Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Obuka goniča za lov na zeca


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Obuka goniča za lov na zeca
Neca92
 Kad da odstrelim zeca ispred nje kad lov na zeca pocinje tek u novembru?! Grin
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Milos88-Ivanjica
 Pa u "novembru" ga i odstreliChut
LOV JE Passrbijaloviveli
 
Neca92
 Grin Potrudicu se! Grin Chut ;)
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
urosVA
 Ja planiram da nabavim nekog gonica,ali me jedno plasi,a to je da ne goni srne!Recimo uzmem stene,odgajim ga,krenem u lov a on zaokupi srne i ode u materinu!A kod mene hvala bogu srna ima kao nikad Grin !Interesuje me kada i kako treba krenuti sa obukom steneta za lov zeca???
Harmonika Kolce
 
Milos88-Ivanjica
 Urose po meni je najbolje da nabavis kerusu na primer srpskog gonica ili neke druge rase,kad nabavljas raspitaj se da li je stene od radnih roditelja.Sa izvodjenjem i obukom kreni u 6 mesecu,vodi je u sumrak ili pola sata pre svitanja,jer su tada najsveziji tragovi.Cim potera zeca u tim vremenskim intervalima pocni da je izvodis rano ujutru kad svane a kada podigne zeca u to vreme izvodi sve kasnije i kasnije,oko 9 ili 11h,jer tada ima samo ostataka tragova i miris divljaci je slab,tu ker krece da instiktivno prati tragove i smanjuje prostor gde lezi zec.Kada ga podigne u 11 ili 12h znaj da je to kraj obuke i da pored sebe imas dobrog gonica.I naravno sve to ne vredi ako ne odstreljujes sto vise zeceva ispred keruse ili kera.A od srna ga mozes oduciti tako sto dok je jos uvek stene,moras ga nauciti da ti dolazi na tvoj poziv,kada dodje das mu nesto da pojede,parce slanine ili cvarak,tako da kad potera srne,mora ih ostaviti cim ga pozoves.Nadam se da sam ti malo priblizio nacin na koji ja to radim,pitaj slobodno sta te jos zanima.Inace ona kerusa sa prvog i 2 snimka koji sam postavio je bila iz valjeva.
LOV JE Passrbijaloviveli
 
urosVA
 Hvala Milose.Ima u Valjevu i okolini dosta dobrih odgaivaca Srpskih gonica.Posto zivim u selu,kuca mi je u rezervatu mog LU.Ispred kuce suma,iza kuce suma i svaki dan neko pusta svoje kerove koji u 99% slucajeva gone srne.I to me malo nervira,jer sta dobija taj vlasnik psa koji skoro svaki dan kuci odkaci keru lanac sa vrata i pusti ga da ide kud hoce???!!Po meni nista (SELJACKA POSLA)...Mnogo puta sam bio svedok,gde su kerovi gonili visoko bremenite srne po par sati,kojima je neka bela pena udarala na usta,i gde su kerovi bili na svega par metara od divljaci!!!Po meni je to izivljavanje pojedinaca nad zivotinjama!Zna se kada se pustaju gonici,a kada divljaci treba malo mira...!Ali ima nas svakakvih!
Harmonika Kolce
 
Milos88-Ivanjica
 Vlasnik psa koji ga samo otkaci sa lanca a ker tera sta stigne,on po meni nije lovac,nikada to ne radim i nikada ne ostavljam psa u lovistu da se sam vraca kuci.Lovostaj je jedino vreme kad divljac ima mira,ali pojedinci joj ni tada ne daju da predahneSad
LOV JE Passrbijaloviveli
 
urosVA
 Ovo sto se kod mene desava nema na zemaljskoj kugli!!!!Ne razumem neke ljude
Harmonika Kolce
 
Neca92
 Pre nekih 5,6 godina sam citao u tadasnjim ''Lovackim novinama'' jedan tekst koji me je strasno razocarao i inervirao, iako tad nisam bas ovako razmisljao i nisam puno znao o lovu! Ne znam tacno u kom kraju se to desilo, ali stvarno strasno! Dva kera (gonici), gonili su visoko bremenitu srnu u brdskom-planinskom terenu... Gonili su je duze od 3 sata! Ona je bezala, bezala, bezala i kad je skorz izgubila snagu, i bila je potpuno iscrpljena, sisla je u samo selo (nije vise znala gde da bezi) potpuno iscrpljena, pala je i nije mogla vise da bezi...Vrlo tuan Kerovi su dosli do nje i poceli da je cepaju... Vrlo tuan Umrla je... Cry Stanovnici tog sela su pozvali veterinare i obavestili nadlezne. Kada su veterinari izvrsili uvidjaj, ustanovljeno je da je srna nosila u sebi dva laneta, koja su naravno uginula zajedno sa njom... Vrlo tuan Cry Vrlo tuan 
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Dragan Bukulja
 moji gonici su sjajni.uvek vodim malde pse sa matorima.dobra krv i selekcija godinama daju rezultat.Nema sanse da mlad pas krene uz matorog i da mu ne proradi krv@ !!
Isterujem zlo,uterujem dobro
 
lovdzij@
 Ne mogu da se nacudim kako mogu kerovi da stignu srnu?Imam gonice tolike godine i lovio sam na raznim mestima i razne divljaci,ali nikad nisam doziveo da pridju srni na 1 kilometar a ne da je uhvate,daleko bilo?Ili ja imam lose kerove ili ove nase srne idu na brzinske pripreme?Ne razumem
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
ohotnik
 

lovdzij@ kaže:
Ne mogu da se nacudim kako mogu kerovi da stignu srnu?Imam gonice tolike godine i lovio sam na raznim mestima i razne divljaci,ali nikad nisam doziveo da pridju srni na 1 kilometar a ne da je uhvate,daleko bilo?Ili ja imam lose kerove ili ove nase srne idu na brzinske pripreme?Ne razumem
Mogu kolega kada su u uigranom paru ili vise Licno lovim sa tri kuje nemackih krakodlakih pticara i samo ove godine sam cetri spasao od pasa Prve nedelje lova dve A ja sam za to kriv jer su to naucile od terijera kojeg sam ponekada vodio sa njima a zajedno su odrasli i lovili I tako su uigrani da im nepredstavlja najmanji problem da uhvate srnu Ali sam ja uvek tu da nebude stete.Zbog toga terijera vise nevodim jer im on daje motivaciju A kada njega nema prostim povikom ih odvracam od gonjenja
 
Milorad
 Da stignu srnu...tesko gledao sam kako srna staje slusa gde su psi, cak ih pusti da joj pridju na 10-15m ali da uhvate...kod mene u Ovcaru to ne biva!!!
 
lovdzij@
 Ja to ne mogu da shvatim?Lovim 20 godina,otac lovac,brat lovac,uvek po 10 gonica u dvoristu.Lovilo se i leti i zimi,po suncu i kisi,po brdu i planini ali to nikad nisam doziveo u zivotu!Evo pozivam te kod mene u goste sa tvojim kerovima,dodji da pustimo kod mene u loviste.Ako uhvate srnu ja ti za ta tri kera dajem ladu nivu,normalno ako su na prodaju?
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
ohotnik
 

lovdzij@ kaže:
Ja to ne mogu da shvatim?Lovim 20 godina,otac lovac,brat lovac,uvek po 10 gonica u dvoristu.Lovilo se i leti i zimi,po suncu i kisi,po brdu i planini ali to nikad nisam doziveo u zivotu!Evo pozivam te kod mene u goste sa tvojim kerovima,dodji da pustimo kod mene u loviste.Ako uhvate srnu ja ti za ta tri kera dajem ladu nivu,normalno ako su na prodaju?
Kolega neznam sta da ti kazem verovao ili ne Ja se time niti dicim niti hvalim To je velika mana za nemackog pticara a vec sam ranije napisao da su to naucile zbog terijera koga vise nevodim u lov jer su uz njega gonili srne i po vise od sata Kuje su odrasle zajedno i love timski I Sada da ti kazem da cesto uhvate zeca kada su njih tri zajedno tesko bi ti bilo poverovati Nedesava se meni samo da kerovi uhvate srnu nego i drugim kolegama lovcima To se najcesce desava kada ih psi nateraju u guscu obalu ili uz reku gde je suma gusca i gde su vrzine pa se srne teze krecu A desavalo mi se da jedan pas potera srne iz kukuruza i na izlazu njih dve se tako postave da srna pravo na njih izbije i tu je bukvalno za sekund obale. T o nevolim i vise puta sam ih kaznjavao za to.A niva mi kolega netreba imam dve tojote Nego da ti meni dodjes za otvaranje lova na petla koga imamo dosta i da se druzimo I da vidis kuje na terenu pa oceni da li mogu da stignu srnu A imamo ih vise nego neka lovista petla.iveli
 
lovdzij@
 Hvala na pozivu kolega,rado cu se odazvati.Naj vaznije je druzenje,pa sve ostalo.Nismo se bas najbolje razumeli oko srna?Ja pricam o lovu u planini sa gonicima,tamo srne ne cekaju da im kerovi pridju blizu,vec se ustaju daleko ispred kerova,i uvek imaju prednost od nekih 15-20 minuta.Desavalo se da prodju srne pa tek za 25 minuta kerovi na trag.A dok sam bio u lovu u gostima,u Sabackom lovistu vidjao sam srne na 15 metara koje ne beze od lovaca.To je kod nas nemoguce u planini.Mislim da sam malo pojasnio o cemu pricam?Lovacki pozdravBye
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
Lala
 Ovo što ohotnik priča, sam ja doživeo u jednom komercijalnom lovu sa mojom prvom NKD kujom, koja je stigla srnu u nekom kupinjaku. Zamalo da nagrabusim, sreća pa je srna uspela da se otrgne i pobegne.
Isto tako sam jednom video kako je jedan NOD stigao srnu, prišunjao se kroz visoku travu, i pojurio je, posle jedno 30-40 m. trke, sustigao srnu, ali opet je srećno završilo.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zoranp
 Ohotnik i Lovđija predlažem da se i Lala i ja pojavimo u tim vašim gostovanjima kao nezavisne sudije i posmatrači....HmmmGrin
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
lovdzij@
 Naravno,samo da se druzimo!Nisam imao prilike da mnogo lovim po ravnici gde ima dosta srna,tako da je sve moguce?
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
Milos88-Ivanjica
 Evo novog pojacanja za zeca,ker star 5 god.
Milos88-Ivanjica priložio:
dsc00218.jpg

LOV JE Passrbijaloviveli
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na zeca LOV NA SITNU DIVLJAČ 858 22.11.2022. 07:09
Srpski gonič KINOLOGIJA 1591 17.07.2021. 16:45
Obuka lovačkih pasa KINOLOGIJA 409 03.10.2018. 21:59
Obuka za Stručnog pratioca LOVAČKA UDRUŽENJA 185 16.03.2018. 18:21
Srpski Žuti Gonič KINOLOGIJA 133 06.03.2018. 23:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,821 posete www.srbijalov.com