Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pitanje za iskusne lovce


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pitanje za iskusne lovce
eclipse4
 Hajmo ovako prvo jedno pitanje a kasnije sledi i drugo pitanje.

recimo resim se da kupim druge cevi za karabin naravno nakon toga na njima vise nije isti serijski broj,odnosno fabricki.
koja je procedura za to u supu i da li neko zna koje su dadzbine?

bice da cu sada postaviti drugo pitanje a nakon sto cujem odgovore iskusnih,pitati trece konacno ;)

da li se recimo na sanduku od 8x57 moze namontirati cev od 223 ili drugi sasvim nebitno koji kalibar?
nisam toliko zalazio "u pusku" pa neznam.
 
Sniper Hunter
 Za nabavku druge cevi moras da pises molbu za odobrenje nabavke rezervnih delova a to sad koliko kosta neznam pitaj u sup a broj je ukucan na sanduku na mojim karabinima na cevi ima samo zigova tako da ti ostaje ja mislim isti broj Bye
 
Rade Korda
 Pozdrav eclipse4 ja sam ove godine u februaru menjo cev na mom karabinu M70 sa 8*57 na 3006 u zastavinom servisu nova cev ja za M70 10500 dinara sto se tice novog serijskog broja na cevi ti dobijas svakako novi oruzani list a sto se tice da stavis na 8*57 cev od 223 mislim da ces morati i novi sanduk i zatvarac da stavis al opet bi ti bilo najpametnije da kontaktiras zastavin servis evo tel+381 34 323 257

Dobar pogled
 
eclipse4
 ok,znam cenu jer sam zvao ranije kad sam hteo da menjam i ja cev.
e sada,koliko se placaju takse po supu?
 
eclipse4
 evo ovako,upravo sam zvao zastavu i dobio sledece informacije,varmint cev koju mogu namestiti na moj m70 (8x57) je 16.000 i kundak koji cu odraditi ce biti oko 100-120e (cekam samo da mi se javi prijatelj iz suba koliko me kosta taksa za promenu cevi).
dakle za nekih 300e dobijate,karabin potpuno drugog izgleda.

----stigla informacija,taksa za promenu cevi je 1050 din.

moja poenta price je bila.menjanjem cevi i kundaka (da ga majstor odradi u stilu 808-ice),dobijate karabin koji je isti 808 (naravno sem sanduka i sistema opaljivanja) za duplo manje para.
naravno ja cu kundak uraditi kao onaj na vazdusnoj pusci a cev ce biti varmint.

fabrika ide na odmor 24-og,tako da ce sve to biti odradjeno tek u februaru.cim bude bilo,postavljam slike.

sad ostaje samo dilema......dali menjati u 270win,308win ili ostati na 8x57,PO MENI najboljem kalibru.
 
sheytan
 

eclipse4 kaže:
moja poenta price je bila.menjanjem cevi i kundaka (da ga majstor odradi u stilu 808-ice),dobijate karabin koji je isti 808 (naravno sem sanduka i sistema opaljivanja) za duplo manje para.

Pa, u ovome i jeste osnovna razlika... Tako da... NE B' JA TU NIŠTA DIR'O! ;) Pogotovu ako ti je trenutna cev iole upotrebljiva...

Ako bih ikada qpovao 808-icu, sigurno je ne bih qpio zbog lepote, nego pre svega zbog sposobnosti da se njome jaako precizno gadja!
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Max011
 1. zahtev za nabavku rezernog dela 1000 dinara SUP naglašena promena kalibra
2. Pozoveš zastavu i pitaš da li je izvodljiva konverzija kalibra koju planiraš
3. po dobijenom odobrenju pravac u servis po odradjenom poslu dobićeš papir na kom piše da li si cev ostavio na uništavanju ili si je poneo sa sobom
4. na cevki ćeš dobiti žigove tormentacije , kontorle i godine ugradnje(plus ZIŽov sertifikat i garanciju ) DAKLE NA CEVKI NEMAŠ BROJ NEGO JE ON NA SANDUKU
5. po obavljenom poslu registrovanje promene kalibra u oružanom listu 1000 dinara u Supetu

i to je to više manje B)
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
eclipse4
 max napisao sam gore....neznam da li da menjam kalibar....
neznam kakav je 270 win za malo krupnije primerke DS-a.....308 win znam da je 100% ok,kao i 8x57.....
nama ovde srndaci izlaze na 50 do 150 max metara....tako da,retko koja puska tu ne bi zavrsila posao.
 
Max011
 img703.imageshack.us/img703/2961/dsc00215c.jpg

Da se ja pitam nešto ovako bih napravio Smile specijalizuj puške ako imaš mogućnosti (a vidim da imaš drugar u supetu) gore ti je svinjećica u 8x57 dole je 6.5x57 i BOG DA TE VIDI Bye
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
eclipse4
 "specijalizuj puške ako imaš mogućnosti (a vidim da imaš drugar u supetu)"----------------->>>>>ne te razumem,kako da specijalizujem?
 
Max011
 Vid* vako kad ideš da se šibaš ondak povedeš boksera teške kategorije da ti čuva ledja jer taj kad zamane i udari trava ne raste a čak i ako promaši, protivnika udari promaja pa dobije upalu pluća i umre. A kad ideš na fešn vik i neki drugi ivent sa sobom vodiš drugara iz polusrednje koji može da obori i teškaša jer zna kako da udari u špic brade! Smile Pošto sam ti ovako lepo objasnio znam da ti tek sad nije ništa jasno al nema veze $aAa 
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
eclipse4
 a kad idem na takmicenje u plesanju,povedem profesionalnog plesaca koji ce ostaviti bez daha i teskasa i onog iz srednje sto zna da udara u spic brade jer nisu iz tih voda....
 
Max011
 tako nekako, važno je da razviješ svoj lični osećaj za filing onda ti sve ide kao ladna voda ... Smile za sad si na dobrom putu...
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
eclipse4
 "osećaj za filing" ------------->>>>> ahahahaha dobar si ;)
 
aca
 evo pitanje za starije lovce.dali moze da se detetu zabrani da vodi svoje kuce u trening.posto kod nas jedan ludak meni i mom prijatelju rekao da nemozemo da vodimo kerove a mi smo krenuli da napravimo hranilicu i ujedno da vodimo kerove a taj covek je najgori lovac i grupovodja ikad kod mene u selu.i sto je jos cudno bio je nekoliko puta kaznjen zbog pogodite cega zbog krivolova i on ce da mi kaze da ja nevodim kerove mamu mu je...opasno me je to iznerviralo i sad nesmemo da vodimo kerove.
 
mirko knezevic
 Kolega meni samo bog moze da zabrani da radim tako nesto,sto bi neki rekli u zargonu "Ja ne slusam oca kod kuce a kamoli druge"... Mislim sto se tice vodjenja kerova,nisam stari ni toliko iskusan lovac ali sto se toga tice ne slusam nikog. Moj ti je savet okreni glavu i prodji iskuliraj,budala iznervirace te pa ces da ga izlemas pa ti uzmu pusku zbog budale,ovako samo lepo prodjes i jos mu kazes Dobar Dan.....Njanjanja
 
Cvele
 mirko, Aca jos uvek nema pusku, tako da nece moci samo da je dobije ;) ali i to je velika, ma kakvi velika ogromna stvar, da se zbog takvog lika izgubi Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
zoranp
 Aco ja koliko znam postoje tereni za obuku pasa..e sada kod tebe treba da se uradi par stvari..prvo trebaš da budeš član lovačkog podmlatka i da dobiješ zvaničnu legitimaciju, zatim tvoj pas mora biti čistokrvan sa odgovarajućom dokumentacijom (rodovnik i radno eksterijerna knjižica), zatim obavezno vakcinisan i čipovan, a tek onda imaš potpuno pravo da ideš sa njim u lovištei to samo u onaj dio terena koji je od strane društva određen kao teren za obuku pasa ili ako takvog nema onda na redovne terene, ali nikako u doba reprodukcije divljači...samo zapamti mlad si momak i polako sa rečnikom..nije dobro prljati jezik, psovati ili bilo šta slično dok ne postaneš ravnopravan ili barem iskusniji i stariji...bez ljutnje, jer ti sve govorim u dobroj nameri, a ti kao hoćeš... pozdrav
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Limun
 Mirko nemozes da izvodis kerove preko cele godne u otvoreno loviste!Stari
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
aca
 

zoranp kaže:
Aco ja koliko znam postoje tereni za obuku pasa..e sada kod tebe treba da se uradi par stvari..prvo trebaš da budeš član lovačkog podmlatka i da dobiješ zvaničnu legitimaciju, zatim tvoj pas mora biti čistokrvan sa odgovarajućom dokumentacijom (rodovnik i radno eksterijerna knjižica), zatim obavezno vakcinisan i čipovan, a tek onda imaš potpuno pravo da ideš sa njim u lovištei to samo u onaj dio terena koji je od strane društva određen kao teren za obuku pasa ili ako takvog nema onda na redovne terene, ali nikako u doba reprodukcije divljači...samo zapamti mlad si momak i polako sa rečnikom..nije dobro prljati jezik, psovati ili bilo šta slično dok ne postaneš ravnopravan ili barem iskusniji i stariji...bez ljutnje, jer ti sve govorim u dobroj nameri, a ti kao hoćeš... pozdrav
znam imam clansku kartu lovackog podmladtka i ker mi ima sve papire rodovnik ocenu u radu i sve sto treba a da je cistokrvan,ja mislim da ne bio dobio papire da nije cistokrvan.hvala ti zorane iznerviram se svaki put kada pricam o toj stvari koju sam napisao.neljutim se pozdrav.nemamo teren za obuku tako da vodim u najblizi i u doba reprodukcije ne vodim samo u terene gde nema divljaci samo da se kerovi istrce.poz
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,822 posete www.srbijalov.com