Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Susreti i druženja "forumaša"


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Susreti i druženja "forumaša"
duskodugousko
 Optička varka, moj Jovice ! Grin
Fiat iustitia pereat mundus(Neka bude pravda pa nek' i svet propadne)
 
Podunavac
 Gledaj ti ove dvojice bludnika. Odu u Beograd da spašavaju državu i onda tamo raspravljaju samo o NJOJ. Ja nisam advokat ali vidim da osim lova imamo još zajedničkih interesa.Grin
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 Vidim ja da će vama trebati savetnik sa iskustvomROFL
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
duskodugousko
 Statut je podložan izmeni, možemo vas postaviti na neke savetodavne funkcije Grin Daki, teško ćeš sad dogurati do izvršnog organa. Smeko
Fiat iustitia pereat mundus(Neka bude pravda pa nek' i svet propadne)
 
Lala
 Za nas sa 50+, ne moram biti aktivan član, pa jel može dopisni član?!?

Menjaj Statut, sunce ti žarko, diskriminatorski je!

Makar da budem posmatrač, kad već nisam aktivan?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Nidžo još si mlađahan, al neka naučićeš s vremenom , da kad hoćeš jaku vatru koristiš staro drvo koje duuugo goriStari
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sremac75
 Vi sa 50+ ste počeli da imate atribute kao i "prijateljice kluba" i mogli bi vas staviti u čl.15.
Smean
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

Predator kaže:...jer pored Sremca svi izgledaju sitniji ... ROFL


Znaš šta ti Bejbetov zemo.....nađi ti nekog mršavijeg da zaebavaš!!!! ROFL
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Gedza66
 Nemojte menjati Statut zbog Zum"voajera" (50+) i "ćoraka" ( staro prozuklo drvo koje samo "dimi" ), nema tu nikakve diskriminacije iako to samo tako izgleda.Molitva
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
DakiNS
 

Gedza66 kaže:
Nemojte menjati Statut zbog Zum"voajera" (50+) i "ćoraka" ( staro prozuklo drvo koje samo "dimi" ), nema tu nikakve diskriminacije iako to samo tako izgleda.Molitva


Gedžo ti i u švaleraciju nosiš ravničarsku lamelu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Gedza66
 

DakiNS kaže:

Gedza66 kaže:
Nemojte menjati Statut zbog Zum"voajera" (50+) i "ćoraka" ( staro prozuklo drvo koje samo "dimi" ), nema tu nikakve diskriminacije iako to samo tako izgleda.Molitva


Gedžo ti i u švaleraciju nosiš ravničarsku lamelu.


Slažem se Daki ali ta lamela je prednost u navedenoj aktivnosti (zlu ne trebalo), važno je da "hidraulika" radi ko "singerica" a to je ono što NJU najviše zadovoljava, Ups interesuje.;)
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
mrwa22250
 Sto bi reko stari narod ,ceo ti se zivot vrti oko rupe.Iz jedne izlazis,za drugu se boris u trecu te sarane.Obrni okreni Ona ti ne gine.Aj se sad malo uozbiljite,ovo citamo i mi mladiSmeko.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
rancer
 ova ti je namestu mrvaneiveli
Evo meni druga mog, prijatelja jedinog...
 
mrwa22250
 Danas sam ugostio dvojicu kolega sa foruma o kojima ne bih puno trosio reci.Takva dva ugursuza i zayebanta ne dolaze svaki dan pa su i pripreme za goste bile na visokom nivou.Na svakih 500m u ataru postavljeni su "standovi",po jedan sa kafom i jedan sa choko bananicama.Sad verovatno i sami znate o kome se radi.
Odlicno druzenje,vrlo dobar lov,mada manje podignute divljaci nego inace i kratko drugo poluvreme(jbg sutra se sljaka a treba i voziti do kuce).Hvala drugari na lepo provedenom danu sa zeljom da ponovimo u skorije vremeOdobreno
mrwa22250 priložio:
3265bebara_i_lala_u_ridji_003.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lala
 Mrwa, ti si pogrešio profesiju: trebao si biti u turizmu negde! Kao domaćin si nenadyebiv, svaka čast i tebi i tvojoj boljoj i lepšoj polovini, i kolegama lovcima iz grupe na gostoljubivom dočeku. Vi ste bolji domaćini nego što smo mi gosti, časna reč.
To tvoje da je vidjeno manje divljači je, bez uvrede, poprilično netačna izjava: divljači je bilo ohoho po mojim merilima! I to divljači svih vrsta: i fazana, i zeca, i srna, a mene je oduševila pojava dva jata jarebica - lovište u kom vidiš jarebice je retkost u Vojvodini! Da li to ima nade za povratak ove poljske koke u vojvodjanska lovišta?
Lovili smo fazana, a tamo kod vas su, Mrwa, sve oni matori reponje, prevejani mufljuzi, koji dobro namuče i lovce i pse, ali doakali smo im, barem u prvom delu lova dok je Kastor radio ono što treba da radi! O tom mom Kastoru, vekojedu, ću malo kasnije.
Elem, lovište je fantastično, blizu granice sa Madjarskom. Nas trojica bolida već sabajle krećemo sa zezanjem, ovo je meni prvi put da lovim fazana kod Mrwe u gostima, čuo sam da je lovište extra, pa me uhvatili pundravci da što pre udjemo u atar. Mrwa kao domaćin, skotina, prvo nas je vodao malo po ataru, objašnjavao kulturno-istorijske znamenitosti, sa posebnim akcentom na silos i jedan napušteni/zapušteni (nažalost) ogromni ribnjak pod trskom. Ogledalo tranzicije u Srba! Posle je drug Mrwa prešao na konkretnije terene, sve bolje i bolje, da bi završili na jednom povećem terenu, starom višnjiku, gde je, verujte mi na reč, lovački raj! E u tom raju je nastao i belaj oko mog kera, tako da mi je uredno lov preseo!
O čemu se radi: do juče sam imao skoro bezgranično poverenje u mog Kastora, u lov sam išao nonšalatno i opušteno (kako kažu lovci: 'lovio kao Tito'), siguran kako u psa tako i u sebe. To je bilo tako do juče, do oko podneva. Posle je bilo svašta. Evo jedne lepe Kastorove marke od juče, čisto da se podsetim (iza Kastora je Bejbijeva nova nada, kujica stara svega 5 meseci koja je prvi put u lovu, nastaviću sa pisanjem). Obratite pažnju na teren kakav je:
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Sve je bilo lepo, milina loviti, odlični tereni, divljači kao u priči (Mrwa malo serucka kad priča o broju divljači), sve, ma baš sve je bilo meni potaman, dok nisu krenule SRNE!!!

E tu nastaje veliki belaj sa mojim psom! On, koji nikad do tada, a ima 4 godine, nije skoro ni pogledao srneću divljač, odjednom valjda zaludjen velikim brojem mirisa, iz čista mira počne da goni srne!!! Ma ne pomaže nikakva komanda, ništa živo, kao da me nema - kerina je do podne lovio za mene, radio kao satić, a od podne odjednom počinje da lovi za sebe, i to kao poludeo!!! Ne zarezuje ni komandu nikakvu, ma ništa!!! Samo odjednom vidim da nema Kastora, dozivanje, zviždanje, ma ništa ne vredi, kao u zemlju da je propao! Čekamo ga da se pojavi,, dozivam ga, zviždim, tražim ga, pucamo u vazduh (ranije je na svaki pucanj leteo kao manijak na zvuk), prodje sat, dva, ma nema ga ni u primisli. Madjarska granica je vrlo blizu, samo mi fali da Kastor zdimi preko granice u emigraciju, svašta mi kroz glavu prolazi! Ova dva ugursuza Mrwa i Zoki su me prvo u početku dobro demolirali od zezanja zbog Kastorovog nestanka, medjutim, kad je stvar postala ozbiljna, zezanje je prestalo, 'ajd tražiti džukelu!
Ostali domaći lovci mi govore gde su ga videli zadnji put, borac je 'ladno krenuo da goni srne i otišao za njima ko zna gde, ali da zlo bude veće, goni ih bez štektanja i lajanja!?! I 'ajd sad ti znaj kud je otišao?
Posle nekih dva i po sata javljaju nam telefonom da su videli moju budalu kereću kod neke trske otprilike kilometar, kilometar i po dalje!?! Polazimo ubrzano u tom pravcu, i na nekih 300-400 metara primetim džukelu kako trči u našem pravcu. U meni ključa bes, pokvario mi je svo zadovoljstvo lova, iznervirao me do daske (kasnije sam Mrwinoj suprugi rekao da me tako ni rodjena žena nije nikad iznervirala!).
E kad je Kastor sav radostan, sa jezikom do zemlje, prišao, moralo se po prvi put u njegovom životu pristupiti vaspitno pedagoškim merama - jasno vam je šta je sledilo. Mada, meni negde u kraj pameti priča jednog poznatog kinologa, koji mi pre par godina rekao da Kastorovu liniju NKD (Malomkozy), tj pse te linije nije dobro kažnjavati, jer su zlopamtila - kasnije se to pokazalo kao tačno! Naime, posle prvog gubljenja, i nalaženja, Kastor je išao u povodac, nema više lova za njega što se mene tiče. A on poslušan kao bubica! Idemo dalje, i ovi moji drugari Mrwa i Zoki pokušavaju da me oraspolože, džaba meni, ali me ipak nagovaraju da pustim Kastora i da proteramo jednu vrlo izglednu tablu kukuruza naslonjenu na kanal pod trskom. Puštam, pun nade, džukelu, šaljem ga u kukuruz, on nedugo zatim diže jednog petla, i odmah potom vidim srnu kako izleće iz kukuruza, a zatim čujem još lomljave unutar table, i hvatam se za glavu - znam šta sledi!!! Pokušavam da vratim kera zviždukom, komandom, derem se kao magarac, ma kakvi, lome srne ispred nas, a on za njima... Sledi repriza dozivanja, čekanja, psovanja, nerviranja! Posle jedno sat vremena, Mrwa čuje na oko stotinak metara iza nas kako poleće jedna fazanska koka, i kaže 'To je Kastor digao garant!' - jeste, posle desetak minuta evo budale koji se pojavljuje IZA NAS!!! E tu mi je pukao film, lov za mene završen. Mrwa me teši kako je i on isto tako prošao sa svojim NKD psom, koji sada provodi dane u boksu, jer nije mogao da mu posle pete godine lova i iznenadne želje za gonom srna to izbije iz glave. E jesi me utešio, druže! Ostaje mi da probam sad da na neki način sprečim da Kastor postane od ptičara gonič, daj Bože da uspem.
Bejbi je prvi put izveo mladu kuju (5 meseci) u lov, računao je da uz Kastora i Mrwinog Aresa kujica počne da stiče prva znanja. Evo prvog aporta male kujice - stil odličan (Bejbi, duguješ mi piće za ovu sliku):
Lala priložio:
bejbikuja.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Na pauzi za doručak smo založili vatricu za ražnjiće, a dok se pravio žar, domaćin Mrwa nas je obradovao sa pripremljenim priborom za kafu: mali plinski primus, džezva, plastične čaše i Nes kafa '3 u 1', legla nam je 'kao budali šamar! Smile
Za one koji nameravaju da se druže sa Bejbijem, čisto da napomenem da je dečko baš ovih dana sasvim pri apetitu (132 kg, svega), što dokazuje i ova slika sa lovačkog doručka. Svi drugi prave ražnjić kip (jednostruki) ili max. bokericu (dvostruki), ali Bejbi isključivo peče driling (trostruki) ražnjić, procenjene težine oko 1,2 kg!!!!! Morao je da ga naniže na granu debelu kao držalja od lopate!!! Smeko
Lala priložio:
doruakbejbi.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Posle takvog lakšeg doručka, Bebara je po povratku iz lova morao malo da se okrepi - Mrwina supruga Mara izgleda već ima iskustva sa Zokijevim apetitom, pa žena spremno dočekala gosta! Ovo što je ispred Bebare je poslužilo za premošćavanje do ručka, da mi Bejbi ne zanemoća! Grin

Ja se šokirao dodatno kad su izneti kolači, pa je Bejbi uveo nova gastronomska otkrića kombinovanja ukusa: pita sa makom uz domaću slaninu i kobaje!? Iznenadjen
Lala priložio:
bejbimeze.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Na kraju lova, domaćin Mrwa je demonstrirao preneseno značenje poslovice 'kako Musa dere jarca', tj. 'kako Mrwa dere petla' na specijalno konstruisanom remu za fazane, tako da sam kući prvi put odne lovinu očišćenu i uredjenu, a žena me malo sumnjičavo gledala, ali nema veze, slika je dokaz da sam bio u lovu! Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zoranp
 Evo da se ja još jedanput (ovako javno)zahvalim Mrwi na gostoprimstvuBravo 2!! Svaki put kad gostujem kod njega zadovljstvo nemože biti veće!! Ove ture je boljem "ambijentu" lova doprineo i moj dobri Lalomir, ali ga Kastorče izbacilo iz igre,nakon svega par sati , zaista lepog lova!...sve u svemu po meni jedan lep lovački doživljaj..Mrwa zemara hvala!!Odobreno
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
LU "PANČEVO" LOVAČKA UDRUŽENJA 115 07.03.2019. 18:18
L.U."Fazan" Vranje LOVAČKA UDRUŽENJA 82 31.12.2017. 12:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,239,335 posete www.srbijalov.com