koje su pustene. Svako malo ljudi ih vidjaju i jedna je ubijena. Dosta ljudi nevjeruju ali tusu. Vukova nema da ih ima jelenova nebi bilo kolko ih ima bilo bi fino da ih ima ali nazalost nikad nisu uvezli.
Nema lova bez Epanjel bretona
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,951 posete www.srbijalov.com