Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kočnica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kočnica
Slob
 Dvoumio sam se izmedju M70 i M98 i igrom slucaja dobih besplatno M98. Tu je prestala dilema, ali me sad muci kocnica koja je u otkocenom polozaju i ne mogu da je pomerim rukom. Ne znam da li da probam kljestima, ili mozda da naprskam WD40?
Lisica
 
Planinko011
 Mozda da to poveris puskaru jer od te kocnice zavisi i tvoj i tudji zivot i ona treba da radi i drzi hiljadu puta. To nije za "uradi sam"
 
sasaruma
 

Slob24 kaže:

Dvoumio sam se izmedju M70 i M98 i igrom slucaja dobih besplatno M98. Tu je prestala dilema, ali me sad muci kocnica koja je u otkocenom polozaju i ne mogu da je pomerim rukom. Ne znam da li da probam kljestima, ili mozda da naprskam WD40?
Kolega,da li ne moze samo kada je igla otpustena ili i kada je igla napeta?
 
Slob
 Nisam kod kuce pa da to proverim, videcu sledece nedelje Frown
Lisica
 
canis aureus
 

Slob24 kaže:

... muci kocnica koja je u otkocenom polozaju i ne mogu da je pomerim rukom. Ne znam da li da probam kljestima, ili mozda da naprskam WD40?


Ako ne bIdne 'telo pred klješta da popusti pokušaj s osrednji čekić cca.4-6kg te ako je ne ubediš ondaK brenerom zagrij pa ponovno vrši opaljenje s čekić dok ista ne popusti ... JaoooPilot

Ne prikučuj klješta di jim mesto nije!
kolega sasaruma ti je postavio dobro pitanje, pa kad to proveriš i bolje se upoznaš sa načinom funkcionisanja karabina i kočnice vidi da taj kvar, ako postoji, otkloni neko ko zna ...
Bye
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 ROFL Мислим да чекић треба да буде мацола, од бар 10 кила. udaranje

Па што лепо одма не кажете момку да кочница не може да се помера док ударна игла није напета. Тако се и раставља. Јар ако почнеш да растављаш затварач, а игла није напета и лептир кочнице под углом од 90 степени, онда мораш спојницу да закачиш за тврду површину, повучеш затварач према доле и окренеш лептир под 90 степени. Тек онда можеш да раставиш затварач.
Tri prsta 2Kolce
 
Slob
 Cekic je resio problem, kocnica krcka kad je pomeram, a zarvarac je malo kriv udaranje Confused Grin
Udarna igla nije bila napeta i zato nisam mogao da pomerim kocnicu. Karabin je stajao netaknut 13 godina, kako rece prethodna vlasnica, pa sam zbog toga ocekivao neke zastoje. Sad se uverih da sve radi perfektno i ne brinite puska je zakocena.
Lisica
 
sasaruma
 Super,sada daj neke slike tog karabina.Kolce
 
Podunavac
 

Slob24 kaže:

Cekic je resio problem, kocnica krcka kad je pomeram, a zarvarac je malo kriv udaranje Confused Grin
Udarna igla nije bila napeta i zato nisam mogao da pomerim kocnicu. Karabin je stajao netaknut 13 godina, kako rece prethodna vlasnica, pa sam zbog toga ocekivao neke zastoje. Sad se uverih da sve radi perfektno i ne brinite puska je zakocena.




Kolega ne bi da te plašim, ali ako je taj karabin stajao 13 godina najpre pregledaj cev. Jer ako je pucano iz njega, a pogotovo vojnom municijom koja ima kapisle sa živinim fulminatom, a ni je pravilno očišćen, ta cev je verovatno u veoma lošem stanju.
Tri prsta 2Kolce
 
Slob
 Proverio sam, cev je besprekorna. Navodno je samo jednom pucano iz njega i posle toga je dva puta ociscen. Karabin sam dobio na poklon, od nepoznate gospodje koja je htela da ga se odrekne, bio registrovan kao trofejno.
Sasaruma, kacim slike kad stignem Odobreno
Lisica
 
canis aureus
 

Slob24 kaže:


Udarna igla nije bila napeta i zato nisam mogao da pomerim kocnicu. ...


Jes' vid'o ... e šta je švabo izmiliJo Jaooo

... druži se malo s tijem karabinom ... upoznaj ga malo, možda ti zatreba Stari
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Slob
 Zamenio sam leptir kocnicu Rusanovom (3600+400 dostava) i ne bih je preporucio drugim vlasnicima M48 ili M98. Pretpostavljam da je bolje resenje kocnica sa M808 ali je i duplo skuplja.. Rusanova kocnica nema "koleno" pa kad je u zakocenom polozaju nju drzi samo sila trenja usled pritiska opruge, pri cemu bi mogla relativno lako da predje u otkocen polozaj usled nosenja ili provlacenja kroz gustis. Dosta je "niza" od originalne pa je pogodna za montiranje optike, ali mislim da mnogo strci van konture puske kad je u zakocenom polozaju pa tako moze da zakaci za odecu ili rastinje prilikom nosenja i predje u otkocen polozaj. Probacu da postavim slike.
Lisica
 
Podunavac
 

Slob24 kaže:

Zamenio sam leptir kocnicu Rusanovom (3600+400 dostava) i ne bih je preporucio drugim vlasnicima M48 ili M98. Pretpostavljam da je bolje resenje kocnica sa M808 ali je i duplo skuplja.. Rusanova kocnica nema "koleno" pa kad je u zakocenom polozaju nju drzi samo sila trenja usled pritiska opruge, pri cemu bi mogla relativno lako da predje u otkocen polozaj usled nosenja ili provlacenja kroz gustis. Dosta je "niza" od originalne pa je pogodna za montiranje optike, ali mislim da mnogo strci van konture puske kad je u zakocenom polozaju pa tako moze da zakaci za odecu ili rastinje prilikom nosenja i predje u otkocen polozaj. Probacu da postavim slike.



Kolega nisi u pravu. Ni originalna kočnica nema "koleno". Na spojnici zatvarača imaš utore u koje ulazi leptir, a sve je pod pritiskom udarne opruge. Nije ti kriva Rusanova kočnica ako to ide jako lagano. Verovatno ti se istrošio materijal na spojnici, ili imaš subjektivan osećaj da je to prelagano. A što se tiče dužine ona je izračunata da bude dovoljno pristupačna prstu i dovoljno velika poluga za laku manipulaciju. To joj je optimalna dužina da zadovolji ova dva parametra. Ne bi valjalo da je kraća. Rusanovi proizvodi su vrhunski urađeni, sa malim tolerancijama u izradi i od odličnog materijala. Ali ako ipak misliš da je do njihovog leptira, slobodno ga reklamiraj, sigurno će ti je zameniti. Na sve njihove priozvode imaš garanciju od 10 godina. To je ozbiljna firma.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 I još nešta. Kod Rusana imaš izbor leva i desna leprir kočnica. Desna je zgodnija za dešnjake, ali je i nešta skuplja jer je komplikovanija za izradu. Koju si ti kupio?
Tri prsta 2Kolce
 
sasaruma
 Ja imam na m48 rusanovu desnu kočnicu i jako sam zadovoljan.Čak sam razmišljao da i na m70 ugradim istu samo ne mogu da nađem spojnicu od m48.
 
Slob
 Kupio sam desnu, ovde isto kostaju. Zao mi je sto ne mogu da postavim sliku Sad
Kao sto napisah, ova kocnica "ne uklopi" kada je zakocite ili otkocite kao sto je slucaj kod fabricke leptir kocnice. A sto se tice optike tu je u prednosti nad fabrickom zato sto je dosta "niza".
Slikao sam leptir kocnicu i tu se vidi kako su fabricki izglodana tri kruzna isecka u koje "upada" udarac pod pritiskom opruge sto definise tri polozaja leptir kocnice. Kada istu pomeramo polukruzno primetimo ta tri polozaja, dok kod Rusanove kocnice to nije slucaj, isti je otpor pri pomeranju. Nema onog utiska "da je uklopilo". E sad bez slike je dosta teze da se razumemo Smile
Lisica
 
Slob
 Evo dugo očekivanih slika, umesto hiljadu reči Smile
Kada je kočnica podignuta oružje je zakočeno, a kada je spuštena onda je otkočeno.
Lisica
 
Slob
 Kolege, da li je neko probao ovaj "handspaner" na Zastavi:

https://youtu.be/hKl7BrS3LT0
Lisica
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,680 posete www.srbijalov.com