Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IZ12


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IZ12
miletic
 Pre par dana sam pazario jednu iz 12 16/70 i moram vam reci da sam prezadovoljan! Puska je kompletno sredjena od novog kundaka bruniranja ma sve na njoj kao novo prosto mi je zao da je iznesem u lov! Imam jedno pitanje za sve vlasnike ove puske , merenjem cevi sam ustanovio da su nesto duze od standardnih(71cm) ove su 73cm a puska je teska (mereno na digitalnoj vagi)3,127kg pa me intarasuje dali je to standard za ovaj model ?
 
Indjijanac
 

canis aureus kaže:
IŽ12 se proizvodila od 1962 do 1974 a od 1972god do današnjih dana IŽ27
Osnovni model IŽ27 i nema mnogo razlika u odnosu na IŽ12 dok ostali "podmodeli" IŽ27(E,1C, E1C, EM, M1C, EM1C) su modifikovaniji (ejektori, jedna obarača, magnum)...
IŽ12 je rađena u 12/70 i 16/70 dok IŽ27 12/70(76), 16/70, 20/70(76), 28, 32, .410
Dužina cevi kod IŽ12 u 12/70 je 73cm, 16/70 72cm a kod IŽ27 u cal12 67,5cm 72,5 i 75cm u cal16 72,5cm u cal20, 28, 32 i .410 67,5cm
Iž12 fiksni 1/2 i 1/1 čok a IŽ27 pored fiksnih radi se i sa promenljivim čokovima
Bravljenje kod obe isto "BrowningB25"
...


MIletiću kolega je već pisao o tome samo je trebalo isčitati celu temuPravilo
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
rk
 Ljudi spominjalo se u ranijim upisima, al ja dobijam neke oprečne informacije, jel IZ12 u kal. 16 ima hromirane cevi?
RK
 
neca90
 Ja nesto ne verujem da su Rusi ikad radili serijske sacmarice sa poliranim cevima... Mozda gresim, neka me ispravi neko, ali mislim da IZ 12, kao i sve njihove ostale puske, imaju tvrdo hromiranu unutrasnjost cevi!
 
neca90
 Vazi i za kalibar 12 i za kalibar 16.
 
rk
 Znam da toz 34, nema pa mi pade na pamet mozda zato nema ni IZ12
RK
 
neca90
 T0Z 34 ima polirane cevi? Moguce, ja sam mislio da sve ruske puske serijske proizvodnje imaju tvrdo hromirane cevi...
 
rk
 Generalno TOZ i IZ nemaju mnogo veze, TOZ puške mislim da su konstrukcijski mnogo interesantnije ali su IZ izdržljivije.

Kao sto rekoh i ja sam mislio da su kod svih Iz hrom cevi, mozda neko ko ima IZ 12 odgonetne sumnju.
RK
 
Miroslaw
 TOZ 34 ima tvrdo hromirane cevi.
 
rk
 Koja je realna cena za IZ 12 u kalbru 16, a da je puska u dobrom stanju?
RK
 
MMilos
 Kolega je skoro kupio Iž 12 cal 12 u više nego dobrom stanju (trebalo je malo drvo premazati) za 200 EUR, tako da ta u cal 16 može da bude samo manje ili jednako Smile
 
rk
 Tako sam i ja mislio oko 150-200e
RK
 
canis aureus
 

Miroslaw kaže:
TOZ 34 ima tvrdo hromirane cevi.


Yes ... Bravo 2

a i izdržljivos' IŽ (27) nad TOZ (34 recimo) ... ?!?!
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Miroslaw
 

canis aureus kaže:

Miroslaw kaže:
TOZ 34 ima tvrdo hromirane cevi.


Yes ... Bravo 2

a i izdržljivos' IŽ (27) nad TOZ (34 recimo) ... ?!?!


Mislim da ne mogu biti objektivan, posedujem i jednu i drugu, samo sto je TOZ caletova i recimo da je posle 37 godina aktivnog koriscenja ove godine prvi put otisla kod puskara na ulepsavanje i zamenu kundaka inace je bez lufta u baskuli. Ja sam pucao trap sa njom jedno vreme i izdrzala je to bez kvarova. IZ 27 sam dobio na poklon i svega par godina lovim sa njom inace je iz vremena SSSR-a. Mogu reci samo da je TOZ u odnosu na IZ u istom kalibru i duzinama cevi dosta boljeg balansa i za nijansu vitkije izgleda. Sto se tice upotrebne vrednosti obe puske su odlicne.
 
rk
 Kao sto ste verovatno mogli da zaključite iz mojih predhodnih upisa ja sam se nameračio na jednu IŽ12 u kal. 16.
Puška je stara nekih 45 god, sa njom je lovljeno mozda nekoliko god i više od 30god, stoji odnosno ne koristi se.
Opšte stanje je dobro, nema korozije cevi su dobre, nema lufta kad se skine potkundak.
Mogao bi da je dobijem za nekih 150e, jedino mi je krivo sto je u kal.16.
RK
 
DakiNS
 Nemoj žaliti , to je jedan lep i udoban kalibar. Iako imam i 12 i 16 kalibar poslednjih par godina lovim isključivo sa 16. Nikada nisam požalio.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Miroslaw
 Kakve veze ime sto je kal 16 , za 150e ja se ne bih mnogo razmisljao.
 
rk
 Jel neko pucao Belomovo pojedinačno zrno iz IZ12 KAL 16 mislim da je to gulandi zrno.
Da li ima nekih problema pošto je gornja cev baš cokirana.
RK
 
Podunavac
 Горња цев је пун чок и могу из ње да се користе сви савремени јединачни пројектили који имају уздужна или попречна ребра намењена проласку кроз чокове цеви и сви поткалибарни пројектили. Једино не смеју да се користе пројектили пуног пречника који нису предвиђени за употребу из чокираних цеви (као што су на пример Бреннекеови Голд и Супер Сабот).
Tri prsta 2Kolce
 
rk
 Hvala meni nekako delovao precokirano
RK
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,403 posete www.srbijalov.com