Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: KRADJA KEROVA !!!!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
KRADJA KEROVA !!!!
vidlic
 sa velikim jadom i zaloscu mogu ,ili ne mogu ,ovo pisati...
Lovim u Pirotskom lovackom udruzenju Ponisavlje i problemi sa nestankom kerova su uvek bili problem,ali izgleda da je eskalacija toga nastupila unazad par godina.
U mojoj seksciji za tri poslednja izlaska u lovu nestala su pet kera a jedan od njih je i moj srpski gonic .Znam da necu vise cuti pesmu gonica,lajanje u gustisu,dave sa divljom svinjom,hvtanje vepra u trku za rep,ali nadam se da ce mi biti lakse ako kazem i vama,lovcima koji ovo procitate.

jos uvek se nadam da ce neki lovac iz okolnih gradova javiti da je moj ker tamo u lovistu,kupljen ili preprodan i da cu mu cuti glas.

Taj ker je umeo da obuci sve kerove oko njega,umeo da uhvati ds za but i drzi se dok ona bezi,da dovede sve izgubljene ili mlade kerove do terenskog vozila,umeo je da prica sa lovcem .

U nadi da ce mi neko pomoci i javiti ukoliko prepozna kera prilazem njegovu sliku.
 
huntinggirl1
 krađa pasa u vašim krajevima je veoma dobro poznata,
predlažem vam da postavite i objavite i na facebooku, mnogi ljudi koji se bave kinologijom su tamo,
takođe da javite svim lovnim radnicima, vererinarskim stanicama...
postavite ovde sliku, br rodovnika i čip br.

svi znamo zašto se to radi,

dajte podatke pa da pomažemo,
 
Lala
 Takvima koji kradu pse, samo PalicaudaranjePalica
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
vojkan
 Pirocanac daj sve podatke o keru i postavi sliku ako ti ker nije presao bugarsku granicu mora negde da se pojavi,nisi jedini koga je ta muka snasla mnogi su kerovi iz tvog kraja zavrsavali na jug Srbije i po Negotinskkoj krajini ali su uspesno bili pronadjeni i vraceni vlasnicima.Jesi li siguran da ti ker nije naleteo na copor vukova i nastradao u tom delu ih ima dosta?
Ja sam Lovac s juga cevka mi je duga!
 
nenad_franc
 kradja kerova je ljudima profesija! kod mene ima jedan covek koji se bavi time,ali ne mozes da dokazes! jer kerovi odmah idu dalje,ne zadrzavaju se kod njega!
 
Jank
 Kerovi koji su čipovani bi mogli da budu pronađeni ali kako. Još nisam video nikog koji ima uređaj za detektovanje čipa. Moji kerovi su čipovani ali nedaj bože da mi koji nestane....Džabe čip kad nema ko da ga pročita....Cry
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
nenad_franc
 

Jank kaže:
Kerovi koji su čipovani bi mogli da budu pronađeni ali kako. Još nisam video nikog koji ima uređaj za detektovanje čipa. Moji kerovi su čipovani ali nedaj bože da mi koji nestane....Džabe čip kad nema ko da ga pročita....Cry


ma cip je najmanji problem! koliko sam cuo,to se vadi bex ikakvih problema!
 
huntinggirl1
 čip je sr..., to se vadi u sekundi i ne vidi se, tetovir je zakon,

lopovi su tako verzirani da je to strašno,
goniči idu u bugarsku i grčku, a terijeri u italiju, strašno,
 
Limun
 Nema reči kojima bih mogao da opišem i "počastim" ljude koji kradu kerove, a i te koje bih upotrebio nisu za forum. Samo FIK i gotovo! 
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
arnotije
 Ne bih ja to objavljivao javno, jer ako nacuju a nemaju gde da ga sklone ubiju ga i dovidjenja, znam par primera, jer to je veoma unosan posao. Nego lepo pusti pricu da ces da platis, a u svakom mestu se zna ko radi sa tim i gde kerovi idu. A kradje ima svuda i uvek je bilo, zato ja drzim pticara, tu je oko mene pa ako neko proba PalicaudaranjePalica pa kom opanci a kom obojci !
 
bela
 komšija je kupio pulina od nekog čobana pre oko godinu-ipo dana jeftino pa mu je bilo čudno ker bio kod njega nekih 6 meseci . kad naiđe navodni kupac za neke jaganjce samo da bi ušao u dvorište .kako je ugledao kera viknuo ga po imenu ker ni pet ni šest kod njega pored noge ....kaže on komšiji da ne odugovlačim ker je moj, ukraden...ispriča kad mu je nestao izvadio papire za kera + kaže provera sa čitačem čipa ako nisi izvadio čip...komšija osta bez texta .obećano je komšiji 2kučeta od tog kera . koji još nisu stigli ali hoće Hmmm valjda..,
vižlan i terier
 
dragangolubovic
 O krađi kerova trebate znati da svako takmičenje posmatra lice koje ih kasnije i plasira, isključivo strancima. Što se tiče kerova iz našeg atara, Toplice, kod nas je javna tajna ko ih krade,gde idu i po kojoj ceni. U Italiji su na ceni naši kerovi za divlje svinje, kao i ptičari. Njih vrbuje ta ista elita koja se predstavlja kao stručni. Ukradu ih, ponude i bilo koji iznos im dobro dođe,jer ker nije plaćen, već ukrađen.Onaj ko ih krade dobija 50 eura, nekada su voženi u Crnu Goru, a sada isporuka, lično. U našem udruženju je svima poznato kako se kradu kerovi, pa lovci prodaju dobrog kera iz straha da ne bude ukrađen. Na mukama su lovci kad je organizacija dobra. 
D.Golubović
 
ohotnik
 Meni su pre tri godine ukradena dva nkd muzjaka od osam meseci Pet starijih pasa koji su bili u susednim boksovima nisu dirali jer su agresivni prema nepoznatima u svom dvoristu.Kradju sam primetio u 20h okrenuo par telefona i seo u auto i nasao pse 200km od kuce u 23h vec su bili tamo Zamislite to A covek mi ladno kaze ja sam morao da platim da mi dovedu pse kada ti nisi hteo da mi prodas Covek trguje sa italijanima i ja sam mu ranije prodao jednog psa.UZeo sam pse okrenuo se i otisao Jer mi lovci koji imamo oruzje nemozemo da ga izudaramo da na bi ostali bez njega
 
Lovac iz Vrbova
 Ja ne koristim pušku u lovu,ali volim da imam lepe kerove.Nije kolega samo što kradu,nego i što truju,meni su jednog predivnog trobojca otrovaliCry I dan danas žalim za njim,bio je mlad gonič.Pas
nikad mi takvi ljudi neće biti jasniBesan
 
huntinggirl1
 strašno je kada čovek na bilo koji način, ostane bez svog ljubimca,

tako podle stvari ne rade ljudi, to su monstrumi, ali ima Boga, sve se to jednom vrati!
 
DakiNS
 Moj drugar Sale pošto je auto limar sa hroničnim nedostatkom vremena dogovori sa svojim Nazovi prijateljem da mu dovede jednu DD braon kujicu na obuku. Kuče izuzetnog porekla sa strašnim temperamentom ja lično premda nisam ljubitelj DD sam bio oduševljen sa potencijalom kako eksterijerno tako i sa ponašanjem šteneta, kuče je iz njegovog legla i od 8 komada on sebi izabere nju. Elem posle nekih mesec dana stiže vest kuče ukradeno. Šta uraditi ,za to kuče mu je predamnom čovek ponudio 300 Evrića kada je imalo 2 meseca, normalno zna čovek šta ima i nije pristao ostavlja kuče sebi. Šta reći čoveku kod koga je kuče bilo na obuci (nije registrovan dreser) Kuče je sada oko 6 meseci, postavlja se pitanje da li je stvarno ukradeno. Ako neko sa ovog foruma čuje bilo kakvu vest ili vidi slično štene u svojoj okolini slobodno neka javi. Nestala je iz Suseka kod NS
 
rokvic
 Uzasno,,da se to meni desilo bogami bi taj dreser olaksao svoj novcakik za 600e,ali veci problem je sto se ljudi vezu za pse pa im pare i nisu toliko bitne.....
kolege vodite strogo racuna gde ostavljate svoje pse na obuku,posto sam vec pisao o temi obuka pasa,da nedavim, u celoj Vojvodini ima samo par dobrih ljudi koji vrse kvalitetnu obuku. .....
 
duskov
 Bio sam student. U podrum gdje sam držao mladu posavku ulećeli su dva lopova. Oba poznata čovjeka (jedan bogati imigrant a drugi major JNA) situirana i starija lovca.
Pošto sam sasvim slučajno prijepodne bio kući vidio sam krađu i pokušao da ih zaustavim. Strpali su kerušu u neki ogroman ranac. Potrčao sam za njima u donjem vešu ali sam ugrabio i moju lovačku pušku. Nijesu stali. Utrčali su u neki pežo 404 i dali gas. CenzurisanoStigla je policija saslušavani smo sva trojica a više ja i jedva sam se izvukao da se protiv mene ne podnese krivična prijava. Spasile su me veze moga ujaka koji je tada bio predsjednik suda.
Cenzurisano
I ova dva lopova su se izvukla jer su tadašnji vlastodršci napravili balans i neki kompromis.
Eto tako je to moje iskustvo sa lopovima...
Nekoliko kerova mi je ukradeno ali ih nikada nijesam našao. U Crnoj Gori postoje organizovane i povezane grupe kerokradljivaca. Neki su u tijesnoj vezi sa nekim organima bezbijednosti...
 
patak78
 Dana 29.1.2012. godine u Uzdinu, opština Kovačica, nestalo je štene nemačkog lovnog terijera staro 4 meseca. Štene je kućni ljubimac jedne porodice iz Uzdina i jako su vezani za njega.
Molimo sve koji imaju neke informacije da pošalju poruku ili da se jave na mob. 0638921217.
patak78 priložio:
394490_2989731585857_1339136186_33058527_495801003_n.jpg
 
zoranp
 

duskov kaže:
Bio sam student. U podrum gdje sam držao mladu posavku ulećeli su dva lopova. Oba poznata čovjeka (jedan bogati imigrant a drugi major JNA) situirana i starija lovca.
Pošto sam sasvim slučajno prijepodne bio kući vidio sam krađu i pokušao da ih zaustavim. Strpali su kerušu u neki ogroman ranac. Potrčao sam za njima u donjem vešu ali sam ugrabio i moju lovačku pušku. Nijesu stali. Utrčali su u neki pežo 404 i dali gas.Cenzurisano Stigla je policija saslušavani smo sva trojica a više ja i jedva sam se izvukao da se protiv mene ne podnese krivična prijava. Spasile su me veze moga ujaka koji je tada bio predsjednik suda.
Cenzurisano
I ova dva lopova su se izvukla jer su tadašnji vlastodršci napravili balans i neki kompromis.
Eto tako je to moje iskustvo sa lopovima...
Nekoliko kerova mi je ukradeno ali ih nikada nijesam našao. U Crnoj Gori postoje organizovane i povezane grupe kerokradljivaca. Neki su u tijesnoj vezi sa nekim organima bezbijednosti...


To moj ljuti gorštače...nek vide gamad s kim imaju poslapuc pucB)!! Malo bi ljudi ovako nešto napisalo javno, ali treba pokazati da ima lovaca kojima je pas dio porodice i zato ne diraj u njega!!Kalanjikov
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Boksevi (kavezi) za držanje kerova KINOLOGIJA 275 24.03.2016. 09:30
Kradja kerova-kako se boriti? KINOLOGIJA 151 28.12.2012. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,678 posete www.srbijalov.com